Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hematóma a terhesség alatt fórum

Hematóma a terhesség alatt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hematóma a terhesség alatt

1 2 3 4 5 6 7
142. Ámami (válaszként erre: 139. - Beus009)
2019. júl. 11. 18:23

Szia!

Igen, kaptam, progesterone exeltis 200-ast kellett szednem napi 3×1-et.

DNS fragmentációs vizsgálat szerintem nem volt, de majd azért megnézem a leletet.

Pár vizsgálatot azért még valszeg megcsináltatunk, illetve talán teszünk egy próbát dr. Fülöp Vilmos immunológusnál, aztán szerintem befejeztük...

141. beus009 (válaszként erre: 140. - Amina93)
2019. júl. 11. 16:09
Szio. 10 hetesen 10 centis?! Oriasbabád van!😃❤ nem mondtak hogy a mérete 14 hetnek felel meg?❤
140. Amina93 (válaszként erre: 133. - Beus009)
2019. júl. 11. 16:01

Sziasztok.

Ma voltam ultrahangon. 10hetes 10cm,es kalimpalt a kezével lábával. Még sztarfotot is kaptam róla 💕 mást sajnos nem nézett meg a doki,pedig előtte volt a papírom 😞

139. beus009 (válaszként erre: 138. - Ámami)
2019. júl. 10. 22:45

Orulok hogy itt vagy es válaszoltál❤

Amiota megtzdtam mi tortent ezen kattogok. Szeretnem megkerdezni hogy az elozmenyek fenyében kaptal e progeszteron potlast? Ha igen, mennyit? Parodnal csinaltattatok DNS fragit? Milyen volt az eredmeny?

Azt is megertem ha nem szeretnel ujra belevagni de megkoszonom ha valaszolsz🙏

138. Ámami (válaszként erre: 137. - Beus009)
2019. júl. 10. 21:04

Viszont nekem nem a hematóma volt az ok, ez szinte biztos. Alig volt már 5×1,4 mm.

Nekem ez a 4. vetélésem, ezek már tuti nem "véletlenek". Egyelőre nem tudjuk az okát. Illetve a férjem spermái nagy százalékának hibás az alakja, ez esélyes, de nem lehet tudni biztosra. Van még vissza 1-2 vizsgálat, ami még esetleg fényt deríthetne valamire, azokat valszeg még megcsináltatjuk.

De egy időre jegeltetjük a témát, de lehet, h nem is csak egy időre. Nem biztos, hogy képes vagyok még egy terhességet bevállalni ilyen előzményekkel. Kimerít lelkileg nagyon. Lehet, hogy elindulunk az örökbefogadás irányába (előző vetélések után is felmerült már)...


Köszi mindenkinek az együttérzést, bátorítást. Kitartás nektek!

137. beus009
2019. júl. 10. 19:52

Ámami most minden az alapokban ingott meg bennem. Te aki hetek ota fekszel...megis megtortent veled ez a szornyuseg!😭


Mar nem is tudom mi a jo. Ma felkelni/felullni se nagyon mertem. Szerintem behaluzom magamnak hogy mindenem "huzodik lefelé" ha allok vagy ülok😔 14+2 het ma🙏

136. beus009 (válaszként erre: 134. - Ámami)
2019. júl. 10. 17:59

Jesszusom neeee!😢 annyira sajnálom!!

Erőt, kitartást es mielobbi testi lelki felépülést kívánok!!❤❤

135. Attak (válaszként erre: 134. - Ámami)
2019. júl. 10. 17:20
Tiszta szívemből kívánok teljes testi és lelki felépülést valamint erőt az újrakezdéshez!!!
134. Ámami
2019. júl. 10. 16:27

Sziasztok lányok!

Én ma voltam vizsgálaton és sajnos a legrosszabb hírt kaptam: a babánk nem él. Mérete alapján a napokban állhatott le a kis szíve. Majdnem 12 hetes volt.

Úgyhogy most én búcsúzom, nektek sok egészséget, kitartást, hematóma feletti győzelmet kívánok és minél kevésbé stresszes, boldog babavárást!

133. beus009 (válaszként erre: 132. - Amina93)
2019. júl. 8. 18:01

Aterzem. En is masfel hete voltam es meg tobb mint ket het mire van idopontom.

Hat remeljuk h nem fog bezavarni. Mindig van min aggodni😔 akkor az is most derul ki hogy a hematomad eppen hogy áll....

🙏🍀🍀

132. Amina93 (válaszként erre: 110. - Beus009)
2019. júl. 8. 14:33
Köszönöm,egesz jol vagyok,csak sokat fajdogal a hasam .inkabb a jobb oldalon.van egy 2x3as ciszta a jobb petefeszkembe,remélem nem nől,nem szeretném terhesen kivetetni. Csütörtökön megyek ultrahangra,mar jo lesz látni a babát,közel 3hete láttam utoljára 😊
131. beus009
2019. júl. 8. 08:36
*ártson
130. beus009
2019. júl. 8. 08:36

Ágio, Ámami valoban feljebb kerestem. Masszazsolajam van itthon, azt hasznaltam.

Leget raszanom magamujra de nem biztos. Azt hittem egyszerubb lesz. Mikozben probalom megtalalni olyan fura erzes van a hasamban majd mindig lelkifurim van hogy zaklattam szegenyt meg nehogy artdon neki :(

129. Ámami (válaszként erre: 123. - Beus009)
2019. júl. 8. 05:31

Naptár szerint 12, baba mérete szerint 11 hetes vagyok.


Nekem is hátrahajló méhem van, a doki emiatt eleinte nem is vesződött hasi uh-al.


Én UH zselével csinàlom a hallgatózàst. Az tény, hogy elsőre beletelt vagy 5-10percbe, mire megtaláltam, de utàna már max. 1-2 percet vett igénybe. (Ha minden alkalommal 10 percig keresgélni kéne, én is hanyagolnám, mert annyira én se akarom zargatni. Ahogy megtalálom, kb. 10mp-et hallgatom és hagyom bèkén 😊 )

Én a mostani babát 10 hetesen megtaláltam, de az előzőnél már rátanultam. 12-14. héten már biztos könnyebb, persze biztos függ az elhelyezkedésétől is.

2019. júl. 7. 22:57
Valószínűleg csak nem jó helyen keresed. Én 11. Héttől hallgattam vele. Uh zselével és nagyon lent volt ott ahol már szőr is nő. Sokan joval feljebb keresik ilyen korán is már.
127. beus009 (válaszként erre: 126. - Jázmin85)
2019. júl. 7. 22:40

Latta de nem jol. Sajnos az osztrogenpotlas majd 5 centisre hizlalta a 1,2cm myomamat, ami pont a babu elott van, a mehem hatrahajlo. Ja meg van egy hasplasztika hegem is :/ azert 12 het utan mar lehetett latni de az a kis itthoni kütyü gyengebb mint amivel vizsgalnak.

Masreszt szerintem nagyon bebeszeltem h nem jo a babanak es par ide oda csusztazas utan hanyagolom. Lehet bem nekem valo ez a cucc 😂😂😂

126. Jázmin85 (válaszként erre: 125. - Beus009)
2019. júl. 7. 16:28

9 hetesen nem látta hasival a doki a babát? Az hogyan lehet?

Én mikor et+21.napon mentem uh-ra nem találta a babát, csináltatott kontroll hcg-t. 1830 volt a hcg. Akkor nekem hasin vette észre fent bal oldalon a sarokba. Aztán másnap már hüvelyivel is simán megvolt. Előtte nap meg 15 percet kereste.


Azt mondták be kell kenni testápolóval a szívhang hallgató alatt. Van akinek a 12. héten is hallható volt. Csak nagyon a szeméremcsonton kell hallgatózni :)

125. beus009 (válaszként erre: 124. - Jázmin85)
2019. júl. 6. 18:41

En is felvettem az elso szivhangokat olyan jo kesobb visszanezni😍😍

Ha most latnám a picit uh on megnyugodnék de csak 3 het mulva lesz az orvosom. A szivhang vizsgalohoz meg bena vagyok. Vagy lehet a myomam miatt nem tudom hasznalni mert 9 hetesen a doli se latta babot hasival ez a kis kütyü meg azert gyengebb :(

124. Jázmin85 (válaszként erre: 122. - Ámami)
2019. júl. 5. 23:25

Igen, nagyon jó volt. Fel is vettük telcsivel :)


Veszek én is szívhang hallgatót mindenképpen. Azért jó lesz néha meghallgatni.

123. beus009 (válaszként erre: 121. - Ámami)
2019. júl. 5. 20:59

Hat kitartás! Valahogy csak tul leszunk mindnyajan ezen.

Nagyon rendes a ferjed, le a kalappal!

Biztosan a gyerekek is megertik majd foleg ha szeretnek a kistesot❤

En ferjem minden adando alkalommal szova teszi hogy mert en akartam ezt az egeszet de mar meg se hallom.

A gyogyszerleepitestol tartok kicsit. Kedden toltom a 14 hetet es onnantol lassan el kell kezdjem. Rengeteg, 1500mg progeszreront szedek nap mint nap :( Terveim szerint 4 naponta hagyok el 100mg ot de lehet 600at megtartok meg egy darabig. Mondjuk ez a mennyiseg leepitese hetekig eltart még🤔


A linket nagyon koszonom, menni fog az angol😊


Te hany hetes vagy? :)

122. Ámami (válaszként erre: 114. - Jázmin85)
2019. júl. 5. 20:23

Én május 27. 😉

De jó, hogy tegnap hallottátok a szívhangot! Sok erőt ad 😊

Én ezért vettem a szívhanghallgatót is, nagyon nem bántam meg. (De persze nem mindenkinek jön be, pl. a baba fekvése miatt sokára találják meg.)

Nekem 2 hét múlva lesz a következő kontroll, én is nagyon reménykedem, hogy legalább valamennyire felkelhetek majd 😊

121. Ámami (válaszként erre: 113. - Beus009)
2019. júl. 5. 20:17

Igen, mondjuk tényleg könnyebben megtehetem, hogy csak fekszem, a férjem is pedagógus és itthon van, igaz, sokat dolgotik kint a kertben meg az állatokkal, de akkor is itt van és csinálja nekem a reggelit, ebédet, vacsorát, hozza a tízórait, uzsonnát :-) Illetve amikor még suli volt, akkor meg előkészített mindent és csak ki kellett mennem a konyhába, max. esetleg megmelegítettem.

Az a helyzet, hogy valszeg az is segít, hogy ennyire komolyan vegye(ük), hogy volt már 3 vetélésem az elmúlt két évben és eléggé megviselt mindkettőnket, ezért igyekszünk mindent megtenni, ami tőlünk telik, hogy ez a baba megmaradjon nekünk.

Én is tökre parázok a tüsszentéstől 😮 Amióta megvan a hematóma, kb. egy hete tüsszentettem először, nem is tudom, hogyan, lehet piszchésen visszatartottam 😆 Mondjuk most sem merek...


De amúgy az első 2-3 hét nehezebb volt, neki is rá kellett állnia, hogy bizony teljesen rá vagyok utalva...

A gyerekeim mondjuk nem voltak egyszerűek nekem sem, nem mindig akaródzott a segítség, pedig nagyon szeretnék a kistesót. De 3. hete nyaralnak (nagyszülőknél), és azóta legalább ez nem feszít. 2 nap múlva jönnek haza, nem tudom, milyen lesz...


Megtaláltam a videót. Azt elfelejtettem, hogy angol nyelvű, nem tudom, hogy állsz az angollal, de ha nem lesz érthető, megpróbálom leírni a lényeget, amit mond. A legjobban nekem az segített, hogy először az "egyéb" hangokat (hasi artéria, méhlepény) keresi meg, én is így szoktam, és ezek után keresem a babát.


[link]

120. Ámami (válaszként erre: 117. - Beus009)
2019. júl. 5. 20:16

Nekem totális ágynyugalmat javasolt. Jobban örültem volna, ha nem 😋

De hiába tudom, hogy egyes dokik nem veszik ezt ilyen szigorúan, nem merem nem betartani, mert lehet, hogy az enyém az előzményekre való tekintettel is kéri ezt...

119. beus009 (válaszként erre: 118. - Jázmin85)
2019. júl. 4. 20:56

Vigyazz magatokra. Csak lassan ovatosan semmi hirtelen mozdulat!

Meg a tusszentestol is parazok😔


En korhaz ota nem mertem kitenni a labam parom egyedul jar vasarolni is. Nekem 1,7 cm volt egy hete a hematoma es akkor volt 5,83cm a baboca. Bizom benne hogy baba novekedesi aranyaval a hematoma zsugorodik🙏🙏🙏

118. Jázmin85 (válaszként erre: 117. - Beus009)
2019. júl. 4. 19:20

Ha letelik az első trimeszter lehet kicsit jobban mozgok én is majd. Csak még egyelőre a hematoma nagyobb mint a baba. 7 hetes vagyok.


Ma elvoltunk egy gyors bevásárláson. Hát örültem, hogy hazaértem. Pedig fél óra volt az egész csak.

117. beus009 (válaszként erre: 116. - Jázmin85)
2019. júl. 4. 17:14

Megertelek. Nekem is lombik baba. Sőt, donor petesejtes lombik.

Nekem azt mondta dokim hogy pihi kell de azert a mozgas is. Arra figyelek hogy ne csinaljak hirtelen mozdulatokat. Mindent szepen, lassan.....

116. Jázmin85 (válaszként erre: 115. - Beus009)
2019. júl. 4. 14:35

Lombik baba, sokat küzdöttünk érte. Így bármit megteszek érte. Ha pihenni kell akkor pihenek. Ő az első babánk. Nagyon vigyázunk Rá.


Szerencsére a Férjem is nagyon megértő és rengeteget segít.

115. beus009
2019. júl. 4. 12:28
Jázmin, Ámami hogy birjatok? Jo, ledőlök kicsit napkozbe de attol is szenvedek hogy nem mehetek vasarolni parommal, setalni a kutyákkal,... 😔
114. Jázmin85 (válaszként erre: 112. - Ámami)
2019. júl. 4. 09:55

Ámami! Én is fekszem. A beülti óta. Május 24 óta. Tegnap voltam dokinál. Hallottuk a szívhangot ❤️ csodálatos volt. A hematoma 2.*1 centis. 3 hét múlva megyek vissza hozzá. Addig fekvés.

Én is csak kaját melegíteni, mosdóba kelek fel. Heti egyszer mosok. Aztán ennyi.

113. beus009
2019. júl. 4. 08:43

Attak genetikaira en is fekve erkeztem de nem igazan kapom meg a csaladtol a megertest amit minimalisan elvartam es nem biztos hogy ujra elvisz a parom.

Szomoru de azt tapasztalom epp hogy addig voltam jo mindenkinek amig mindent megcsi altam. Miota ez nem megy napi szintuek a kiakadasok a (felnott) gyerekeim reszerol is. Arra viszont remek a szitu h lassam mennyire nem szamithatok rajuk :(


Ámami ez borzaszto hogy en yit fekudnod kell de jo hogy megteheted. En szinte egesz nap ulok, kajat intezem magamnak, lightosabb dolgokat elmosom es a kutyit is kiviszem az udvarra. Ennyit muszaj. A nap nagy reszeben egyedul vagyok de ha van is itthon valaki egy pohar vizet nem hozna.

En abba a hotbe vagyok hogy a genetikai sziv uh ugyan ugy meg tudom csinaltatni a Geniumba. Remelem nem tevedek.

Autoval kb fe orara lakom a Geniumtol, Foton. Amugy nem egy tavolsag csak most...

Hu azt megkoszonom ha bemasolid a szivhallgatohoz a linket😃

Tegnap keresgeltem de ilyet nem talaltam...


Jobbulast mindenkinek❤❤❤

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook