Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy derült ki hogy asztmás a gyermeked? fórum

Hogy derült ki hogy asztmás a gyermeked? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. rinike (válaszként erre: 40. - Fitági)
2014. dec. 10. 16:31

Én itt vagyok. Timikém Flixotide-ot kap állandóra.

Remélem elnövitek! Meg mi is...

2014. dec. 10. 15:39
Szokott még erre járni valaki?Nekem a nagylányom,aki 7 éves lesz még nem nőtte ki sajnos,bár januártól csökkenthetjük a gyógyszereket,a pici pedig 15 hónapos,és sajnos ő is befulladt már.Kap állandóra montelukstot,de emellett is volt nnehézlégése,akkor ventolin,berodual,flixo.Úgy elvagyok keseredve.:(
39. rinike (válaszként erre: 38. - Gabóca10)
2014. nov. 1. 16:22
És be is szokott fulladni? Vagy sikerül azt is elkerülni? Hány éves a gyermeked?
38. Gabóca10 (válaszként erre: 37. - Rinike)
2014. nov. 1. 14:07

nekünk mostmár lassan 2 éve,hogy kimondták az asztmát,de egyenlőre változatlan,minden gyógyszert szedünk továbbra is mint eddíg..

nagyon rossz az biztos,csak bízni tudunk hogy majd jobb lesz...

amiót aszedjük a gyógyszereket(lekopogom)megúsztuk kórház nálkül,de egy sima nátha is hamar lehúzódik neki,és könnyebben kapnak hörghurutot stb.tehát nálunk mégjobban odakell figyelni hogy ne fázzanak meg,főleg a kis mellkasuk,hátuk..nálam ilyenkor már alap a triko a lakásban,ha szaladgál utána mellény..szeretem ezeket a polár mellényeket..

37. rinike (válaszként erre: 36. - F8db0709b8)
2014. okt. 26. 07:21
Édes kis betegecske. Nem jó, amikor a gyermekünk beteg. Sajnálom nagyon őket...
36. f8db0709b8 (válaszként erre: 35. - Rinike)
2014. okt. 26. 07:19
A lányom havi szinten fullad...elég sokat van itthon betegen.Elvileg 6 éves korára ezt ki kellett volna nőnie,de nem úgy fest....neki állítólag a lélegeztetőgép miatt van ez a betegsége,mert mikor megszületett összeomlott a keringése,meg egyebek,PIC-en volt BP-n,lényegében mi születése óta kínlódunk,3,5 éves volt mikor kimondták,hogy asztmás.
35. rinike (válaszként erre: 34. - F8db0709b8)
2014. okt. 26. 06:58

Jó sok gyógyszer. Remélem, hogy neki már nincs messze, hogy elnője. Milyen gyakran fullad?


Mi meg azért könyörögtünk, hogy ne küldjenek kórházba minket, de a mi dokink azt mondta, folytassuk a kórházban a könyörgést, mert a múltkor egy ilyen állapotban lévő betege 5 napot volt intenzíven. Igaza volt, Timi is odakerült, meg olyanokat mondtak, hogy annyira nem kapott oxigént, hogy majd később derül ki, hogy maradt-e vissza valami. Kérdeztem, hogy mi, azt mondták, hogy koncentráció-zavar meg ilyesmik. Azóta figyelem, hogy mennyit tud koncentrálni, de korát meghaladó időt koncentrál, így szerintem nem maradt vissza semmi neki.

34. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - Rinike)
2014. okt. 26. 05:16
6 éves a lányom....seretide,berodual,ventolin,cetirizin,eonic,nasonex,ezeket kapjuk.gyerekosztályon volt,mellé volt rakva az oxigénes cucc úgy kapta,meg vénásan a szteroidot.
33. rinike (válaszként erre: 32. - F8db0709b8)
2014. okt. 25. 20:30
Mennyi idős a lányod? Ti is Flixotidot, Berodualt és Ventolint kaptatok? AMikor oxigénen volt, akkor intenzívosztályon voltatok?
2014. okt. 25. 20:03

Szia!Én orvostól orvosig hordtam a lányom,mire kimondták,hogy asztmás....hozzáteszem a lábán nem állt,fulladt,sipolt és a doki közölte semmi baja....egy vidéki orvos nézte

meg a lányom,akit a körzeti dokink intézett,azóta hozzá hordom...szeptemberen voltunk kórházban,olyan szinten befulladt,2 napig oxigénen volt,az itteni doki a fele gyógyszert elvette a lányomtól,mikor kontrollra vittem vissza letolt,hogy hát de miért nem kapja......na én it fejeztem be vele,azóta is jó messzire hordom kntrollra,de legalább rendben van!Ha esetleg tudok segíteni bármiben priviben nagyon szívesen!:)

Jobbulást nektek!

31. rinike
2014. okt. 25. 19:36
Szívesen beszélgetnék sorstársakkal.
30. rinike (válaszként erre: 1. - Gabóca10)
2014. okt. 25. 19:35
Az én lányomnak júliusban és szeptemberben volt bronchitis obstructiva (asztmatikus hörghurut) diagnózisa, októberben már annyira fulladt, hogy kórházba (intenzív osztályra) került, és ki is mondták az asztmát.
2013. febr. 22. 09:55
ti hova jártok dokihoz?
2013. febr. 22. 09:53
ezt mondta :(
27. Gabóca10 (válaszként erre: 26. - Jázmin2007)
2013. febr. 22. 09:09
Akkor nem értem.Mi is eonicot szedünk,de csak 2 hete,és mégis minden igazolást kiállatott az orvos,sőt az államkincst.-ban azt mondta a hölgy hoga az emelt csp és a sima csp közti különbözetet 2 hónapra visszamenőleg megkapjuk!
2013. febr. 22. 07:53
nekem azt mondta novemberben mikor kérdeztem h nem kap e a gyerek emelt családit közgyogyot azt mondta majd most február 28 án mondja meg aaddig november ota eonicot szed
2013. febr. 21. 17:23

Sziasztok!Ma felállították a végleges diagnózist,valóban asztmás a kisfiam.

Kedves doktornénink van,kiállított minden fontos iratot,igazolást,emelt csp,hosszabbított gyes-hez.

De sajnos a végén közölte hogy idén még beleesünk,de jövőre már nem biztos,áprilistól változtatnak ezen is.

HÁt ez igazságtalanság,ti hallottatok erről valamit?

24. kattyus (válaszként erre: 7. - Gabóca10)
2013. febr. 20. 08:24
Sajnos nem nőtte ki:( 20 éves lesz a nyáron, de az asztma az maradt:(
2013. febr. 19. 12:45
Időjárás változás is hozza a rohamot fulladász az én fiam most szombaton éjszaka vasárnap fulladt sipolt jött a hidegfront ,de ez már nem az első alkalom azért merem mondani melegfront hidegfront mindegy előjön igaz nem nagy lefolyású meg akkor amugy is ventolin ,vagy egifilin inhalálás vagy inhalátorral salvusvizzel vagy ami mostanába bevállt gőz felett mind anno rég kamillafiltart taszek bele törölközött a fejére és az használ neki másnapra a köhögés már szakadozik fel és az orra is megindul De ez csak saját tapasztalat !!!!
2013. febr. 19. 11:38
kiütései nem voltak a tejtől
2013. febr. 19. 10:10

_A tejtől is fulladhat vagy tojástól ,nekünk kb 8 éve derült ki asztma allergia,sorolom miikre :háziporatka,penészgomba,tojás 3x értéken volt ,tej határértéken volt ,pollenekre,parlagfűre,pázsitfűkre,macskaszőrre.

Ezek közben változhatnak sajnos nekünk 1 x csináltak azóta tesztett azt is csak légutiakat néztek és 10 éves lesz most juniusban 2 évesen komplettre néztek vérképet magándokinál azóta egyszer .De mikor akkor 1x néztek volt ami változott elmult de helyette kimutatott 2 is .

Álalában amugy a kiütés jön elő tejtől tojástól de fulladhat is ,sajnos.

2013. febr. 19. 09:04

Szegény,akkor tényleg jól megkell figyelni,ki tudja mi bújkál a háttérbe!

Kiütései nem voltak a tejtől?

2013. febr. 19. 07:24
A házi dr nö mondta hogy a tejtöl is befukkadhat és volt már miko észrevettem hogy ha sok tejet iszik elkezd köhögni tej allargia vizsgálatot még nem csináltak
2013. febr. 18. 18:10

Igen,az lenne a legjobb,de nehéz,hisz van kedvenc is,több is,a nagylánynak is,tudom a gyerekem érdeke,de....


ha beigazolódik valami allergia a háttérben akkor muszály lesz

2013. febr. 16. 21:31
A plüssöket mind kidobáltam nekem nyáron is befuulad
2013. febr. 16. 21:08

Azt hittem azért többen leszünk ezen a fórumon....


Igen most ezerrel portalanítok mindent,úgy vettem észre hogy amikor a plüssökkel játszanak akkor a kisfiam nagyon elkezdi a köhögést,most mosok mindent.....


nálunk most egyértelműen nem volt,se betegség,se megfázás...úgyhogy nem tudom....


reggel ébredés után mi is sokat köhögünk,meg esténként és még most se mindíg hurutos


remélem csütörtökön többet tudunk


Amúg nyáron jól vagytok?

2013. febr. 16. 09:15
rohamja inkább akkor van mikor megfázik akkor szokott nagon befulladni amugy reggelente mikor felkel mindig elkezd hapcizni meg köhög egy párat de elmulik de van amikor nappal elkezd köhögni sirás után vagy nevetés után vagy ha ugrál akor be fujom ventolinnal és elmulik amugy a nagyon hideg idő se jo ha beszivja nekem 1 honaoja nem is jár ovodába amiota olyan hideg van majd márciusba megy ovodába mikor melegebb lessz a dr nö mondta hogy sürün port törölni meg penész nem lehet a lakásba egyébként csináltak neki allergia vizsgálatot és kiderült hogy allergiás a házi porra penészre meg minde ami a házba megjelenik igen az erős vegyszerek se tesznek jot attol is volt mikor hipoztam és elkezdett köhögni
2013. febr. 15. 14:34

Nekünk is van Salvus víz,de nekünk is felírták a sóoldatot és 3 ml sóoldatba kell 10 csepp ebből a beroduál-bol,és azzal kell inhalálni.


Megfigyelted már hogy mikor szokott roham lenni?

Gondolok a párás-ködös nyírkos időre,vagy amikor enyhül az idő?


Meg azt akartam megkérdezni,hogy neked mondtak arról valamit hogy mennyire kell túlzásba vinni a takarítást?Lehet hülyén hangzik a kérdés,de azt mondták hogy túl erős vegyszerekkel se jó fertőtleníteni,de akkor mivel?

2013. febr. 14. 18:50
Nekünk azt mondta adr nö hogy a salvus viz a legjobb de irt még fel egy sooldatot natrium coloratum a neve de ez szokta csipni a légutját mivel mikor köhög kikezdi a sok köhögés a nyálkahártyáját
2013. febr. 14. 13:42

mit használtok az inhalátorba?nekünk van az a berodual,azt mondta az orvos ha azt használom,akkor a ventolin nem kell,mert ugyanaz a hatása,mi nem köhögünk tőle.


MÉg a calcimusc-injekciót szokták mondani hogy itassam vele,az is jó.


Nekem is van egy 6 éves lányom is,neki is szoktam adni,mert azt mondták hogy oldja a nyákot,akár náthás,akár köhög,nekünk jó szokott lenni.


igen,a 6 óra az rengeteg idő,olyankor még a 20 perc is lassan telik le.


De ma elég sokat köhög,de nem sípol.

Ez nagyon rossz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook