Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házimunka mandulaműtét után? fórum

Házimunka mandulaműtét után? (beszélgetős fórum)


1 2
34. edike5
2013. júl. 29. 18:02
szasztok! július 24-én veték ki a mandulám ma vagyok a 6. napon borzasztóan fáj szerintetek medig kell még szenvednem fájdalom ha nem feszek be fájdalom csillapítót még beszélni sem tudok. kető három óránkét veszem be nektek is enyire fájt? hanyadik naptól lesz jobb?
33. andee25 (válaszként erre: 32. - Barbara8854)
2010. jan. 8. 08:45

Szia!

Műtét után 2 héttel már elég volt 1 tabi.Most vagyok a 3 hétnél és már teljesen jól vagyok,nem is érzem! A műtét nekem 35-40 perc volt kb helyi érzéstelenítésben,bár nekem azt mondták,hogy 20perc,de az nem jött be.Kb 1-1 és fél hónapot vártam rá.Nekem pont beleesett a karácsony,úgyhogy jól jött ki.

2010. jan. 5. 07:22

sziasztok!

Lehet nekem is ki kell majd venni a mandulámat, még nem tuti, de nagyon úgy néz ki.:(

Kérdésem lenne: hogy vagytok? Mindenki jobban van már? Milyen gyorsan eshetek túl a műtéten? Itt is van várólista vajon? Meddig kell otthon maradni?? Üdv:Barbie

31. andee25 (válaszként erre: 30. - Crystall)
2009. dec. 18. 09:24

Szia! Túl vagyok rajta, ma jöttem haza.Tényleg nem fáj a műtét,csak a lidokain volt nagyon rossz.

1 picit fáj a torkom,de tabikkal elviselhető.

KÖSZÖNÖM a bíztatást,kellet hozzá!

30. Crystall (válaszként erre: 29. - Andee25)
2009. nov. 10. 10:59
Jajj dehogyis:D Téged tuti nem fognak lekötözni, régebben csak a kisgyerekek kezeit kötötték le nehogy felugorjanak közben vagy odakapjanak. A szemed is nyugodtan csukva lehet én sem voltam kiváncsi a dolgokra. Egyetlen kérésük az volt, hogy a körmeim ne legyenek kilakkozva.
29. andee25 (válaszként erre: 28. - Crystall)
2009. nov. 9. 12:24
Köszönöm a válaszokat/odat!Egy picit megrémültem,mert már olyanokat is mondtak,hogy lekötöznek,lefognak,kitépik,nem csukhatom be a szemem....Nem altatnak engem sem,ezért egy picit félek.
28. Crystall (válaszként erre: 26. - Andee25)
2009. nov. 8. 20:29
Szia! Tudom, hogy nem tölem kérdezted, de engem nem altattak igy más szemszögböl röviden leirnám én is. Elöször érzéstelenitövel befújtak a torkomba és kaptam egy szurit (popsiba) azután mentem a mütöbe. Bekenték a számat kivülröl fertötlenitövel amitöl alig kaptam levegöt, majd adtak a manduláimba érzéstelenitö szurikat. A betegbe 9-et kellett adni a másikba asszem 4-et. Nem mondhatnám, hogy fájdalmas volt inkább kellemetlen. Végig az orromon vettem a levegöt, hogy ne öklendezzek. Azután vágtak, nyisszantottak majd 1 öltéssel összevarrták a sebet. Utána egyetlen fájdalomcsillapitót sem kértem, teljesen elviselhetö volt, pár óráig nem beszéltem és az elsö nap nem birtam túl nagyra kinyitni a számat:-) Enni nagyon óvatosan kezdtem el mert féltem nehogy bevérezzen a seb, az elsö 2 nap a kellemetlen utána rohamosan javul.
27. sysy66 (válaszként erre: 26. - Andee25)
2009. nov. 8. 20:14
szia koszi kérdésed persze jolvagyok már .na engem altattak mert az én dokim modnta hogy csak altatásban vállalja el. szoval nem éreztem semmit a mutétbol. még ott az asztalon felébresztettek akkor már képben voltam :)és egy helyes mutos srác vitt be a kezeiben a szobába:D ott még aludtam egy két orát. aztán jott a novérke kiskanállal itatott minket.eloszor 3 knaál teát utána6-ot majd végul egy egész pohárral.nekem nem fájt annyira igy nem is kértem a kataflamot.de a srác aki a másik szobában volt o már egy ora mulva kérte neki nagyon fájt.mondta is a novér hogy a nok sokkal jobbani birják a fájdalmat és még azt is hozzáfuzte hogy ezért szulunk mi nok nem a férfiak mert akkor már kihalt volna az emberiség.:D:D utána egy ideig nem ehettunk de négy korul már levest hoztak,azt én simán legyurtem .este a novér hozott be négy babapiskotát hogy teába áztatva egyem meg.azt is simán benyomtam .:D: nekem olyan érzés volt mintha lenne egy kis torokgyulladásom. érdekes én is azt hittem hogy jobban fog fájni mondjuk az én manduláim már nagyon csunyák voltak...na msot vagyok a neyedik napon és már ovatossan de takaritok már ehetek mindent.csak kenyérhéjat nem ...ja hajolni meg ilyenek az még veszélye lenne.remlem segitettem és ha bármi kérdésed van nyugodtan irj szivesen válaszolok
26. andee25 (válaszként erre: 6. - Sysy66)
2009. nov. 8. 19:37
Helló! Dec. 14-én megyek mandula műtétre, a kérdésem az lenne,hogy pontosan mit csinálnak, az érzésteleníttő beadása fáj e, nem öklendeztél?Fáj e maga a műtét,miket ettél és ittál.Köszike. Amúgy jobban vagy már?
2009. nov. 8. 09:56
Nekem 1 éve vették ki , nekem erőltették a darabos kajákat azt mondták akkor előbb letisztul és előbb le esik a seb. De alig tudtam lenyelni a kenyérhéját.Én 4 napig voltam kórházba de mikor hazajöttem már az nap megmostam a hajam , hátra hajtott fejjel. Műtétem után 1 héttel már bicikliztem de elég szar volt.
24. monika0104 (válaszként erre: 9. - 6883c0f50e)
2009. nov. 8. 09:48
Szia ezt hogy érteted, hogy másodjára vették ki ?
23. sysy66
2009. nov. 8. 09:31
aha nekem is felirt ilyen 3 napos antibiotiku m kurát és nekem is lecsuszott:D
22. Crystall (válaszként erre: 20. - Sysy66)
2009. nov. 8. 00:12
Engem úgy fektettek be a kórházba, hogy rögtön antibiotikumot is irtak fel, naponta 1 kapszulát. 10kor kiszedték a manduláim, délben hozták a kapszulát, leirtam (beszélni nem birtam), hogy lehetetlen még mandulákkal sem birtam lenyelni a nagyobb gyógyszereket csakis kajával, de mondták, hogy muszáj és fogalmam sincs hogy de mindig lecsúszott és nem lett semmi baj:D
21. sysy66
2009. nov. 6. 18:36

ja meg egy ilyen ivokurát is felirt 10 napos ilyen ampullák...hát nem tom hogy az mire valo mert az van ráirva hogy vérzéscsillapito..akkor ezt nem mindennap kell inni ugye?mert a második osszetevoje a sosav..hát ne épp bizalomgerjeszto

ha vki tud vmit errol akkor légyszi irjon meg az elozo kérdésemre is

20. sysy66
2009. nov. 6. 18:30

meg a doki felirt nekem 3napos antibiotikumot.. csak az a kérdés hogy az nem sérti fel a sebet?

igaz tnap meggondolatlanul lenyeltem a tablettát de nem lett semmi gond. épp ma jutot eszembe hogy jé...

19. sysy66 (válaszként erre: 18. - Crystall)
2009. nov. 6. 18:28
:d:D:D
2009. nov. 6. 15:45
Szerintem túl forrón ne idd a kávét, én inkább csupa jeges, hideg dolgot ettem, bár mütét után pár órával nem birtam akkorára kinyitni a szám, hogy egy jégkrém beférjen rajta, mindenki rajtam röhögött:D
17. 7ed48e33ee (válaszként erre: 16. - Sysy66)
2009. nov. 6. 14:41

Akkor jó neked!

Dolgozni meg lehet.

16. sysy66
2009. nov. 6. 14:34
ja én tudok enni azzal nincs gond,
15. 7ed48e33ee (válaszként erre: 13. - Sysy66)
2009. nov. 6. 10:27

Jobbulást neked!!!!

Szabad dolgozni, csak enni nem tud az ember,mert fáj én annyi fájd.csillapítót vettem be....ja mivel nem ettem olyan szprúlásom volt, ezért legaláb igyál minél többet......

2009. nov. 6. 10:20
nincs mit:)
13. sysy66
2009. nov. 6. 10:09
köszi a jotanácsokat. nagyon aranyosak vagytok:D
2009. nov. 6. 09:50
De vigyázni kell nehogy bevérezzen emelni nem szabad....legalább egy hétig,mert akkor mehetsz vissza...
11. 7ed48e33ee (válaszként erre: 8. - Sysy66)
2009. nov. 6. 09:48
Ja és egyél sok hideget!!!!
10. 7ed48e33ee (válaszként erre: 8. - Sysy66)
2009. nov. 6. 09:48

Szia!

7 éve vették ki nekem.....egy hónapig nem tudtam enni, csak pépes ételt fogytam is.....de nekem mai napig fáj a torkom ha hideget iszom....de mindenkinél más a gyógyulás......egyél pírítóst az jó, mert gyógyul a seb.De én sajnos nem tudtam enni, mert fájt minden egyes nyelés.JOBBULÁST!

9. 6883c0f50e (válaszként erre: 8. - Sysy66)
2009. nov. 6. 09:47

nekem márciusban vették ki-másodjára.

az 4-5-nap után ajánlották kenyér meg kalács belét. nekem a ropi le se ment volna.

a 3. napon már porszívóztam:)

2009. nov. 6. 09:31

most igy harmadik napon akkor már mindent lehet enni?

a doki azt mondta hogy ropi piritos kenyérhéja chips ami tilos

7. 00346cf747 (válaszként erre: 5. - Sysy66)
2009. nov. 6. 09:03

Szerintem ihatsz, miért ne?

Arra vigyázni kell, hogy ne csak teljesen pépeset egyél, szépen szoktasd magad a darabos kajához, mert nem lenne jó, ha a hámosodó felület egyben, egy durva kenyérhéjtól leválna. Ilyenkor szokott erős vérzés lenni. Szóval: rágj! :D

6. sysy66 (válaszként erre: 4. - Crystall)
2009. nov. 6. 09:00
szia 3napja szedték ki nekem
2009. nov. 6. 08:59
köszi. de azért kávét ihatok ilyenkor ugye?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook