Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 24 éves, 8 hetes terhes, egyedülálló egyetemista. És a nagy kérdés... fórum

24 éves, 8 hetes terhes, egyedülálló egyetemista. És a nagy kérdés... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
171. 4c1a787e8f (válaszként erre: 170. - Zöldvirág)
2014. márc. 11. 14:20
És mindenek előtt - és persze a fizikai tisztulás mellett- kérjen lelki segítséget, ma már komolyan foglalkoznak a PAS-val.
170. Zöldvirág (válaszként erre: 169. - Hajni80)
2014. márc. 11. 03:37

Most 24 éves és nem tud teherbe esni.

Gondolja át étrendjét, életvitelét.

Hol vásárol és mit? Tescoban a valamilyen eredetűt vagy piacon termelőtől standjától azt a répát, ami bár nem annyira szép, mint a génkezelt, de egészségesebb és magja jövő évben is termést hoz


Mit fogyaszt? Húst hússal vagy sok zöldséget kevés húst. Abból is inkább pulykát, marhát, bárányt


Rendszerezett életet él, nagyjából mindig akkor kel, mindig akkor fekszik, keveset stresszel, vidámsággal bírja gyűrődést?


Előnyben részesíti a természetes, saját maga készített kozmetikumokat, vagy a természetesnek mondott, vegyszerekkel teli piperecikkeket vásárolja?

169. Hajni80
2011. nov. 2. 13:56

Te jó Ég! Csak elkezdtem olvasni a fórumot, talán 2-3 oldalig...hihetetlen, hogy mindennek a vége vmilyen szintű "veszekedés". Hisz szegény csak tanácsokat várt és a végére már olyan témák kerültek napvilágra ami igen távol áll a segítségtől.

Bár már lehet nem tagja a portálnak, úgy gondolom,más néven, de biztosan olvassa.

Egy unokatestvérem 17 évesen abortuszon esett át. Azóta már megbánta, bár akkor még tanult, nem tudta volna felnevelni. Most 24 éves, és nem tud teherbe esni, pedig nagyon szeretnének babát.

Ez egy nagyon nehéz, életre szóló döntés.

2011. nov. 2. 12:45

Ez is jóó. De nem az amit akartam, 1000 bocs.

http:// online-filmek.hu/ film/26 20-juno

Szóközök nélkül..

videobb kezdtem el, de van még pár lehetőség..

2011. okt. 29. 21:05

Témához illő ( talán ) az a film amit láttam a napokban. Juno volt a címe.

http:// www.online-filmek.hu/ go/film/ 10666

Szóközök nélkül...

2011. okt. 29. 19:38
A témaindító már nem tagja a portálnak.
165. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 12. - 1d571538a7)
2011. okt. 12. 12:36

Szerintem mond el az apukának!!!

Nem tudhatod hogy reagálna!Lehet hogy vállalná a felelősséget hisz ő is ott volt!!!

És szerintem joga van tudni az Ő gyereke is!!!


Remélem megtartod hiszen segítséged is van!!!

Sok sikert és erőt kívánok Neked!

164. tücsimücsi (válaszként erre: 156. - Vberni01)
2011. okt. 12. 10:34

"Emberek vagyunk, nem c. . . ok,"


Hú, ez nagyon tetszett, én is így gondolom.


A többivel is egyet értek amit írtál.

163. vberni01 (válaszként erre: 159. - Michelle.r)
2011. okt. 11. 22:56
Ja, a cipőket tényleg kihagytam, bocsi! :)
162. KisFarkas83 (válaszként erre: 175. - Tusika02)
2011. okt. 6. 13:52
És kérdezted már a gyerekedet milyen volt a gyerekkora? Hogy ő élvezte-e? Csak mert te foggal-körömmel akartad mindenáron... Nincs pénz,nincs munkahely,nincs apuka? Nem számít gyerekem, én akartalak! lakjál jól ezzel,gyógyuljál ettől,sőt még fel is öltöztet... :S
161. driennke83 (válaszként erre: 159. - Michelle.r)
2011. okt. 6. 13:29
Hát igen. Mondjuk egy kínai cipő is, ami azért kicsit normálisabb 5-6000 Ft. Az sem kevés, ha nincs semmi bevétel, vagy csak a gyes.
160. driennke83 (válaszként erre: 156. - Vberni01)
2011. okt. 6. 13:28

Teljesen egyetértek veled. Így kell ésszerűen mérlegelni.

Mert az hogy szeretni fogom, és a szívemmel akarnám -pl én a kistesót - az nem jelent semmit. Szeretettel nem lesznek kifizetve a számlák, a gyógyszerek stb. És lehet, hogy ez a szeretet is elhalványul, ha valaki rájön, hogy nélküle jobban boldogulna. (Sajnos hallottam már ilyent is.)

159. michelle.r (válaszként erre: 156. - Vberni01)
2011. okt. 6. 12:50

Akik azt mondják, adja oda a gyereket olyannak, akinek nem lehet, belegondoltak abba, hány cafatra tépné szét ez a kedves, toleráns, empatikus társadalom, miután végignézik a terhességét, majd szülés után gyerek nélkül vissza a régi életbe. Hol a gyerek - kérdeznék?

Nem tartottam meg - válaszolná. Biztosan jól érezné magát a munkahelyén is, a szomszédok között is, úgy egyáltalán az életében.


Lehet, hogy 10 pelenka sok, de az Elefanten cipő nem luxus kategória, de elfogadható, 13.000-nél nem találtam olcsóbbat, kell egy őszi és egy csizma. Szorozva annyival, ahány gyerek van.


Ha ügyvéd lesz a gyerek, már most kezdj el gyűjteni a gyakornoki évre, az irodák általában 1-2 millió között kérnek ;)


A 150.000 forint ha csak 4 %-os inflációkövetést alkalmazunk, akkor is kb. a duplája lesz 20 év alatt, aki adományozni szeretne, így kalkuláljon! ;)

158. csgybzs (válaszként erre: 156. - Vberni01)
2011. okt. 6. 12:49
Yes!!!!!! Reális és igaz.
157. bubinana (válaszként erre: 156. - Vberni01)
2011. okt. 6. 12:37
Köszi,hogy leírtad!!!Minden sorod ígaz!!!!!!!!
2011. okt. 6. 11:54

Egyébként olyan egyszerű a megoldás!


Aki azt szeretné, hogy megtartsa, utaljon neki havonta fix összeget. :) ha összejön havi 100 000-150 000 Ft, 25 éven keresztül, akkor minden OK. Abból már el vannak ketten.


Ugye, hogy senki se vállalja hogy 25 évig fizet! Gép elöl könnyű osztani az észt úgy, hogy nem mi költünk a gyerekre.... Mert kell, és nem is keveset!!! Aki azt állítja, hogy ez nem is fontos, annak vagy nincsenek gyerekei, vagy már felnőttek, és elfelejtette. Mindehhez hozzájön a lelki-fizikai plusz teher.

Emberek vagyunk, nem c...ok, akik csak fialnak, és hagyják, hogy koszban, mocsokban nőjenek fel a gyerekek, hamar megtanulva lopni, csalni, hazudni, verekedni, és persze sexelni.

Ha mi szülünk, szeretnénk a legjobbat nyújtani. Ez nem jelent 200 000 Ft-os babakocsit, vagy új babaruhákat, hanem hogy tiszták a ruhái, van meleg szoba, ahol ellehet, gyógyszer, ha beteg, tápszer, bébiétel (rohadt drágák!!!!!), babakocsi, pelenka+ tartozékai (kenőcs, nedves törlő)


Gyereket másnak adni: hmmm. Először is azt a 9. hónapot akkor végig kell csinálni. Vagy jó lesz, vagy nem. Így nem talál munkát, egyetemi vizsgák, órákon való üldögélés is húzós az utolsó harmadban (vagy végig).

Szülés: fogadott orvosnak pénz, ha nincs fogadott orvos ima, hogy rád nézzenek, adjanak fájdalom csillapítót, minden rendben legyen.

Utána odaadni? Aki szült már, oda tudta volna adni, mikor megpillantotta? :) Ugye, hogy nem! A világ összes pénzéért sem!


Egyébként érdekes volt olvasni, hogy az óvoda és iskolai évek húzósabbak lesznek anyagilag... :( kössem fel a gatyám!


ui: mi egy nap akár 10 pelust is elhasználunk ha olyanja van! Pedig már lassan 5 hónapos.


azért írtam 25 évet, mert mehet a gyerek akár orvosira is, vagy ügyvédnek.

155. vberni01 (válaszként erre: 156. - Tusika02)
2011. okt. 6. 11:43

:D


Ha a 19. éves lányod el akarja vetetni, el is fogja.

154. Ncilány (válaszként erre: 153. - Michelle.r)
2011. okt. 5. 13:00
Ez a gondolat is tökéletesen igaz..
2011. okt. 5. 11:25
Én az ő érdekében remélem, hogy nem jön és nem mondja el hogy döntött. Mindkét esetben lesz, aki "lehúzza" róla a keresztvizet. Bárhogy is alakult, remélhetőleg úgy döntött, ahogy mindenkinek a legjobb legyen.
2011. okt. 4. 17:50

Kíváncsi vagyok, hogy a fórumindító hogyan döntött, remélem megosztja velünk ma este.

Bárhogyis dönt, az lesz számára a helyes döntés.

2011. okt. 4. 15:29

Már valószínű, hogy döntött, ma ment délután nőgyógyászhoz, azt mondta, ma délutánra döntenie kell.

Bárhogy is döntött, reméljük, nem bánja meg..

2011. okt. 4. 15:07

Én tanári fizetéssel kezdtem, szintén 85ezer forintot kerestem.

Ma már nem tanítok. Rájöttem, nincs az a pénz...

149. Évi anyuka (válaszként erre: 146. - 92a7eaf480)
2011. okt. 4. 15:05

Én nem vetlek meg, szó sincs róla.

Én nem is akarom őt rábeszélni semmire.

Leírtam, nekem is volt abortuszom, mikor úgy gondoltam, nem kell másik gyerek, mert rosszkor jönne. Aztán mikor már úgy éreztem kell, akkor meg másfél évig nem tudtam teherbe esni és totál kikészültem emiatt. De aztán sikerült!

Így egy kicsit ellentétes dolgokat mondok és ütközik egymással. De pont azért, mert nem állok egyik oldalon sem.

Mérlegeljen, aztán döntsön!

148. Évi anyuka (válaszként erre: 147. - Csgybzs)
2011. okt. 4. 15:02
Így van!
147. csgybzs (válaszként erre: 145. - Évi anyuka)
2011. okt. 4. 14:58

De ha a Te teóriádat vesszük alapul, akkor igazából ez a pasi is leléphet és a csaj is elveszítheti a munkáját, és akkor minden kezdődik előröl......


Ördögi kör ez.

2011. okt. 4. 14:57

Évi!


Ez nagyon pozitív példa, de valljuk be nagyon őszintén, hogy több a negatív példa, mint a pozitív...

Még mielőtt ismét le lenne harapva a fejem, elmondanám, hogy én megértem, hogy gondolkozik azon, hogy megtartsa-e...

DE!

Én nem mertem bevállalni 2 éve a gyereket, mert hiába volt állásom, albérletben laktam, 85.000ft-os ápolónői fizetéssel....

Nem hinném, hogy azért megvetést érdemlek, mert úgy gondoltam, hogy nyilván nem mindent, de egy alapot szerezzek meg, mielőtt gyereket vállalok...

Gondolj bele: Nekem is lelépett a pasim, mikor megtudta anno, hogy jön a baba. Ott maradtam egyedül, lakás,minden nélkül, a 12órás műszakokkal... És tudtam, hogy nem tudnám normálisan felnevelni.. így mentem abortuszra.


Most van egy Kedvesem, van egy padlástér kialakítva lakásnak, van munkám és a kedvesemnek is...

Lehet jövőre nem lesz munka, vagy ilyesmi. De ha az ember nem egyedül vág bele, hanem egy társsal, akkor könnyebben átvészel mindent.

Ennek a lánynak semmije nincs a szülein kivül, ráadásul:

VÉDEKEZÉS MELLETT ESETT TEHERBE, ami azt jelenti, nem is akarta ezt a babát...

2011. okt. 4. 14:51

Nekem van egy ismerősöm, aki hasonló cipőben járt mint a fórum indítója. Azzal a különbséggel, hogy volt állása.

Együtt járt az apukával 2 évig, és mikor terhes lett az anyuka, a pasi lelépett.

A kislány egy tündér, mindenki imádja a tulajdon apja meg se akarta nézni. Olyan gyönyörű, mint az álom, magamnak se kívánhatnék szebb lánykát.

Ez az anyuka szintén a szüleinél lakott, másfél szobában a kisbabával (fölöttünk lévő szinten)


Most már máshol laknak. Lett egy pasija, mikor a kislány 6 hónapos volt. Ő a kislánynak apja helyett apja lett, pelenkázta, szereti, stb. Elköltöztek egy bazi nagy családi házba. Most a kislány 3 éves, oviba jár, anyuka dolgozik.


Szóval ő is úgy döntött, megszüli a gyerekét, pedig nem volt se lakása, se pénze, se pasija.

És most minden van!

144. csgybzs
2011. okt. 4. 14:40
Azért nagyon jó gondolat, hogy szerintetek a semmire is lehet szülni. Nem kell várni amíg minden meglesz, de ugye nem gondoljátok, hogy össze lehet hasonlítani azt, hogy valaki iskolai végzettség nélkül, munka nélkül, pár nélkül szül, vagy van állása, pénze, férje, és majd esetleg később ebből valamelyiket elveszíti..... Mindenkinél áll a zászló, hogy rosszra forduljanak dolgok az életében, de mondjátok már meg mi a fenének kell ész nélkül szülni oda is, ahová egyáltalán nem kéne? Miért nem lehet elfogadni, hogy aki nem tud gyereket tisztességgel felnevelni, az ne szüljön.
143. Évi anyuka (válaszként erre: 141. - Driennke83)
2011. okt. 4. 14:25

Jó példát hoztál. Gondolom, amikor a barátnőd a két gyermekét vállalta, gondolom még együtt volt az apukával. És ő sem úgy tervezte, hogy pár év múlva majd nem lesz munkája, és apuka sem tud tartásdíjat fizetni.

Szóval még egyszer összegezve: ember tervez Isten végez. Nem azért és akkor kell gyereket szülni, amikor anyagilag mindent meg tudok neki adni. Ez ne legyen indok!

Mert egyszer hopp másszor kopp.

142. driennke83 (válaszként erre: 140. - Évi anyuka)
2011. okt. 4. 13:56
Vagy lehet, hogy kifutnál az időből.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook