Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hematóma a terhesség alatt fórum

Hematóma a terhesség alatt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hematóma a terhesség alatt

1 2 3 4 5 6 7
2012. máj. 31. 18:53

Köszi a válaszotokat.:)

Én is azt tapasztaltam, hogy orgazmusnál fáj, viszont azt is olvastam, hogy a sperma is okoz izomösszehúzódásokat.

Jó egészséget mindenkinek..

21. Notre Dame (válaszként erre: 16. - Timmy1984)
2012. máj. 31. 09:47

Nekem az orvosom azt mondta, hogy hematóma mellett a házas élet tabu!!!! Itt leginkább nem is az aktus, ami beindíthatja a vérzést, hanem az orgazmus kiváltotta méhösszehúzódások. Amit csupán szexuális vágy, gondolatok is előidézhetnek. Ekkor beindulhat a hematóma vérzése. Tehát aki jót akar, mellőzze még csak a gondolatát is :)

Mi is el voltunk tiltva, de miután a 15. hét után panaszmentes maradtam, jelenleg nincs akadálya. Most járok a 21. hétben.

20. nikkkancs (válaszként erre: 19. - Timmy1984)
2012. máj. 30. 21:05

Huh...a missed ab-om több mint 2éve volt... nem emlékszem rá! De szerintem akkor éltünk házaséletet! Bár akkor nem hematóma volt a gond, hanem azt mondta az orvos hogy genetikai probléma. (de az még az előző kapcsolatomban volt)


Nekünk is most az 5.héten derült ki a hematóma, előszőr barnázás majd vérzés kíséretében!


Szerencsére azóta nincs ilyen!

Jelenleg is csak nagyon óvatosan élünk házaséletet, mert eléggé keményedik a hasam aktus közben..és hát persze nem szeretnék a vártnál korábban szülni! :)


Jó egészséget és minden jót!!! :)

19. timmy1984 (válaszként erre: 17. - Nikkkancs)
2012. máj. 30. 20:28

Szia!


Köszi szépen a választ.

Pont erre lennék kíváncsi. A missed ab" előtt volt-e szexuális életetek?

Én ugyan ezen mentem át, mint te, azért kérdezem.

Csak mi még most 5 hetesek vagyunk.

Jó egészséget kívánok.

2012. máj. 30. 20:20
drukkolo,hogy most már tényleg minden rendben legyen:)
2012. máj. 30. 18:01

Sziasztok!


Örülök neki hogy tetszett a cikk és ezzel hasznos információt adtam sokak kezébe! Korábban is megírtam volna, de én is csak a várandóságom elején tapasztalhattam meg!

Jelenleg a 22.hétben várunk, kiderült hogy kisfiúnk lesz :) Nagyon aktívan mozog, a 18 heti UH-on minden rendben volt..makk egészséges és szépen fejlődik és ami a legfontosabb: HEMATÓMÁNAK SEMMI NYOMA! :)


Válasz Timmy1984-nek:

Amikor kiderült hogy babát várok, már onnantól óvatosabban áltunk a sexhez...főleg hogy volt már "vetélésem" missed-ab.-om. Amint a hematóma kiderült...gyakorlatilag 3hónap NO SEX...de szigorúan...hiszen a babáért mindent!!!

Utána egyszer óvatosan megpróbáltuk, de véreztem tőle...aztán hanyagoltuk megint egy jó időre!

Mostmár nincs tilalom...de nyilván eltelt 4hónap mire teljesen "panaszmentes" lettem!


Ha a terhesség problémamentes és az orvos nem tiltja, akkor nyugodtan lehet szeretkezni, de én mindig is azt mondom hogy azért "ésszel" :)


Üdv, Nikkkancs

2012. máj. 30. 17:34

Egy intim kérdés a kismamákhoz:


Hogy álltatok a szexuális élettel?

Okozhatja a túl aktív szexuális élet a vérömlenyt?

Vérzés után (az, aki elvetélt végül és az, aki nem) betartotta a szexmegvonást?

2012. máj. 29. 22:17

Sziasztok!

Nekem is volt heamatomám 14 héten jártam a kicsit véreztem a nőgyógyász azzonnal a kórházba küldőtt,bent is fogtak éjjel elmentem wc-re elöntött a vér nagyon megijedtem akkor mondták mi van más fél hetet kórházban töltöttem au utolsó napon kezdett el ki folyni ilyan barnás vérdarabos dolog megilyettem haza se engednek, de mehettem otthon mondta a nőgyógyász amikor rákérdeztem ,hogy mi ez tisztulok pár hétig eltartott. A terhesség végéig nem volt semmi gond picit magasabb lett a vérnyomásom . És egészséges lett kis elevenség most 6 éves fiú. Jó volt olvasni ezt a cikket mert ha akkor látom lehet nyugodtabb lettem volna.

2012. máj. 29. 20:51
Nekem a 14. héten volt heamatomám.3 nap kórház után szerencsére hazajöhettem de kímélnem kellett magam.Én csak a mosdóba menetelnél véreztem,de akkor mindig kétségbe estem a vér látványától.Nekem akkor az egyik orvos azt mondta,majd meglátjuk mi lesz,mert vagy felszívódik,vagy leválik a méhlepény ... kissé kétségbe voltam esve.De a saját orvosom folyamatosan biztatott,szedtem a hormont a 17. hétig.Babócával is megbeszéltem a pocakomban,hogy nem lesz semmi baj.Azóta semmi panaszom nem volt,és ma már a 37. hetet is betöltöttük!
2012. máj. 29. 19:58

Nekem a 10. héten vettek észre egy nagy heaematomát.

Feküdtem, nagyon kíméltem magam, bár vérzés és barnázás nem volt nálam. Viszont sokat fájt az alhasam.

A 12 . héten már felszívódni látszott és a 14. héten már nyoma sem volt.

Most 33 hetes vagyok.

12. NyZy
2012. máj. 29. 18:59

sziasztok

sajnos nekem is át kellett esnem a hematómán a 8.héten elöntött a vér de nem egyszerűen.ömlött belőlem.4 éves várakozás után szörnyű volt.azonnal orvoshoz mentünk és nem hittem a fülemnek,hogy a baba él megvan és nagyon jól.a babám 1cm volt a hematóma 4cm.8 hétig szigorúan feküdnöm kellett csak a mosdóba kellhettem fel.verseny volt az idővel.kaptam utrogestant szájon majd hüvelyen keresztül kaptam magneb6-ot 3*2 görcsök ellen.a barna folyás alkalmanként megjelent a terhességem alatt.mondhatom nagyon hosszú izgalommal teli gyönyörű várandóságom után született meg a fiam.most 9 hónapos 12kg. :)

sajnálom hogy akkor nem volt ilyen cikk ami megnyugtatott volna de örülök hogy most van és aki így jár az egy picit meg tud nyugodni.

2012. máj. 29. 16:39
Nekem is volt hematómám a 7. héttôl egész a 15.-ig. A dokim szigorúan kijelentette, hogy ezalatt kizárólag csak zuhanyozni és vécére kelhetek fel. Komolyan vette és gyakran rendelt vissza vizsgálatra. Nálam a folyamatos ágynyugalom mellett is többször erôsen elöntött a vér, de úgy rendesen. Bármi megtörténhetett volna, mert akkor még a baba csak 1 cm volt, a hematóma ennek háromszorosa. De végül felszívódott, illetve a méhlepény növekedése elnyomta. A baba meg biztosan nagyon kapaszkodott :)
10. Tiimii
2012. máj. 29. 16:29

Nekem is volt hematómám a terhesség elején. Mikor megtapadt a méhlepény akkor keletkezett, majd folyamatosan vérzés-barnázás.. és ijedelem. 2 hét kórházat további 2 héten otthon fekvés követte, s mellette gyógyszer + magne b6.

De meg lett a türelem gyümölcse. Már 14 hónapos a kis hercegem :)

2012. máj. 29. 12:48

Nagyon tetszett ez a cikk nekem is. Elkezdtem olvasni és egyszer csak azon kaptam magamat, hogy már el is olvastam. Tényleg jó volt!

Sok egészséget és boldogságot kívánok Nektek!!!!

2012. máj. 29. 11:11

Nagyon jó ez a cikk!!!

Teljesen tökéletes, és jól fogalmazott!!

Örülök, hogy leírtad!!

A továbbiakban, jó és tűnetmentes terhességet kívánok!!

2012. máj. 29. 11:04
Örülök,hogy felmerült ez a téma. 11 hetes vagyok, 9 hetesen kicsit pecsételtem és rózsaszínű folyásom volt. Nem biztos,hogy az okozta,de nálam is van egy pici hematóma. Azt mondták,hogy semmi gond, a baba nincs veszélyben. Tényleg pici, akkor volt picur 3 cm körüli, a hematóma pedig kb. a negyede. Remélem tényleg nem lesz vele gond. Külföldön élek,itt nem nézegetik gyakran az embert. Szerencsére panaszom nincs.:-)
2012. máj. 29. 10:13

Nekem is volt hematómám, és nagyon megijdetem, de bíztam benn hogy gond nélkül felszívódik, és az én pici babámmal nem lesz semmi gond.Ma már 10 hónapos a kisfiam.

Boldog babavárást és jó egészséget kívánok!!!

2012. máj. 29. 10:08

Köszönjük, hogy leírtad ezt a történetet. Sokaknak segítettél!

Én két vetélés után, a harmadik babánál tapasztaltam ezt. 7 hetesen kezdtem vérezni, hematóma. Rögtön megijedtem és a legrosszabbra voltam felkészülve. Szigorú 24 órás ágynyugalom a kórházban, majd otthon. Először nőtt, majd szépen lassan felszívódott.

Lassan a 18 hétbe lépek, és minden rendben van.


Minden jót kívánok neked!! Jó egészséget!

2012. máj. 29. 09:54

Gratulálok a cikkedhez,és a babádhoz!

Nekem is jó lett volna két évvel ezelőtt egy ilyen cikket olvasni,mert én is hasonlóan jártam,azzal a különbséggel,hogy szerencsére nekem nem volt vérzésem!De mivel lombikbabám van,nagyon megijedtem mikor az első ultrahangon a petezsák mellett közvetlenül ott volt a hematóma!Rutascorbint kellett szednem,és sokat pihenni,azóta meg a pici babámból már egy majdnem 21 hónapos örökmozgó kicsi fiú cseperedett!

2012. máj. 29. 09:38
Nagyon jó a cikk és gratulálok a babához a legjobbakat kívánom a továbbiakban!!!!!
2012. máj. 29. 09:12
Tanulságos cikkeddel megnyugtatást közvetítesz a hasonló cipőben járóknak - ezért mindenki nevében köszönet. Vigyázz magatokra, remélem még hallunk rólatok :) Üdv: Hold
2012. máj. 29. 09:08
De mi is ez valójában? Hogy alakul ki és miért? Okozhat ez nekünk vagy a babának gondot? Ezekre a kérdésekre szeretném személyes tapasztalataim megosztani, mert sokan esnek kétségbe miatta, ahogyan én is tettem!

Ugrás a teljes írásra: Hematóma a terhesség alatt
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook