Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lehet kideríteni a telefonos zaklató kilétét? fórum

Hogy lehet kideríteni a telefonos zaklató kilétét? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2008. máj. 25. 21:16
Feljelentést kell tenni, és a rendőrsének van joga lenyomozni. Máshogy nem sajna.
13. maca29
2008. febr. 17. 13:40
Én hallottam már olyat, hogy lehet hívásfigyelést kérni a szolgáltatótól. A zaklató hívás után odacsörögsz a szolgáltatónak és megmondja, hogy milyen számról hívtak. Ezt vezetékes szolgáltatónál hallottam, nemtudom, hogy mobilnál működik e. De egy próbát megér.
2008. jan. 11. 23:06

sziasztok.

engem dec.25.-e óta zaklatnak a céges telefonomon.már meg is fenyegettek,hogy elvágják a torkomat.szintén titkos számról hívnak,de az én zaklatóm annyira hülye,hogy küldött visszahívást kérő sms-t.visszahívtuk,még ő volt felháborodva,hogy honnan tudom a számát.

írásban tettem feljelentést.

most ott tartok,hogy éjszakára kikapcsolom a mobilt.az én zaklatom úgyanis éjszakai bagoly.volt olyan éjszaka,hogy 8-szor hívott (az utolsó hívás hajnali 5-kor).

ha mégis olyankor hív,amikor be van a telefon kapcsolva,nem veszem fel.

2008. jan. 11. 22:55
Sziasztok! Én is hasonlókkal küszködöm, viszont engem mobilon hív és számmal. De titkos, így a tudakozó nem adja ki a nevét. Nincs esetleg valami más mód rá, hogy kiderítsem?
10. be52089f0e (válaszként erre: 7. - 984ff08d0b)
2008. jan. 11. 14:41
Az előbb leírtam, hogy sajna velem is történt már ilyen és nem olyan nevetséges. De te most megnevetettél.
2008. jan. 11. 14:38

Szia!


Sajnos nemrégiben nekem is volt egy telefonos zaklatóm. Úgyanígy rejtett számmal hívott, bár engem vezetékesen és nem szólt bele, volt, hogy csak megcsörgetett.


Megkerestem egy rendőr ismerősömet, aki azt mondta, hogy telefonos zaklatásoknál ha nincs élet testi épség elleni fenyegetés,vagy zsarolás a rendőrség nem indít büntetőeljárást.

Közigazgatási eljárás keretében pedig azért nem lehetne az ügyet vizsgálni, mert ezen eljárásmódoknál a mobilszolgálató nem adja ki a rendőrségnek sem a hívásadatokat. (de kedvesek)

Amit lehet tenni, az egy magánindítványos feljelentés ismeretlen tettes ellen becsületsértés miatt. Ha minden igaz, akkor ezt a bíróságnak kellenne lefolytatnia, de nem kizárt, hogy átadná a rendőrségnek.

Abban az esetben ha feljelentést teszel, akkor az eljárást lefolytatják.Ahhoz hogy ez sikeres legyen, a hívások napját, és az óráját kellenne tudnod.Ez alapján lehetne híváslistát kérni, mely az ügyirat részét képezné. Abból Te meg tudnád mondani, hogy melyik számot nem ismered kihallgatás során.Így lehetne eljutni az elkövetőig, azaz a zaklatóig. Azonban ha ez kiderül, akkor vele szemben a büntetést is kiszabják.Az eljárás kb 2 hónapot vehet igénybe, de ez több is lehet.


Szerencsére az én zaklatóm időben abbahagyta a telefonálgatást, mert én már tényleg ott tartottam, hogy feljelentem. Bár nagyon kiváncsi lennék, hogy ki volt az és, hogy miért miért tette.

2008. jan. 11. 14:38
ja, előtte minden családtagod értesítsd, hogy éjjel csak mobilon keressenek, mert csúnya meglepetésben lehet részük :P
2008. jan. 11. 14:37

Éjjelre húzd ki a vezetékes telefont, nem lesz semmi baja. Így nem csörög neked, ő viszont úgy hallja, hogy kicseng. Ha-ha, koppant.


Ha meg játszani akarsz, készülj fel, legyen nálad síp, lehet kapni tesco gyerekosztályon is, és amikor felveszed éjjel, azonnal fúj bele, ne érdekeljen semmi. Ha azonnal lerakja, amikor felveszed, akkor viszont csak emeld fel és tedd is le azonnal. Ez idegesíteni fogja...és ha újra hív már fújhatod a sípot is neki azonnal :D Tuti kicsit várni fog, mert meg akarja hallani, hogy nem rakod-e le megint azonnal :D


Ha nagyon elvetemült kedvemben lennék én tuti belelihegnék és közölném, hogy mennyire izgatnak az éjjeli hívások és várom a következőt :DDD egyszer tuti hibázni fog és meglesz a száma, vagy legközelebb belesípolnék a fülébe ezerrel, de előbb közölném, hogy a szado típusú telefonszexet kedvelem és most beavatom az audio jellegű fájdalmakba. :DD Ha ezekután sem áll le, hát akkor az orvosi eset és tényleg telefonszám-csere kell... :P

2008. jan. 11. 13:57
hát ez az: mobilról hív, szám nélkül és nem mond semmit, csak éppen éjjel 1-kor, vasárnap reggl 5-kor, meg hasonlókkor boldogit, ha felveszem, azonnal lerakja. és a vezetékesemet nem olyan könnyü megváltoztatni.
5. 4b6a2525df (válaszként erre: 4. - 984ff08d0b)
2008. jan. 11. 13:54

Ha számelküldés nélkül zaklat, akkor a rendőrség sem tud tenni semmit.

változtass számot és titkosíttasd.

2008. jan. 11. 13:52
Ha mobilon és rejtett a száma, akkor a híváslistában tudod megmutatni a rndőrnek, esetleg ha képes rá a készüléked, vedd fel amiket mond, és akkor vissza tudod játszani. Nem tudom, ha feljelented vissza tudják nézni, akkor éppen milyen adókörzetben volt, de hiába van meg az azonosítója a telefonjánek, ha jól tudom csak az előfizetéses számokat tudják leellenőrizni... :P működik a rendszer :D
2008. jan. 11. 13:51

mobilon zaklat, vagy vezetékesen?

és kiírja a számát?

2008. jan. 11. 13:47
Ha rendszeresen zaklat valaki, akkor esetleg jelentheted a rendőrségen, vagy változtass telefonszámot.
2008. jan. 11. 13:44
Hogy lehet kideríteni a telefonos zaklató kilétét?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook