Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos várandósságig tudtatok dolgozni/tanulni? fórum

Hány hónapos várandósságig tudtatok dolgozni/tanulni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
49. Szerénke83 (válaszként erre: 47. - Szerénke83)
2013. máj. 13. 11:36
Szóval ha egy vetélés előtte nyomós indoknak számít...
48. Szerénke83 (válaszként erre: 43. - Ede71)
2013. máj. 13. 11:35

Miért ne ülhetnének otthon?

Kinek mi köze hozzá?

47. Szerénke83 (válaszként erre: 41. - 9678a02221)
2013. máj. 13. 11:34

Van egy anatómia rendellenességem, ami császár közben derült ki.

Volt egy vetélésem előtte és megmondom őszintén, ha nem muszáj nem dolgozom terhesen.

Ennyi

2013. máj. 10. 21:34

39.hétig.

szellemi+sok gyaloglással járó meló volt, de fizikainak nem nevezném. Problémamentes terhesség volt, kissé magas volt a vérnyomásom, de nem vészes.

2013. máj. 10. 18:43
Én 32. hetesen megyek el a melóhelyről, nem is terveztem hamarabb, így pont ideális-mondjuk szuper munkahelyem van, abból a szempontból, ahogy a terhességemhez álltak-simán mehettem vizsgálatokra, beraktak csak irodai munkára stb.
2013. máj. 10. 15:34

Valaki írta itt, hogy tervezni lehet, aztán alkalmazkodni kell a babához. Nekem két terhességem volt: az első babámmal 7 hónapig terveztem dolgozni (egészségügy) könnyített műszak, sok segítség lett volna, aztán a 31. héten elveszítettük...

Amikor másodjára terhes lettem, 7 hét után otthon maradtam. Senki nem tudta megmondni, hogy volt-e valami köze a munkának az ő halálához, de másodjára nem mertem egyetlen napot sem dolgozni tovább.

43. Ede71
2013. máj. 10. 15:03
viszont sokat voltam vizsgálatokon, amit nem szerettem hogy mindenki (doki, aszisztens, védőnő stb.) azt gondolta a kismama ráért, állandóan várni kellett mindenhol. nemhogy örülnének, hogy vannak akik dolgoznak és nem táppénzen ülnek otthon. itt főleg olyanokra gondolok akiknek semmi bajuk, nem veszélyeztetettek vagy olyan körülmények között dolgoztak hogy ott nem lehet kismamamként tovább folytatni a munkát, mégis otthon ülnek 9 hónapot és várják a babájukat
42. Ede71
2013. máj. 10. 14:54
az első fiammal(2010) október 1-ig dolgoztam és 21-én született, a második fiammal január 11-ig(2013) dolgoztam és 19-én megszületett ( ő korán jött 36+4 nap, de normál súllyal 3450 gr) szerencsére egészséges mind a kettő. igaz hogy irodai munka volt számítógép előtt. a doki már korábban ki akart írni, a korom és a terhességi cukrom miatt, de mivel én jól voltam és szeretem a munkámat így dolgoztam.
41. 9678a02221 (válaszként erre: 37. - Szerénke83)
2013. máj. 10. 13:46
Miert beteg voltal?Volt valami nyomos okod arra hogy otthon maradj?
2013. máj. 10. 13:31
Én vezetni tanulok,szülés előtt 1hónappal viszgázok jún. közepén..nekem nagyon stresszes,azt se tudom jó ötlet volt e bele vágni,de muszáj mostmár végig csinálnom..
2013. máj. 9. 15:57
Én első terhességemnél az utolsó hónapban már szabin voltam,az utolsónál pedig betöltött 38.hét péntekén dolgoztam,hétfőn meg mentem szülni.
2013. máj. 9. 15:47
Én a 24. héttől vagyok itthon,napi 8-14 óra álló munkát nem bírtam volna sokáig.Nem bántam meg én sem hogy nem güriztem az utolsó pillanatig.
2013. máj. 9. 15:40

Én 20. héttől voltam táppénzen és nem bántam meg.

Jól elvoltam otthon, készültem a fiam érkezésére:)

Ha újra terhes leszek sem fogok félidőnél tovább dolgozni

36. Cucicsillag (válaszként erre: 35. - Cucicsillag)
2013. máj. 9. 15:38
Jaaa, az elejet kek irisznek szantam,bocsiiii...
35. Cucicsillag (válaszként erre: 32. - Rika1)
2013. máj. 9. 15:38

Jo alkatod lehet(ett) vagy nem is tom,minek nevezzem, mert en hanyos sem voltam, enni is szerettem, igaz mellette tornaztam, de rajtam, agy pos.lett a tesztem ,mar "latszott" :o))


A kerdesre valaszolva, azt terveztem,hgy az utso honapban nem dolgozom mar, de nem birtam annyit ulni,igy a 7. Hnap utan inkabb maradtam itthon.


Hja, es a ferjem oldalarol egy norokon megmndta, ilyenkor mar a rozsaszin felho szelen kell uldogelni, nem dolgozni, csinositgatni, feszket rakni, setalgatni, kimapcsolodni,mert utana ugysem lesz ra ido es igazat adok neki:)))


Boldog babavarast kvanok!

2013. máj. 9. 15:28

Az elsővel a 8. hónap végéig dolgoztam. Abban az időben -24 éve- kötelező volt kivenni 4 hetet a szülés előtt.


A másodikkal a terminusig bejártam dolgozni, de utána 11 nappal túlhordtam. Akkor azért már otthon voltam, de mindent megcsináltam, mert elég jól bírtam, nem volt hányás, derékfájás, lábdagadás. A végén 5 perces fájásokkal még megsétáltattam a kutyát. :-)


Viszont olyan 10 hetesen elkezdtem vele elég rendesen vérezni, akkor két hétig pihentem. Más probléma nem volt. Végül 4.2 kg-os nagyfiú lett belőle, természetes úton született. Augusztusban lesz 16 éves.

2013. máj. 9. 15:27
Én a szülés előtt 1 hónappal fejeztem be a munkát, bár simán bírtam volna tovább, hiszen egy irodába ücsörögtem, de akkor kötelező volt otthon maradni 1 hónapot. Akkor suliba is jártam és szülés előtt 2 nappal még voltam suliba. A férfi tanárok nagyon jó fejek voltak, de volt egy tanárnő, aki még akkor sem vette észre, hogy gyereket várok, amikor már majd nem szülni mentem.
32. Rika1
2013. máj. 9. 15:10

Ápolónőként dolgoztam lányommal 6 hónaposan kezdtem el görcsölni melóhelyen. Aztán 1 ujjnyi nyitott méhszájjal hordtam ki végig, veszélyeztetett terhesként. Nem kellett feltétlen feküdnöm vele,sőt sokat mászkáltam is főleg gyalog. Egy hónappal előbb született meg spontán a ki írtnál. 13 kg híztam vele.


Fiammal más volt a helyzet. Végig hánytam az egész terhességet. Többet tőltöttem a mellék helységnél időt, mint bárhol. Három hónaposan majdnem el is vetéltem. Aztán eljutottam a végéhez mégis. Spontán szültem, potom fél óra alatt meg is volt. Igaz előtte 2 hétig kórházban voltam vissza tartáson.


A szülés után derült ki, hogy az epekővemtől voltam végig rosszul attól hánytam.

31. miccer (válaszként erre: 5. - ~Zsuzsi~)
2013. máj. 9. 15:09
Velem külön kedves volt mindenki az egyetemen, mondjuk engem kicsit zavart, hogy sokan a hasamhoz beszéltek, nem a szemembe nézve, de meg lehet szokni, és legalább mindig van téma, a legszigorúbb tanárral is :)
30. miccer
2013. máj. 9. 15:06
én a 8. hónapig jártam egyetemre, plusz tanítottam, igaz, semmi, de semmi gond nem volt a várandósságommal, ezt mindenki maga érzi szerintem. Annyira különbözőek vagyunk, erre sincsen egy forgatókönyv, szerintem.
2013. máj. 9. 15:04

33 hetig dolgoztam szupermarketben ikerterhesseggel..35 hetesen szultem.

Az elso 3 honapban semmi ne maradt meg bennem a jegkremen es a piritoson kivul.5 honapos terhesen pedig heti 1 doboz jegzselet hasznaltam el,annyira fajt mindenhol:D

2013. máj. 9. 14:55

Az elsõ harom honapot vegighanytam, de tanfolyamra jartam, intenziv nyelvtanfolyamra, sosem hianyoztam.


Aztan az 5. honapban kezdtem el dolgozni, hetente 2-3 alkalommal 8 orat bebiszitterkedni. Egy masfel eves kislanyra vigyaztam. Azert megerolteto egy kicsit, de elvileg junius vegeig csinalom, aztan juli 21-re vagyok kiirva.


Kozben a diplomamunkamat is irom.

2013. máj. 9. 14:52
Én a császár előtt egy nappal,( a befekvés napján ) délelőtt még végeztem a dolgom. (fizikai munkára kell gondolni, de nem háztartásra!)
26. ~Zsuzsi~ (válaszként erre: 25. - Ildianya)
2013. máj. 9. 14:50

Ettől tartok én is, hogy ember tervez...:) Szóval nem tudom, be merjük-e vállalni, még nem végeztem az egyetemen...


Mert aztán ha véletlen nem tudnék leállamvizsgázni...


De köszönöm a hozzászólásokat, kicsit tisztáztam a dolgokat.:) Fogalmam sem volt meddig szoktak dolgozni a babás anyukák.:)

25. Ildianya (válaszként erre: 1. - ~Zsuzsi~)
2013. máj. 9. 14:47
Én 3 hós voltam amikor ott hagytam a sulit. Addig semmi bajom sem volt de a 2 hónap után eléggé megnőtt a pocakom ( kb úgy néztem ki mint egy öt hónapos ) és nehéz volt buszozni:) meg akkor kezdődtek a reggeli rosszullétek is.
24. csvmarcsi (válaszként erre: 16. - ~Zsuzsi~)
2013. máj. 9. 14:40

Ha én tanár lennék, akkor a kismamiknak könnyű kérdéseket adnék! :)


Az én munkámban nem a fizikai megterheléssel van a gond, hanem inkább a szellemivel. Ezt sokan nem látják és amikor azt mondom, hogy júli 31-ig akarok dolgozni (okt 22-re vagyok kiírva), akkor azt gondolják, hogy csak kényeskedek. Pedig sosem hiányoztam a munkából 1 napot se.

23. ~Zsuzsi~ (válaszként erre: 22. - 17aadc1082)
2013. máj. 9. 14:37
:D
22. 17aadc1082 (válaszként erre: 19. - ~Zsuzsi~)
2013. máj. 9. 14:35
Nem fogod szerintem :) Amúgy meg, mindegy, honnan visznek a kórházba :) otthonról, vagy a suliból :) (bocsi, magas labda volt)
2013. máj. 9. 14:34
33 hetes terhes voltam, amikor abbahagytam a munkát (szakfordító vagyok, és már nagyon nem bírtam olyan sokat egy helyben ülni :))
20. Kilimcs (válaszként erre: 16. - ~Zsuzsi~)
2013. máj. 9. 14:33
első pocakkal, szerintem simán lehet tanulni. a tanulás ott kezd nehéz lenni, ha már van egy kicsi. akkor se a pocak a gond, hanem az alváshiány :D szóval én ha ezt kéne felmérni, tuti inkább pocakkal vgnék neki a vizsgáknak, ygerekkel már... hú... amíg kicsi, az mégkiszámíthatatlanabb mitn a terhesség, mi lesz. főleg a csecsemőkor
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook