Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hematóma a terhesség alatt fórum

Hematóma a terhesség alatt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hematóma a terhesség alatt

1 2 3 4 5 6 7
52. Vivcso4 (válaszként erre: 51. - Nadine81)
2019. ápr. 27. 20:06
Szia Nadine tudom már régen volt, de el mondod mi lett a történetes vége? Most én is ilyen helyzetbe kerültem!
2018. máj. 13. 20:51
Sziasztok! Létezik olyan, hogy a hematoma teljesen takarja ultrahangon a petezsákot és az orvos nem látja hogy hematoma és azt mondja hogy üres a petezsák? 5 hetesen még volt petezsák szikhólyaggal, rá 2 hétre meg ez történt. Egyszerűen nem akarom elhinni. Jövő héten lesz újra uh. Clexane -t kellett szúrnom plusz aspirin protect, de nincs is semmi véralvadás zavarom.
50. Kunigunda4 (válaszként erre: 48. - Domcsy91)
2018. ápr. 18. 14:58

Nekem a 7. héten kezdődött az egész, vérzéssel. Nagyon megijedtem, nem tudtam, mi ez, a legrosszabbra (is) gondoltam. (Hozzáteszem, a kislányomnál, az első várandósságom során minden teljesen problémamentesen zajlott.) A kórház sürgősségién szerencsére megnyugtattak, hogy él a magzat. Azt mondták, pihenjek, amennyit csak lehet, és felírtak Utrogestant. Kíméltem magam, amennyire egy két és féléves mellett megtehettem, majd a családom segítségével szinte folyamatosan feküdtem (kb. csak tisztálkodni keltem fel), de 3 hét múlva újabb vérzés jelentkezett, ami után újra a sürgőségin kötöttem ki. Hála a jó égnek, ekkor sem történt baj a babával. Majd három héttel később újabb vérzés jelentkezett. Menetközben a szülész-nőgyógyász tanácsácsára elhagytam az Utrogestant. A haematoma időközben az egyes vizsgálatokon hol kisebb, hol nagyobb lett, változtatta az alakját, végül a baba és méhlepény körül, sarló alakban helyezkedett el, ami már tényleg nagyon ijesztő volt. A kezdetektől tartott folyamatos fekvés, pihenés mellett, itt már önszántamból, a vérzés csökkentésének és a vérömleny felszívódásnak érdekében/reményében elkezdtem napi 2*500-as C-vitamint (elvileg vérzéscsökkentő hatású) és Arnica montana homeopátiás bogyót (állítólag segít a haematoma felszívódásában) is szedni. Úgy voltam vele, hogy mindent megteszek a babámért, amit csak lehet.

Az, hogy ezeknek is hatására vagy sem, de három héten belül drasztikusan csökkent, majd felszívódott a haematoma! Azóta is minden rendben van szerencsére, most kezdem a 33. hetet, vérömlenynek és panaszoknak már régen híre sincs, a baba pedig azóta is szépen, rendben fejlődik.:)

Minden hasonló cipőben járó kismamának kitartást, sok-sok erőt, reményt, hitet és egészséges kisbabát kívánok!!! ;)

2018. ápr. 4. 12:59

Meddig kellene bent maradnod?

Otthon nem lennél ideges, nem hánynál?

Tudnál otthon is szigorúan feküdni?

Félidős terhes vagy, ne kockáztass.

2018. ápr. 4. 12:53
Sziasztok! Kérlek ne kövezzetek meg a történetem miatt, szeretnek véleményeket... en most vagyok 19 hetes terhes egyszer mar volt hematómám a 12. héten, két hét alatt felszívódott. Most erős vérzés kíséretében ami kb 1 órán át tartott találtak egy 16*33 mm-es hematómát megint... egy hét kórház, még mindig látható nem akartak haza engedni... én saját felelősségre távozom a mai nap.... de felek mert vetélést is emlegetnek. Viszont itt hányok az idegességtől, nem tudok enni, igy jobbnak látom otthoni környezetben gyógyulni, természetesen szigorú fekvés mellett. 15 perc az út a kórházak ha gond van... szerintetek jo döntés?? Semmilyen kezelést nem kaptam, magneziumon és görcs oldón kívül... de felek... felelősen akarok dönteni, de nem tudom mivel használok többet a babának, hiszen természetesen ő a legfontosabb... első baba.. kérlek segítsetek...
47. 4af2fb40db (válaszként erre: 44. - 61e75fb84c)
2017. okt. 31. 17:35
Nekem a hematoma átalakult és felszívódott, nem feltétlen ürül ki.
46. 4af2fb40db (válaszként erre: 44. - 61e75fb84c)
2017. okt. 31. 17:33

Nem!

Anti-d-t kaptam csak a kórházban. Most vagy azért vagy ki tudja, de azóta bejelzett ellenanyag (véremben) és vashiányos is vagyok. :-P

45. nikkkancs (válaszként erre: 44. - 61e75fb84c)
2017. okt. 14. 09:18
Nekem nem kellett! ;)
2017. okt. 13. 14:00
Verhigito nem kell ha hematomaja van vkinek?
43. 4af2fb40db (válaszként erre: 41. - 4af2fb40db)
2017. okt. 4. 07:59

Tegnap nem találták a dissotiatio-t, végre megtapadt a burok! :-) Doki azt mondta, hogy óvatosan el lehet kezdeni mozogni, fél óra terhestorna engedélyezett.

Szervülés után kb. 8 hét volt a felszívódás.

2017. szept. 19. 11:20

Sziasztok! :)

Èn írtan anno a fórumhoz tartozó cikket! :)

Jelentem azóta a kisfiam 5èves, van már egy 2.5 èves kislányom ès jelenleg ismèt várandós vagyok (8+3 hetes) :)

A hematómával kímèletes èletet kell èlni. Èn az elejèn csak feküdtem ès wc-re meg tusolni jártam ki! Szedtem a gyógyszert de többet nem tehettem! Nekem is amikor azt mondták hogy szervül a hematóma akkor kezdtem fellèlegezni, de nem kellett volna mert utána ismèt elkeseredtem amikor vèreztem vagy barnáztam! Aki teheti menjen táppènzre mert sajnos tènyleg nem játèk! Ahogy a cikkben is olvasható engem is sokszor megrèmített!

41. 4af2fb40db (válaszként erre: 40. - Kriszti 86)
2017. aug. 23. 15:50

Bizakodóbbak vagyunk! :-)

Elkezdtem érezni a baba ficergését, valamint dissotiatio csökkent: tegnap 5 mm széles volt (hosszra nyilván nagyobb), már nincs messze a fal. :-) De még feküdni kell, 2 hét múlva újra megnézik. Hátha októberre újra együtt a család egy kb. normális élettel.

40. Kriszti 86 (válaszként erre: 39. - 4af2fb40db)
2017. aug. 18. 14:01
Remélem rendben lesz minden! Tényleg nehéz pihenni, ha már van gyerkőc. Nekem csak egy volt még akkor, de 1,5 éves, gondolatod.. De az jó, ha azt mondják 90%! Nekem 50%-ot mondtak a 12.het előtt, utána már nem tippeltek, csak annyit mondtak h hétről hétre jobbak az esélyek.
39. 4af2fb40db (válaszként erre: 38. - Kriszti 86)
2017. aug. 17. 18:07
Köszi az infót! :-) Nálam kissé tanácstalannak tűnnek, már 90%-ot mondanak, hogy megmarad a baba, de azért nem egyszerű a helyzet...
38. Kriszti 86 (válaszként erre: 37. - 4af2fb40db)
2017. aug. 17. 13:41
Nekem nem kellett végig feküdni, csak amíg elertem a 12.hetet.utana mondták h most már jobbak az esélyek h megmarad a baba, addig meg nem nagyon biztattak.
37. 4af2fb40db (válaszként erre: 35. - Kriszti 86)
2017. aug. 15. 19:17
Szia! Nálam 12 hetesen burokdissotiatio-t állapítottak meg, 13 hetesen elöntött a vér, haematoma volt ott, 2 hétig szivárgott, baba jól van, végre szervül. Az érdekekne, amíg szervülős rész látszik, folyamatosan feküdni kell? Orvosok mindig azt mondják: pihenjek. Jójó, csak..két fiam hetek óta vendégségben, mert így ellátni se tudom őket... :-(
36. Kriszti 86 (válaszként erre: 35. - Kriszti 86)
2017. aug. 11. 13:56
* szívódott, bocsi. Nyilván mindenkinek más időpontban tűnik el, de nekem sokáig ott volt. De amikor már nagyobb lett a baba, a hematoma egyre kisebbnek tűnt, pedig az elején sokszorosa volt a babanknak. KB 5-6 cm-es volt
2017. aug. 11. 13:54
Nekem az előző terhessegemnel volt egy hematomam, ami a 9. héten nagy vérzést okozott, azt hittem elveteltem,de nem,mert a baba alatt volt, így a vér nem mosta ki. 3 hétig feküdtem, csak wcre és fürödni keltem fel. 50% esélyt adtak h megmarad a baba. 39+6 napra szültem, 3650 gr. De sokáig ott volt nagyon a hematoma, kB félidő után szívódik fel valamikor.
2017. aug. 7. 19:30

Terhesség alatt akiknek volt hematomajuk.

Kinek hogy múlt el.

Felszivodott e?

Minden érdekel ami ezzel kapcsolatos

33. Erzsee
2017. aug. 3. 18:15
Sziasztok Csajok! Tegnap voltunk az elso vizsgalaton 8+1 re. Az uh-n a kis embryo tokeletes meretu, csak talaltak heamatoma-t es most kicsit beparaztam. Pihennem kell de nem tudom otthagyni a munkahelyem illetve van mar egy kisfiam aki nyilvan figyelmet igenyel. Kaptam Utrogestant amin a 12. Hetig kell szednem. Volt velet valaha ilyen? V ismerosotokkel? Tenyleg beparaztam.... 🙁
32. ancsos
2015. júl. 2. 16:09

Sziasztok!


Nekem semmi gond nem volt a terhesség alatt a 9. hétig amikor elöntött a vér és az ügyeleten kötöttünk ki.Ott azt mondták, hogy most vagy beindult a vetélés vagy meg kell szakítani a terhességet ha ennyire vérzek. Szerencsére 2 óra múlva megállt viszont másnapra lett egy patkó alakú hematoma, ami körbevette a magzatot.Azóta szigorú fekvésre ítéltek és hetente 2 mm-t csökkent a szélessége. Utrogestan a 12. hétig. Majd a 14. héten elkezdtem görcsölni és a barnázás átváltott menstruáció- szerű folyásra. Elmondom okulásképp: a Margit kórház egyik ultrahangosa megnézett és közölte, hogy minden rendben, nem érti, mitől vérzek. Nekem kellett felvilágosítanom, hogy van egy hematomám, majd a másik ultrahangos megmutatta neki. Pedig 6 cmx 1,5 cm ami nem kicsi. Másnap távozott belőlem egy kb. 4x1 cm-es darab heves görcsök kíséretében, most a 15. héten vagyok és épp magán ultrahangoshoz készülök jövő héten, ezekhez a profikhoz inkább nem megyek vissza (tisztelet a kivételnek, annak az egynek, aki valamilyen Mária). Remélem azt mondják majd, hogy eltűnt, mert kezd elegem lenni, 5 hete fektetnek.Állítólag van akinél a 20-25. hétre tűnik csak el, ezt is egy ultrahangos mondta, remélem nálam nem ez a helyzet.

2014. okt. 8. 16:42

Nagyon sajnálom lányok ami veletek történt! :(

Én írtam ezt a cikket 2012-ben amikor a kisfiamat vártam. Már 2éves.

Most ismét várandós vagyok, a 13.hétben járunk, nekem is volt megint az elején barnázás, fel is irták az utrogestant, de hematómám szerencsére nincs! Azt mondták ez "véletlenszerű dolog" nem alakul ki mindig a terhesség során!


Kívánom mindannyiótoknak akinek most sikertelen volt a babavárás, hogy hamarosan újra megtapasztalhassátok az anyaság csodáját és szépen minden rendben legyen!


Üdv, Nikkkancs

2014. szept. 25. 08:18
Sziasztok! Sajnos nekem is missed ab lett a vege, de nem a hematoma miatt. A veromleny felszivodott, de a petezsakba nem nott bele az embrio😔 Most lesz 4. hete, hogy mutottek. Most varom, hogy megjojjon, utana pedig ujra probalkozunk!
2014. aug. 24. 10:09
Lányok van olyan akinek a 2. babánál volt hmatómája vagy ott már simán ment nálatok minde?nekem 6 hetesen megállapították sajnos 8 hetesen elhalt és missed ab lett a vége!Egyértelműen nem tudom, hogy eltűnt-e ahematóma.Azt sem tudom, hogy azmiatt történt e a dolog, mert amikor elhalt akkor pont sem barnázás sem vérzés nem volt!Előtte volt egy pár héttel!
2014. aug. 17. 11:20
Sziasztok! Nagy szomorusagomra, nalam is talaltak hematomat. Elsonek 4-5hetesen mentem ultrahangra, 5 mm szabalyos petezsakot latott a doki, mellette viszont egy kisebb hematomat. Kaptam duphastont(1*1) rutascorbin(2*2) magneb6 (2*1), es pihenes, de nem kellett egesznap fekudnom, illetve hazaselet tilalom. Ra 1 hetre elkezdtem barnazni, vartam par napot, utana bementem a klinikara. A petezsak nott, de sajnos kisse ellapult. A hematoma is nagyobb lett, raadasul sarlo alaku is( mint egy felhold) kb 35% -65%aranyban. A papiromra egyertelmu fenyegeto vetelest irt fel a doktor ur. 1,5 het mulva kell visszamennem, emelt a gyogyszer adagomon es szigoru fekves!!!! Valaszthattam, hogy korhaz vagy otthon, de inkabb a sajat kornyezetemben akartam pihenni.Iszonyatosan felek, nagyon mocskos tud lenni ez a hematoma.. Remenykedem. 😔😔😔
2013. okt. 23. 20:28
Sziasztok én is sajnos át estem ezen csütörtökön. éppen haza felé tartottam a 12.hetes ultrahagból amikor haza értem előntőtt a vér rohantunk vissza a kórházba nagyon meg ilyedtünk,hogy a babának van valami baja. meg vizsgáltak és kidrült hogy a külső méhfalamon egy 14mm.es hematoma találhato.azonal antibiotikumos kezelést kaptam meg rengeteg gyógyszert sajnos az idegességtől az azstmám is kijött ami nehezitte a dolgon mivel a köhögés nem volt jó. 2nap multán a vérzésem eláltt. kaptam mgzat védő gyógyszert is . ma engedtek haza. sokat kell feküdnőm és nem szabad emelnem. most 5mm.es a hematomám . a babám épp és egészséges istennek hála erős magzat mondta az orvosom.
2013. aug. 6. 14:46
Sziasztok. Egy kis megnyugtatás. Én a terhességet úgy indítottam, hogy a 4-7 között barnáztam. Mint kiderült egy kis polip okozta. Majd mire a barnázás elmúlt és jött egy kis megnyugvás a 8. heti Uh-on az orvosom talált egy 25X13 mm-es hematómát a babák alatt a méhszáj felett (ikreket várok), amikor a babuk még csak 14,4 mm-ek voltak. Hidegzuhany... Orvos azt mondta 2 hét szigorú fekvés, csak WC-re és enni keltem fel, mindezt július elején 40 fokban... Annyi volt a szerencsém, hogy a hematóma bár nagy volt, de a babák alatt helyezkedett el, így az esélyeink jobbak voltak. Szendem kellett C vitamint, Rutascorbint (Utrogestan és Duphaston adott volt a lombik miatt). Illetve találtam egy homeopátiás szert, ami kifejezetten hematómára van és terhesség alatt is szedhető: Arnica Montana (CH15-ből napi 3X5 golyót szedtem). A 10. hetes UH a hematóma már szervült, és 20X8 mm-es lett, amikor is a babák már 33 mm körül voltak. A doki még 2 hét fekvésre ítélt, így a teljes júluis nyári forróság nekem a 4 fal között telt, de a babucikért ugye bármit. Most a 12 hetes UH-on már nyoma sem volt a hematómának, illetve az Istenhegyiben azt mondták ez a hematóma egy kicsit túl van diemnzionálva főként ha nem vérzik (én esetemben szerencsére nem volt vérzés). Szóval minden kismamának aki ezzel a problémával küzd kitartás, nyugalom (tudom nehéz), a lényeg a sok fekvés, és az orvos tanácsainak követése. Hab a tortán a Rutascorbin és a homeopátiás segítség.
25. uancsa
2012. júl. 5. 13:25

Olyan sokan írják/írjátok, h pár hét és felszívódik, meg mindenki kapott rá valami gyógyszert.

Nekem a 6.héten állapították meg, h van egy nagy hematóma, ami miatt akkor 5 napig véreztem. Aztán egy hónap múlva újra elöntött a vér, de az már barnásabb volt. Ez június 4-én volt, 1 hét kórház, ott is vérezgettem még. De semmit nem kaptam rá, nem értem, miért. Aztán a vérzés átment barnázásba, hol kevesebb, hol több, és ritkán van, h egy teljes napig semmi. De mindig visszajön.

A 12 hetes uh szerint szervült, de nagyon nagy...A nőgyógyász szerint nem baj, h folyamatosan barnázok... De nem túl hosszú már ez a barnázás??

24. timmy1984 (válaszként erre: 23. - Notre Dame)
2012. jún. 1. 13:17

Köszönöm szépen.:)

Jól jön minden információ.

2012. jún. 1. 06:59

Szia Timi! Én azt tapasztaltam erről, hogy csak az első három hónap alatt fáj, amikor orgazmus után közvetlen begörcsöl a méh. Amolyan menstruációs szerű fájdalom. Nálam ez elmúlt, azonban a méhösszehúzódások egyre spontánabbak, gyakoribbak. Pontosabban az úgy nevezett keményedés. De valameddig ez is természetes. A spermiumról meg azt hallottam, hogy a terhesség vége felé felpuhíthatja a méhszájt, ami koraszüléshez is vezethet. Gondolom ehhez más tényezők is kellenek, már eleve könnyen nyíló méhszáj, stb....

Kellemes további babavárást :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook