Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha betörnek hozzánk, és mi meglátjuk a betörőt, és jól ellátjuk a baját, akkor miért minket büntetnek meg? fórum

Ha betörnek hozzánk, és mi meglátjuk a betörőt, és jól ellátjuk a baját, akkor miért minket büntetnek meg? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
21. Zarahell (válaszként erre: 15. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 21:17

Nyilván, nem így kellett volna, persze.. Ezt én is aláírom.

Viszont a rendőrség részéről sem kellett volna lesz@rni.

Jah, és nem utolsó sorban nem kell a szerencsétlen nyugdíjasokat hetente kifosztani.

20. Dorka29 (válaszként erre: 16. - D1cc056cf3)
2009. ápr. 18. 21:14
Ha nem tudták, hogy ez önbíráskodás, akkor még az is könnyen lehet, hogy Ők maguk hívták ki a rendőröket.
19. Dorka29 (válaszként erre: 18. - Zarahell)
2009. ápr. 18. 21:14
Persze, értem, mire gondolsz, de azért képzeld el, hogy a Te gyereked, anyukád, stb. botlik meg az mellett a kerítés mellett és abban kapaszkodik meg...
18. Zarahell (válaszként erre: 13. - D1cc056cf3)
2009. ápr. 18. 21:12

Na, jól van, de szerencsétlen nagypapa korú bácsit hetente meglopták, és a rendőrség semmit nem csinált, mert "csak" a zöldségeit vitték el. (amivel egész évben dolgozott), de ez persze a rendőröket nem érdekli.

Az ok, hogy nem kellett volna akkora áramot vinni a kerítésbe, hogy meghaljon a cigányember, de én teljesen megértem a bácsit, hogy egy idő után tele lesz a töke.

17. Dorka29 (válaszként erre: 12. - Dindin19)
2009. ápr. 18. 21:12
:)
2009. ápr. 18. 21:11
De ha elkaptátok akkor nem vitt el semmit... Hogy került rendőrségre az ügy? Szomszédok hívták közben a rendőröket vagy mi?
15. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Zarahell)
2009. ápr. 18. 21:09

Na, azért az durva is. Akkor is emberölésről van szó, ha nem ez volt a szándéka...


Hiába bosszantó a lopás, azért mégsem Mezopotámiában vagyunk..


(Mondom, miközben az előző bejegyzésemben meg, hazugságra és verekedésre biztatok..;)

2009. ápr. 18. 21:08
Hát ha énis elkaphatom, minek várjak arra hogy elfussanak... 1óra mire odaérnének
2009. ápr. 18. 21:07
Hát ha halálest is van azért az kicsit másabb helyzet. De ha megverem azért ne büntessenek már meg!
2009. ápr. 18. 21:06

erről egy vicc jut eszembe, vhogy így hangzik.


a pasas észreveszi, hogy betörtek a házába, hátul vannak az udvaron.

Felhívja a rendőrséget, közlik, hogy nincs bent autó, nem tudnak kimenni, tartsa fel őket, majd ha lesz szabad autó vmikor kimennek.


a pasi pár perc múlva újra csörög:

-szeretnék szólni, hogy a betörőket lelőttem, négyen voltak, mind meghalt.


le sem teszi a kagylót, a rendőrök megjelennek több kocsival, még a kommandó is.


Sikerül tetten érni a betörőket, s felhábordva kérik számon a pasitól, hogy miért hazudott?

- miért, mert különben nem jöttek volna ki....



sajnos, valahol ez a valóság.

2009. ápr. 18. 21:05
:) Igen ez érdekes... hogy hogy derült ki. De próbálhatnák a jogos önvédelmet hasznosítani a törvénykönyvben....
2009. ápr. 18. 21:05

"Van egy ország, ahol álmomban jártam..."


Sajnos ez nem Amerika.


Volt az a bácsi is, aki áramot vezetett a kertje köré, mert hetente meglopták, aztán meghalt a tolvaj, és most a bácsit akarják börtönbe csukni...

9. Dorka29 (válaszként erre: 6. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 21:03

De azért azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy ilyen megruházott betörő elkullog a rendőrségre fejlejentést tenni..


Szóval, ilyen esetben vagy hívod a rendőrséget és nem verekszel, vagy nem hívod őket...:)

2009. ápr. 18. 21:03

Kicsit jobban megvertétek a kelleténél, vagyis 8 napon túl gyógyuló sebet kapott, ami azt jelenti bármelyik országban, hogy mindegy mi volt, de aki ütött, az a hibás. és az önbíráskodást mindehol büntetik.

No meg jó ügyvédje lehet a betőrőnek.

2009. ápr. 18. 21:02
Az a baj, hogy álltalában mindenki önvédelemre hivatkozik, mert az is ugye. De önbíráskodásnak veszik vagy hasonló... Pontosan le kell tagadni. Ennyi
2009. ápr. 18. 21:00

Az, hogy megvered, az is bűncselekmény. Illetve attól függ, hogy milyen súlyosak a sérülések.


Egyébként meg, önvédelemre kell hivatkozni, vagy pedig egyszerűen le kell tagadni, hogy Ti vertétek meg. Ha ketten voltatok, a betörő pedig egyedül, akkor nem tud mit csinálni.


(Tudom, hogy ez nem túl szép dolog, de el tudok képzelni olyan szituációt, ahol hajlanék erre a megoldásra...)

2009. ápr. 18. 21:00
Ha kicsit megvered is lehet belőle bünti...
2009. ápr. 18. 20:59
Na, az attól fűgg miként látod el a baját.
2009. ápr. 18. 20:59
Mert ITT vagyunk MOST és ilyen a JOGREND!!!
2009. ápr. 18. 20:58
Mert ilyen egy szar törvény van magyarországon.
2009. ápr. 18. 20:57
Ha betörnek hozzánk, és mi meglátjuk a betörőt, és jól ellátjuk a baját, akkor miért minket büntetnek meg?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook