Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasságon belül mindkét fél beadja a közösbe az összes jövedelmét? fórum

Házasságon belül mindkét fél beadja a közösbe az összes jövedelmét? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
46. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 45. - Éva1951)
2011. dec. 17. 20:46
Ez most kinek szólt?
2011. dec. 17. 17:52
Szép vagy és fiatal, de ne haragudj a mondataid jellemeznek.Boritékolom nem fogtok együtt megöregedni.
44. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 41. - Éva1951)
2011. dec. 17. 16:22

Osztom a véleményt! Ha nekem van, neki is van. És ha neki nincs, nekem sincs.

Én nem keresek a konyhára csak a férjem, de volt, mikor mindketten kerestünk.Soha, semmilyen probléma nem adódott köztünk ebből.

Ez egyértelmű szerintem.

43. Ami. (válaszként erre: 41. - Éva1951)
2011. dec. 17. 14:17

Ez nem csak a bizalomra alapul.

De vehetjük ezt is,te honnan tudod h 2 év múlva nem lép le a pasid egy másik nővel?Semmibe nem lehetsz biztos a mai világba.És akkor igenis ne üres kézzel maradjak ott,főleg egy gyerekkel,hanem legyen mihez nyúlnom.Tökéletes bizalom nincs,rengeteg példa van rá,h akik el se tudták képzelni,azokat is megcsaltak,elhagytak.

Én pl nem vagyok hajlandó a férjem horgász cuccait fizetni,az ő hobbyja,ha jut rá a fizetéséből,csinálja,ha nem nem.Én sem várom el h a körmösöm fizesse az megy az enyémből.Hozzáteszem ha nem keresnék többet,akkor nem választanám szét szerintem,mert mindegy lenne,elmenne a kettőnk fizetése a muszáj dolgokra,nem maradna luxus dolgokra.(ezalatt a körmös,kozmetikus,ruhavásárlás,buli,ilyeneket értek).Ahol felélnek minden pénzt a rezsire,bevásárlásra ott nincs is értelme,mert mindegy kiéből ment a számla és kiéből eszünk.

42. Ami. (válaszként erre: 40. - MelisUK)
2011. dec. 17. 14:11
Szerintem ezt nem kell ilyen komolyan venni.Legalábbis nálunk nincs meg a határvonal ennyire.1 évig én tartottam el a párom,mert ő tanult.Most h keres,felesbe fizetünk,neki az összes pénze elmegy rá,nekem marad,azt félreteszem.De ha pl szülök,akkor csak az ővé marad.Meg kiegészítem azzal,amit most rakok félre,ami nekem többlet.
2011. dec. 17. 14:00

Amikor két ember összeköti az életét közösséget vállal a másikkal jóban, rosszban, stb.

Ott van külön kassza ahol nincs minden rendben, valamelyik fél nem bízik a másikba.

2011. dec. 17. 11:04

Kíváncsi lennék, hogy hogy oldják meg a külön kasszások az olyan helyzeteket, ha pl az egyiküknek nincs munkája. Olyankor csak a fele lakáshitelt, rezsit, stb fizetik? Mármint ha a másik félnek már pl munkanélküli segély se jár. Akkor az nem eszik pl, mert nincs rá pénze?

Szerintem rengeteg konfliktushelyzetet teremt a külön kassza.

2011. dec. 17. 10:56

Ez kapcsolatonként változó. Mi pl nem vagyunk házasok, nem is leszünk, mégis kezdettől fogva minden közös. Még a bankszámlánk is az. Közös az életünk, mindenk megosztunk a másikkal. Nem kellenek olyan fölösleges hülyeségek, hogy felezzük a lakáshitelt, a számlákat, a kajára költött pénzt, ennek számunkra semmi értelme. Fölösleges. Főleg, hogy nem is lehet igazán felezni, mert ki többet eszik, ki kevesebbet, ki tovább tusol, ki rövidebb ideig, stb.

Soha egyetlen pillanatig sem fordult meg bennünk, hogy különcködni kéne, pedig fialaton ismerkedtünk meg. Közösen osztjuk be a pénzt, közösen tesszük félre. Szinte mindig közösen vásárolunk. (Ebbe csak a munkahelyi beosztás zavar bele időközönként.)

2011. dec. 16. 10:11

Nálunk igen!

Én osztom be,és nagyon sikeresen:) pedig nem túl sok...

37. Mari20
2011. dec. 16. 09:35

első házasságomban igy történt....

szerintem nem jó


ha a közös kiadásokra összedobjátok fele-fele arányban a költségeket


és mindketten magatok gyüjtitek a maradékot, önnálóbnak érzed magad, persze adhattok egymásnak... erre arra...


de én javaslom legyen saját pénzed, amivel nem kell elszámolnod senkinek, és azt ne elköltsd mindennap, hanem tartalékolj, fektesd be....


biztonság érzést ad.

ez a tied, és neki is legyen

2011. dec. 16. 08:50
Enyém számlán marad.
35. andi6020 (válaszként erre: 2. - Hexike)
2011. dec. 16. 08:41
igen
2011. dec. 16. 06:34
írd le szerintem is és dugd az orra alá, hogy neked az összes pénzed elmegy a kiadásokat számlával mindennel, amíg ő a teljes fizuján ül. ez nagyon nem fair, pláne hogy sokkal többet keres mint a te gyeded. gondolom ő is otthon eszik, a ruháit te mosod, a tisztálkodó szereit (borotva, tusfürdő miegyéb) te veszed neki, te tartod el, és nem fordítva! dörgöld az orra alá
33. Gy.Ibi (válaszként erre: 31. - Szamárkóró)
2011. dec. 16. 00:58

Csinálj havi költségvetést.Csak egy lap,három felé osztod,elsőbe egymás alá felsorolod:fűtés,víz,villany,tankolás,vegyi,gyógyszer,váratlan,stb.Legalulra szoktam írni amit kajára szánok,illetve ami marad rá.Ezt nem írom részletesen,fejben is könnnyen ki tudom számolni kb.mennyi jut egy napra.

A második oszlopba írod,hogy tervezett összeg: minden sorhoz amennyi szokott lenni,alul összeadod,kiderül mennyi pénz kell.A harmadik oszlopba akkor írom be a valós összeget,amikor kifizetem.Így nem marad el semmi.

Az első hónapot nehezebb kicsit összeállítani,hogy ne maradjon ki semmi,de a következőket csak át kell másolni.

Dugd a férjed orra alá.:-)

Nálunk a felét én teszem be,felét a férjem.A maradékkal külön gazdálkodunk.

32. szamárkóró (válaszként erre: 30. - Ami.)
2011. dec. 15. 23:26
Elvileg a gyereknek teszi félre a nagyobb pénzeket (2 éves) és a nagyobb beruházásokat ő finanszírozza de így is sokkal nagyobb anyagi biztonságban van mint én. Neki mindig van mihez nyúlnia én meg hónap végén kotorászhatom a táskám alján a kihullott aprót. Ha valami történne vele mondjuk külföldön én itthon meg lennék lőve mert semmilyen pénzhez nincs hozzáférésem csak a sajátomhoz. Anyósoméknál mostanában 40 év házasság után tört meg a jég mikor após a végét érezte - na most már anyós is hozzáférhet a pénzügyekhez. Én nem fogom addig bírni sőt már nem sokáig ha így megy tovább. Békében élhetnénk anyagi gondok nélkül, szeretetben de nekem állandóan harcolnom, alázkodnom kell. Belefáradtam!
31. szamárkóró (válaszként erre: 30. - Ami.)
2011. dec. 15. 23:03
Amiket írtál azokon már rég túl vagyok! Küldtem vásárolni is (meg is lepődött!) csendbe volt egy darabig, tankolni tankol néha ha hosszú útra megyünk de én vagyok meglőve a gyerekkel ha nem tudok autóval járni mert városon kívül lakunk, busz nincs. Az elején nem nagyon volt mit tisztázni mert alig keresett, még a szülei segítették ki. Már az esküvő után mikor több lett a keresete jöttek ki ezek a dolgok. Engem mindig is zavart és szóvá is tettem de semmi. Mikor dolgoztam akkor egész jól kijöttem a pénzből, volt dugiba is csak sajna azok az idők elmúltak...szar helyzet! Már annyi mindent bevetettem és nem tudom mitévő legyek!
30. Ami.
2011. dec. 15. 22:47

Uhh szegény,ez mondjuk gáz.Elég leminősítő rád nézve,nem bírám ha be kéne számolnom róla-Ez megalázó h te spórolgatsz h mindenre jusson,neki meg a zsebébe hever a sok pénzt.Velem ezt nem lehetne megcsinálni,főleg ha már van közös gyerek.Már az elején tisztáztam volna a dolgokat.Egy ép eszű ember felfogja,és megérti.Én a helyedbe nem tankolnék..megvárnám míg ő tankol bele,ha nem,nem megyünk sehova.Mond neki h a bevásárlást is rá bízod,majd meglepődik mennyi elmegy kajára,mindig írj listát,és nyomd a kezébe.

Te amit kapsz a gyerekre,csak rá költsd,pelus,ruha,krémek.És igenis adj magadra megérdemelsz néha egy fodrászt,vagy kozmetikust.

Ha te szórod a pénzt,én tőle is megkérdezném,hogy ő mire költi amit nem ad oda neked,és a gyerekének.Elgondolkodhatna,utálom az ilyen embereket.Már bocs,csak felhúztam magam,pedig sose kellett átélnem,csak a környezetembe is látok ilyet,azon is kiakadok mindig.

2011. dec. 15. 22:35
Mi 12 éve vagyunk együtt amiből 10 év házasság és külön kassza van. Én nagyon utálom, tele a tö..m ezzel a rendszerrel, rengeteg konfliktust szül - de úgy érzem már feleslegesen jártatom a szám semmi eredménye. A férjemnél ez otthonról hozott minta az én szüleim közösen gazdálkodtak nem volt soha vita a pénzen (azokban az években sem mikor anyukám nem dolgozott). Megalázónak tartom, hogy sokszor kell "kunyiznom" amihez mindig van valami hozzáfűznivalója. Megjegyzem jól élünk neki kb. 6x annyi a bevétele mint nekem mert Gyed-en vagyok mégis minden filléremet be kell osztanom mert az élelmiszertől kezdve a pelenkán,ruhán,cipőn,gyógyszereken,hólapáton át az utolsó csetreszig mindent én veszek +tankolok a kocsiba a Gyed-ből meg a csp-ből. Magamra nem költök csak tisztálkodási szerekre,ruhát turizok, fodrászhoz, kozmetikába nem járok mégis szerinte szórom a pénzt ezért nem közösködik. Ő a rezsit fizeti ami nem sok + ad egy kis pótlást a háztartásba (kb.a fizuja 10-15%-át). Már ott tartok, hogy minden szir-szar blokkot elteszek és nyomom az orra alá, hogy mire "szórtam" el a pénzt.
2011. dec. 15. 22:32
Anyáméknál volt külön kassza,hát szőrnyű volt nézni,ha én megyek majd dolgozni,akkor is közös lesz,ha többet keresek majd,amit nem nagyon hiszek,akkor a megmaradtról is közösen döntjük majd el,hogy mire költjük.azért sem bírnám a különt,mert ugye ha elfogy a gyesem,akkor kunyerálnom kéne?!hát...
2011. dec. 15. 22:23
Egyén függő,de nálunk is közös bankszámla,meg ilyenek,mivel gyesen vagyok az "én" pénzem megy a gyerekre,meg bérletre,és ha párom megkapja a fizut leveszem,feladom a korábban együtt összekészített csekkeket,és ami marad megy kajára,meg persze nála is van egy kevés,meg nálam is!Szerintem jobb így:)
26. zebracsikó (válaszként erre: 25. - M.melus)
2011. dec. 15. 22:10
pont itt a beírásom felett egy sorral van a "bejelölöm kedvencként"
2011. dec. 15. 22:07
hogy a csudába kell betenni a kedvencek közé egy tudásbázis témát????
24. b235ac96d5 (válaszként erre: 16. - Tücsibogár)
2011. dec. 15. 21:56
De, gondolom az a férj külön is eszik!
23. m.melus (válaszként erre: 12. - Patyoma)
2011. dec. 15. 21:55
Szerintem ez bizalom kérdése, jó persze pár ezer forint dugipénz kell, hogy szülinapra, karácsonyra neki is tudjak venni ajándékot,meg ilyenek, de amúgy minden közös és már nálunk is így volt házasság előtt is, ahogy összeköltöztünk.Főleg ahol gyerek van szerintem gáz a külön kassza,én vettem a gyereknek, te vetted a gyereknek!!!????Nem mi vettük!!!Mi CSINÁLTUK:-)
2011. dec. 15. 21:23

Mi egyformán keresünk közel de sosem volt közös számlánk meg közös kasszánk ja 10 éve elmúlt együtt vagyunk és házasok. Ő ad nekem konyhapénzt meg rezsire valót többivel azt csinál amit akar,ja az

esetek többségben rám költi:-)

21. Orsy27
2011. dec. 15. 21:23
Persze, minden közös, közösen osztjuk be a pénzt, a nagyobb kiadásokat megbeszéljük, közös a számlánk, közösen fizetünk mindent. El nem tudnám képzelni a külön kasszát.
2011. dec. 15. 21:19

ha sokat keresnénk vagy én többet mint a párom akkor tuti én is külön kezelném a többletet, mert a párom addig költ amíg van mit és igazából számomra hülyeségekre :d a hobbijaira a sajátját költse:D


mondjuk ezt tudja ő is:DDDDD

2011. dec. 15. 21:18
mimár házasság előtt is közös kasszán voltunk...szinte egyik napról a másikra lett az ő pénze az én pénzem, uais én még akkor egyetemista voltam és csak az apanázs meg az ösztöndíj volt a bevételem, de ment a közösbe, valahogy ez nem volt kérdés köztünk sosem. sokan külön kasszán vannak, nekem az nagyon furcsa, mert otthon sem ezt láttam a szüleimnél.
2011. dec. 15. 21:18
Nálunk igen. Vagyis külön bankszámlánk van, de mindketten úgy gondoljuk, hogy ugyanolyan "jogaink" vannak elkölteni akár a másik pénzét is. De van ahol máshogy van, van barátnőm, akinél már gyerek is van, és külön kasszán vannak. Én nem tudnék így élni.
17. Ami. (válaszként erre: 8. - M.melus)
2011. dec. 15. 21:16
De eleve én kezelem a pénzt,én járok bevásárolni,csekket befizetni,mindent én intézek,amikor megkapja a fizuját odaadja egy 10es híján,abból rendezi ami kell neki.De én veszek neki kozmetikumokat ruhákat,nemigen van mire költeni,nekem meglepetések,meg néha péksüti,ha megkívánja.Ugyh én osztom be,de ha nem jövünk ki annyiból,akkor hozzányúlok az enyémhez.Ha meg marad a közösből,az megy nyaralás borítékba.De persze ha nem lesz elég nyárig,azt is én fogok kiegészíteni,abból amit félreteszek,ami nekem plussz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook