Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy éled meg, hogy a baba mellett nincs magadra időd? Én teljesen ki vagyok fáradva, semmire nincs erőm! fórum

Hogy éled meg, hogy a baba mellett nincs magadra időd? Én teljesen ki vagyok fáradva, semmire nincs erőm! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
120. Tevecca (válaszként erre: 119. - Molyka)
2011. júl. 4. 21:24
De cukor :D
119. Molyka (válaszként erre: 116. - Tevecca)
2011. júl. 4. 21:05
Fiacska úgy ébred, hogy feláll, mondja: anyu (atya egyelőre) és kidobja a cumit, pelust a kiságyból, jelezve, az már nem kell neki. Amikor kinyitom a szemem a kezecskével hív.:)
118. Tevecca (válaszként erre: 117. - Timycat)
2011. júl. 4. 19:50
na igen, a türelmes kelés azért ritkább, a legtöbbször beletúr a számba, orromba, szemembe, belerúg a hasamba és megtépi az arcom..ha nem kelek elég gyorsan, a mellbimbóm is letépi :D úgy imádom
117. timycat (válaszként erre: 116. - Tevecca)
2011. júl. 4. 18:34
:D Az enyém türelmetlen, nem vár arra hogy felébredjek. Snasszul nekifutásból beleveti magát az ágyunkba.
116. Tevecca (válaszként erre: 115. - Jozsi.38)
2011. júl. 4. 18:24
Munka az biztos. De mindent megér amikor az ember felkel és arra nyitja ki a szemét hogy a gyereke az arcába bámul, arra vár hogy felébredj és amint ránézel, elvigyorodik :D Meg jön utánam és rángatja a nadrágom :D Olyan szép nagy vigyort vág le. Na meg amikor adja a jó nyálas csókot :D Imádom^^
2011. júl. 4. 17:00
na igen :) aki még csak gondolkozik a babázáson az inkább ne olvassa el és nézze azt hogy milyen édesek-aranyosak. rengeteg öröme van bennük az embernek, de munkával jár jóval többel. az anyaság kemény meló bár milyen szép is
114. csgybzs
2011. júl. 4. 13:56
Ejha. Még a maradék kedve is elmegy itt a még nem szült nőknek.... A megoldást kereső pici babásoknak jó egészséget és kitartást. Én továbbra sem bánom, hogy kimaradok ebből a jó muriból :D
113. Tevecca (válaszként erre: 112. - Molyka)
2011. júl. 4. 13:04
jobban jársz ha nem :D
112. Molyka
2011. júl. 4. 12:48
Hű, visszaolvasok.:)
111. Tótágas (válaszként erre: 112. - Anyucika3)
2011. júl. 3. 18:12
Én leírom konkrétan azt amit mindenki csak kerülget:TE NEM VAGY NORMÁLIS!!Őszinte szívből sajnálom a gyerekeidet és azokat a akikkel kapcsolatba kerülsz még!!!
2011. júl. 3. 16:25
anyucika3 sajnálom a gyerekeidet. ezzel a stílussal beszélsz velük azon csodálkozom hogy egyáltalán valahogy viselkednek. magad minősíted ezzel nem másokat
109. ebba518fdb (válaszként erre: 112. - Anyucika3)
2011. júl. 2. 22:11
eddig csak olvastam a fórumot, de meg kell jegyeznem, hogy elég gáz amit művelsz.. megkérdezném, hogy ezt a lekezelő stílust tanítod a gyerekeidnek is.. ????
108. Tevecca
2011. júl. 1. 16:28
Viszont még mindig nem válaszoltál. Hol írta bármelyikünk is hogy hagyja hogy a hisztivel célt érjen?
107. Tevecca (válaszként erre: 101. - Anyucika3)
2011. júl. 1. 16:27
Mi az hogy olyan mint te. Mégis milyen anya vagyok? Hümm? Önfeláldozó. Az igen. Minden percében a gyerekkel lévő. Az igen. Figyelek a fejlesztésére és a lelki fejlődésére. Odafigyelő. Az igen. Ezzel bajod van? Bocsi. Akkor is mindent megteszek érte és nem hagyom sírni hogy abból "tanuljon". Tuti kompenzálsz. Valamit jól elszúrtál és rajtunk vezeted le.
106. Bonti74 (válaszként erre: 105. - Anyucika3)
2011. júl. 1. 15:33

Igen, egyetértek.

Nekem a hiszti kezelésére mindig az vált be, ha megelőztem. Ergo ha már láttam hogy ebből az lesz akkor tereltem. Intenzíven.

Ha mégsem jött be, akkor mindig próbáltam a legmegértőbb énemet elővenni, mégha mérges is voltam rá. Odafigyeltem rá, a szemébe néztem és kérdezgettem, hogy mi a baja. Mert az igazi hisztinél már fogalma sincs, hogy mi a problémája csak belesodródik és ha erre a szülő agresszívoskodik csak rosszabbat hoz ki a gyerekből. Legalább is nekem ez a tapasztalatom.

105. anyucika3 (válaszként erre: 104. - Bonti74)
2011. júl. 1. 15:25
Ez így van.De amikor jönnek ezek az időszakok,akkor valahogy kezelni kell a helyzeteket.Ha nem teszünk semmit,akkor abból a gyerek azt szűri le,hogy helyes ahogy viselkedik.Nekünk szülőknek kell rávezetni,hogy nem,és segíteni,hogy másképpen vezesse le az indulatait.A hiszti nem olyan mint a nátha,hogy elmúlik.Ha nincs jól kezelve,nő a gyerekkel együtt.Ha rá van hagyva,akkor nem tanulj meg,hogy nem helyes.
104. Bonti74 (válaszként erre: 103. - Anyucika3)
2011. júl. 1. 15:21

Nekem inkább korszakaim voltak mikor nem bírtam velük. De aztán lecsengtek, olyan nincs hogy mindhárom gyermekemmel egyformán jól birok. Valamikor a naggyal van több konfliktusom, aztán a középső hoz ki többet a sodromból, mikor aztán mindkettővel jól birok, akkor a kicsi nyűgösebb.

Szóval lehet, hogy valaki a dackorszakot, ami pár hónap alatt lecseng nehezen viseli és sokszor nem jól oldja meg, de azért korai lenne azt állítani, hogy nagy korában is u.így lesz... Változunk mi is és amit az első gyereknél még nagyon nehezen kezelünk a másodiknál, harmadiknál már fel sem vesszük. Legalább is én nem.

103. anyucika3 (válaszként erre: 100. - Timycat)
2011. júl. 1. 15:17
Én megverni ugyan nem szoktam őket,de a hisztit kezelni kell valahogy.Valamilyen módszer mindig bevélik,olyan tuti nincs,hogy semmi.Ha mégis,akkor más baj van.És bizony én is úgy gondolom,hogy nem a agyerek irányít.Érvényesítheti az akaratát normális kereteken belül,de nem csinálhat mindig amit akar.Továbbra is azt mondom,hogy aki nem bír az 1-2 éves gyerekével,az később sem fog.
102. Bonti74 (válaszként erre: 100. - Timycat)
2011. júl. 1. 15:16

Nekem 10, 6 és 1 évesek. És azt figyeltem meg, hogy egyre hamarabb jött el a dackorszak és a hisztik. A legkisebb 15 hónapos, de már most olyan akarata van, mint a fene. Megfeszíti magát és szabály szerűen hisztizik. Még könnyű elterelni a figyelmét, de később...

Most hallottam, hogy az okos gyerekek hamar kezdik a dacoskodást. Lehet akkor a legkisebbem zseni lesz...:)

101. anyucika3 (válaszként erre: 95. - Tevecca)
2011. júl. 1. 15:14

Jézusom....

A saját tehetetlenséged ne rám irányítsd.

A véleményem ugyan az,és az is marad,pláne az ilyen anyákról mint te.

100. timycat
2011. júl. 1. 15:07
Az én lányom 3 éves múlt áprilisban; pár hónapja lett igazi akarata; előtte simán le tudtam fegyverezni; most viszont hisztizik! Én 2szer szépen kérem, hogy elég; harmadszorra már keményebb hangon, negyedszerre rácsapok a seggére. Igen, most sokan felhördülnek, hogy akkor ütöm-verem a gyereket; pedig nem, ez csak nevelő célzatú, fizikai fájdalommal nem jár, pusztán akarat-törő. Muszáj, nekem is van életem (meló, házimunka, "házi istennő")... nem diktálhat mindig a gyerek.
2011. júl. 1. 14:50

nekem a nagy 3 és fél a kicsi másfél éves

amikor a nagy született még anyukámékkal éltünk, de nehéz időszak volt, egy hajszál választott el a szülés utáni depressziótól. Pedig a háztartásra akkor sok gondom nem volt, csak magunk körül rendet tartani. Úgyhogy meg tudom érteni a foórumindítót aki sajnos közben eltünt, lehet azért mert többen leoltották, hogy márpedig ragygni kell a lakásnak. A másodiknál már külön éltünk, a nagy akkor volt 23 hónapos mégis már sokkal jobban vettem az akadályt és könnyebb volt másodszor kettővel mint először eggyel. A legstrapásabb idő szerintem egy gyerekkel a 6-12 hónapos kör közötti idő amikor megkezdődik a hozzátáplálás és a mozgásfejlődés felgyorsul. A legnehezebb pedig a hisztit és dacot megfelelően kezelni (eddigi tapasztalatom szerint). Ennek ellenére az elmúlt 3 és fél évben nyilvános műsorból 1-2 akadt csupán az sem volt vészes és a kevésbé meggyőzhető kisfiamnál. A háztartás én is úgy igyekszem megoldani, hogy bevonom őket a tennivalóba illetve alvásidőben. Igyekszem egy elvárható rendet fenntartani, de nagyobbra lenne igényem viszont többre nem futja az energiámból. :-( Magamra is kevesebb időt és pénzt fordítok mint szeretném, de most nem is a műköröm a lényeg :-) (pedig imádtam), hajamat magam festem, kozmetikusnál régen voltam, de szerencsére nem problémás a bőröm. Ha visszatérek a munkás hétköznapokba majd bepótolom, de ez nem azt jelenti, hogy rosszallom ha másnak mindezekre igénye van. Pont ellenkezőleg.

Bocsi a regényért, de kicsit eltértünk az alaptémától és visszakanyarodtam, leírtam ami ezzel kapcsolatban eszembe jutott.

98. kri76
2011. júl. 1. 14:34

Nálam maholnap 20 hónapos. (Hisztinél a figyelem elterelés is be szokott válni...vásárlásnál a kezébe adom a cuccot és ő teszi a kosárba, futószalagra...) Lassan kialakulnak a stratégiák.

A legnagyobb hiszti akkor van, mikor kintről be kell jönni. Imád a kertben lenni.

2011. júl. 1. 14:20

Ritkán viszem be a boltba a gyerekeket, de akkor előtte szólok nekik, hogy vehetnek valami apróságot maguknak a zsebpénzükből.

Ha én küldöm el őket kenyérért, akkor pedig 200 Ft-al többet adok, hogy vegyenek rajta valamit.

Nem is volt még gond belőle.

96. Tevecca (válaszként erre: 94. - Molyka)
2011. júl. 1. 14:02

5 hónapos (nem elírás, 5, az az öt hónapos).

Még a nemet sem érti, max a csúnyán nézést

95. Tevecca (válaszként erre: 88. - Anyucika3)
2011. júl. 1. 14:02

Érdekes a dolog amit írsz. Kapásból ezzel vagdalkoztál a legelején is, miközben maga a fórum indítója a saját nehézségeiről ír a KICSI gyerekével. Hogy kimerül, nincs ideje, stb. Szó sem volt a nevelésről, hisz a gyerek nincs abban a korban.

Valamit biztos hogy kompenzálsz. Talán azt hogy a nagyobbik gyerek hozzád sem szól vagy esetleg jön a baba ott. Valami bibi tuti van, különben nem jönnél a fiatal anyukák után köpködni.

94. Molyka
2011. júl. 1. 14:01
Kinek mennyi idős a gyereke? A fiacska 13 hónapos.
93. Tevecca (válaszként erre: 86. - Agnik1)
2011. júl. 1. 13:59
A tologatós kocsikkal is ugyanez van? Mert abból hiába próbálja kiszedni, nem tudja. VAgy amit anyu csinált...büntiből otthon maradt. Kívánom hogy hamar túljussatok rajta!
92. Tevecca (válaszként erre: 88. - Anyucika3)
2011. júl. 1. 13:58
Ha tényleg elolvasod amiket írunk, másold már ki légy szíves azt a részt ahol bármelyikünk is azt írta hogy nem próbál tenni a hiszti ellen ilyen-olyan trükkökkel.
91. Tevecca (válaszként erre: 85. - Anyucika3)
2011. júl. 1. 13:56
Egyszerű az ok miért nem lehet megértetni minden gyerekkel: mert nem érti meg. Ez tök egyszerű. Egy bizonyos kor alatt nem fogja fel és így ha fejre is állsz, hisztizni fog.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook