Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Budapesten hány éves kórtól engedjük a gyerekeket EGYEDÜL iskolába menni, ha járműre is kell szállni, mert gyalog messze lenne a suli? fórum

Budapesten hány éves kórtól engedjük a gyerekeket EGYEDÜL iskolába menni, ha járműre is kell szállni, mert gyalog messze lenne a suli? (beszélgetős fórum)


10. szilascity (válaszként erre: 9. - Daroki)
2008. nov. 7. 10:58
Szia!Hát ha már sötét van én biztos elkisérném vagy legalább elébe mennék. Egy kis esti séta ,jó alkalom a beszélgetésre egy kis viccelődésre,ahol csak ketten vagytok vagy esetleg a család többi része is részt vesz benne.
9. daroki (válaszként erre: 8. - Szilascity)
2008. nov. 6. 20:51

Szia!:)


Igen,bizom a fiamban is,magamban is.Eddig egész jól haladunk,most újabb para jött ki nálam.Korán kezd sötétedni és ő meg pont akkor indul a matektanárhoz:(De ezt is szokni kell.

8. szilascity (válaszként erre: 6. - Daroki)
2008. nov. 3. 10:21

Szia Daroki!

Három gyermekes anyuka vagyok.A lányaim már nagyok a fiam 12 éves.

Lányokat gondolkodás nélkül elmertem endgedni már másodikos korukban,igaz nagyon közel volt az iskola.Prsze én is leselkedtem utánuk.:)Azóta már nem Budapesten lakunk így más a helyzet.Fiam hévvel kellene ,hogy menjen suliba.Biztos el is tudna menni de bennem is ott bujkál a kisördög.Így szerencsére autóval tudjuk elvinni.Én óvodapedagógus vagyok,talán máshogy látom a dolgokat.Lehet jobban is féltem mert láttam már sok rossz és persze jó dolgot is.Úgy gondolom mindnyájan és minden kis lurkó is más és más.Lehet valakit el lehet engedni korábban kit későbben.Azt hiszem rájuk is lehet bízni.Az én fiam nem is akart még nagyon egyedül menni,persze ebben bizonyosan van kényelmi szempont is!Bízz a nagyfiadban és magadban is!!!!!!üdv.

2008. nov. 3. 06:55
Szerintem ez nem korfüggő, hanem gyerektől függ. Én eleinte végig elkisérném, majd szálljon le egyedül a járműről ahol kell. Utána már hagynám, hogy egyedül közlekedjen. A lányom másodikos kora óta egyedül jár, igaz mi egy vidéki városban lakunk, kb. másfél km-re van az iskola, és végig nagyon forgalmas úton kell mennie. Ő akart egyedül járni. Most már negyedikes, szerencsére semmi gond nem volt.
2008. szept. 24. 16:32
A nagyfiam 13 éves lesz lassan és mostanában kezdett el egyedül BKV-val közlekedni.Ciki vagy nem,de hívogatom két percenként,hogy minden oké-e nála?:)Aztán majd biztosan leszokom erről.Ha már ez az egyedüli közlekedése is megszokott lesz.Majd...:D
5. dzsozimaci (válaszként erre: 1. - Agines)
2008. szept. 24. 16:30
Szia Agines!Most kezdte a fiam az 5.osztályt,10 éves volt augusztusban!Mivel az iskola választást nem aszerint intéztük hogy nekünk mi a kényelmesebb,hanem hogy a gyermek tanulása,megszerzett bizonyítvány értéke szempontjából,melyik a legjobb,ezért nincs közel az iskolánk!A 8.kerületből az 5.kerületbe járunk,8+4 osztályos,gimnáziumos iskolába!A fiam évvesztes,de olyan érett volt hogy nevelési tanácsadóba mentünk,azt eldönteni,hogy várjunk még egy évet,vagy vigyük korkedvezmennyel,mi nem tudtuk mikor teszünk jót a gyerekkel!Olvasott,írt,fejben számolt5-6 évesen,mi semmit nem erőltettünk,Ő érdeklődött ezek után és nagyon boldog volt a megszerzett tudás birtokában,szülei nem kis büszkeségére!Negyedikes koráig,én,az apja vittem minden reggel,napköziből,az anyja,vagy én hoztuk,busz,villamos 4-es 6-os,troli!A fim versenytáncos,heti 4x2-óra edzés+versenyek!Negyedik évvége felé,kezdtem az utolsó járaton,amiről már nem kell átszálni,ott áll meg az iskolánál,egyedül engedni!Először titokban,mert az anyja megölt volna ha megtudja!Az osztályból 3. 4.-től már a legtöbb gyereket elengedik egyedül,van aki vidékről jön vonattal,pici lány!Nem szorgalmazom hogy többen jöjjenek hazafelé egyszerre,bár bátalmazás,erőszak szempontjából ez a logikusabban biztonságos!Azt tapasztaltam viszont hogy a közúti balesetektől jobban kell féltenem,viszont ha többen együtt mennek,őrültködnek,nem néznek körűl,mennek észnélkül,ennek a valószínűsége az én meglátásom szerint sokkal nagyobb,mint hogy bántalmaznák őt!A feleségem még görcsöl rajta hogy ha egymód van rá hozza valaki haza,nehezen engedi el a fia kezét,ami valahol érthető aggódás!Viszont,ezzel párosul az is,hogy mindíg ki volt nyalva gyerek segge,ezért sajnos nem önálló és ennek itta is a levét,szegénykém,a nyári táborba,ahol nem adták a szájába,kezébe a dolgait,pl.:abnormális módon neki kellett kivenni a ruháit az utazótáskájából,rendben tartani a személyes dolgait!Jó hosszúra kerítettem a mondandóm,arra akartam kilyukadni,hogy nem mideggy a gyermek szellemi,fizikai állapota sem,nem mindeggy mennyire megbízható,szavahihető,befolyásolható,ez mind megítélés tárgyát képezi,hogy mikor lehet egyedül elengedni iskolába!Az erőszak,bántalmazás,olyan dolog,hogy egy felnőttet is meg tudnak verni,esetleg ketten-hárman,azt mondjuk,ha vert helyzet adódik,fusson ahogy tud,vagy adja oda amit kérnek,inkább mint hogy még meg is verjék,vagy kiabáljon segítségért,ha a helyzet olyan,de csak akkor ha túlerő van!Üdv Dzsozi
2008. szept. 24. 16:28
én is kb. 10-12 éves kort mondanék.
2008. szept. 24. 16:06
Az én nagyfiam 4-ben egyedül járt iskolába.2 buszmegállónyira volt az iskola.Ez mellett a lelkére volt kötve,hogy SENKIVEL nem áll szóba,még akkor sem ha kedves az illető.
2008. szept. 24. 15:52
12 éves korig én elkisérném, annyi az abnormális ember alapon. 12 éves kora után már figyelmesebb, és okosabb is a gyerek.
2008. szept. 24. 15:31
Én még az őskorban, ráadásul faluban laktam, ahol nem volt gond a besétálás a suliba...de manapság ezt hogyan lehet megoldani, hogy biztonságban tudjuk a gyerekeket suliba jövet-menet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook