Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hallottatok már a pisi-terápiáról? fórum

Hallottatok már a pisi-terápiáról? (beszélgetős fórum)


152. erikpipi (válaszként erre: 146. - Masször)
2007. nov. 16. 12:05

A sajtot nem kielemzésre írtam, arra válaszoltam, hogy feltételezed, ha nem issza meg az ember a vizeletét, nem elégedett magával. Jó nagy marhaságot írtál, erre volt példa a sajt, de látom nem érted.

A MANTRA iskolát még nem akreditálták, úgy tudom. LAssan már boszorkány főiskola is lesz, amit el kell ismernünk. Értsd jól amit írtam.

Azt írod valakinek, hogy féligazság.

Íme:

Mi a pikkelysömör?

"A pikkelysömör, orvosi nyelven psoriasis a bőrt, körmöket, nagyon ritkán nyálkahártyát érintő bőrbetegség. Krónikus, hosszantartó, kiújulásra hajlamos.

Gyakori, előfordulása hazánkban 2 % -ra becsülhető. A nőket és férfiakat egyenlő mértékben betegíti meg. Megjelenhet minden életkorban, a születés után az emberi életkor legvégső határáig. Tömeges első megjelenési ideje a serdülőkorra esik, ekkor többnyire a hajasfejbőrön kezdődik.


Mi okozza a pikkelysömört?


A pikkelysömör kialakulásában veleszületett hajlam és környezeti, úgynevezett provokáló faktorok játszanak szerepet.

A psoriasisos hajlam jelenti a jellegzetes reakciókészséget, a psoriasisos választ a különböző környezeti hatásokra. Eddig 7, úgynevezett psoriasisra hajlamosító ( PSORiasis Susceptibility gént ( PSORS-1, -2, -3, -4, -5, -6, -7 ) írtak le.

A genetikus hajlam önmagában nem elégséges a psoriasis megjelenéséhez. Ahhoz, hogy pikkelysömör kialakuljon, a veleszületett hajlamot megjelenítő, külső környezeti, provokáló faktorok hatása is szükséges. A "külső" hatás lehet belső betegség is. Provokáló faktorok mindazon hatások, melyek a pikkelysömörre hajlamos beteg bőrén psoriasist képesek megjeleníteni. "

Az iskolában tanítják, hogy lelki stressz hatására jön elő. De nem az okozza.



Mire gondolsz a durva csúsztatással?

151. Masször (válaszként erre: 149. - 923b9fc8b4)
2007. nov. 16. 11:53

Rovini!


A szakirodalom szerint az a lista rövidebb amire nem haasználható eredményesen.


Alapvetően három féle modon használják; külsöleg, bedörzsölésre, szájon át, itt két irányzat létezik, az egyik szerint elegendő a nyelv alá cseppenteni néhány cseppet - vagy csak az első vizeletből, vagy minden alkalommal, illetve létezik még az intra vénás alkalmazása is.

Általában a bör problémák esetén ajánlják a bedörzsökést - pikkely sömör, rozacea, pattanásos, gyulladt bör, ekcéma.

A szájon át történő alkalmazás szinte minden ami belgyogyászati betegség.

Intra vénásan csak intenziv ellátásban használják.

150. nerika
2007. nov. 15. 21:12
tengeri sün tüskéje ha megszúr, arra állítólag, ezt a Sprektumon mutatták
2007. nov. 15. 20:43
Valaki árulja már el(ha elvileg gyógyít), hogy mire is jó konkrétan a vizelet, azaz hogyan, hol hat.
148. Masször (válaszként erre: 147. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 15. 19:17

Sok igazságot írtál! De csak félig, sajnos:-(

A belülről kezdésben igazad van, de nem biztos, hogy méreganyagok felhalmozodása okozza. Hiszen egy felgyorsult hámképződésről van szó.

A tenger, inkább az Izrael és Jordáni határán fekvő Holt-tenger. ne félj, az egész világról zarándoloknak mindkét partjára a gyogyulni vágyok. Sőt tonna számra hordják haza a kristályosított sót.

A vizeletnek nem a sótartalma kezel! Hanem a benne lévő információ.

Minden kronikus betegség, azért tud kialakulni, mert egy "informácios blokk" mögött el tud "bujni" az immunrendszer elől.

147. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 146. - Masször)
2007. nov. 14. 18:58

Akkor tudnod kellene, hogy pikkelysomort, ekcemat, belulrol kell elkezdeni kezelni, okokat keresni, eroteljes es megfelelo meregtelenitesbe fogni, immunerositeni stb, mindezt egy megfelelo szakember segitsegevel.

Kulsoleg pedig a legfontosabb, hogy a borrel ne erintkezzenek olyan anyagok, melyek allergizaljak, ebbe a tisztalkodo szerek, apolo szerek es a mososzerek is bele tartoznak.

Ha mindez nem tortenik meg, artani nem fog a vizelet-terapia, de hasznalni sem.

Ha pedig mar a kezelesrol esik szo, a (tengeri) sos furdo fontosabb ebben a terapiaban, mint a pipi.

146. Masször (válaszként erre: 145. - Erikpipi)
2007. nov. 13. 20:57

Nem játszom senki egészségével!

Az irodalom nem ismer esetet amikor ártott volna a vizelet-terápia!!! Erre a gyogymodra szakosodott korházak müködnek, nem csak Indiában, de szerte a "fejlett" világban is!

A vizelet-terápia izoterápia, mert nem hasonló - homeo - informáciot használ.


A sajtos hasonlatod durva csusztatás!

Akkor lenne idevágó, ha a sajt anyatejből készülne!


A Mantra Alternativ Természettudományi Szabadegyetemen diplomáztam, parapszihologia szakon - de a regemre is kiirtam - a nevemmel együtt.. Az önelfogadás része, hogy vállalom magam:-)

A vizelet-terápiáról prof. Dr. Török Szilvesztertől hallottam - tanit a Mantrán, is.

Ő a téma egyik apostola idehaza.

145. erikpipi (válaszként erre: 141. - Masször)
2007. nov. 13. 20:41

Azért mert az ugymond, homeopátia kizárólag csak a modern orvoslással párosítva alkalmazható.

Érdekes, hogy az orvosi lapokban sem olvastam, és az orvosunk sem mondta,(aki mellesleg az egyik legjobb barátunk) hogy lelki eredete van. Meg a "gyógyszerek nem is gyógyítanak" mondatod is veszélyes. Erre írtam, hogy hasonló ahhoz az ipséhez, aki képes volt halálra éheztetni a gyerekét, mert meggyőződése, volt, hogy a fénytől is jól lehet lakni. Most kényszerkezelik.


Veszélyes dolog más egészségével játszani. Sajnos az internet erre is alkalmas.

Egyébként milyen iskolát végeztél, hogy ilyen határozott kijelentéseket teszel?

Képzelj el egy sajtimádót, micsoda szentségtörés amikor azt mondja neki valaki, hogy ő bizony meg nem eszi a sajtot. Akkor ő sem fogadja el magát, ugye? A sajtimádó szemszögéből nézve....

144. Nike (válaszként erre: 143. - Masször)
2007. nov. 13. 20:19

Köszönöm a kielégítő választ, most, hogy már tudom, mennyire megbízhatóak a forrásaid, jobb lesz, ha nem jövök többször a környékre sem. Inkább elmegyek pszichológushoz, kezeltetni az önértékelési zavaraimat.


Mi hozott ki a sodromból? Minden egyes szó, amit eddig leírtál.

143. Masször (válaszként erre: 142. - Nike)
2007. nov. 13. 20:10

Nos, Kedves Nike!


Egy részét olvastam, más részét, mivel nem voltam teljesen begyepesedett és elvakult, kiprobáltam. Így saját tapasztalataimról is írhatok.

Egyébként mi hozott ki ennyire a sodrodból?

142. Nike (válaszként erre: 141. - Masször)
2007. nov. 13. 20:04
Ez az irgalmatlan mennyiségű ökörség, amit itt lepötyögsz, a Te pici buksidban született, vagy olvastad valahol???
141. Masször (válaszként erre: 138. - Erikpipi)
2007. nov. 13. 20:01

Ok!


Azt gondolom, válaszoltam:-)

"Azért, mert nem issza meg egy ember a vizeletét, még nem biztos, hogy baja van önmagával" Erre kérdeztem, hogy talán csak nem találva érzed magad? - mellesleg, minnél jobban és harsányabban tiltakozol, annál biztosabb, hogy van gondod magaddal - lovagiasságból írtam ezt privire.

De köszönöm, hogy ide kihoztad, mert van tanulsága.


"Ezeket a mondatokat veszélyesnek találom." ezt írtad. A kérdés erre vonatkozott, miért találod veszélyesnek?

140. Nike (válaszként erre: 137. - Masször)
2007. nov. 13. 20:00
Talán ezt inkább mégse kéne...
139. Masször (válaszként erre: 125. - Erikpipi)
2007. nov. 13. 19:54

Erikpipi!


A javaslatom:

Reggeli első vizelet középső harmadát felfogni egy lehetőleg nem fém edényben.

Ezzel letörölni a kezelni kivánt felületet, majd megvárni amig beszárad!

Ekkor lehet menni tusolni! Fontos, hogy ne esetek abba a hibába, hogy majd az egyik sarkán kiprobálom, és ha müködik, akkor a többin is.

A psoriasis tipikusan lelkieredetű betegség. Tehát vagy mindenhol kezelje, vagy sehol!


Remélem, beszámolsz az eredményekről is!

138. erikpipi (válaszként erre: 137. - Masször)
2007. nov. 13. 19:54

"Ha azt mondják neked, hogy edd meg a székleted, mert különben, nem vagy normális, megeszed?

Nem.

Azért, mert nem issza meg egy ember a vizeletét, még nem biztos, hogy baja van önmagával.

Ezeket a mondatokat veszélyesnek találom.

Ha hasonló példát keresnék, akkor mindjárt itt van az a hapsi, akinek a neje meghalt, a gyereke pedig a határán volt amikor rátaláltak. Most az illetőt kényszerkezelik egy elmegyógyintézetben."


Ezt írtam neked.

Erre te ezt kérdezed:

Szia!

Miért találod veszélyesnek?

Mert találva érzed magad?


Nem értem a kérdésedet, te pedig nem válaszoltál.

137. Masször (válaszként erre: 126. - Erikpipi)
2007. nov. 13. 19:40

Erikpipi!


Hatalmas különbség van a vizelet és a széklet között!

Míg a széklet egy idegen anyag lebomlásának a terméke, ami ha szigoruan vesszük, bár a testen belül képzödik, mégis teljesen elszigetelve!

A vizelet pedig a vérsavó szürlete. Tehát a vérednek, egy nagyobb hányada vizelet!

Így a vizelet rengeteg informáciot tartalmaz a szervezetről. A széklet legfeljebb arról, hogy mit ettél.

136. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 135. - 'szti)
2007. nov. 13. 19:31

Pedig szivesen lecsaptam volna Rad par informacioert.

Szerintem amilyenek az emberek, kepesek mindenre, legalabbis mar nem tudok sok mindenen csodalkozni, marpedig az szabalyozva van, hogy a keszitmenyek osszetevoit pontosan tuntessek fel, biztos vannak csusztatasok idonkent, 1-1 anyagot eltitkolnak, amig ki nem derul (peldaul mielott a triclosan hasznalatat betiltottak Magyarorszagon, elotte az osszes ceg belenyomta a tartalekokat a keszitmenyeikbe, dezodoraikba, vagy raragasztottak masik tajekoztatot a hatuljukra -leragasztva az elozot a termekeknek es ugy kuldtek szet).

135. 'szti (válaszként erre: 134. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 13. 19:21

Könnyen lehet, hogy egyes készítményekben használnak emberi vizeletet is, csak elképzelni elég nehezen tudom. Ott állnak a nők és leadják a pisit fizetségért? Viccesen hangzik, de nem lehetetlen.

Én teljesen más célra (nem kozmetikai) használom az ureát, így nem tudom, hogy káros-e pl. a bőrre. Amit tudok róla, hogy takarmányba is keverik, mint nyersfehérje összetevőt és műtrágyaként is fut, de karbamid néven.

134. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 133. - 'szti)
2007. nov. 13. 19:10

Biztos semmiben sem vagyok, csak probalok tajekozodni.

Nyilvan ennek Te hamarabb utana fogsz tudni jarni, mint en.

Tudomasom szerint vannak olyan keszitmenyek, melyekhez klimaxalo noktol hasznalnak fel vizeletet, de ha szerinted nincsenek, akkor ok, biztosan nepbutitas volt az info.

A szintetikus hugysavrol erdekelne a velemenyed, szerinted karos?

133. 'szti (válaszként erre: 132. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 13. 19:02
Biztos vagy ebben? Nálunk a laborban több kiló urea van. Előtag nélkül.
132. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 131. - 'szti)
2007. nov. 13. 18:53
Elofordul, hogy csak az urea szo van az osszeteteli listan, az szimpla hugysav. Amire te gondolsz, az a szintetikus hugysav, diazolidinyl urea es imidazolidinyl urea.
131. 'szti (válaszként erre: 130. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 13. 18:50
azért ami a kozmetikumokban van, azt mesterségesen állítják elő, nincs köze a vizelethez
130. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 122. - 'szti)
2007. nov. 13. 17:53
Az urea hugysav.
2007. nov. 13. 17:32
Linkeljek erről vmit, vagy tovább találgatjátok, hogy mekkora baromság ez?
2007. nov. 12. 21:40
Gyerek korunkban anyukám mindíg azt mondta, hogy pisiljem le a kezem amikor kifújta a szél. Meg inni biztos hogy nem tudtam volna akkor se, meg most se.
2007. nov. 12. 21:23
Szerintem meg inkább FŰBEN-FÁBAN orvosság,mint a pisiben:-(,
126. erikpipi (válaszként erre: 124. - Masször)
2007. nov. 12. 21:18

Ha azt mondják neked, hogy edd meg a székleted, mert különben, nem vagy normális, megeszed?

Nem.

Azért, mert nem issza meg egy ember a vizeletét, még nem biztos, hogy baja van önmagával.

Ezeket a mondatokat veszélyesnek találom.

Ha hasonló példát keresnék, akkor mindjárt itt van az a hapsi, akinek a neje meghalt, a gyereke pedig a határán volt amikor rátaláltak. Most az illetőt kényszerkezelik egy elmegyógyintézetben.

125. erikpipi (válaszként erre: 117. - Masször)
2007. nov. 12. 21:14

Nem ez a véleményem, és az orvosomnak sem. Az internet nem csak kellemes kikapcsolódás, vagy hasznos infógyűjtés, hanem, kártékony emberek kezében, méreg is lehet.


A pikkelysömörre írt példádat, egy ismerősömmel kipróbáltatom, ettől föggetlenül.

124. Masször (válaszként erre: 118. - Nike)
2007. nov. 12. 12:06

Nike!

Azon is elgondolkodtál, hogy miért nem?

Az anyaggal van-e problémád, vagy a felszinre bukkanás helyével?


Egyébként van egy érdekes mellékhatása a vizeletterápiának.. az önelfogadás!

Azt gondolom, a tiltakozások mögött nagyobb részt az huzodik meg, hogy nem tudják elfogadni magukat.

123. 'szti
2007. nov. 12. 05:54
a külsőleges alkalmazással nem hiszem, hogy gondom lenne, de meginni?!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook