Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házit vagy boltit? fórum

Házit vagy boltit? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
15. Brad (válaszként erre: 9. - E799f80651)
2009. szept. 29. 17:28

anyumék igen! Akkor mindig jövünk a párommal és imádja a kolbit, hurkát tölteni! :) Azt mondja, jó benne "dagonyázni" :D Pedig echte pesti gyerek! :D

Mi karácsony táján szoktunk, mert nekünk az olyan karácsonyos...:)

De a malacot úgy veszik apukámék a sógortól, akik már tényleg faluhelyen laknak! Ott még igazi hagyományok vannak! :)

Jah, meg pont vasárnap szüreteltünk apummal, idén már másodszor! :) Először a fehéret, aztán a vöröset! Szerintem januárban meg megy a pálnika főzés is! Hátul a kertben rengeteg sárgabarckfa van. Idén is rengeteg lett a termés, befőttnek,lekvárnak, jammnak is sok volt, így lett 5 hordónyi cefre is belőle.


:)

14. Brad (válaszként erre: 10. - Micimacko72)
2009. szept. 29. 17:23
fúúú.. hisz a szappant is zsírból készítik... akkor lehet az már félig szappan? :D
13. Brad (válaszként erre: 8. - E799f80651)
2009. szept. 29. 17:22
persze! színében (ez kifejezetten pirosabb, erősebb!!), illatában, ízében, aromájában... stb. A csípős paprikának meg igazán van ereje! Abból nem kell sok a pöribe :) , nem úgy mint egy bolti paprikák amit megveszel csípős címszó alatt, az ereje meg már rég elment.. vagy nem is volt neki.
12. micimacko72 (válaszként erre: 11. - Smudlaagi54)
2009. szept. 29. 17:17

Nekem is kinált a szomszéd néni nyulat.

Mondtam szívesen elfogadom, ha levágja, megnyúzza.... különben köszönöm, szépen :-(

2009. szept. 29. 17:15
Én falun lakok,és amit lehet,mi csinálunk.Házi tejet veszek,szoktam belőle túrót is csinálni,bár most spec a kismacskák kapják a tej javát.Sokat rakok el télire befőttet egyebeket ami csak a kertben megterem,mindent.Tejfölből szoktam krémsajtot csinálni,tavaly már a savanyú káposztát is mi csináltuk.A pirospaprikát én is a piacon veszem,évek óta.Viszont csirkét sertést nem tartunk,azt boltban veszem.Én nem bírnám elvágni a csirke nyakát!
10. micimacko72 (válaszként erre: 9. - E799f80651)
2009. szept. 29. 17:14

Túrót nem csinálok, azt is onnét szoktam venni.

Ha disznót ölnek onnan is szoktunk húst, kolbit, szalonnát és házi zsirt venni.


A bolti zsirt nem is tudod kenyérre kenni, olyan, mint a szappan.

Ennek viszont nagyon-nagyon fini íze van.

A szomszédunk az saját maga késziti a pirospaprikát is és olvastam már receptet Ételizesitőre is.

2009. szept. 29. 17:12
disznótorozni szokott valaki?
8. e799f80651 (válaszként erre: 6. - Brad)
2009. szept. 29. 17:11

de ugye hogy van különbség a házi és a bolti paprika között?

én is csinálom

2009. szept. 29. 17:10
házit veszünk,amikor csak tudunk...
6. Brad (válaszként erre: 1. - E799f80651)
2009. szept. 29. 17:08
Anyumék vidéken laknak. Hál' IStennek a tojást, a lekvárt, a gyümölcsöket, befőttet, csirkét, kacsát, és fűszerpaprikát (mert azt is szárítanak, darálnak) mindig tőle kapom. Persze van amikor elfogy itthonés nem megyek hozzájuk, akkor kénytelen vagyok boltban meg venni a csirkemellet, de hát üsse kavics! :) Igaz annak nincs se íze se bűze, de mégis vmi! :)
5. e799f80651 (válaszként erre: 3. - Micimacko72)
2009. szept. 29. 17:08
és nem szoktál belőle túrót csinálni?
2009. szept. 29. 17:06

hat varosban nehez hozzajutni.

de falun konnyebben lehet hazi termeket venni. szerintem amit lehet haznal kell megvenni, vagy eloallitani. sok esetben nem olcsobb kis tetelben eloallitani, de tuti nincs tele szinezekkel, emulgealo szerekkel, es sok egyeb muanyaggal, ami allergiat, es ki tudja mi mindent nem okoz meg

2009. szept. 29. 17:05

Szia!

Mi házi tejet veszünk és leirhatatlan a különbség a bolti és eközött :-))

2009. szept. 29. 17:05
Nekem nincs rá módom hogy házit vegyek ezért boltból vásárolok
2009. szept. 29. 17:02

sziasztok

kíváncsi lennék hogy ti, hogy álltok ehez

az alap dolgokat ti csináljátok meg vagy a boltba készen veszitek?vagy esetleg háztól veszitek?

pl.: fűszerpaprika, túró és ilyenek

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook