Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy éled meg, hogy a baba mellett nincs magadra időd? Én teljesen ki vagyok fáradva, semmire nincs erőm! fórum

Hogy éled meg, hogy a baba mellett nincs magadra időd? Én teljesen ki vagyok fáradva, semmire nincs erőm! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
90. e31f48b5f6 (válaszként erre: 88. - Anyucika3)
2011. júl. 1. 13:42
Az ilyen "tökéletes anyák" gyermekeivel vannak tele pszichiátriák...
89. 2e0264df59 (válaszként erre: 88. - Anyucika3)
2011. júl. 1. 13:33

ez most egész másképp hangzott :-)

lehet, hogy csak kicsit keményen fogalmazol néha vagy csak fél gondolatokat írsz ezért kel felháborodást a hozzászólásod.


Tudod vannak azok akik tényleg elbújnak a felelősség elöl a hiszti, dac stb...életkori sajátosságok mögé (megjegyzem pl diszlexiásnak is a kelleténél több gyerek van kikiáltva szerintem...) de ezeket a fórumokat inkább azok a szülők bújják akik megoldást keresnek és esetleg a kelleténél jobban fennakadnak apróságokon (első gyereknél főleg előfordul)

88. anyucika3 (válaszként erre: 87. - 2e0264df59)
2011. júl. 1. 13:21
Én nem arról beszélek,hogy nem adódnak nehézségek,vagy van probléma nélküli gyerek.Tényleg nincs,és természetesen az enyémekkel is voltak,vannak,és lesznek is.Hanem arról,hogy én úgy látom,nem megoldani akarják sokan,hanem önigazolást keresnek,hogy a szülő bizony nem tehet semmiről.De igen,tehet sok mindenről!Csak van aki képes belátni,és megoldást keres,van aki meg nem,és inkább homokba dugja a fejét.A "nehéz" gyerekekről meg tudnék mesélni,köztük dolgoztam.De még ők is kezelhetőek így vagy úgy.Számomra nehezen érthető,hogy egy anya,aki imádja a gyerekét,hogy lehet,hogy nem bír vala,pláne kicsi korban.Mert "a problémák",majd csak később jelentkeznek.
87. 2e0264df59 (válaszként erre: 85. - Anyucika3)
2011. júl. 1. 13:06

én nem fogok háborogni, de nem azért mert teljesen egyet értek.

Vannak szülői hibák, tény és való. DE! Sokaknak nem megy zsigerből a dolog, de igyekeznek tenni ami leginkább tőlük telhető. Vannak akiket ez mellé megáld a sors nehezebb természetű gyerekkel is. Nem hiszem, hogy mindenkit a rossz szülő-rossz gyerek kategóriába kellene sorolni. Biztosan vannak, voltak neked is problémáid a gyerekeiddel (viselkedés, evés, alvás, testvéi dolgok stb..., valami biztos). Ha erre is kategórikus NEM a válsz akkor az már nekem is nehezen hihető, pedig én nagyon meggyőzhető vagyok sokmindenről

86. Agnik1 (válaszként erre: 82. - Tevecca)
2011. júl. 1. 12:53
Csináltam ezt már én is:) Ő viheti a kosarat, persze a tejet nem teszem bele, mert megszakadna a súlya alatt, így én azt kézben viszem a kasszáig. Csak az a baj, hogy ő bepakol a kosárba, de már ordít, mert bontaná is ki:DDDDD
85. anyucika3 (válaszként erre: 82. - Tevecca)
2011. júl. 1. 12:45

Na,én ezzel sem értek egyet.

De ha már úgyis mumus vagyok itt,akkor hadd írjam le,hogy bármelyik boltba bemehettem és bemehetek hisztik cirkuszok nélkül a gyerekeimmel.Együtt járunk és jártunk mindig is bevásárolni,és soha nem volt nagy hiszti.Választanak valamit,azt vesszük meg.Persze határok vannak.És nem is tudom elfogadni,hogy ezt miért nem lehet megértetni egyes gyerekekkel.Bármilyen életkorban is legyen.

Na,háboroghattok:-))))))))))))))))))))))))

84. anyucika3 (válaszként erre: 80. - Tevecca)
2011. júl. 1. 12:42
Szerintem meg nem tudjátok értelmezni az általam leírtakat.
83. anyucika3 (válaszként erre: 78. - Jozsi.38)
2011. júl. 1. 12:39
Én nem mondtam,hogy tökéletesnek kellene lenni,vagy én az lennék.Ha te olvastad,mutasd meg kérlek,hogy hol.Problémái mindenkinek vannak.De abban biztos vagyok,hogy a legtöbb problémás gyerek esetében,nem a gyerek a problémás,hanem a szülő.A munkám során is ezt tapasztalom,és a magánéletben is.Pl:ovi,ahol az óvónők eleget panaszkodnak,és nem a gyerekekkel van a legtöbb baj,hanem a szüleikkel.De te nagyon nem vagy rendben,ha ennyire szkeptikus vagy.Nekem pedig nincs szükségem arra,hogy elhidd akár te,akár más amit leírok.Ez itt csak szórakozás,ami néha hasznos,és sok mindent fel lehet mérni belőle.Szerencsére azért vannak akik meg szeretnék oldani ha problémájuk van,de többen vannak sajnos,akik strucc politikával intézik el.Aztán később csodálkoznak nagy szemekkel,hogy ez meg az miért alakult így,vajon ki lehet a hibás.....
82. Tevecca (válaszként erre: 77. - Agnik1)
2011. júl. 1. 12:34
Anyu boltvezető és sok furfangos anyukát látott. Azt javasolta nekem hogy vagy vásárlósat játsszak vele és mutassam meg neki mit tegyen a kosárba vagy ha olyat akar amit én nem akarok neki venni, kenyerezzem le mással, pl este apa fürdeti vagy megvárhatja apát, stb. Majd meglátjuk mi lesz a kedvence. Vagy egy csoki helyett kap 2 túró rudit a bolt előtt.
81. Tevecca (válaszként erre: 79. - Bonti74)
2011. júl. 1. 12:32
örök favorit a bácsi
80. Tevecca (válaszként erre: 75. - Anyucika3)
2011. júl. 1. 12:30
Szerintem el sem olvasod rendesen amit írunk.
79. Bonti74 (válaszként erre: 78. - Jozsi.38)
2011. júl. 1. 12:07

Nem kell tökéletesnek lenni (egyébként nem is lehet...) elég ha valaki elegendően jó anya. Nem egy pszichológus részletezte ezt már...

Közöttük az általam imádott Ranschburg Jenő is.

78. jozsi.38 (válaszként erre: 75. - Anyucika3)
2011. júl. 1. 12:02
szerintem pedig vetítesz és nem kicsit :) aki pedig vetít annál valami nagyon nincs rendben. én tudom hogy nem vagyok tökéletes és a gyerekeim sem azok, te pedig úgy állítod be magad. ez a lényeges különbség kettőnk között.
77. Agnik1 (válaszként erre: 72. - Tevecca)
2011. júl. 1. 10:56

:)))


Remélem sikerrel jársz. Sajnos mi abban a korszakban vagyunk, hogy semmi sem használ. Nagy bevásárlásokra eszembe sem jut elvinni, olyankor Apa vigyáz rá. Sajnos rémesen unja a napi bevásárlásokat, pedig általában ha Balázzsal megyek, csak gyorsan körbeszaladunk. Mégis ordít a Dörmi kismackóért, vagy a 2dl sió gyümölcsléért. Hiába mondom, hogy előbb ki kell fizetni, nem túlzottan hatja meg. Inkább ordít. Hát akkor ordíts alap van. Majd csak túljutunk ezen is:)

76. Bonti74 (válaszként erre: 75. - Anyucika3)
2011. júl. 1. 09:46
Ez elég nagy általánosítás...
75. anyucika3 (válaszként erre: 73. - Jozsi.38)
2011. júl. 1. 09:36

Csakhogy nekem kisgyerekeim is vannak:D

De egyébként nem vagyok annyira amnéziás mint ti.

A véleményem pedig semmivel nem kevesebb egyikőtökénél sem,de én sem foglalkozok azokkal:D

Elég baj az sok gyereknek,hogy nincsenek nevelve,az alap dolgokra megtanítva.mit lehet és mit nem.De ez a szülőt minősíti.A baj csak az,hogy a gyereknek árt vele.

74. Bonti74 (válaszként erre: 73. - Jozsi.38)
2011. júl. 1. 08:13
Igen ez anyámnál is elő szokott jönni. Osztja az észt és nem érti meg, hogy már nem emlékszik úgy azokra az időszakokra. Tudom, mert én 3 év alatt képes voltam dolgokat elfelejteni!
73. jozsi.38 (válaszként erre: 53. - Anyucika3)
2011. júl. 1. 06:55
jaaj a a megszépítő idő :) van más is itt a hoxán aki szintén majdnem felnőttgyerek mellől osztja a kisgyerekeseket és mondja a tutit, csak ő is a szépre-jóra emlékszik azokból az időkből az esetleges bajokra kínlódásokra már nem.akkor te is ez a kategória vagy, vagyis a nem kell a véleményeddel foglalkozni :)
72. Tevecca (válaszként erre: 69. - Agnik1)
2011. júl. 1. 06:24
Majd próbálom úgy csinálni hogy játéknak fogja fel a bevásárlást, aminek vannak szabályai^^ Remélem sikerül
71. Tevecca (válaszként erre: 67. - Timycat)
2011. júl. 1. 06:23
jajjj de édes voltál :D
70. Agnik1 (válaszként erre: 67. - Timycat)
2011. júl. 1. 00:12
Balázs ilyen. Óvatosan popsira huppan, majd lefekszik, és ordít. Teljesen mindegy mikor és hol, ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, akkor eszeveszetten ordít, és fetreng a földön. Én is átlépek felette, mondjuk ha az utcán vagyunk fél szemmel nézem, nehogy felpattanjon és kocsi elé szaladjon. Viszont ez jó módszer, mert mindig megunja, és feláll, majd utánam szalad. A minap az "Anya ne menj el"-t ordította, pedig csak két lépésre voltam tőle. Mondtam neki, hogy jöjjön velem. Felpattant és jött:)
69. Agnik1 (válaszként erre: 62. - Kri76)
2011. júl. 1. 00:08

Nálunk is ez van. Két kivétel van, az egyik, hogy én azt még nem értem el Balunál, hogy elpakolja az adott játékot mielőtt másikat vesz elő, viszont ha már kész csatatér a lakás sikerül rávenni, hogy egy két dolgot elpakoljon. Viszont este fürdés előtt egyedül pakol össze 20hós kora óta. A másik a porszívózás. Neki nincs játék porszívója, így ő az "enyémmel" porszívóz. Látja hogy veszem elő, már szalad, és fogja, imád porszívózni...:) Persze mikor elveszem tőle(nem akarja adni, hiába kérem, így kénytelen vagyok elvenni) akkor megy a hisztiii:)))) Olyankor elszoktam magyarázni neki, hogy Anya gyorsan összeporszívóz rendesen, és ha talál egy egy szöszt még azt felszedheti Ő. Ilyenkor nagyon örül:)

Segít teregetni, mosogatásnál is mindig mellettem van, imád teregetni, a fehérnemű csíptetőnkre ő csípteti fel az alsókat, bugyikat és zoknikat:) A vásárlásnál én is ezt az elvet tartom. Amíg nem fizettük ki nincs evészet. Ha végig ordítja a bevásárlást akkor sem!

68. spinneli (válaszként erre: 67. - Timycat)
2011. jún. 30. 22:41

:)


ez elképzeltem.

67. timycat (válaszként erre: 66. - Kri76)
2011. jún. 30. 22:37
Én voltam ilyen "elterülős" gyerek. Csak én óvatosan csináltam, nem odavágtam magam hanem szépen óvatosan lefeküdtem és bevágtam a néma hisztit. De bárhol, otthon, utcán, boltban akárhol. Anyu bölcsen "átlépett" rajtam; én feküdtem, figyeltem mi lesz. Nem értem el semmit, így feltápászkodtam és minden ment tovább mintha mi se történt volna
66. kri76
2011. jún. 30. 22:28

A verekedésről meg annyit, hogy volt egy pár hét, amikor puszi helyett harapott, csapkodott, ütött, ha nem tetszett valami...Amikor még pici, könnyebb erről leállítani (a lényeg, hogy ezekkel az eszközökkel ne érjen célt). Nem hinném, hogy nevelési hiba, ha ilyen előfordul. Csak próbálgatja a határokat. És igen, néha nem érzékeli, hogy az nekünk már fáj...

Égtem én is, mikor odavágta magát az utcán, mert nem hagytam benyúlni a kerítésen egy kutyához. Fájt a szívem, mikor annyit mondtam: "Pá,pá, anya elmegy...szia..."

65. timycat (válaszként erre: 63. - Benvik)
2011. jún. 30. 22:23
remélem, egy holdkóros pont elég egy családban
64. timycat (válaszként erre: 62. - Kri76)
2011. jún. 30. 22:22

Igen ezt én is így csinálom. 3 évesen, mert ő már nagylány (!) egyedül tartja rendben a szobáját és segít máshol is pl nekünk is van gyerek-porszívónk. Persze így minden 4szer annyi időbe telik, mint egyedül, de szerintem is csak így szokik rá a rendre.

Ami a szobáját illeti, persze nem tökéletes, de az esetleges hibákat -pl ruha hajtogatás- kijavítgatom amíg ő bölcsiben van :)

63. benvik (válaszként erre: 61. - Timycat)
2011. jún. 30. 22:20
Nyugi, elmúlik. Tapasztalat:-)
62. kri76 (válaszként erre: 45. - Anyucika3)
2011. jún. 30. 22:17

A kisfiam lassan 20 hónapos lesz. Az első pár hétben én is így éreztem. (Igaz, én dolgoztam mellette végig.)

Most már ha játszik, el is pakoltatok és csak ha már elpakolta, ami nem kell, akkor veheti elő a következő játékot.

(Később hogy szoktatnám rá, hogy el kell pakolni, ha van erre egy anyarabszolga?)

Porszívózok, neki is van gyerek porszívója és csinálja velem együtt. Felmosás ugyanez...teregetésben segít, adogatja a ruhákat.

A mosogatógépből kiveszi az edényeket és mutogat, mit hova...Lassan tanulta meg, de megéri.

Most már a nagyinál, ha nem ott van az asztal, ahol megszokta, berohan és kiabál: "Jaj,jaj..."

(Anyósom el szokta pakolni az asztalt a nappaliban, hogy ne rohanjon neki a kisfiam. Ha hazafelé benézünk hozzájuk, vagy picit előbb érünk oda, akkor szokott így történni...)

Vásárlásnál nincs evészet, csak ha a kasszánál kifizettük a cuccot, utána ehet.

61. timycat (válaszként erre: 60. - Tevecca)
2011. jún. 30. 21:55

május óta tart nálunk. Aggódom, hogy olyan rossz alvó lesz, mint én... hajnali 3-4ig bagolykodom, fél7 és 7 körül kelek, de csak dél körül vagyok öntudatomnál... és nem tudok időben lefeküdni, ahogy sötétedik úgy vagyok egyre éberebb :S


Remélem csak átmeneti állapot, gondolom azért anyás-nyafogós, mert nem alussza ki magát

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook