Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ma csalódtam, és lelkileg bánt. Városi Lomtalanításra... fórum

Ma csalódtam, és lelkileg bánt. Városi Lomtalanításra... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. máj. 20. 19:50

Én a ruha selejtezésnél "jártam" hasonlóan.


Amit nem tudok valakinek odaadni, azt a tescóhoz szoktuk vinni.

Ahogy pakoltuk ki a zsákokat, megjelent néhány ilyen típusú ember, és szólt az egyik, hogy a kezembe lévő dzsekit megnézheti e?

Mondtam, hogy persze, és elkezdtem sorolni, hogy az a dzseki szinte új, és van még másik is, illetve teljesen jó kötött pulcsik is, amiket alig hordtunk, stb. A férjem meg egyre erőteljesebben mondta, hogy maradj már csendbe!


ekkor figyeltem fel, hogy minden egyes ruhának, amit megfogtak, kiforgatták a zsebeit és félre dobták. Nem a konténerbe, hanem le a földre.


Nagyon pipa lettem, hogy összekoszolták a ruhákat:(


Aztán a férjem mondta a kocsiba, hogy nem veted észre, hogy nem a ruha kellett nekik, hanem csak at nézték, hátha maradt benne valami érték?


Nagyon naív vagyok azt hiszem.


Most viszont 2 hete volt nálunk lomtalanítás, végre megszabadultunk az előző lakó szemetétől.

Ahogy elkezdték a fiúk kivinni, azonnal megjelentek a lomisok és várták, hogy átnézzék. Lassúnak találtak minket, így megkérdezték, hogy hordhatják e ki?


Persze, csak a vasat keresték és miután átválogatták, már mentek is.

9. globus (válaszként erre: 6. - Bichi)
2023. máj. 20. 13:14

Mielőtt érkezne a hivatalos elszállító, mindig ügyesebbek a szétdobáló csapatok. Egész város felbolydul, utánfutókkal hasítanak, vagy kézi kétkerekű kullóval, felpakolva cipekednek.

Ugyanez áttevődött online piacra is. Bármit eladok, meg kell birkóznom a hajnali 5-kor érkező "Ez megvan még???" üzenetekkel.

8. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 7. - Hoxa)
2023. máj. 20. 13:04
Ilyen ez, az ember hóóóótig tanul..-)
7. Hoxa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 08:46

Velem ugyanez megtörtént. Falat bontottak nálunk, a brigád elvitte volna az ezzel járó szemetet, de jött egy fiatal srác, hogy elvinne mindent. Igaz, benne volt egy ajtó és ablak is és egyéb használható építőanyag. Jó rábeszélőkéje volt, belementünk, akkor majd vigye el ő, nekünk végülis mindegy, ha valakivel jót teszünk, az csak jó lehet.

Néhány órával az elvitel után vettük észre, hogy a számára nem kellő törmeléket, szemetet nemes egyszerűséggel a házunkkal szemközti árokba öntötte.

Tanulságos volt, hogy a nagy fűből nekünk kellett összegyűjteni a szemetet, törmeléket, csempedarabkákat, majd a saját költségünkre elszállítatni.


Akkor és ott az árokban nekem is keményedett a szívemen. Azóta megpróbálok jobban átlátni az embereken.


Utána nem sokkal lomtalanítás volt, pont a házunk sarkánál a szemközti oldalon, egy rét szélén. Autóval hordták oda a céges szemetet, autó kasznikat, gumikat, több ilyen bazi nagy régi tévét. A lomtalanításkor nem voltak hajlandók ezeket elvinni az önkormányzati emberek. Valaki a tévéket atomjaira törte. Több telefonos panasz után elvitték a nagyját, mert folyamatosan szaporodott a kupac. Gyomorideggel teltek a napjaink.

A kb. 5 tévé vastag üvegtörmelékét ott hagyták. Mi szedtük össze, olyan nehéz volt a súlya, hogy 6 hétig adagoltuk a kukánkba zacskónként, hogy elvigyék.


Végül elköltöztünk, részben pont az ilyen esetek miatt.

6. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 08:39
A lomisok a legnagyobb hazudozók, ők aztán semmit nem maguknak visznek el...
5. globus (válaszként erre: 4. - Bozsu55)
2023. máj. 20. 07:50
Nálunk csak hívásos módszerrel van már lomtalanítás. Néhány utcára maradt szervezett (miénkben nem), többiek telefonon egyeztetnek időpontot, és akkor jönnek. Amíg férjem él, tuti, hogy a pincét, garázst nem engedi kitakarítani, úgyhogy bőven van időm ezen gondolkodni 🙂
4. bozsu55 (válaszként erre: 3. - Highlander73)
2023. máj. 20. 07:44

Elvinni macera,ezért találták ki évente egyszer.

Náluk júniusban lesz.Itt is lesz utána szemét.De inkább az a gond, hogy túlméretes dolgokat raknak ki.

Nem vagyunk egyformák.

2023. máj. 20. 05:21

Ez a népcsoport sajnos ezt csinálja.

Tanulság: elektronikai hulladékgyűjtés alkalmával add le legközelebb! Nálunk ilyet az óvoda és az iskola is szervezett.A befolyt összeget pedig ők kapták.Nem tudom hogy lehet-e még ilyet szervezni az új törvények szerint.

2023. máj. 20. 00:17
Azt hittem szegény barna bőrű embernek kell tv otthonra, mert még gyerek holmikat is kunyizott, megsajnáltam és kicipeltük neki a régi nagy dobozos tv-t, de mondtuk vigye el, mert nem szabad elektronikait kitenni a városi lomtalanításba. Nem figyeltük igazán utána mit csinálnak, hordtuk ki még a többi lomot, erre a munkánk végén làtjuk hogy a tv ott maradt csak szétszedve. Gondolom kivették belőle ami eladható. Bánt hogy segíteni akartam és ez a hála.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook