Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hallottatok már a pisi-terápiáról? fórum

Hallottatok már a pisi-terápiáról? (beszélgetős fórum)


62. Kalthelios (válaszként erre: 61. - 3a0842d373)
2007. jún. 7. 11:24
Írd meg priviben, hogy milyen témák érdekelnek, és néhány napon belül küldöm a címeket.
61. 3a0842d373 (válaszként erre: 60. - Kalthelios)
2007. jún. 7. 10:55

Szia Kalthelios,

igen kérek szépen priviben könyvcímeket :)

Köszönöm

60. Kalthelios (válaszként erre: 59. - 189e7a0266)
2007. jún. 7. 07:59

Szia smallviki!


Számomra teljesen érthető, amit írtál, és nagyon sok igazság van benne.


A vizeletünk is anyagcsere termék, tehát azok az anyagok távoznak a szervezetünkből, amelyekre már nincs szükségünk. Ennek ellenére steril.


A pisit nem tudjuk sokáig visszatartani, hiszen a hólyagzáró izmunk egy idő után "bemondja az unalmast", mert nem bírja tovább a terhelést.


Azért nem érdemes gyakran és sokáig visszatartani, mert évtizedek alatt kórosan megnyúlhatnak a hólyagtartó izmaink, a hólyagzáró izmunk pedig hozzászokhat az elengedéshez már kisebb mennyiség esetén is. Ez a fő oka az időskori vizelettartási problémáknak.


Fiatal korban kezdett intimtornával megelőzhető - arról nem is beszélve, hogy mennyivel jobb a szex, ha - főleg természetes szülés után - a nők megerősítik az altesi izmaikat.

Ez nem tartozik szorosan a témához, azért írtam, hogy a csipkelődő lányoknak legyen min poénkodniuk... :-)))


A hólyagunkból nem tudnak visszaszívódni "a benne lévő rossz dolgok".

A szervezetünkben akkor okoznak mérgezést a rossz dolgok, ha a vese nem képes steril vizeletté átszűrni őket. Súlyos veseelégtelenség esetén ezért van szükség dialízisre.


A széklet visszatartásával, vagy a gyakori székrekedéssel valóban baj van, mert a végbelünkben dekkoló salakanyagból mindaddig fölszívódnak a már mérgező anyagok is, amíg ott "tároljuk".


A hasmenés isteni találmány, mert olyankor a szervezetünk könyörtelenül kihajtja belőlünk a széklettel távozó méreganyagokat.


Szintén kellemetlen, de a szervezetünk számára hasznos a hányás is, mert akkor már a gyomorból sem tudnak tovább jutni a mérgező anyagok az emésztőrendszerünkbe.

Más kérdés az undorból eredő hányinger, vagy hányás, az pszichés eredetű.

Ez jelentkezhet a saját vizeletivás gondolatára is. Érthető, hiszen, ha az ember azzal a tévhittel nőtt föl, hogy a pisi valami mérgező, undorító dolog, akkor az agya mozgásba hozza a "na, ezt nem veszem be!" reakciót.


A vizelet nem alkalmas gombás fertőzések gyógyítására. Ha elpusztítaná a gombákat, a férfiaknak nem lehetne a szerszámukon semmilyen gombás fertőzés, és sok nő sem szenvedne gombás hüvelyfertőzésben - bár nem a hüvelyünkön át pisilünk.


A szomszéd néni azt elfelejtette mondani, hogy a vizelet is csak akkor lehet hatásos, ha nem mosod le azonnal, vagy egy-két perc után.

Logikus.

Az éjszakai krémed sem ér semmit, ha a bekenés után rögtön arcot mosol...


"... a pisiben lévő kórokozókat ha megismeri a szervezet, akkor később könnyebben küzdhet ellene..." - Ez félreértés.

Valóban a gyerekkori védőoltások MECHANIZMUSÁHOZ hasonlítottam a vizeletterápiát, de nem egészen úgy működik.

A vizeletünk laborlelete a szervezetünk éppen AKTUÁLIS állapotáról ad fölvilágosítást az orvosnak.

A megivása, vagy a nyelv alá csöppentése esetén pedig a saját immunrendszerünknek ad jelzést, amely rögtön riadóztatja saját magát, ha szükség van rá.

Ha valaki ma megissza akár az egész napi vizeletét, akkor sem lesz védett egy életre a mai esetleges egészségügyi problémái ellen.


Az "egy kiló kosz kétéves korig" jópofa mondás, és nagy bölcsesség rejlik benne, de nem szabad szó szerint venni - főleg, amikor a városi parkok, játszóterek teli vannak kutyaszarral, szétköpködött trutyival, csikkekkel ésatöbbivel...

Inkább úgy fogalmaznám meg, hogy nem érdemes a gyerekekek saját immunrendszerét tönkretenni tisztaságmániával, de főleg a kémiai úton előállított antibiotikumokkal, patikaszerekkel.

"Mellékhatások tekintetében kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!" - hadarják minden tünetkezelő méreg reklámjának a végén.

No, ezektől kellene megvédeni a gyerekeket és a felnőtteket is...


Már előre látom a fölháborodott, sőt vádló reakciókat, úgyhogy ezennel bezárom a reggeli szabadegyetemet.

Aki tanulni akar, annak szívesen válaszolok. Kérésre privát üzenetben küldök könyvcímeket is.


Minden jót: Kalthelios

2007. jún. 7. 00:41

Háát, ééééérdekes ez a téma. Én is azt tanultam, hogy a káros anyagok a vizelettel és a széklettel távoznak belőlünk, és nem szabad visszatartani, mert akkor akár vissza is szívódhatnak a benne lévő rossz dolgok.

Nekem elsőre az Atkins jutott eszembe: ott is a vizeletből lehetett megállapítani, hogy felszabadult-e a micsoda??? a szervezetben, elfelejtettem a nevét, de aki már csinálta, érti mire gondolok. Ugyan ez van más diétánál is. Aztán gondolj csak bele, hogy a doki a vizeletben lévő anyagokból (azok mennyiségéből, minőségéből, milyenségéből) meg tudja állapítani, ha beteg vagy, vagy terhes.


És egy utolsó dolog. Gyerekkoromban zuhanyzás előtt mindig lepisiltem a lábam, mert a szomszéd néni azt mondta, hogy elpusztítja a gombákat. Nekem nem pusztította el.... Pedig nem csak két hétig csináltam.


Azért még egy gondolat: Abban viszont hiszek, hogy a szervezet magától is termel ellenanyagokat a kórokozók ellen. Erre épül a gyermekkori szuri is (legyengített kórokozókat juttatnak be, melynek következtében a test megtanul küzdeni az új betegséggel, és később már könnyebben felismeri, és tudja, hogy mi a teendő)


Éppen ezért el tudom ezért képzelni, hogy a pisiben lévő kórokozókat ha megismeri a szervezet, akkor később könnyebben küzdhet ellene (a gyerekről is azt mondják, hogy két éves koráig meg kell ennie 1 kg koszt, hogy a szervezete ellenállóbb legyen).



Remélem, érthető, mit akartam írni.

58. M_Marcsa (válaszként erre: 56. - E71af41436)
2007. jún. 6. 19:04
FIRKÁSZ? Teccik.
57. Kalthelios (válaszként erre: 55. - 3a0842d373)
2007. jún. 6. 17:39

Azaz!

Csak nem került még elő a kibontatlan könyvesdobozaimból, amióta hazajöttem Angliából.

Vagy kölcsönadtam, és még nem került vissza hozzám.

Köszönöm.

56. e71af41436 (válaszként erre: 54. - Jay néni)
2007. jún. 6. 17:25

nem az :)

firkász :)

2007. jún. 6. 16:55
Harald W. Tietze: Gyógyító vizelet
54. Jay néni (válaszként erre: 53. - Kalthelios)
2007. jún. 6. 16:20

A tudósoknak erre tudományos alapjuk van.

Nem tudom te milyen alapon hadakozol tudományos megállapításokkal?

Tudós vagy?

Biológus?

Vagy csak osztod az észt, mert úgy gondolod hogy igazad van?

Indiában a sebeket tehén vizelettel kezelik mert tisztább és gyógyítóbb mint az emberi.

Azért után nézhetnél a témának.

53. Kalthelios (válaszként erre: 52. - Jay néni)
2007. jún. 6. 15:49
Az ilyen hozzászólások téged minősítenek.
52. Jay néni (válaszként erre: 50. - Kalthelios)
2007. jún. 6. 15:40
Tudósok szerint megfelelő sebgyógyító és bőrápoló hatása a szarvasmarhafélék vizeletének van, az emberiben túl sok a szutyok.
2007. jún. 6. 15:32
Hallani hallottam már róla, ki nem próbáltam...Az biztos, hogy van valamilyen fertőtlenítő hatása, hiszen régebbi háborúkban lepisilték a sebeiket a katonák...Legalábbis, egyik-másik könyvben ezt írták:)
50. Kalthelios (válaszként erre: 49. - Villemo82)
2007. jún. 5. 22:09

Amikor kipróbáltam, én sem nyeltem le, sőt köpködtem, fogat mostam utána, mert kátrányízű volt.

(Lásd 35. hozzászólásom)


Mivel annak idején nagyon beteg voltam, elég hosszú ideig csináltam a nyelv alá szemcseppentővel adagolást, mert úgy nem érződik az íze.

Most nem akarok kiselőadást írni, hogy a nyelvünk melyik részén érezzük a sósat, a keserűt, az édeset... A lényeg, hogy a nyelv alatt nincsenek ízérzékelő bimbók, viszont minden ott szívódik föl a leggyorsabban. Ezért kell a nyelv alá tenni valami szívinfarktus elleni tablettát is, ha rosszul van az illető.


A sokízületi gyulladásomra nem használt, mert annak - azóta már tudom, sőt meg is gyógyítottam magam - elsősorban pszichés oka volt, amire még "rátettem néhány lapáttal" az egészségrontó táplálkozással.


Külsőleg azóta is bármikor undor nélkül használom, mert a legjobb sebgyógyító és bőrápoló.

2007. jún. 5. 15:21

Nekem egy középiskolai osztálytársam próbálta ki a pisi-terápiát. Neki nagyon fájt a feje, az orvosok sem tudták megmondani, hogy mi a baja, a gyógyszerek csak ideig-óráig hatottak, így kipróbálta.

Elmesélte, hogy vagy egy órán keresztül győzködte magát, hogy igyon belőle, majd azt követően, hogy fogyasztott a vizeletéből, küszködött a hányingerrel és nem győzött fogat mosni. Még megpróbálkozott vele néhányszor, de feladta a dolgot.

48. emagdi (válaszként erre: 40. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 5. 09:44
májusi shape magazinban találod meg.
47. fde954d8c0 (válaszként erre: 46. - Ephemera)
2007. jún. 5. 09:30
no-comment!
2007. jún. 4. 16:47

Én azt hallottam, hogy kül. szembetegségekre is alkalmazzák szemcseppként. Állítólag nagyon hatékony.

Egyébként nem értem, egyesek miért veszik egy kalap alá a vizeletet és a székletet. Az utóbbiban tényleg méreganyagok vannak, de a vizelet steril, bármily hihetetlen is.

2007. jún. 3. 18:40
Olvastam,hallottam róla és lehet benne valami igazság,de én nem tudnám meginni.
2007. jún. 3. 18:19
értem!de nem igazan akartam inni
43. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 42. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 3. 18:13
A spargatol iszonyuan budi a vizelet :((
2007. jún. 3. 18:09
nem szandekoztam, de akkor mi van ha azutan?
2007. jún. 3. 18:08
Csak ne spargafogyasztas utan akarjatok a vizeletetekbol inni!
40. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 39. - 363d535da9)
2007. jún. 3. 18:04
melyik ez a cikk, szivesen elolvasnam!
39. 363d535da9 (válaszként erre: 36. - Kalthelios)
2007. jún. 3. 17:56

Nagyon érdekes amit leírtál. Egyébként mostolvastam, hogy a szépészeti kenceficék tartalmazzák a vizeletben megtalálható anyagokat.


Az egész cikk egyébként abból indult ki, hogy Németországban van egy 62 éves sztár, aki tiniket megszégyenítően néz ki. Ő mesélte el, hogy fiatalságának a pisi-therápia a titka.

Úgyhogy valószínűleg működik a dolog, csak mi vagyunk tele előitéletekkel!

38. emagdi
2007. jún. 3. 08:18

én is olvastam egy cikket erről az egyik újságban, és totál megdöbbentem.

el nem tudom képzelni, hogy megigyam...

de mittudomén, lehet, hogy tényleg jó bőrápoló szer, és azt is el tudom képzelni, hogy jó bizonyos betegségek ellen. csak annyira belenevelték már szerintem az emberekbe, hogy a pisi az rossz, gusztustalan, hogy kb ugyanakkora erőnlét kell a lenyeléséhez, mint mondjuk rovart enni.


amúgy állítólag dédnagymamáink korában a szamárköhögést is pisiivással gyógyították (mert akkoriban állítólag más hatékony módszer nem igazán létezett).


szóval hajrá bátrak, próbáljátok ki, aztán számoljatok be az eredményről!!:)))

37. e71af41436 (válaszként erre: 22. - Fülöpke)
2007. jún. 3. 06:32

akkor hogy értsd,mit is akartam írni,bár elég elhamarkodottan ezáltal kicsit hiányosan fogalmaztam


A vizelet a vese működésének eredménye.

A vese alapvető funkciója:


a szervezet egyensúlyának biztosítása,

az anyagcsere végtermékeinek (karbamid, kreatinin, húgysav) kiválasztása, egyes gyógyszerek, mérgek kiválasztása, fehérjék, poitpeptidek, hormonok lebontása, belsõ

elválasztású mirigy funkciók.

anyagcsere folyamatokban való részvétel.



Remélem így már megfelel kedves értetlenke...

bocs:Fülöpke.

2007. jún. 2. 23:53

Van valahol egy Holy Water című könyvem. (Én egyszerűen hugyoskönyvnek :-))) nevezem, pedig magyarul szentelt víz, vagy szent(séges) víz a cím fordítása.) Jó tíz éve vettem.


Azt írja, hogy a vizelet ugyanolyan steril, mint az anyatej.

Indiában ötezer éve használják gyógyításra.

Németországban - a könyv szerint - 5 millió ember iszik a reggeli első vizeletéből 1-2 decit, és sokkal egészségesebbek, mint a többiek. (A könyv írója német.)


Annak idején egyszer kipróbáltam a pisim ízét, de nagyon nem tetszett, mert az ígért zöldségleves íz helyett kátrányízű volt. Naná! A dohányzás...


Nyelv alatt 1 percig tartva 5-10-15-20 csepp (a betegség komolyságától függően) valóban gyógyít, és az íze sem érződik.

A mechanizmusa hasonló a védőoltásokéhoz: riadóztatja a szervezetünk immunrendszerét.

Az a jó benne, hogy a saját vizeletünktől a saját szervezetünk pontosan "tudja", hogy hol és mi a baj - még mielőtt komolyabb tünetek hívnák fel a figyelmünket, hogy valami nem stimmel.


Régen, gyerekkoromban, amikor a szél kifújta a kezem, vagy a hógolyózástól, hóember építéstől szinte lefagytak az ujjaim, a nagymamám mindig azt mondta: Pisild le, kislányom! Meg is tettem, mert akkor MÉG nem voltak bennem az előző hozzászólásokban olvasott finnyázások.

Már régen elfelejtettem a népi bölcsességet, amikor megvettem az említett könyvet. Sok tévhitet eloszlatott. MÁR nem finnyázom a holy watert.


Sebekre azóta is használom, mert tényleg nagyon jó.

Amikor kell, a reggeli első vizeletem közepéből (értsd úgy: amikor sugárban jön) szoktam egy kis pohárba "begyűjteni" egy fél decinyit. Lepisiled a kezed is. Na bummm! Majd megmosod...

Beleteszek a pohárba egy fülest (fültisztító pálcikát), és amikor a fürdőszobában járok, mindig betunkolom a vágott, lehorzsolt, megégetett, megkarmolt... sebemet. Nagyon gyorsan meggyógyulnak.

A herpeszt is nagyon gyorsan elmulasztja, mert nem is engedi kifejlődni.

A pattanásos bőrre a lehető legjobb, de nem akartam javasolni a Tudásbázis pattanásos kérdéseire, mert tudom, hogy az emberek 99%-a gusztustalannak tartja, és abban a tévhitben él, amit leírtatok.


A vizelet valóban a legjobb bőrápolószer.

A legdrágább kozmetikai márkák gyártói az Andokban gyűjtik a klimax utáni korú nők vizeletét, és azt használják a csodakenőcseikhez.

Úgyhogy ne hidd, hogy Te pisimentesen szépülsz.


Akkor már jobb a sajátunk... :-)))

35. Asra (válaszként erre: 26. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 2. 20:47

állítólag ekcémára kifejezetten jó. szóval hajrá!:)

irodalom: [link]

[link]

[link] (a műsor meghallgatható, a végén beszél a bőrgyógyásznő arról, hogy a vizeletben a karbamid az, ami olyan hasznos, és ma már karbamid tartalmú kézkrémek, testápolók kaphatóak, amelyek a legjobbak közé tartoznak)

2007. jún. 2. 19:21
milyen cinikusak egy paran! :D
33. M_Marcsa (válaszként erre: 32. - Unikornis)
2007. jún. 2. 19:15
Hát te nagyon okos vagy. Erre nem is gondoltam:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook