Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házfelújítás, egyedülálló nőként fórum

Házfelújítás, egyedülálló nőként (beszélgetős fórum)


29. tien (válaszként erre: 27. - Globus)
2023. okt. 23. 09:08

Most a tejfestéssel próbálkozom (lehet utoljára)

Jobb a krétafesték.


Szuper cuccokat lehet vele csinálni,ha az embernek van némi érzéke hozzá.


Tuti nincs még olyan senkinek.

28. tien (válaszként erre: 25. - Channa*)
2023. okt. 23. 09:05

Pont így ,viszont a padlóval sokat sz@ptunk.

A "mester" nem igazán volt a helyzet magaslatán a padloponnal.

Inkább csináltuk volna meg mi.


Videók ,utána olvasás , kutatás és tádám!Megcsináltuk.


Én szeretek festeni .Adjatok a kezembe ecsetet és elvagyok .

Mostanában festékes munkásgatyában létezem.

27. globus (válaszként erre: 24. - Tien)
2023. okt. 23. 08:32
Glettelni nem vagyok hajlandó, ezt egyszer megcsináltattam festővel, de azóta (35 éve) ide festő nem tette be a lábát. Bútorokat is festek, nyáron lakkoztam a konyhai székeket, asztalt, szobai szekrénysort. Átfestettem az előszobát, fürdőt, wc-t, ezeket eleve gyakrabban kell és nem nagyok. Jó szerszám, jó festék, idő, munkásruha. Szeretem! A ki-be hurcolászását tárgyaknak nem annyira, na ezt kell a Zemberrel megcsináltatni :)
26. liliom10 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. okt. 23. 08:18

Igen, lehet kezdeni pl. egy kis helyiségben, pl. speiz, kamra, tároló vagy WC.

Mi is sok mindent házilagos kivitelezésben csináltunk, ezzel rengeteg pénzt lehet megspórolni. A férjem szinte ezermester lett, pedig nem tanult ilyen sok szakmát - szinte semmilyet - gyerekkorában. Utánaolvasott, mit hogy kell, és felsorolni se tudom, mi mindent megoldott szakemberek nélkül.

Szerintem Téged és engem az is motivál, hogy ott van egy társ, férj mellettünk, de ilyen házfelújításba minden szempontból nehéz belevágni egy nőnek egyedül,én biztos nem tettem volna. Talán mivel már tudom, mire vállalkozott FI., mert pár évtizede, benne vagyok építkezésben, és már felújításban is.

25. Channa* (válaszként erre: 24. - Tien)
2023. okt. 23. 08:14

Mi is így voltunk. Az idő kevés volt, nem tudtunk mindenkire várni, és ugye spórolni is akartunk.


És igen, lehet bekeverve is venni glettanyagot + mindenféle eszközt és még úgy is olcsóbb, mint amennyiért a festő csinálja.


Neten, rengeteg videót megnéztünk, hogyan kell csinálni.


Egyébként, mi mindent így csinálunk.

Álmennyezetet is csináltunk videó alapján.

Megnéztem, kiszámoltam az anyagot, megvettük, majd felszereltük.

Mi, nem 9 perc alatt csináltuk meg, ahogy a videón, hanem 3 nap alatt és voltak kisebb hibák, de szép lett:D


A laminált padlózást is így csináltuk;)

24. tien (válaszként erre: 22. - Channa*)
2023. okt. 23. 08:08

Kisebb részeken én is remekül glettelek ,sok számít a bekevert anyagtól is .Nem lehet túl kemény,nem szoktam csak annyit bekeverni amit fél óra alatt felkenek.Száradás után finoman lecsiszolom és kész!

Nyilván egy profi szebben és gyorsabban megcsinálná,de nekünk ez is megfelel.


Jó érzés a saját munkádat látni,és csak az a anyag kerül pénzbe.

23. Channa* (válaszként erre: 21. - Liliom10)
2023. okt. 23. 08:02

Olyan helyen kell kezdeni, ahol nem annyira számít, pl. lesz rajta tapéta, mire odaér, ahol szebbnek kell lenni, belejön.


Létezik már glettelő henger is, stb.

22. Channa* (válaszként erre: 20. - Regin_a)
2023. okt. 23. 07:50

Hát, nem tudom...

Én remekül tudok glettelni;)


Nálunk tavaly, nem lekaparták a falakat, hanem tégláig leverték a vakolatot, így benne laktunk, mert albérletre nem akartunk költeni.

Rokonokhoz is költözhettünk volna, de úgy lassabban haladtunk volna, így amikor már lehetett vakoltunk is.

Nem volt egyszerű, hiszen nem értünk hozzá, de megcsináltuk;)


A tapétázás, mindig az enyém, épp ma fogok tapétázni egyedül. Tehát, meg lehet mindent csinálni csak akarni kell. Szerintem.

21. liliom10 (válaszként erre: 20. - Regin_a)
2023. okt. 22. 22:19

Ha glettelni kell, az tényleg sok egy nőnek.

A bordűr nem életbevágó munka.


Vajon az egész házban lekaparta a festő a falakat, aztán többé nem ment vissza ?

20. Regin_a (válaszként erre: 17. - Liliom10)
2023. okt. 22. 20:13

Én sok falat lefestettem nálunk"

Aha! Olvastad hogy a festő lekaparta a falat, tudod mivel jár ez?

Lmondom, glettelni kell és simára csiszolni. Festés gyakorlatilag gyerekjáték, persze min. két rétegben

fELMERÜLHET A BORDÜR RAGASZTÁS, ANNAK A KIJELÖLÉSE KÉTEMBERES MUNKA

sZOVAL NEM "gyere cipó hamm bekaplak"

19. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 22. 11:29
Igen, egyre rosszabb. Csak úgy tudod kezelni, hogy az elvégzett munka arányában fizetsz. És kőkeményen nem kifizetni azt, amit nem csinál meg, amit elbaxott. Mivel jó részük már nincs itthon, a maradottak nagy királynak érzik magukat.
2023. okt. 22. 04:27
Sajnos ez van. Én is azt mondom, hogy próbálj ismerősök révén szakembert találni.
17. liliom10 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 18:16

Akitől vetted a házat, csak tudja, milyen kazán van ! Azt is megkérdezhetnéd, kit szokott kihívni !

A kazánon nincs valahol felirat, milyen típus, stb. ?


Ha csak festeni kell, az kellemes időtöltés egy üres lakásban. Én sok falat lefestettem nálunk, pakolni is kellett hozzá. Arra gondolj, mennyi pénzt megspórolsz, ha Te festesz, vagyis sokat keresel azzal, hogy nem költöd el.

Egy szobával kezdhetnél, pár nap múlva bepakolhatsz, odaköltözhetsz, és folytathatod a konyhával, fürdővel,stb. Ha működik a víz, villany, már lakható a ház.

Nálunk van a településen a faceb..k-on egy csevegő csoport, itt ha kérdezi valaki, ki tud egy pl. megbízható pl. gázszerelőt helyben, biztos ajánlanak neki 2-3 szakembert.

16. globus (válaszként erre: 7. - Liliom10)
2023. okt. 21. 17:31
Ösztöndíjas! szakmunkások 🤔
15. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 17:24

Keményen kell fogni a mestereket, ha látják hogy veled lehet szórakozni akkor fognak is.

Sajnos nőként nagyon nehéz, de golyót kell növeszteni és elbeszélgetni a fejükkel.

14. andi6020 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 17:16

Odáig jutott, hogy lekaparta? :O

Rég el kellett volna hajtani a francba.

13. andi6020 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 17:14
Akkor mondd meg neki, hogy határidő letelt, köszönöd az eddigi munkáját és viszlát.
2023. okt. 21. 17:14
Jav: befestve
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. okt. 21. 17:13
Nem tudok beköltözni, mert nincs befektetési csak lekaparva, és fűteni sem tudok. Nem tudom milyen a kazán...
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2023. okt. 21. 17:12
Abban, hogy nyár végére befejezi.
9. 6924d8a23f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 17:08
Igen,sajnos én is megtapasztaltam.Nálam a festés volt kritikus,inkább befejeztem én a végén,mert már nem bírtam.
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 17:04

Rossz szervezés link alakokkal.

Festővel például miben egyeztél meg?

7. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 16:49

A gázszerelőre miért vársz ? Hívogatod ? Ha nem, már rég elfelejtett Téged ! Hívj fel másokat is ! Aki előbb megy, annak fizetsz.

Lehetőleg ismerősök által ajánlott szakembereket hívj, idegent ne, mert a legtöbb átvág ! Vagy sokat kér a semmiért is, vagy csapnivaló lesz a minőség. Vagy mindkettő.

6. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 16:44

Én így már beköltöznék;)

Ha jól értem, akkor van fürdőd és konyhád is?


Festésbe nem tudsz beszállni, hogy gyorsabb legyen?


Igen, ez a tendencia. Mi tavaly júliusba kezdtük a ház felújítását, és bár karácsonyra készlett a nagy része, még maradt 1 fürdő és egy szoba idénre, de ezt a részt teljesen el lehetett zárni a többitől.


Nekem, ismerősök csinálják, főleg rokonok. A tesóm a villanyszerelő, az unokaöcsém pedig a mindenes, egyébként ő burkoló, de mindenhez ért, így falazott, ajtót bontott, ajtókat és ablakokat épített be, stb.

A rendes melója mellett mi voltunk mindig az utolsók, így mi is lassan haladtunk, idén is csak szeptember 1-én tudott kezdeni nálunk 1-2 napokat tudott jönni és tegnap fejezte be.


Persze, ő sem ingyen dolgozott, de sokkal olcsóbban, mint egy idegen, ráadásul az idegeneknél nem tudhatom, hogy milyenek. Próbáltam szerezni idegen szakembereket, de már reggel részegen jelentkeztek a melóra, hogy dolgoztak volna?

5. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 16:42
Ez a tendencia igen, évek óta. 2018-ban kezdtük a felújítást, és még mindig nincs kész a ház... Szinte mindegyik simlis, csaló, kókányoló, a legkülönfélébb módokon próbálnak átverni. Egyedülálló nőként nem is mernék belekezdeni. Én már annyira belefáradtam mentálisan az egészbe, hogy látni sem akarok munkást.
4. jennyvagyok (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 16:42
Igen, sajnos ez igy volt, van nálam is.
3. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 16:37

Hát, nem lepődtem meg. Ez így megy, tapasztaljuk évtizedek óta. És mindig 2X annyiba kerül, mint amit megbeszéltünk, mert még ez is rossz, ki kell cserélni, meg az is.

Szerintem ne áruld el, hogy egyedülálló vagy, mert vannak olyanok, akik pláne nem vesznek komolyan, ha nincs melletted egy férfi !

.

2. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 16:31
Sajnos mindenkitől ugyanezt hallom. ☹️ Kitartást kívánok!
2023. okt. 21. 16:27
Elváltam, a volt férjem kifizette a közös ház felét, vettem egy kisebbet. Viszont, csak felújítandóra futotta a pénz, és nagyon sok nehézségbe ütközök. Szakembereket még csak-csak találok, ismerősök révén, de egyszerűen, egy sem ér oda a megbeszélt időre. A vizes, villanyos rész kész van, az is keserves volt. A gázszerelőt másfél hónapja várom, egy sima kazán átnézés lenne csak, a festő nagyon lassan halad, hol jön, hol nem...Az asztalos megcsinálta, amit kértem, de nagyon drága volt. De legalább az megvan. Ez a tendencia napjainkban, vagy csak én fogom ki ezeket a "mestereket"? Júliusban enyém volt a ház, és nem tudok beköltözni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook