Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lehet kideríteni a telefonos zaklató kilétét? fórum

Hogy lehet kideríteni a telefonos zaklató kilétét? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
44. brigibaba (válaszként erre: 43. - Menyus666)
2010. jún. 8. 17:40
nálunk ez azért nem működik, mert a vezetékes telefonon anyumék matávos számát is rejtve jelzi!
2010. jún. 8. 17:39
sziasztok! ma voltam a rendőrségen, és ki lehet nyomozni! ha hivatalos feljelentést teszel, a rendőrség kikéri a bejövő hívások listáját!! Érdemes felírni az időpontokat,amikor az ominózus telefonhívás történt, mert így könnyebb azonosítani!
42. bömösbandi (válaszként erre: 40. - A94199170c)
2010. febr. 19. 12:31
Lehet megoldottad már, de lenne egy ötletem ahogy én mindig kiderítem hogy kivel beszélek. Felhívod ha megvan a telószám és mondasz neki egy nevet hogy: te vagy az zoli?? (vagy akármi) és hogy itt vagyok a parkolóban hol vagy zoli? vissza fog kérdezni erre úgy is hogy ki vagy, erre te mondod: gergő vagyok azt mondtad itt talizunk. erre azt mondja hogy elnézést én Paprika János vagyok (vagyis megmondja ki az) és téves biztosan hát akkor tényleg téves bocsi. jah számkijelzéssel és egy olyannal amit nem sokan ismernek, egy sim a fiók aljáról jól jön néha:)
41. era06
2010. jan. 19. 14:39

A titok azért titok, hogy ne tudjál róla.

Nem tudhatod meg. Rendőrség pedig nem foglalkozik vele szerintem (mással sem). Nem történt semmi "bűn".

40. a94199170c (válaszként erre: 39. - @IviBaba@)
2010. jan. 19. 14:28
Látom elég régen volt már az utolsó bejegyzés, de velünk olyan történt, hogy tesóm mobilját ellopták a suliban. Le beszélték róla az összes pénzt majd 1 hét múlva vissza csempészték a kabátja zsebébe a telefont a sim és a memória kártya hiányában. A mi kis becsületes tolvajunk arra viszont nem gondolt, hogy az a telefonról küldött sms-ek nem a sim kártyára hanem a telefonra mentődnek. Úgyhogy találtunk a telefonon egy halom smst hozzárendelt telefonszámmal. A tudakozóban azt mondták, hogy ezek a számok titkosak és nem adhatnak felvilágosítást. Pedig csak így deríthetnénk ki, hogy ki lopta el és kivel beszélt. Szerintetek van arra lehetőség, hogy rendőrségi feljelentés nélkül meg tudjuk? Végül is csak gyerekekről van szó, de azért szívesen el beszélgetnék az anyjukkal! Ha valaki tud segíteni írjon. köszi!
39. @IviBaba@ (válaszként erre: 37. - Holiday21)
2009. jún. 28. 13:56
Válts számot. És csak a közeli ismerőseidnek add meg és titkosítsd. Így nem kerül bele a telefonkönyvbe......
2009. jún. 28. 13:55
Ha van egy jó rendőr ismerősöd vagy egy olyan jóbarátod,aki annál a szolgáltatónál dolgozik,amilyen hálózatú vagy (pannon, t-mobile, vodafone) ...
2009. jún. 26. 14:40
Sziasztok! Engem vezetékes telefonon zaklatnak! 3 hete!Az az érdekes hogy amikor haza jövök(csak én) máris kicsörög de csak egyszer! Felhívtuk a szolgáltatót azt mondták hogy csak annyit tehetnek hogy megnézik hogy nem-e gép amúgy semmit sem tehetnek!Én meg biztos vagyok benne hogy valaki direkt engem idegesít ezzel! Nem tudom hogy mit csináljak!
36. techsupport (válaszként erre: 35. - 4c35511f0b)
2009. ápr. 30. 09:16

!!! MINDENKINEK !!!

***********************************************************


Ez egy lehetséges MEGOLDÁS a mobiltelefonon zaklatók ellen:

[link]

(ez nem reklám, a letöltés ingyenes)


A legokosabb, magyar nyelven is működő mobiltelefonos hívás blokkoló program,

blacklist (feketelista) vagy whitelist (fehérlista) üzemmódban is használható.

Akit feketelistára teszel (választhatod azt is, hogy az ismeretlen számokat, vagy azt is, hogy a nem kijelzett hívásokat!)

azt a telefon blokkolja, észre sem veszel semmit a hívásból.

A túloldalon pedig a hívó úgy érzékeli, mintha ki lenne kapcsolva a telefonod (bip-bip-bip... hang).

A fehérlista ennek a fordítottja, ebben az üzemmódban csak a fehérlistán szereplő számok, vagy csoportok tudnak hívni, a többit elutasítja;

blokkolja, vagy forwaldolja egy másik számra (akár a rendőrség vagy a diliház számát is beállíthatod...), vagy hangpostára.

Időzíthető is a működése, pl. csak éjszaka. Szervesen beépül a Symbian keretrendszerbe, a háttérben fut, bekapcsoláskor automatikusan elindul.

A program naplózza az elutasított hívásokat, dátum, idő, telefonszám stb. Szóval gyűlik a feljelentéshez is az adat.

Magyar nyelvű oldalon itt találtam meg, itt van hozzá k e y g e n is.

[link]

35. 4c35511f0b (válaszként erre: 34. - Demonka88)
2009. febr. 7. 21:31
:)
34. demonka88 (válaszként erre: 33. - 4c35511f0b)
2009. febr. 7. 21:04
Gondolom ez mindenhol máshogy van. De a posta már csak ilyen, valamiért így kérték a szolgáltatót, hogy a vezetékes vonalak ne írják ki a számot. És az én kedvemért nem változtatnak ezen. :)
33. 4c35511f0b (válaszként erre: 32. - Demonka88)
2009. febr. 7. 19:29

Ok ezt értem, de nálatok?

Mert engem rendszeresen hívnak munkahelyről barátok és mindig kiírja a számot:)

32. demonka88 (válaszként erre: 31. - 4c35511f0b)
2009. febr. 7. 18:35
a munkahelyi vezetékes telefonok. nem mobil.
31. 4c35511f0b (válaszként erre: 30. - Demonka88)
2009. febr. 7. 16:41
Mármint milyen mh-i telefonok vannak úgy beállítva?
30. demonka88 (válaszként erre: 28. - Pné Veronika)
2009. febr. 7. 15:30
Ez sem megoldás. Nekem például muszáj felvennem a rejtett számos hívást is, mert a munkahelyi telefonok alapból úgy vannak beállítva, hogy nem írja ki a számot. De például a rendőrségről is úgy hívtak. Tehát ez nem mindenkinél jön be.
29. 4c35511f0b (válaszként erre: 28. - Pné Veronika)
2009. febr. 6. 15:15
Valahogy nálam így alakult ki és meg is szokta mindenki körülöttem, tehát senki nem hív magánról soha...így nem futok bele zaklatókba, "utazási irodás nőcibe" stb.
28. Pné Veronika (válaszként erre: 27. - 4c35511f0b)
2009. febr. 6. 11:12
Igazad van, ha fontos, akkor hívjon számmal...
27. 4c35511f0b (válaszként erre: 23. - Pné Veronika)
2009. febr. 5. 23:29
Én "magánszámot" soha nem is veszek fel:)
2009. febr. 5. 23:25
A telefon szolgáltatóhoz kell bemenni és lehet tőllük kérni ezt a szolgáltatást.
25. demonka88 (válaszként erre: 23. - Pné Veronika)
2009. febr. 5. 01:00

Szia. Sajnos nincs sok megoldás. Vagy számot cserélsz, vagy a rendőrséghez fordulsz, vagy hagyod a dolgot, hogy hátha befejezi.

Én személy szerint pont a hét elején tettem hivatalossá az ügyemet. Most várom, hogy mi lesz belőle. :S

2009. febr. 4. 19:49
Ha teheted, cserélj számot...
2009. febr. 4. 19:04

Sziasztok.

Mostanában kezdődött nekem is a zaklatás. Mobilon hív a bunkója, a telefon azt írja ki, hogy "magántelefonszám", de ahogy felveszem és beleszólok, azonnal lerakja.

Ahogy látom a hozzászólásokból, nem tudok mit tenni... :-( Marad a bosszankodás...

2008. szept. 10. 11:55

Szegény anyumat is zaklatták telefonon (vezetékesen)volt,hogy 20-szor is egy nap este,vagy éjjel.Elég durva dolgokat mondott a telefonba,és hiába kültük el melegebb éghajlatra nem használt.Hallani lehetett a hangján,hogy részeg.A rendörség ilyenkor tehetetlen,így hát számot cserélt.Ja és ismertük is,egy elmebeteg.

Most meg a kaputelefont nyomkodja neki valaki mindíg.

Ez a sípos megoldás tetszik,ajánlani is fogom anyumnak.

2008. szept. 10. 10:59
és azt meg hogyan kell?
20. csifi
2008. szept. 10. 10:23
Csinalj emeltdijas telefonszamot! Legalabb jol jarsz ha hiv...:-)
2008. szept. 10. 08:45
Sziasztok!És akkor mi van, ha valakit 3éve zaklatnak, úgy hogy az illető már többszőr számot cserélt, de még ugyanúgy hívogatják rejtve, a nap bármely időpontjába és persze csak annyi ideig h kicsörög tehát kb cseng és leteszi?A rendőrség válasza. . . : ha nem fenyegetőznek, stb. . ez akkor nem zaklatás. . .
2008. szept. 5. 22:01
Engem is hivogatott valaki éjjel is nappal is,a pasiját kereste,de hallatszott a hangján,hogy ő is pasi és csak szivatni akar,valakik röhögtek a háttérben,hallatszott,biztos nem tudott aludni,de amikor már olyanokat mondott,hogy betöri az ablakomat,mert tudja ki vagyok,és a pasim pont délutános volt,akkor egy kicsit megijedten,aztán egyszer egy éjszakai telefonjával jókedvemben talált,ugy elküldten a k...a anyába,hogy még magam is meglepődtem magamon,na azóta nem hivott,csak a kattanást hallottam amikor letette a telefont...Bár mindenkinek ilyen egyszerű lenne,tudom...
17. krautmanno (válaszként erre: 16. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 27. 21:56
Csak ennyi volt a levélben:a zaklató kiléte nem megállapítható.Cigányok voltak,állítólag az iskolás kiscsaj és az apja nem tudott róla.Persze,mert egy gyerek felkel hajnali fél 5-kor?!Olyan időpontban is hívtak.
16. 1eb84e4bad (válaszként erre: 15. - Krautmanno)
2008. máj. 27. 08:23
Oh, és mi volt a magyarázat? vagy már lepasszolta az illető a telóját?
15. krautmanno (válaszként erre: 14. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 26. 22:21

Szia!

Én még januárban megtettem a feljelentést.Most zárták le a nyomozást:a zaklató kiléte nem megállapítható.Pedig az egyik rendőr még fel is hívta a zaklatómat,hiszen a visszahívó sms-ei miatt tudtuk a számát.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook