Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hematóma a terhesség alatt fórum

Hematóma a terhesség alatt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hematóma a terhesség alatt

1 2 3 4 5 6 7
2019. jún. 25. 05:14

Szia Attak. Este nezett hasi uh. A hematoma 1,2cm, babuci nőtt 6mm pentek ota. Mar 5,4cm❤j

Csutortokon lesz genetikam pesten, aznap reggel kiegednek ha semmi verzes nincs addig.🙏🙏


Ámami nem lehet hogy csak ürül? Mar ket doki mondta hogy ha barna, az nem friss vér hanem barna, az nem baj.


Azert meg nem vagyok nyugodt mert ugyan egesz nap semmi de ejjelente mindig tavozik valami minimalis de nem tudom eldonteni hogy az friss vagy a meglévő...

81. Ámami (válaszként erre: 79. - Beus009)
2019. jún. 24. 20:19

Nem tudom, szerintem ha nem nyomjuk rá a pocakra, akkor nem árthat. Most már egyre biztosabb vagyok benne, hogy nekem nem amiatt volt most a barnázás. (Nem nyomtam rá a hasamra.)

De biztos ami biztos, te is kérdezd meg a dokidat.

Amúgy se használnám minden nap, csak 2-3 naponta, mert nekem volt 12.hetesen magzatelhalásom és ilyenkor, mikor ugye még a mozgását sem érzem, segítene átvészelni a gyakran 2-3 hetes szüneteket az UH vizsgálatok között...

Van új hír?

80. Attak (válaszként erre: 79. - Beus009)
2019. jún. 24. 15:31
Megnézett a doki? Minden ok?
79. beus009 (válaszként erre: 78. - Ámami)
2019. jún. 24. 10:55

Annyit mondtak egyenlore hogy kicsi. Ma bent van a dokim es megigerte hogy ramnez, ott kiderul.

A szivhang vizsgalival is arthatunk? Hat ez most letaglozott mert be szeretnek szerezni egyet 😔


Szeretnek veletek inkabb egy "hematomat meguszo kismamik" kozos klubbjaba tartozni....

78. Ámami (válaszként erre: 71. - Beus009)
2019. jún. 23. 07:27

Szia!

Üdv a klubban! Sajnos... De reméljük folyamatosan egyre jobb hírekkel bíztathatjuk egymást!

Szerintem ha már ilyen nagy a baba,jobb ha ürül (talán hamarabb megszabadulsz tőle így mint felszívódással/beszervüléssel)...

Mekkora a hematómád?

77. Ámami (válaszként erre: 70. - Attak)
2019. jún. 23. 07:16

Ez szuper hír!!! :-)

Ezek szerint hematómának sincs nyoma? Gondolom már feküdnöd sem kell,csak kímélni magad.


Én másfél hete nem barnáztam egyáltalán,egészen fellélegeztem,aztán tegnap este megint volt egy kis barnázás,eléggé beparáztam... Főleg,h azt hittem,én okoztam,mert bár a fekvést elég szigorúan betartottam,de tegnapelőtt használtam szívhangfigyelőt (megtaláltam a szívhangot,nagyon örültem:-) ), de amikor meg akartam mutatni a férjemnek,azt mondta,szerinte kérdezzük meg először a dokit,nem ártunk-e ezzel - nem nyomkodjuk-e a hematómát.(Én meg persze úgy gondoltam,az már tuti nincs,be is sértődtem kicsit...) Erre másnap barnázás...gondolhatod. Totál lelkiismeretfurdalásom volt,férjemnek nem is mertem mondani,reméltem,h hamar elmúlik.Mire aludni tértünk,már nem volt semmi és éjszaka sem,ma reggel is csak egy halvány elszíneződés a wc papíron.Remélem csak az a maradék 5mm-es hematóma ürült ki most és csütörtökön (akkor megyünk kontrollra) én is csupa jó híreket kapok :-)

76. beus009 (válaszként erre: 75. - Attak)
2019. jún. 22. 14:21

Reggel meg piris pecseteles atment mostanra barnába. Remelem nem jon vissza🙏


A gyogyszerleepitestol en is tartok de en 3x1 estrofemet, 11 utrot 2 exeltist meg egy prolut szurok naponta🤔

75. Attak (válaszként erre: 74. - Beus009)
2019. jún. 22. 09:29
Igen, köszönöm én már jól vagyok, remélem így is marad. Majd lassan le kéne építeni a progit, de még nem merem. Napi 3x1 duphaston és 3x2 utro. Szerintem még várok 1-2 hetet, remélem a doki is támogat benne. Te hogy vagy ma reggelre?
74. beus009 (válaszként erre: 73. - Attak)
2019. jún. 22. 07:21

Koszonom szepen.

Hat most itt a korhazba amugy is csak fekudni tudok. Ha kiengednek beszerzem azt a homeopatias bogyot bar remelem nem lesz ra szukseg.

Tobbi cucc amugy is megy.

Te mar jol vagy, ugye?

73. Attak (válaszként erre: 72. - Beus009)
2019. jún. 22. 06:11
Szia! Én is rengeteget olvastam a témában, a legtöbb helyen azt írják, amíg nagyon pici a baba addig kisodorhatja a hematoma ürülése. Szerencsére a te babád már majdnem 12 hetes, ezért erre jóval kevesebb az esély. Ami szerintem nagyon fontos, az a fekvés, én 1-1 vérzés után 1 hétig csak wc-re meg tusolni keltem fel. Rutascorbint szedtem 3×2, c vitamint 1000 mg, és az Arnica montana homeopátiás bogyót, persze a progipótlás mellett. Én ilyenkor mindig görcsöltem is, arra meg magnézium. Jobbulást kívánok neked!!!
2019. jún. 22. 05:41

Azert azt latom visszaolvasva hogy altalaban szerencses kimenetelu a dolog. Nagyon megilyedtem tegnap hiszen egyszerre eleg nagy nennyisegu ver tavozott majd azota is pecsetelo. Mi a jobb ilyenkor? Ha kiurul vagy ha bent marad? Nem vagyok fiatal es lombikkal sikerult a terhesseg kulfoldon. Alapbol nagyon magas dozisban szedem a progit.

Baba 4,8cm, eros szivhangal❤

2019. jún. 22. 02:52

Sziasztok. 11+4 hetes kismami vagyok. Este vettek fel a korhazba egy verző hematomaval. 😔

Ámatlanul kutattam a neten, igy talaltam ratok.

70. Attak (válaszként erre: 69. - Ámami)
2019. jún. 21. 19:52

Szia! Köszönöm az érdeklődésed, igen minden a legnagyobb rendben. 13 hetesnek mérték nagyon sokat nőtt. Minden értéke megfelelő, mióta az utrot szedem vérzés sem volt, nagyon örülök!!!!

Te hogy vagy?

69. Ámami (válaszként erre: 66. - Attak)
2019. jún. 21. 19:17
Szia! Mi volt ma UH-on? Remélem javult a hematóma-helyzet ;-)
68. Ámami (válaszként erre: 64. - Meva90)
2019. jún. 13. 17:05

Szia!

Szerintem is egyrészt a baba kora miatt nem rendelt el neked a doki ágynyugalmat, másrészt talán amiatt is, mert alig véreztél. Talán a lepényt is látta, hogy jó helyen tapad és nem veszélyezteti a hematóma. Szerintem ha azóta nem véreztél, jó eséllyel felszíbódott/beszervült ;-)

67. Ámami (válaszként erre: 66. - Attak)
2019. jún. 13. 17:01

Szia! Köszi a kérdést :-) Igen,az előbb értünk haza. Baba rendben, 14,6mm-es kis mogyoró :-) Hematóma kb. az 1/3-ára csökkent, 5mm-es. Tegnap reggel óta nem barnázok egyáltalán,persze tudom,visszatérhet,úgyh továbbra is szigorúan betartom az ágynyugalmat. Két hét múlva lesz kontroll,vagyis két hetet még mindenképp feküdnöm kell.

Ja, és a doki mondott egy új "gyógyszert" (igazából táplálékkiegészítő), Velfem a neve és az egyik összetevője (Alfa-liponsav) állítólag jó erre a hematómára...

66. Attak (válaszként erre: 55. - Ámami)
2019. jún. 13. 14:22
Szia! Voltál ultrahangon? Remélem minden rendben!!!!
65. Attak (válaszként erre: 64. - Meva90)
2019. jún. 12. 08:49
Szia! Az nagyon jó, hogy neked csak pár napig tartott + igen, a 11 hetes baba már elég erős ahhoz, hogy ne sodorja ki egy kisebb hematoma miatti vérzés. Nekem már 6 hete tart, ezért is tartom be a fekvést.
64. Meva90
2019. jún. 11. 23:49
Sziasztok! Érddkes olvasni amit írtatok.. 11. Héten lett pecsételő vérzésem, másnap egy kicsit barnáztam, de ennyi. Akkor 3-4 napig feküdtem, utána UH-n kiderült hogy 27x11 mmes hematómám van a baba jobb oldalán. Ugyan a házaséletet, “ugra bugrálást”, sportot megtiltotta a doki, de nem mondta hogy szükség lenne ágy nyugalomra. Lehet hogy azért mert már majdnem 12 hetes voltam? Furcsa.. jövőhéten megyek UH-ra, remélem már felszívódott. Akkor 14 hetes leszek.
63. Ámami (válaszként erre: 62. - Attak)
2019. jún. 11. 14:55

Hmm, az se rossz ötlet, én a hátradöntött anyósülésen szoktam utazni :-)

De jó, hogy mindjárt beöltöd a 12.hetet, utána már állítólag jóval kisebb a kockázat! ;-)

62. Attak (válaszként erre: 61. - Ámami)
2019. jún. 10. 09:02
Az tényleg nagyon hosszú út most neked inkább pihenj. Kocsikázást most én úgy szoktam , hogy hátul lefekszem az ülésre, így nem érzem annyira a zötykölődést. Itthon meg péntek óta újra csak pisilni meg fürödni kelek fel. Én majd csak jövőhét péntek megyek uh-ra, az már a 12 hetes lesz.
61. Ámami (válaszként erre: 60. - Attak)
2019. jún. 10. 07:32

Igen, nálam nem valószínű, hogy a progeszteronhiány volt a gond.

Volt egy halom vizsgálatom, de mind negatív lett. Egyedül a méhtükrözés és az NK ölősejt vizsgálat maradt ki. Ezek is azért, mert mire odakerültem volna, gyanús volt az újabb terhesség (nem számítottunk rá ilyen "hamar"). De az NK-t így is meg akarnám csináltatni, csak ugye 6.héttől fekszek én is, nem tudom, be merjem-e vállalni, mert 1 óra az út Nyíregyházára, ahol csinálnák (+oda járok nőgyógyászhoz is, mostanában hetente kell emiatt 2 órát kocsikáznunk, ami nekem nem hiszem, hogy annyira jót tesz...)

60. Attak (válaszként erre: 59. - Ámami)
2019. jún. 9. 08:22
Szerintem jól gondolod, az újabb vérzés vagy növeli a meglévőt vagy újabb henatomát jelent. Nálam az első két vetélés után progi hiányt állapítottak meg, így a köv. 3 terhességnél már kaptam pótlást. Viszont nekem korai vetéléseim voltak 5-6 hetesen. Nálad biztosan vmi más okozhatta, hiszen elvileg túl voltál a kritikus időszakon. Dokik sem mondtak semmit, mitől lehetett?
59. Ámami (válaszként erre: 58. - Attak)
2019. jún. 8. 18:45

Hú, akkor te is megjártál már egy "kis" Kálváriát...

A vetélések oka nálad kiderült?


(Én is abban reménykedem, hogy a barnázással tényleg ürül. Nem értettem, hogy majdnem 2 heti barnázás után hogyhogy nagyobb lett a hematómám, de azt gyanítom, hogy amikor 1 hét után volt egy újabb friss vérzésem, akkor megint elpattant egy ér és ezzel nőtt a hematóma...)

58. Attak (válaszként erre: 57. - Ámami)
2019. jún. 8. 15:02
Nekem is 3 gyermekem van már, és én is túl vagyok 3 vetélésen + 1 méhenkívülin. Reménykedem nagyon, hogy most minden rendben lesz. A barnázás amúgy már jó jel, a hematoma ürülését jelenti. Attól ne ijedj meg, a gond a piros vérnél van inkább. Bár ha nem sok, akkor sincs gond. Kitartás! ☺
57. Ámami (válaszként erre: 56. - Attak)
2019. jún. 8. 14:46

Én is 38 leszek :-)

Na ez az, én amióta észrevették, tényleg csak fekszem és mégis volt mégegy bevérzésem rá egy hétre és nagyobb is lett a hematóma...

Én eddig soha nem szedtem progeszteront, van már 3 gyerekem az előző házasságomból, a mostaniból meg 3 vetélésem (10.,12. és 14.héten, nem valószínű, hogy progeszteron hiány miatt, de az oka nem derült ki...) :-/

56. Attak (válaszként erre: 55. - Ámami)
2019. jún. 8. 08:49
Igen hematoma miatt van, de mindig máshol. 6 hetesen a petezsák alatt volt, 8 hetesen felette most meg mellette. Most 10x4 mm volt. Pedig semmi extrát nem csinálok, ezért is emelte meg a doki a progeszteront. Mondjuk én már 38 leszek, az egyik petefészkem csonkolt méhenkívüli miatt és az eddigi várandósságaim alatt is kellett a Duphaston csak akkor az elég volt.
55. Ámami (válaszként erre: 54. - Attak)
2019. jún. 8. 08:39

Szia :-)

Nekem Progesteron Exeltis-t kell szednem. Ahogy olvastam, a legtöbben azt szedik, amit te, nem tudom, nekem miért ezt írta fel a doki, mondjuk meddőségi ambulancián dolgozik, remélem, hogy okkal döntött így :-)

Neked is hematóma miatt van a vérzés?

A legrosszabb az, hogy nekem emiatt bármikor beindulhat a vetélés (ha megindul a hematóma), illetve el is halhat a baba észrevétlenül... Én 8 hetes vagyok, de a baba 1 héttel fiatalabb. Csütörtökön megyek UH-ra.

54. Attak
2019. jún. 8. 07:30
Szia! Én az 5. héttől kezdve vérzek( nem nagy mennyiség de már 5x volt) és barnázok. 10 hetes vagyok jelenleg. Eddig Duphastont szedtem tegnaptól viszont Utrot is kaptam. Én is folyamatosan fekszem már 6 hete. Mást nem tehetünk mint betartjik az előírásokat és nagyon bízunk a babánkban. ☺
53. Ámami
2019. jún. 8. 06:40

Sziasztok!

Nem tudom, jár-e még erre valaki, jó lenne beszélgetni hasonló helyzetben levő kismamákkal, talán könnyebbé tenné ezt az idegőrlő, bizonytalan, aggodalommal teli várakozást...


Röviden rólam: 6.héten két egymást követő nap pecsételő vérzésem volt, a kórházban nem láttak bevérzést, pihenést rendeltek el. Majd rá 2 napra az orvosom egy 10×5mm-es hematómát állapított meg. Akkor még csak a petezsák+szikhólyag látszott. Onnantól szigorú fekvés, folyamatos (de kevés) barnázás. Egy hét múlva a kontrollon (2 napja) már látszott az élő embrió, a hematóma azonban nőtt, kb. 13×11mm-es, sarló alakban körülveszi a petezsàk 1/4-ét. A barnázás azóta is tart, éjszaka erősebb, nappal gyengébb. Fekszem szigorúan és szedem a bogyókat (progeszteron, magne B6, C vitamin, rutascorbin, dicynone és gravida). És közben hol reménykedek, hol kétségbe esek...

Valaki hasonló cipőben? :-(

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook