Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon törik a hajam a sok hajvasalástól.Van megoldás? fórum

Nagyon törik a hajam a sok hajvasalástól.Van megoldás? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 28. 10:15
igen, ne hajvasalózz.
25. Brad (válaszként erre: 24. - Hellcat)
2011. szept. 27. 20:57

szia,


nekem is nagyon törik. Söt, vekony szalu es nincs sok hajam. Plusz nagyon hullik sztem.


En nezelödtem olyan kapszulak utan, amik elösegitik a haj növekedeset, egeszsegesse teszik es megszünteti a hajhullast.


Ezt talaltam: Vichy Dercos hajhullás elleni ampulla


es ezt talaltam rola maqyarul: "Az Aminexil rögzíti a hajgyökeret, mert nem hagyja megszilárdulni az őt körülvevő kollagént. Az SP94 molekula a hajszál belsejébe hatol, és ott a hajat alkotó elemekké alakul át, így erősítve azokat. Három hetes használat után a hajhullás csökken. Az ampullakúrából árusítanak nők, illetve férfiak részére készültet is. Praktikus az egyszer használatos adagoló fiola. Sajnos nem a legolcsóbb, 12 fiola ára 10 ezer forint körül mozog"



ha lesz ra penzem en lehet kiprobalom. Az is lehet, hogy buktam xezer forintot, de lehet hogy helyreteszi egy eletre a hajam...

2011. szept. 27. 20:11
Visszatertem:D lassan 2 hete nem vasaltam a hajam egyszer sem...nehez kibirni de mindegy.Aztan ma voltam fodrasznal,sajna eleg sokat kellett vagni belole,ugy 8 cm-t es most igy eleg rovidke lett a hajam:S de muszaj volt mert azt mondta,hogy ameddig nincs levagva a torott resz addig ne is varjam,hogy rendbe jon illetve hogy elkezd noni...most kivancsian varom mi lesz az eredmenye.Addig is ki kell birnom rovidebb es hullamos hajjal:D
23. Seven of Nine (válaszként erre: 25. - Amine)
2011. szept. 22. 14:23

Szia! koszonom szepen az infot!!!!


A megvetele nem gond en se Mo-n vagyok, az ebayn megneztem mar, csak nem tudtam, hogy Te melyiket hasznalod, de most mar tudom:) koszi szepen!

22. 5239d91094 (válaszként erre: 21. - Seven of Nine)
2011. szept. 21. 15:02

Nekem személyes tapsztalatom a Kérastase-ról, hogy szar, nem ért sokkal többet, mint az olcsók. Persze, próbáld ki, lehet, hogy neked pont ez lesz a megfelelö.

Mint írtam, már három hónapja Phyto-t használok, az gyógynövényes, ricinusos és szuper.

21. Seven of Nine (válaszként erre: 18. - 07c4794583)
2011. szept. 21. 13:59

Koszi a valaszodat, rendelni fogok kerastaset, meg akkor naponta kenni fogom.

Amugy en joico-s k-pak-os keratinos cuccot hasznaltam, hat atszamitva 6rugo volt es igy is ciroksepru a buram.

Na majd kiprobalom a tiedet.


A herbal eszenzisz:) mint gyogynovenyes sampon az jo?

20. No-x
2011. szept. 21. 02:24
Egyik barátőm waxot használ, azóta nem törik a haja. Naponta vasalja.
2011. szept. 21. 00:07
ja es egy ideje rauch gyogynovenysamponokat hasznalok amik ilyen kezzel szedett gyogynovenyekbol allnak es azota az is megszunt, hogy allandoan iszonyat viszketett a fejem. mivel nekem meg a fejborom is fullra ki volt szaradva a nyuzastol. 3 nap utan csont be is korpasodott mindig. a fejvakarozastol megorultem es meg pluszban irritaltak a fejem ezek az ipari pantene meg egyeb vegyszeres, parumozott termekek szoval a gyogynovenysampon az tenyleg jo dolog.
18. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - Seven of Nine)
2011. szept. 21. 00:04

nekem csak a hajam vege volt iszonyat szaraz, kb az utolso ot-hat centi. en is sokat vasalom. en mindennap teszek ra - csak a vegere - meghozza reggel. heti ketszer hajmosaskor meg kicsit tobbet, a legfelso hajretegre vegig, de csak miutan megszaritottam a hajam, tehat szaraz allapotban hasznalom mindig, mert ugy jobban erzem, mennyire szivja be.

nekem nagyon sokat segit, nem ilyen iszonyat serpuszeru azota, es nem is kellett vagatnom vegre halistennek (elotte igen).

egyebkent szerintem keratinos termek es keratinos termek kozott eg es fold lehet szoval szerintem ilyen 1-2000 forintos cuccokat sose erdemes ilyesmibol venni mert azok biztos hogy tul olcsok ahhoz, hogy minosegiek vagy hatasosak legyenek. szoval en inkabb raszanok nyolc ezer ft-ot egy normalis cuccra minthogy kidobjak haromezret olyasmire, ami aztan egy betut nem hasznal...

2011. szept. 20. 14:15

A legtöbb sampon nem több sima mosószernél. Válassz növényit, vagy valami nagyon jó minöségüt.

És el a kezekkel a Loreál, Panten, Fructis és társaitól!

2011. szept. 20. 14:12

Phyto sampon és maszk ( növényi ) + ricinus.

Én is használom, szuper !

2011. szept. 20. 11:11

Minden hajmosás előtt csinálj egy nagy mély hajpakolást, amit jól maszírozz be a fejbőrödbe és a hajvégekre is jusson bőven belőle. Egy ilyen pakolást minimum egy óráig hagyj fent a hajadon, de ha több időd van, akkor egész nap és éjjel is maradjon.

Hogy mégis milyen pakolásra gondolok? Nem boltban vehető hajpakolásokra, hanem különféle hajolajokra. Kókusz olaj, ricinus olaj, mandula olaj, amla olaj, stb. Közvetlenül a hajmosás előtt az utolsó órára felturbózhatod hajbalzsammal is.

A sampon az, ami tönkreteszi a hajat és a nem megfelelő táplálkozás. Szedj vitamint, hajvitamint. Sampon után pedig alaposan balzsamozd a hajad, hagyd fent végig, amíg tusolsz vagy fürdessz. Ápolás kell a hajnak, főleg a végeknek. Hajmosás után pedig a legjobb hajvégápoló a kókusz olaj. Még nedvesen is tehetsz a hajvégekre, majd egy keveset szinte az egész hajadra már szárazon. Véd a napfény káros hatásai ellen és csodás csillogó lesz a hajad tőle.

Az is fontos, hogy a balzsamot mindig hideg vízzel öblítsd ki jó alaposan a hajadból.

Ha kíváncsi vagy az olajok jótékony hatásaira, olvass bele a naplómba. Nincs túl sok hozzászólásom, csak tömören a lényeg.

14. Seven of Nine (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2011. szept. 20. 10:59
Azert kerdezem , mert nemreg vettem en is egy keratinos apolot ill. kettot is. ugyan nem kenem mindennap, de nem vettem eszre semmi valtozast, a hajam elkepsztoen megy minden fele, mert ki van szaradva sok evig szoszkere festettem, most meg sotetbarnara, nem vasalom, es nem is szaritom. szoval nagyon erdekelne, hogy mennyire jo ez a termek , amit ajanlottal?
13. Seven of Nine (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2011. szept. 20. 10:50

Butter, hogy hasznalod a kerastase-t?


Most neztem utana, hogy lehet hajmosas elott, szaritas elott utan, naponta...

Ja es mennyit kensz a hajadra?

Te , hogy hasznalod? Es mennyire jo ez a termek?

2011. szept. 20. 10:12
A lányok itt csodát zengnek a ricinusolajról is. Van sok tag itt, aki naplót is vezet róla. Olvass utána egy kicsit!
2011. szept. 20. 10:05
hat vasalni egyaltalan nem fogom mert teljesen tonkretette...szaritasnal is latni,mert ilyen cmes darabok tornek le a vegebol.Ami megno az le is torik...mar tobb mint 1 eve vallig er a hajam...valamit tennem kell mert igy nem maradhat semmikepp.Majd most minden honapban vagatok 1-2 cmt aztan elobb vagy utobb lejon ami serult es akkor remelhetoleg megindul a novesben,meg abban is bizom h jot tesz neki ha nem is festem,mert az is karositotta.Most visszafestettem olyan szinre mint az eredeti igy nem olyan feltuno ha leno.
10. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Hellcat)
2011. szept. 20. 08:11

Van, de ne fesd, ne vasald, nagyon fontos, hogy kenjed napi szinten, és a hajszárítással nagyon csínján!

Ha körkefével, kihúzva szárítod, akkor minél később kezdd el (ne nedvesen, hanem amikor majdnem megszáradt), és gyenge, alacsony fokozaton. Persze hosszabb idő lesz elkészülni, de a hirtelen forró levegő és a gyors kefélős mozdulatok nagyon betesznek a hajnak.


Én ezt ajánlom, hajszárítás után bekenheted vele az egészet, de nem kell nagyon sok belőle:


[link]

2011. szept. 20. 08:08
Hát remélem.Most abbahagytam a vasalást,meg ma megyek vágatni belőle.5! éve vasalom és kínkeservesen nő egy kicsit.Pedig a tövén látszik,de a végén nem.Plusz rátett egy lapáttal,hogy lekoktélozták a feketét róla.De azt muszáj volt mert festeni sem akarom tovább.Szeretném ha teljesen rendbejönne és gyorsabban nőne.Van rá esély?:(
8. syria (válaszként erre: 1. - Hellcat)
2011. szept. 20. 08:08
Igen: felejtsd el a hajvasalót!
7. 07c4794583 (válaszként erre: 3. - Hellcat)
2011. szept. 20. 08:05
Ha ennyire kiszáradt, de sajnálnád levágatni, akkor vágass 2 centit, heti egyszer vasald csak szigorúan hővédővel, de a legfontosabb, hogy ápolóval kenjed - minden áldott nap egy mogyorónyit! rendbe fog jönni.
2011. szept. 20. 08:03
Ha vágatsz és nem nyúlsz hozzá többet a vasalóval, hamarosan meglesz az eredménye, hidd el, így volt a lányomnak is.
2011. szept. 20. 08:03
Az enyémet a festés csinálta ki, a fodrászkellékesnél kapható placentás hajpakolás csodákat tett vele!
2011. szept. 20. 08:02
Igen, ne vasald! Vágasd le a végét és használj balzsamot. A lányomnak a fodrász megtiltotta, hogy tovább vasalja. Nem tesz jót a hajnak.
2011. szept. 20. 08:02
Már 1 hete nem vasalom és vettem rá hővédő hajsprayt a hajszárításhoz.Ha vágatok belőle akkor gyorsabban nő majd?Rendbe jön?1 éve szinte semmit nem nőtt.Ami nő az letörik...
2011. szept. 20. 08:02
hővédő spré vasalás előtt, keratinos ápoló utána. illetve az utóbbi inkább minden nap egy kicsi
2011. szept. 20. 08:00
Nagyon törik a hajam a sok hajvasalástól.Van megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook