Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy derült ki hogy asztmás a gyermeked? fórum

Hogy derült ki hogy asztmás a gyermeked? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. jázmin2007 (válaszként erre: 10. - Gabóca10)
2013. febr. 14. 10:58

volt mikor én is ugy csináltam 20 percenként 2 puff utánna 6 ornként de az a hat ora nagyon soká tellik pláne ha agyerek nem kap levegöt. az a rossz mikor elkezd köhögni neki semmi köhögéscsillapito nem használ de télleg semi van 2 másik gyerekem neki hat a köhögéscsillapitó de neki nem még az inhallátor se nagyon este nem is szoktam inhallátort használni mert akkor egész éjszaka köhög töle

nektek használ vmi köhögéscsillapitó?

10. Gabóca10 (válaszként erre: 9. - Jázmin2007)
2013. febr. 14. 10:14

Kaptam egy papírt,azon azt írja rohamoldásnál 20 percenként lehet 2 puff ventolin,és ha két óra múlva sincs javulás akkor orvos.Én is sokallom egy kicsit,de ez áll a papíron.

Most reggel megint úgy kelt fel hogy sokat köhög,meg egy picit megint sípol.

Most napi 4xkell inhalálni.


Jesszus,akkor nektek sűrűn kell menni,szegény

remélem nálunk nem sűrűsödik.Igen a kórházban sem csinálnak vele mást mint megfigyelik,bár mi 2 nap is kaptunk vénásan szteroidot,de ő nagyon rosszul volt.


Nekem meg pont azt mondta a doktornő(én is csodálkoztam)Hogy a kruppnál jó a hideg levegő,de az asztmánál nem.Most akkor igazodjon el az ember.

9. jázmin2007 (válaszként erre: 8. - Gabóca10)
2013. febr. 14. 10:03
Kruppos rohamja csak most januárba volt eddig mindig csak befulladt hörgött sipolt de havonta vagy 8 szor mindig fujni kell ventolinnal mikor befullad megvan határozva hogy max 4x2 puffot lehet neki adni de van mikor annyira fulad hogy 6 szor is be kell fujni nappal és aakor jön az éjszaka elviszem dr nöhöz azt mondja ne fujjam mert már nagyon ver a szive a ventolintol de akkor mit csináljak éjszaka vele kérdeztem töle azt mondta vigyem ki a levegöre de az se nagyon használ a korházba se nagyon csinálnak semmit csak inhalátorozzák.de ez mindig másnapra enyhülni szokott utánna fokozatosan elmulik elkezd felszakadni a köhögés meg a nehézlégzése is elmulik
8. Gabóca10 (válaszként erre: 6. - Jázmin2007)
2013. febr. 14. 08:56

Szegényke.


A rectodelt kúpot mi is használjuk,mert kruppos rohamunk is volt már.


Nekünk mindenféle betegség nélkül jött ez a roham,és igen most is ha szaladgál egyszerre köhög,hiába mondom hogy nem szabad.Még mindíg ha ráteszem a kezem a mellkasára érzem hogy hörög.


Kaptunk mi is inhalátorozáshoz sóoldatot meg berodual inhalációs cseppeket.

7. Gabóca10 (válaszként erre: 5. - Kattyus)
2013. febr. 14. 08:51

Akkor nem nőtte el a lányod?


én is asztmás vagyok,így a hajlam is megvan rá és én sem nőttem el,sőt a két terhesség alatt rosszabbodott

2013. febr. 14. 07:21
az én lányom 5 éves 3 évesen került be elöször a korházba befulladt sipolt hörgött nrm kapott levegöt utánna elmentünk pulmonologushoz ö irt fel eonicot tavaly november ote szedi januárig jo volt nem nagyon kellet ventolinnal fujni meg inhallátorozni hamarabb kiment a léguti megfázásbol de most január 15 én megint befulladt akkor torokgyulladása lett de nagyon befulladt alig kapott levegöt meg ugatott ott kapott steroidos kupot azt itthol is kapta mikor elkezdett köhögni mindig rectodelt a neve most februárba megyünk vissza a pulmonologus dr nöhöz akkor mondja meg hogy végül asztmás e de szedi az eonicot az asztmára valo de ha ugrál akor is be szokott fulladni plyankor ventolint fujok neki
5. kattyus (válaszként erre: 4. - Gabóca10)
2013. febr. 14. 07:00

Az én lányom 10 éves lett mire kimondták: asthma.

Gyanú volt nálunk is először, akkor Pulmicortot szedett. 1 hónapig. Majd újabb vizsgálatok. Utána a végleges diagnózis. Azóta állandó gyógyszer. Lassan 20 éves lesz.

4. Gabóca10 (válaszként erre: 3. - Ata06)
2013. febr. 14. 00:28

Igen,sajnos.

Tavaly télen többszörös hörghurut,száraz köhögés szintén,azt mondták ez kruppos roham,de közben lett más baja,ami miadt 2 hónapig szteroidot kellett szedni a kisfiamnak,akkor persze tünetmentes volt.

Én is asztmás vagyok,mindíg kérdeztem hogy nem-e örökölhette,és hogy nem e az,ugyanis én is mindíg hallottam kilégzésnél a sípoló hangot.

EZ így ment egész idáig,míg pénteken befulladt a kisfiam,de úgy,hogy hányásig fajúlt a dolog.Tegnap úgy engedtek haza,hogy asztma-gyanús,kaptunk ventolint rohamoldásra,és Eonic rágótablettát állandóra.De ha csak gyanús,akkor hogy kaphatunk állandó gyógyszert?Jövő héten megyünk mellkasröngenre.Most lesz jövő hónapban 3 éves.Ti?Mióta vagytok betegek?

2013. febr. 14. 00:13
Nálatok van valami gyanú?
2013. febr. 14. 00:11
Állandóan szárazon köhögött. Terheléskor előfordult, hogy sípolt a kilégzéskor.
2013. febr. 14. 00:02
Mi történt előtte,befulladt,vagy többször,mik voltak a tünetek,minden érdekelne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook