Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan fogadjam el, hogy bánt az anyám lelkileg? fórum

Hogyan fogadjam el, hogy bánt az anyám lelkileg? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
82. Megara1995 (válaszként erre: 80. - 4bd19f26aa)
2015. jan. 6. 21:09

Semmit nem mondtak.

Reggel amikor mentem dolgozni már senki nem volt otthon, mama pedig alutt.

Írtam "búcsú" levelet, bementem dolgozni, aztán jöttek értem.

81. szabot.88 (válaszként erre: 79. - Megara1995)
2015. jan. 6. 21:08
És az unoka nő vagy férfi? Vigyázz magadra azért! ne hagyd magad kihasználni!
80. 4bd19f26aa (válaszként erre: 79. - Megara1995)
2015. jan. 6. 21:04
Hogy jöttél el,mit szólt anyukád?
79. Megara1995 (válaszként erre: 78. - Szabot.88)
2015. jan. 6. 20:54
Az idősek otthonában van egy néni akinek segítek tudja mijen az otthoni helyzetem, és ő már rég mondta, hogy az unokája egyedül él és kiadná az egyik szobáját. Amikor nagyon elmérgesedett otthon a helyzet elkértem az unokája számát, felhívtam azt mondta nyugodtan oda mehetek, így tegnap délután eljöttem otthonról.
78. szabot.88 (válaszként erre: 77. - Megara1995)
2015. jan. 6. 20:36
Hova sikerült költöznöd??
2015. jan. 6. 20:21
Pénteken megyek orvoshoz, és már otthonról is eljöttem. Mindenképp írok majd , hogy mi lett a dokinál az eredmény :)
76. eb85e22a13 (válaszként erre: 64. - Megara1995)
2015. jan. 4. 22:52

Ez mar onmagaban nem keves baj.

Szinte 100szazalek.h.betegseg van a hatterben.

ha kiderul , pajzsmirigy alulmukodes, es

lesznek kerdeseid, nyugodtan irj nekem privit, szivesen segitek, ha idom engedi.

Majd ird meg itt mi volt az orvosnal.

Addig menj, mig nem nem kuldenek ver vizsgalatra, minimum.

Szoritunk Neked!

75. viva70 (válaszként erre: 74. - Csipkerózsika)
2015. jan. 4. 22:45
Ez így igaz...
2015. jan. 4. 21:42

Sajnos sokan vagyunk így, hogy nem fogadnak el, megaláznak a családban. Kapaszkodjatok meg: olvastam egy könyvet - de több másikban is utaltak rá - hogy az elhízás oka közvetve lehet az, hogy elnyomják az embert lelkileg.

Evolúciós alapon az emberi fajra is igaz, hogy az erősebb, okosabb győz és ha az embert nem hagyják békén, nem tudja megvédeni magát, képes egyszerűen megnövelni a testméretét, hogy "félelmetesebbnek" tűnjön.

A saját tapasztalatom az, hogy lehet ebben valami...

Meg kell tanulni megvédeni magát az embernek, vagy legalábbis megőrizni a lelki erejét, önbizalmát, önértékelését függetlenül attól, hogy ki mit fröcsög. Ez nem könnyű, nekem sem. De ez a megoldás.

2015. jan. 4. 16:06
Hát köszönöm mindenkinek a jó szavakat és tanácsokat, orvoshoz mindenképp elmegyek. De az nem most lesz, mivel a mai veszekedés miatt mihamarabb el akarok menni itthonról, szóval most helyet kell keresnem valahol...
72. Perla del Mar (válaszként erre: 64. - Megara1995)
2015. jan. 4. 14:54

Ez hormonális probléma! A hízáson kívül probléma, hogy sok vért vesztesz emiatt. Ezért is lehetsz fáradt és gyenge! Vashiányod nincs?

Teljes hormon vizsgálatra kérj beutalót a házi orvostól!

71. viva70
2015. jan. 4. 14:45
Ha túl leszel a vizsgálatokon, írd majd meg, mi hogy alakult...
70. hamm
2015. jan. 4. 14:37

Hogyha ilyen rendszertelen a mensesed, az bizony nem normális, és nagyon esélyes, hogy összefügg a túlsúllyal! Igaza van a többieknek, nőgyógyász+ endokrinológus, ha normális orvosokat találsz, ők segítenek a személyre szabott diéta kialakításában is, amit sokkal könnyebben tartasz majd és eredményesebb is lesz, pláne ha esetleg gyógyszeres segítségre is szükséged lenne.

Ne szenvedj tovább, tudsz változtatni, lehet, hogy meglesz az ok, amiért eddig nem sikerült :)

69. szabot.88 (válaszként erre: 64. - Megara1995)
2015. jan. 4. 11:23
Ez nem normális dolog! Tessék orvoshoz fordulni, és ezeket elmondani! (Ne hagyd magad lerázni!) Először vérvétel, aztán vagy pm doki, vagy nőgyógyász (vagy mind a kettő)
68. kleeri
2015. jan. 4. 11:18
ne fogadd el a lelki terrort, sajnos az anyák nagy része ilyen,
67. Megara1995 (válaszként erre: 66. - *Csajszi*)
2015. jan. 4. 10:49

Nem hiszem, hogy anyu lenne a hibás a hízásomban mivel, nem zabálok és nem menekülök a kajába ha valamivel meg bánt. Bántanak a szavai és rosszul esik, de eleinte nem volt ilyen velem amikor meghíztam.Az igaz, hogy másképp kéne viselkednie ha róllam van szó, de szerintem nem érti nekem mi is esik ebben olyan rosszul.

Beteg vagyok e azt nem tudom mivel soha nem voltam teljes kivizsgáláson a hirtelen hízásom után. Nagyszüleim pedig nem élnek, csak egy mamám ő pedig velünk él szóval nincs hova mennem.

66. *Csajszi* (válaszként erre: 7. - Megara1995)
2015. jan. 4. 09:30

Nem olvastam vegig a forumot, de ha gyerekkorodban hiztal meg es nincs semmi betegseg a hatterben akkor bizony anyad (?) magaba nezhetne orditozas meg bantas helyett mert kokemenyen az o hibaja.

Szegyelhetne magat aki igy banik a gyerekevel. Nagyszuloknel nemtudnal maradni esetleg, anyad lelkileg teljesen tonkre fog tenni :(

65. Megara1995 (válaszként erre: 62. - Perla del Mar)
2015. jan. 4. 09:02
Már nem tanulok dolgozom de nem keresek annyit, hogy egyedül kifizessek egy albérletet, nincs sem párom, sem pedig akire számíthatnék így nem tudok itthonról elmenni.
64. Megara1995 (válaszként erre: 61. - Eb85e22a13)
2015. jan. 4. 08:58

Igazából tünetem csak annyi, hogy rendszertelen a menzeszem és ha meg jön 8-10 napig tart vagy egy hónapban végig menstruálok.

Édesanyám másokkal nem viselkedig így, vannak barátai és mások szerint kedves csak sokat okoskodik...

63. Perla del Mar (válaszként erre: 62. - Perla del Mar)
2015. jan. 4. 01:22
Nem ért a hízás előtt valami lelki trauma? Azt is olvastam, hogy bizony a stressztől is lehet hízni. Van aki hízik , más meg fogy tőle.
62. Perla del Mar (válaszként erre: 15. - Megara1995)
2015. jan. 4. 01:17

Pedig pajzsmirigytől lehet hízás sajnos.


Sajnálom, amit át kell élned. Engem ugyan nem a súlyom miatt piszkált az anyám, de nagyon sok mindennel bántott lelkileg. Vannak elég durva dolgok sajnos, amiket tett.

szóval, ha valaki hát én tudom milyen ez.

Tanulsz még? Van barátod, komoly kapcsolatod? Ha van lehetőséged akkor a költözés megoldás lehet, de ez csak akkor lehetséges, ha a körülmények megfelelőek. (Tehát tudsz egy albérletet fizetni, vagy a pároddal olyan a kapcsolat hogy összeköltözhetsz vele). Sajnos manapság ez nem olyan könnyű :( Még, ha felvételizel valahova akkor kollégium is jó lehet.

61. eb85e22a13 (válaszként erre: 15. - Megara1995)
2015. jan. 4. 00:52

Szerintem is pajzsmirigy probléma áll a hízásod mögött. Van- e egyéb tüneted?

A szemöldököd nem ritka két oldalon? Hajhullás? Fáradság? Menstruációs zavarok? Ciklusod hány napos?

De ha nem ez, még számos betegség állhat a háttérben. Ezt mindenféleképpen ki kell vizsgálni, mert nem indokolt a hízás, mert nem eszel sokat, és túl hizlalóakat sem.

Azt javasolnám szívem szerint, hogy beszéld meg ezt anyukáddal, hogy ki kellene vizsgáltatni a dolgot, de ahogy olvasom anyukádra nem biztos hogy számíthatsz ebben sem. Viszont hála Istennek már elmúltál 18, így te is el tudsz menni egyedül a háziorvoshoz, és el tudod mondani neki a problémáidat. Adjon egy beutalót pajzsmirigy labor vizsgálatra. Az orvosok szeretik nem komolyan venni a beteget. /saját tapasztalat, nálam is addig vártak, míg nem híztam 22 kilót, mire kiderült a pm. probl./, ezért tegyél rá egy lapáttal a tüneteidre. Mondd az orvosnak, hogy hulla fáradt vagy, hiába alszol, alig eszel, de hízol, gyengének érzed magad. A lényeg, hogy csináljanak egy pajzsmirigy labort min. De jobb lenne ha egy teljeset. Minél később jut el az ember az orvoshoz, és veszik komolyan, annál nehezebben korrigálható a probléma.

Nem tudom miért ilyen anyukád, de ez nem normális dolog. Egyébként anyukád másokkal is ellenséges? Vannak barátai pl.?

60. Bucóka20 (válaszként erre: 57. - Megara1995)
2015. jan. 3. 23:18
Nem vagy szar.en is szar vagyok,de pont leszarom ;)))
59. krautmanno (válaszként erre: 57. - Megara1995)
2015. jan. 3. 23:17

Nem vagy szar!!!!!!!!!!!!

És állj is ki magadért!!!!!!!!

58. d1e807c461 (válaszként erre: 57. - Megara1995)
2015. jan. 3. 23:16

akkor is állj ki magadért.

nem vagy szar!!

57. Megara1995 (válaszként erre: 56. - Bucóka20)
2015. jan. 3. 23:15
Én is kiállok magamért de akkor meg én vagyok a sz*r.
2015. jan. 3. 23:11
Mindent felre teve en szeretem apum es tudom h o is engem,napi kapcsolatban vagxunk,hiaba mar nem elek otthon 2 eve . betudom annak h jot akar csak nem jo stilussal kozli,amugy is vannak stilus problrai kommunikacio teren... De amikor mondja,akkor szarul esik persze,mivel tudom h igaza van,csak nem kellene ennyite rakattsni a temara ill nem ilxen stilussal es koritessel...dehat o ilyen..de mar parszor kiosztottam,annak idejen nekem is ossze szorult a torkom...de megvedem magam.
55. BESTia ☺ (válaszként erre: 47. - Megara1995)
2015. jan. 3. 23:11

Anyukád mit értékel?

Szemem előtt lepergett egy kép: anyukáddal megszakad a kapcsolatod, évek múlva egy idősek otthonában találkoztok, akkor már értékelni fog.


Neked kitartást kívánok, sokan példát vehetnek rólad!

54. d1e807c461 (válaszként erre: 50. - Megara1995)
2015. jan. 3. 23:11

próbáld kevésbé a szívedre venni, amiket mondanak.

ne hidd el, h megérdemled.

és ne sírj előttük, mert akkor csak áldozat leszel a szemükben.

ne hagyd magad!!

53. krautmanno (válaszként erre: 50. - Megara1995)
2015. jan. 3. 23:10

Tudom,hogy szereted őket.

Néha az én anyám is mond olyanokat,hogy sírok rajta...de az anyám és szeretem.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook