Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasságon belül mindkét fél beadja a közösbe az összes jövedelmét? fórum

Házasságon belül mindkét fél beadja a közösbe az összes jövedelmét? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. dec. 15. 21:15

Mi nem vagyunk házasok, de hat éve együtt élünk, és nálunk is közös pénzek vannak.

Külön bankszámlánk van, de a pénzt(ahogy minden mást is) közösnek tekintünk.


A barátnőméknél teljesen más: Ők külön kasszán vannak, 7 éves házasok. Ők hónap elején beadják a számlák felét, és mindenki gazdálkodik annyiból utána amennyije marad, de pl a férj nem ad a konyhapénzbe.


Ahány ház, annyi szokás.

2011. dec. 15. 21:15

Közös a kassza, csak én kezelem.

Ja és nem tudunk félre rakni, mert pont elég a kövi fizetésig.

2011. dec. 15. 21:14

Szerintem is teljesen egyén függő!

Bálunk minden közösbe megy,de a párom sokszor mondja milyen jó lenne ha lenne dugi pénze mert akkor ha ajándékot,virágot stb akar venni nekem nem tőlem kéne kérnie:-)

De 4 gyerek,hitel mellett nincs dugi pénz!

De a barátnőméknél,ki is vagyok akadva mindketten melóznak és a párjánál van az ő kártyája is,úgy kell kérnie pénzt,az se tudja mi van kifizetve ,mi nem csak ha jön a felszólítás.

De ő vág fát,füvet stb a pasi meg gépezik!

Úgy vágnám ki mint macskát szarni!!

2011. dec. 15. 21:13
volt már valami hasonló kérdés itt, külön kassza- közös kassza témájában, érdekes vélekedések voltak :)))
12. patyoma (válaszként erre: 8. - M.melus)
2011. dec. 15. 21:13

:DDD


(különben dettó:))

2011. dec. 15. 21:12
Közös a kassza,de egy kis "dugipénz" mindkettőnknek van.
2011. dec. 15. 21:12
Nálunk így van, egybe van a pénzünk. De már házasság előtt is így volt.
2011. dec. 15. 21:11
megegyezés és kialakított gyakorlat kérdése.
2011. dec. 15. 21:11
Én itthon vagyok gyeden hát ő a háromszorosát kapja, be is cseszne, ha ő is csak ennyit tenne a közösbe!Jó rakunk félre is x összeget minden hónapba.
2011. dec. 15. 21:11

Nálunk igen. Közös kassza, egy bankszámla, hozzáférés mind a kettőnknek. Arra megy a jövedelmünk és onnan fizetünk mindent. Amikor kezdtük akkor nagy volt a kettőnk fizetése közti különbség, ma már közös vállalkozásunk van.

De a korábbról hozott megtakarításunk is hozzáférhető a másik számára, egybe kötöttük le.

2011. dec. 15. 21:08

Igen beadjuk a közösbe és ha nagyobb kiadás akad akkor tájékoztatjuk egymást.A hét elején mindenkinek van a pénztárcájában annyi amennyi kb elég a hétre és ha van valami plusz akkor a közösből vesszük ki és szólunk a másiknak!

Nem is tudnék másképp!!

5. Ami.
2011. dec. 15. 21:08
Ez ember,és pár függő.Nálunk én keresek többet,annyit teszek a közösbe,amennyi a párom fizuja.A többit félrerakom.
4. 91d4989ab9 (válaszként erre: 2. - Hexike)
2011. dec. 15. 21:08

szerintem attól is függ ki mennyit keres, vagy hogy az egyik fél sokkal többet keres e a másiknál


mi kb egyformán keresünk, és nem sokat úgyhogy szinte el is megy minden

2011. dec. 15. 21:06
Igen
2011. dec. 15. 21:06

Házasságon belül mindkét fél beadja a közösbe az összes jövedelmét?

Szeretném tudni, hogy ez hogy szokás.

2011. dec. 15. 21:05
Házasságon belül mindkét fél beadja a közösbe az összes jövedelmét?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook