Hajvasalás (beszélgetős fórum)


2006. dec. 28. 20:29

Sziasztok. Én fodrász vagyok. Van nálunk is tartós hajkiegyenesítő, amitől kb. 3. hónapig marad egyenes a haj. Nem igazán ajánlatos, mivel roncsolja a hajat /szárítja/ ugyanugy, mint a dauer.

Ha hajvasalót használtok, akkor előtte fujjátok be hajvasalóhoz kapható folyadékkal, mivel az is szárítja a hajat, mint a hajsütővas. Tartós használat után az is roncsolja a hajat, de ha megfelelő szerekkel kezelitek, akkor ez megakadályozható. /pakolás, balzsam, olajok stb./

Sok sikert.

2006. dec. 28. 20:15

Csillag80

Én sem haszbálok kencét nekem sem mondták!

Nemtom nekem is szebb a hajam tőle...!

Nekem 220 fokos tud lenni!

De naon jo!=)

Az egyik barátnőmnek is kivasaltam és neki tiszta hullám a haja a petrának és neki neki is tök sima lett!Nha nem mitnha tudnátok ki az a petra de nembaj=)

2006. dec. 28. 12:56

Zoli87, koszi a hozzaszolast. Hat, sajnos epp ezert nem merem itthon eroltetni ezt a sima haj - dolgot... :( Felreertes ne essek, nem akarom a fodraszokat megbantani, csak ugye a gyakolral teszi a mestert... Vagy nem tudom mi. Valoszinu, sok mulik a hasznalt szereken, a fodrasz tapasztalatan es az egeszhez valo hozzaallasan. Nekem is 3 srac dolgozott a hajamon, a fo-fodrasz es 2 masik fiu (nem tanulok mar, de alacsonyabb beosztasuak a fo-fodrasznal - nem tudom ezeket a besorolasokat megnevezni...).

Na, akkor lehet, hogy marad a nagy, hullamos haj es az idonkenti hajvasalas, mert nem ugy nez ki, hogy mostanaban ujra Hong Kongba utaznek... Hehehe...

2006. dec. 27. 22:14

Sziasztok hajvasalók!

GA.MA-láz tört ki? :-)

Örülök, hogy másnak is bevált!!!

Reni034, én egy éve vasalom heti 2szer, néha 3-szor, no problem! Szebb a hajam, mint előtte.

Semmi kencét nem használok, de nem beszéllek le róla, ha Lizzyke szerint jó, akkor használd, nekem nem mondta a fordászom, hogy kellene, és nem érzem szükségét, de legközelebb megkérdezem tőle.

Az enyém valószínűleg a fodrász haszna miatt volt ennyi, de itt úgysem lehet kapni, Pestre utazni több lett volna.

52. Zoli87
2006. dec. 27. 20:58
Babyliss vasalót nevegyetek, mer nagy halom kaki...bár nekem csak a fodrászom jaguár vasalójával lesz egyenes a hajam az is max 2napig...asszem levágatom a sörényt
51. Zoli87
2006. dec. 27. 20:57
Pitypang, nekem volt tartós hajkiegyenesítésem itthon, de sztem másról beszélünk.(7 000ft volt) Kb. daueros, szag meg stb... folyamatosan fésüvel és kézzel húzzák egyenesre a hajat... Olasz cuccal csinálták, fodrászcsaj aztmondta 3hónap. mosás után simán megszárítva, nem kiszárítva, egyenes volt 3hónapig tényleg..addig tök jó puha volt tőle a hajam meg minden, de utána eléggé kiszáradt, megtörött, meg egykét helyen megszívta a hajam színét...
2006. dec. 27. 20:35
Reni az enyém 200 fokos és 170 wattos. Ugyanolyan,mint Csillagé. Nem baj ha 2x vasalod, csak használj hővédő krémet v folyadékot!
2006. dec. 27. 19:50

Az én GA.MA-m az 220 fokos tud lenni!

De szerintem nagyon yo!

Az szerintetek nembaj ha heti 2 szer vasalom?!???

2006. dec. 27. 14:29

Esetleg hallott valaki a tartos hajegyenesitesrol itthon? 2004 szeptemberben Hong Kongban kiegyenesittettem a hajam, ami nagyon szuper volt! Igaz, kb. 300 dollart (kb. 60 ezer Ft) festessel es vagassal egyutt, de meg csak hajszaritot sem hasznaltam valamivel tobb, mint egy evig utana. Eletem legjobb idoszaka volt haj szempontjabol es IMADTAM! Igaz, neha fura volt, hogy a jol megszokott oroszlansorenyem selyemsiman, fenyesen simult a fejemhez, de ezt akartam. :) Sokkal puhabb is volt a hajam, es termeszetesen olyan sima, mint a japanoke. :)

Amugy Japanese Hair-straightening volt az eljaras neve, azaz japan hajegyenesites.

A hatoanyag szaga a regi dauervizere emlekeztet, csak itt nem felcsavarva van a haj az eljaras alatt, hanem folyamatosan fesulgetve suru fesuvel, hogy egyenes maradjon.

Szivesen megcsinalnam ujra, de sajnos nem hallottam rola meg itthon. (Meg ebben gyakorlatlan fodraszra nem szivesen bizom. :( ...)

Ha valaki tud ilyenrol, kerem, irja meg!

Koszonom.

2006. dec. 27. 14:15

Lányok kipróbáltam a GAMA-t nagyon tuti lett a hajam!

Ti is használjátok egészséggel.

Kicsilány bizony nem ártana hővédőt használni a hajvasaláshoz, nemcsak a szebb eredmény miatt,hanem a hajad védelmében is.Én a Loreál tec iron finis-ét használom, nagyon jó. De biztosan más készítmény is van, ami hasonlóan jó. A víz alapú nekem nem vált be (Wella).A GAMA-tól vettem,ez is spray, majd kipróbálom és megírom milyen.

2006. dec. 27. 09:24

Én ugye már mondtadm most karácsonyra kaptam az egyik unokanővéremtől és az ára rajta maradt és 14.000 volt a GA.MA!

Pedig ugyanaz van mint neked!

A Remingtonis jo igen!

A Babylis-re aztmondják nem túl jo!

2006. dec. 27. 09:19

sZIASZTOK!

Csillag80!Nekem is GA.MA hajvasalóm van ugyan az mint neked most katam emg karácsonyra!Én kül.13 éves vagyok de nekem is minden reggel olyan volt ahajam mint az oroszlánnak és msot meg tiszta sima!

De ugyanazom van mint neked!Most kaptam karácsonyra!

Nemtudom én nemhasználok semmilyen kencét!

Kell?

Vgayis muszály?

Ha igen akkor adjatok ötletet

2006. dec. 26. 00:16

időközben találtam egy nagyon jót!

és árban isjó!

[link]

2006. dec. 26. 00:07

viszont hővédő szérum kérdesben még nem vagyok otthon sajnos régen nem használtam ilyen terméket mit tudtok ajánlani ami nem drága de tényleg véd?

előre is köszi

2006. dec. 26. 00:07

Szia Csajok!


Karira megkaptam a GA.MA-t ! :))))

Hurrrrrrrá! :))))

Tök szuper!

Köszi mindenkinek!!!!


Kóka

2006. dec. 26. 00:06

Sziasztok én mots kaptam karácsonyra professzionális Vidal Sassoon hajvasalót.

digitális, mikrokristályos ionizáló és ami a legfontosabb, hogy tömör kerámia lapos mert az a lényeg,ugyanis a bevonatos kerámialpoknál nagyobb igénybevétel mellett hamat lejön a kermámia bevonat és utána már erősen roncsol.

csak ajánlani tudom 12ezer ft de van a wigo-nak is ugyanez 17ért de egy az egyben ugyanez.

belinkelem a honlap nevét nagyon rendesek házhoz is szállítják!

[link]



nagyon profi termék csak ajánlani tudom én vettem még ugyanitt ionizáló AC motoros hajszárítót azis tökéletes. mondjuk ezek a termékek inkább már szalonokba készülnek..

2006. dec. 23. 20:53

Csillag, ugyan 4-esre értem fizikából,de nekem sincs fogalmam a watt és a fok átszámításáról :)

De nem is ez a lényeg!

A nők lapja portálon olvastam,hogy nem érdemes 75 W alatti teljesítményűt venni,mert sz@rt sem ér.

Természetesen, ahogy kipróbáltam megírom a tapasztalataimat. A fiúknak is majd én csinálom,mert félek,amilyen szelesek esetleg leejtik :(. Biztos én is imádni fogom.

Most nincs módom kipróbálni,mert szerdán voltam a fodriban. De 1-2 nap múlva úgyis hajat kell mosnom.Utána olyan vagyok mint egy birka.Remélem az enyémet is szépen kisimítja. Ígérem megírom a tapasztalataimat.

39. csillag80 (válaszként erre: 37. - 0148b688d6)
2006. dec. 22. 23:02

Igazából gőzöm sincs hány fok, hány watt, de nem is érdekel, mert jó!!! Kipróbáltad?

A fodrászom szerint csak a leejtéstől ment eddig tönkre, azok közül, akiket ő ismer és ezt használják. Én imádom! A fiúknak is tetszeni fog, csak száraz hajra használjátok, én hajmosás után megszárítom,és rögrön vasalom. ha itt-ott nedves marad, az nem gond,de vizes hajra ne használjátok!

Írd le a tapasztalataidat, hátha segít a többieknek is. Az 1 dolog, hogy nekem bejött.szia!

38. figarina (válaszként erre: 37. - 0148b688d6)
2006. dec. 22. 22:18
a 45 w nem kevés!!!
2006. dec. 22. 20:13

Csillag hülyeséget írtam! Bocsi! Nem fok,hanem watt. Azért az más egy kicsit! :)

Ha fok lenne, már tuti kopasz lennék és adhatnám is el a szép kis simítómat! :)Jó,hogy írtad a dobálást,mert a fiaim ias szeretnék használni. Remélem azért hosszú életű lesz a kicsike.

Koka-di, a cím: Bp.,XIII., Hegedűs Gyula utca 19. A telefonszámot is adom, de lenn van(én meg fenn) de legközelebb azt is megírom. Stella Extra fodrászkellék üzlet, nyitva:hétfő-csütörtök 8-17-ig, pénteken 9-16-ig.

Szerintem utánvéttel is elküldik (nekik is üzlet).

A Remingtonnak utánajártam,annak,ami tourmalin bevonatos, ionos, stb. Egy a baj, csak 45W-os :(.

Az baromi kevés szerintem. Az ára 14 ezer, a GA-MA-nak 14500.-volt.

36. csillag80 (válaszként erre: 34. - 0148b688d6)
2006. dec. 21. 18:40

Szia!

Miért lenne kevés? Kipróbáltad már? Ha használat közben véletlen hozzáérsz, tuti sok lesz a 170 C is!!! :-)

Örülök, ha segítettem, írd meg a tapasztalatodat, remélem neked is beválik! Ja, és egyre figyelj! Le ne ejtsd!!! :-)

Szia!

35. koka-di (válaszként erre: 34. - 0148b688d6)
2006. dec. 20. 21:09

Nekem cím nem kell, mert vidéki vagyok, de az árát megírhatnád...

Bár, a címét is, hátha egyszer feljutok Pestre.:)

Köszi

2006. dec. 20. 20:02

Sziasztok lányok!


Csillag ma sikerült szert tennem egy ugyanolyanra, mint a tiéd. Bpen vettem a Hegedűs Gy.utcában van egy fodrászkellékes, ott. Nagyon jó, de nem kevés a 170 Celsius?

Ha valakit érdekel a cím szívesen leírom,ők árulnak Ga.Ma-t.

Köszi mégegyszer a segítséget.

33. figarina (válaszként erre: 31. - 0148b688d6)
2006. dec. 20. 12:53
Schwarzkopf OSIS flatliner spray vagy scream/hővédő/krém
2006. dec. 20. 09:45

Tegnap voltam fodrásznál, ő Remingtont használ, fel is kínálta 11 ezerért. Mire hazaértem ebben a havasesős, párás időben, nyoma sem volt a hajvasalásnak!

R E M I N G T O N T ne vegyetek ti sem!(ennyiért)

a drágább lehet, hogy jó, de ez...

2006. dec. 18. 17:54

Sziasztok lányok!

Remingtont néztem, van egy olyan,ami ionos , azt mondta az eladó,hogy ez azt jelenti,hogy a nedves hajra is jó. Ez 6ezer(na ennyiért nem sok mindent tudhat?). A másik 14ezer, szintén Remington professional valami, de nem ionos. Azt hiszem megkérdezem a fodrászomat.

Az ötlet nagyon jódrága Csillag, úgyis megyek szerdán, jól kihúzatom vele.

Ha valakinek van még újabb termékötlete(hővédő, stb)m írja meg léccike :)puszi nektek!

30. csillag80 (válaszként erre: 28. - Berni55)
2006. dec. 16. 22:05
Hasonlót tudok mondani a GA.MA-ról , akkor egy színvonal lehet a kettő :-)
29. csillag80 (válaszként erre: 27. - 0148b688d6)
2006. dec. 16. 22:02

Szia!

Magyar leírás nekem sincs, hogy mit tud, de nem is kellett, csak vasalja a hajam... :-)

A 33000 nagyon sok, és úgy kaptam, hogy a fordászom hozatta Olaszországból, ő nyilván nagykeráron veszi, de a 17-18 ezerben (kb ennyi volt egy éve, nem emlékszem pontosan) benne volt a postaköltség is, haszna nem tudom, mennyi volt rajta. Ha gondolod, elküldöm a számát, bár látom Te Bpen élsz, ő meg B.almádiban és Veszprémben dolgozik.

A Remingtont nem ismerem, Babylissről csak rosszat hallottam.

Amúgy - ha lehet 1 ötletem számodra - keress egy fodrászt, akinek van spéci hajvasalója, csináltasd meg vele egyszer a hajad, és meglátod, mennyire éri meg neked beruházni! A vasaládért nem szokott többet kérni (legyalábbis az én fodrászom).Szia!

2006. dec. 16. 21:54

Sziasztok!

Én most kaptam egy hajvasalót. Azelőtt mindig fodrász tudtta csak kiszedni a hajamból a göndörséget. A fodrászomtól kértem tanácsot hogy melyik a legjobb. Ő REMINGTONT ajánlotta, nekem a 2x védelemmel ellátott van, de egy csoda olyan egyszerűen és csodálatosra meg lehet vele csinálni a hajamat. Olyan mikor kész van mintha nem is én lennék :) A babyliss-t nem ajánlotta pedig árba az is ott volt.

2006. dec. 16. 19:34

Csillag! megkerestem, nem sok mindent írnak róla, hogy "mit tud",de bizony nem olcsó. Egy dán honlapon találtam meg, a tied 799 DKK-ról most 599 DKK-ra van árazva, a továbbfeljesztett változata 945DKK. (( 1 DKK 39,95Ft, vagyis közel 33 ezer Ft.:(

Háát, de lehet egyszer beruházok rá, na nem így kari előtt.

A Remingtont is dícsérik, majd annak is utánajárok. A magyar fodrászkellékeseknél nem találtam meg a tiédet sem és mást sem,általában Babyliss-t forgalmaznak.Nekem az van, a wet

and dry, elég jó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook