Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy éled meg, hogy a baba mellett nincs magadra időd? Én teljesen ki vagyok fáradva, semmire nincs erőm! fórum

Hogy éled meg, hogy a baba mellett nincs magadra időd? Én teljesen ki vagyok fáradva, semmire nincs erőm! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
60. Tevecca (válaszként erre: 58. - Timycat)
2011. jún. 30. 21:50

rájött az anyás korszak....de édes

ha esetleg jobban lefárasztod a szokásosnál, az sem használ? *jé van jobb oldalt is shift, tényleg fáradt vagyok :P*

Mióta csinálja? Nem lehet hogy "csak" a front? Vagy ez is speckó fejlettségi szint? Mostanában sok anyuka panaszkodik hogy tök ellentétes a gyerek, aki eddig édi-bébi volt, nem alszik, az aktív meg átment mormotába. Lányom meg este ráhúz még egy adagot, inkább sokáig fent van, reggel meg "csak" 7-kor kel :)

59. Tevecca (válaszként erre: 57. - Timycat)
2011. jún. 30. 21:46
aham, azt hittem rossz bugyi van rajta...nem húzom fel magam egyáltalán, mert annyit nem ér, fontosabb a nyugalmam-rajtam alszik a leány, azért nem használok shiftet-
58. timycat (válaszként erre: 1. - Kisficko)
2011. jún. 30. 21:32
Hát a babázás már csak ilyen... persze minden gyerek más és más, de az elején míg kialakul a napirendetek, szokások addig luxusnak számít pl a kozmetikus. Az én lányom tündérke volt, az első naptól átaludta az éjszakát és nappal is sokat aludt, rengeteget fejlődött, 1 évesen már mondatokban beszélt, a bölcsibe szoktatás kb 15 perc volt, tényleg csak a glória hiányzott róla. Aztán most történt vele valami (3éves)... éjszakánként járőrözik, nyűgös, lóg rajtam... nekem most jött el az az időszak, hogy nincs erőm semmire.
57. timycat (válaszként erre: 55. - Tevecca)
2011. jún. 30. 21:26

ne húzd fel magad rajta, nem érdemes. anyucika3 fórumozó ilyen, csak az az igaz amit ő papol, senki véleményére nem kíváncsi, mert ő mindenkinél jobban tudja és különben is...

összefutottam már vele pár fórumon...

56. Tevecca (válaszként erre: 54. - Tótágas)
2011. jún. 30. 21:06
Sajna nálunk aktív dolgozó a nagyi :( Plusz minden elvemmel ellentétes :(
55. Tevecca (válaszként erre: 53. - Anyucika3)
2011. jún. 30. 21:05

Meg sem száradt de nem is ez a lényeg. Ezzel arra akartam a célozni hogy nem valami putrifalváról jött suttyóka vagyok akit így kioktathatsz.

Én sem vagyok "mai fiatal". Nem csak a buli, a pia meg a pasik járnak az eszemben. Sosem jártak és nagyon örülnék ha valami hasonló ember lenne a lányomból.

De még mindig nem értem hogy honnan vetted hogy én hagyom hogy ütlegeljen. Erre egyszerűen nem válaszolsz, viszont ebbe a kategóriába sorolsz. Én viszont azt vallom hogy sosem lesz cédrusból tuja, viszont egy nemesebb cédrus kemény munkával lehet. Tehát az alaptermészetet sosem nevelheted ki a gyerekből, de attól még "jó" ember lehet. Attól még hogy hisztis a lányom, nem azt jelenti hogy majd bunkó lesz meg verekedős.

2011. jún. 30. 18:47

Hogy a témához szóljak én is,meg lehet és meg is kell teremteni a magatokra fordított időt.Ha másképp nem megy segítséggel.Az én gyerekeimnek abban tudok segíteni, hogy vállalom a babákat amíg elmennek egy moziba,fürdőbe, masszázsra,vásárolni.orvoshoz stb.Örömmel teszem,nem áldozat,és tudják jó helyen vannak.Fölneveltem 3 gyereket szép szóval, szeretettel,soha meg nem ütéssel,és jó emberek lettek!

Ki nem állhatom az agressziót,a krekk,kivagyi ,másokat leszóló,mellveregető embereket,akik lenéznek másokat,és csak az ő gondolkodásuk az egyetlen igazság!!!

53. anyucika3 (válaszként erre: 52. - Tevecca)
2011. jún. 30. 17:51

Hát 20 évesem ugyan nincs,de 18 van.És össze bírom rakni,főleg vissza így nézve az ok okozatokat a nevelés terén.Hála Istennek azt mondhatom,hogy egy jó embert sikerült felnevelnünk.És marhára örülök,hogy nem "az a tipikus mai fiatal"Mármint,hogy sikerült minden durvább dolgot kihagyni az életéből,amibe sok fiatal esik bele.Elég volt elé rakni mások rossz példáit,hogy lássa ide nem szeretne jutni.Most meg már szerencsére a saját eszével fogja fel,hogy miktől óvtuk védtük Őt kamasz korában.Csakhogy én úgy gondolom,hogy ezt már egészen kicsi korban kell elkezdeni,pl onnét,hogy nem verünk senkit,nem beszélünk csúnyán,tisztelettel viselkedünk másokkal...stb.És kitartok amellett,hogy sosem a gyerek a hibás,ha nem tud rá hatni a szülő.

Ha valóban van diplomád,akkor is annyira friss,hogy a pecsét sem száradt még meg rajt:D De akkor te is tudod,hogy sem észt,sem intelligenciát,sem semmi különlegeset nem ad.Ez a munkánkhoz szükséges,és van egy alap műveltség mögötte(elvileg,mert ez sem biztos).

52. Tevecca (válaszként erre: 45. - Anyucika3)
2011. jún. 30. 17:09
0 tapasztalat? Attól még ogy neked x gyereked van, nem biztos hogy jól nevelsz. Ez majd 20 év múlva derül ki. Megjegyzem a közvetlen szomszédomban lakik 4 unokatesóm, egy 19 éves, egy 6, egy 5 és egy 2 éves, így van tapasztalatom a gyerekek terén. A szellemi szintemet pedig tükrözi az egy diplomám és az egy még épp folyamatban lévő. Nem egy tanulatlan lüke gyerekkel beszélsz. Helyből leszólsz miközben neked csak mákod volt a nyugodt gyerekeddel.
51. Tevecca (válaszként erre: 47. - Agnik1)
2011. jún. 30. 17:05
Ok, értem. De azt kérdem hogy te mit csináltál vele piciként és hogy megértette-e. A tasli tudom hogy nála ösztönből jön. Ösztönösen adja ha nem tetszik neki valami. Pl altatásnál vagy oltás után.
2011. jún. 30. 16:33

De hogy a fórum címében sugallt témához is hozzászóljak, amit egyébként baromi jónak tartok...

Szóval néha nagyon nehezen élem meg, hogy még wcre sem akkor megyek mikor kell.

Aztán amikor tele a bili, akkor elmegyek szaunázni meg úszni és az totál feltölt, 3 óra hossza múlva alig várom hogy a gyerekeimmel lehessek ismét.

49. Bonti74 (válaszként erre: 24. - Anyucika3)
2011. jún. 30. 16:30

Hát az egy éves gyerekem már megütött engem.

MOst mi csináljak, természetes, hogy nem úgy vettem, mintha a legnagyobb, a 9 éves tette volna.

Azért a kor ebben az esetben egyáltalán nem mindegy.

48. Tótágas (válaszként erre: 41. - Anyucika3)
2011. jún. 30. 16:25

Végigolvastam a hozzászólásokat,és úgy vélem te csak kötekedni jöttél ide,és azt is igen agresszív módon teszed!

Ezt írod:"Mindenkinek meg lehet a saját véleménye, nevelési elképzelése stílusa."Ez így igaz!

Akkor téged ki jogosít fel arra, hogy másokéba beleszólj ill. leszóld őket?

47. Agnik1 (válaszként erre: 43. - Tevecca)
2011. jún. 30. 15:54

Egy 5hós nem tudatosan cselekszik még... Az én fiam a két évével viszont már igen. Tisztában van vele, hogy mit szabad és mit nem, de a dac korszakát éli. Nekem kell rávezetnem a dolgokra... És ezt is teszem...


Valamint a szeretetemet nem vontam meg a fiamtól egyetlen egyszer sem, és nem is akarom megtenni, se most se a későbbiekben...

46. anyucika3 (válaszként erre: 43. - Tevecca)
2011. jún. 30. 15:32
SSSSSSSSSSSSS ez is a szellemi színvonalad tükrözi:D
45. anyucika3 (válaszként erre: 44. - Tevecca)
2011. jún. 30. 15:31
Szerintem meg egy tacskó csak ne pofátlanozzon engem!Nulla tapasztalatod van a pár hónapos gyereked mellett.Csapjon oda,nem az én bajom,megérdemled.Majd amikor nem lesz "túl pici",akkor lesz több problémád is vele.
44. Tevecca (válaszként erre: 41. - Anyucika3)
2011. jún. 30. 15:19

Kifejezetten pofátlan vagy. Még hogy "ilyenek"

Hol írtam hogy hagyom a gyereket verekedni? Azt írtam hogy adja a taslit de megfogom a kezét és MINDIG mutatom és mondom hogy nem üti anya, simi simi anya. Melyik részét nem érted. De attól még odacsap. Nem érti még, túl pici

43. Tevecca (válaszként erre: 37. - Agnik1)
2011. jún. 30. 15:17
aha..és egy 5 hóst hogy küldesz a szobájába? vagy szeretet megvonással "jutalmazod"?
42. Tevecca (válaszként erre: 35. - Agnik1)
2011. jún. 30. 15:15
Akkor mákod van. Közeli ismerős minden szavát betartja, a gyerek meg nem is igényli az anyját, olyan durva a helyzet, pedig 6 hós.
41. anyucika3 (válaszként erre: 37. - Agnik1)
2011. jún. 30. 15:01

Látom,de engem ez cseppet nem zavar:D

A gyereknevelés témában a fiatal anyukák kevés hányada ért velem egyet,de ez nem nekem baj.Mindenkinek meg lehet a saját véleménye,nevelési elképzelése stílusa.Csak az háborít fel,amikor az ilyenek,akik szerint ennyire természetes,hogy hagyjuk a gyereket verekedni,minket is másokat is üssön csak nyugodtan,hiszen olyan édes.....ők vannak a legjobban felháborodva,amikor az ő gyereküket üti egy másik gyerek.Pedig akkor az miért lenne nagyobb baj?Talán neki is meg van engedve,hadd üsse,nem kell ellene tenni semmit.

Én sosem engedtem a gyerekeimnek,hogy verekedjenek.Sem minket,sem másokat nem üthettek meg.És pont azzal a módszerrel,ahogy Te is írod,le lehet szoktatni.A kimondott nem,az határozott,és nem vontuk vissza.Ha nem tetszik,el lehet menni duzzogni,aztán ha lenyugszik megbeszéljük miért nem szabad.Ordít?Ordítson,azt szabad a szobájába.

Nem játssza el túl sokszor.Persze mindig vannak időszakok,hogy újra próbálkoznak,de azt senki ne mondja nekem,hogy muszáj megengedni,nem lehet leszoktatni.Sok szülő meg nem csoda,ha nem tud hatni a gyerekére,amikor teljesen mást sugároz felé,mint amit kimond neki.

40. Molyka (válaszként erre: 35. - Agnik1)
2011. jún. 30. 14:07
Nekem az egész módszer nem jön be. Az, hogy ragaszkodik, nem ragaszkodik... nem tudom hogy el lehet-e érni pici gyereknél hogy ne ragaszkodjon az anyjához, de az biztos, hogy sógornőméknél abnormális a kötődés és az anya-gyerek kapcsolat is.
39. Molyka (válaszként erre: 37. - Agnik1)
2011. jún. 30. 14:05

Mennyi idős a kisfiad?

Amúgy belegondolva a fiacska még kicsi ahhoz, hogy dühből csapjon, bár amikor durvább, megfogom a kezét és igencsak határozottan mondom neki hogy nem. Gondolkodni is kicsi még szerintem... (a sajátomról beszélek)

38. Molyka (válaszként erre: 33. - Tevecca)
2011. jún. 30. 14:02
Én se hagytam. :) A suttogó a legszarabb dolog a nevelési módszerek terén. Sógornőm suttogózik, szörnyű.
37. Agnik1 (válaszként erre: 36. - Anyucika3)
2011. jún. 30. 13:47
Én egyetértek veled. Belekerültél a kötekedős feeling-be... Én sem hagyom a fiamnak, hogy üssön, nem tűröm a verekedést. Egyszerűen oldom meg. Ha verekszik, rászólok, hogy nem szabad mert ez fáj Anyának. Ha újra lendíti a kezét akkor megy a szobájába "gondolkodni". Egyszer a játszótéren ütött rá egy kisebb gyerek kezére, rászóltam hogy nem szabad, meg ne lássam még egyszer, mert az fáj a babának. Ő dafke csak azért is... Szépen megfogtam, és hazahoztam. Ordított ám... Kétszer kellett ezt eljátszani azóta nem emel kezet se rám se senkire...
36. anyucika3 (válaszként erre: 25. - Jozsi.38)
2011. jún. 30. 13:36
Nem,nem jutott,és nem is jut eszembe.Mert magunkon kívül eléggé sokfelé látok még.És szerintem pont az a szülői reakció rossz a gyereknek,amikor viccesnek találják,hogy a kisgyerek verekszik.Minden kicsi megpróbálja ezt is.A szülők hozzáállásától függ csakis,hogy hova sorolja a gyerek.Szabad,vagy sem,vicces,vagy rossz ha ütünk bántunk másokat.Én sem ezt,sem a csúnya beszédet nem tartom sem aranyosnak,sem viccesnek kicsi gyereknél sem,és természetesen szerintem a szülő hibája ha verekszik a gyereke.Egyébként én is sok mindent ostobaságnak tartok itt,és csak sajnálni tudok sok kicsit a szülei miatt.
35. Agnik1 (válaszként erre: 33. - Tevecca)
2011. jún. 30. 13:29
Ez érdekes. Az én fiam a születésétől kezdve a suttogó alapján lett nevelve, és mégis hihetetlen mód szeret és ragaszkodik hozzám...
34. CsillagTM (válaszként erre: 9. - Anyucika3)
2011. jún. 30. 13:23
az kemény:) előre félek, ha egyszer gyerekem lesz, a kis töpszli minden szárnypróbálgatása és lükesége az én szülői selejtségem bizonyítéka lesz :D
33. Tevecca (válaszként erre: 32. - Molyka)
2011. jún. 30. 12:29

A suttogó tényleg nagyon gáz. Nyugodtan lehet használni, ha azt akarod hogy a gyereked ne ragaszkodjon hozzád és kifejezetten utálja.


Eddig csak a videókig jutottam, de nagyon szimpatikus. Hasonló az én gondolkozásomhoz, de kibővül nála megfigyelésekkel. Így nem aggódok és csinálhatom ahogy érzem. Pl sosem hagytam sírni :)

32. Molyka (válaszként erre: 30. - Tevecca)
2011. jún. 30. 10:34

Én ilyenfajta szakirodalmat nem olvasok, csak felbosszantanak, illetve a suttogóból kiindulva mind szar :D

Amúgy ismerem ezeket a módszereket.

2011. jún. 30. 09:14

Ajánlom figyelmetekbe:

http***://www.youtube.com/watch?v=5D3bFB4Iy_s

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook