Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha betörnek hozzánk, és mi meglátjuk a betörőt, és jól ellátjuk a baját, akkor miért minket büntetnek meg? fórum

Ha betörnek hozzánk, és mi meglátjuk a betörőt, és jól ellátjuk a baját, akkor miért minket büntetnek meg? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
51. Zarahell (válaszként erre: 49. - Binky)
2009. ápr. 18. 22:16

Szerintem itt mindenki megérti a nézőpontod, hogy embert ölni milyen dolog.


Viszont a bácsi nem tudta, hogy ez lesz (ugye szét is kürtölte a faluban, és nem úgy volt, hogy olyan egyszerűen meg lehet közelíteni egy zárt kertet)

A tolvaj viszont szándékosan vagy századjára lopott.


Nem ölnék embert soha, viszont soha nem vinne rá semmi, hogy lopjak.

50. Dorka29 (válaszként erre: 48. - Bernuska)
2009. ápr. 18. 22:12

Érdekes... nekem is az volt a benyomásom, hogy a korára céloztál.


A kor csak egy állapot, semmit nem jelent, max. azt, hogy neki még nincsenek ráncai, neked meg már igen. (Nem bántásként, nem ismerlek, csak ez elég szemléletes.)


De ha nem a korára céloztál, akkor olvasd el az utolsó, "orrocskás" mondatodat, és képzeld el, hogy olyan valakinek írod, aki 10 évvel idősebb nálad és nem 10 évvel fiatalabb..

Tuti, hogy nem így fogalmaztál volna.

49. Binky (válaszként erre: 48. - Bernuska)
2009. ápr. 18. 22:10

persze, hogy védeném

de nem így

vagy te csak baseball ütővel, boksz kesztyűvel és 220 volttal lennél rá képes?

a bácsit(ha már egyszer elkönyveltük annak) sajnálom, a betörőt is, de ez semelyiküket nem mentesíti az egyéni bűnük alól

bár nekem az emeberi élet kioltása azért jóval megelőzi a betörést a listámon...

48. Bernuska (válaszként erre: 47. - Binky)
2009. ápr. 18. 22:06

Na, most megnéztem, hány éves is vagy, ha már így felhívtad rá a figyelmem :) értem.


De én a hozzászólásaid alapján ítéltelek meg, nem a korod alapján.


Azt hiszem, ha neked is borsot törne valaki az orrocskád alá, lenne ítélőképességed, és talán te is védenéd a tulajdonodat.

47. Binky (válaszként erre: 46. - Bernuska)
2009. ápr. 18. 22:02

pedig én néha szívesen:)

a lehető legprimitívebb dolog valakit a kora alapján meg/elítélni

46. Bernuska (válaszként erre: 45. - Binky)
2009. ápr. 18. 22:00
eszem ágában sincs... :)
45. Binky (válaszként erre: 43. - Bernuska)
2009. ápr. 18. 21:59
cserélhetünk.
44. Bernuska (válaszként erre: 41. - Bernuska)
2009. ápr. 18. 21:57
Ja, ez kedves Binky-nek írtam :)
43. Bernuska (válaszként erre: 39. - Binky)
2009. ápr. 18. 21:56
hatalmas élettapasztalat :S
2009. ápr. 18. 21:56
látszik
2009. ápr. 18. 21:55

Írok egy másik példát: szintén Borsodból:


Egy ismerős bácsi meghalt, a háza üresen maradt, és beköltözött egy "hajléktalan" roma család...

A bácsi fia nem tudja kirakni őket, mert személyiségi jogokat sért vele....130000 Ft számlát csináltak neki (villany, gáz, természetesen a srácnak kell kifizetni)

Ez is jogos?

Éljenek a romák! Oda nekik a te házadat is!

40. Zarahell (válaszként erre: 39. - Binky)
2009. ápr. 18. 21:55
Utálod az embereket... no comment...
39. Binky (válaszként erre: 37. - Bernuska)
2009. ápr. 18. 21:51

aki hülye haljon meg alapon?

ezért utálom az embereket...

38. Binky
2009. ápr. 18. 21:49
akkor is megbüntetnek, ha a kutyád megharapja a betörőt, kivéve, ha kiírod, hogy Harapós kutya...
37. Bernuska (válaszként erre: 30. - Binky)
2009. ápr. 18. 21:49

Az vezette rá a cigányt, hogy sz@rt dolgozni.

Teljes mértékben a bácsi mellett állok.


A 87 éves nagymamám magatehetetlenül nézi végig, amint heti 2-3 alkalommal lopnak a kerjéből: egy vödör körte, egy "kis" sárgarépa, leszediki a paradicsomot...stb. Anyu műveli a kertjét (segít az anyjának), napi 8 óra irodai munka után, és gáz, amikor egy marék eper sem marad a gyerekeknek.....

36. Binky (válaszként erre: 33. - Zarahell)
2009. ápr. 18. 21:48

akkor engedjük ki azokat is, akik részegen vezettek és öltek meg egy járókelőt...ők se csinálnák biztos többször

a törvény ennyire azért nem hajlékony...jobb is így

35. margareta51 (válaszként erre: 25. - Pircsi24)
2009. ápr. 18. 21:47

Azt hiszem a tv-ben lattam ezzel kapcsolatos beszedett.Szerintem maganteruleten nincs mit keresenek,nem lehet hogy azzal magyarazzak ki veletlenul kerultek be masnak a jogtulajdonaban es masnak a munkajat tonkre tegyek.Szerintem ha ott elkapod isteniesen helyre kell hozzni az agyat az illetonek.Ha torvenyre kerul a sor a sertetbol meg vadlot lesz.

Nalunk a tv-be van egy ilyen vitta mar kozel harom hete,Bukarestben tortent az egyik gazdagnak elloptak az autojat 100 ezer euro erteken feluli volt.O hivta a boadigardjait es azok elkaptak a tolvajokat allitolag loves is eldordult,elvittek a tolvajokat es helysegbe/restibe/es mindegyikkel iratott egy elismervenyt hogy hogyan loptak el az autot.Amiert nem szolt a rendorsegnek a tortentekrol letartoztattak ket hete es a tegnap delutan engedtek ki,de a vad ellene folyik.Ez most tudodot ki hogy egy civil rendor ott volt amikor a tolvajok irtak az elismervenyt.Ezt a draga autot vagy elakartak vinni kulfolre vagy zsarolni a gazdag embert.Es ami a vicc a tolvajok szabadon setalnak.

34. Binky (válaszként erre: 32. - Nesseun Dorma)
2009. ápr. 18. 21:46

akkor ne írd le

a kerítés mellesleg valóban átugorható magasság volt, de annál kissé nagyobb ergo nem térdig ért

(mert a fickók nem tudták átugorni anélkül, hogy támaszkodtak volna rá)

a veteményeskert tulajdonosának a cselekedete abszolút elítélendő, a személye talán igen/ talán nem (mivel nem ismerem személyesen)

2009. ápr. 18. 21:46

Visszacsinálni senki nem tudja, a bácsi már kismilliószor megbánta, lenyilatkozta, hogy ha ezt tudta volna, hogy ilyen vége lesz, akkor inkább ingyen ajándékba odaadta volna a cuccokat.

Attól, hogy a 60 éves bácsit börtönbe csukják, semmi nem lesz jobb.

Attól nem éled újra a részeg cigányember, és börtön nélkül se csinálna többet ilyet az öreg.


Viszont sok igazi, szándékos dolgot megúsznak emberek.

2009. ápr. 18. 21:41
Nem tetszik az a ja az elején. Oda írtam, h azt hiszem ... (ami annyit takar, h nem vagyok biztos benne)
31. Binky (válaszként erre: 29. - Nesseun Dorma)
2009. ápr. 18. 21:38

ja és a pasi abba halt bele, hogy a térdmagasságú kerítésben megbotlott?

rosszul tudod, 220 volt

30. Binky (válaszként erre: 27. - D879a0c5b4)
2009. ápr. 18. 21:34

nem feltétlenül lopásról van szó... én nem ismerek olyan embert, akinek ne lettek volna apróbb-nagyobb bűnei

sose tudhatott mi vezetett egy másik embert arra a cselekedetre

2009. ápr. 18. 21:33
Ha jól tudom az öreg bácsika a hátsó kert kerítésébe vezetett áramot és még csak nem is 220-at (azt hiszem) és kb térdmagasságban húzta ki a drótot és még a faluban is figyelmeztetett majdnem mindenkit, ennek ellenére a részeg roma elment lopni... a feleségét azóta is fenyegetik és ha jól hallottam a riportban, nem csak zöldségeket loptak.
28. Binky
2009. ápr. 18. 21:33
hála édes Istenemnek, hogy én nem értem meg azokat az embereket, akik szándékosan kockára teszik egy másik ember életét... a bácsit ugyan kicsit sajnálom, hogy nem tanult rendesen fizikát és nem tájékozódott, vagy nem másképp védte meg a kertjét... de ez nem menetesíti semmi alól
27. d879a0c5b4 (válaszként erre: 26. - Binky)
2009. ápr. 18. 21:33
Csak ez nem az a kerítés volt, aminek csak úgy neki lehet esni, és a lopás sem egyszeri alkalom volt az élet egy sötét pontján, hanem sokszoros. És igen, én még nem loptam senkitől...
26. Binky (válaszként erre: 10. - Zarahell)
2009. ápr. 18. 21:30
És ezen csodálkozol??! És ha egy gyerek piszkálgatta volna a kerítést, ha csak valaki rátámaszkodott volna, ha valaki szórakozott volna, ha valaki elkövette volna életének egy sötét pontján a lopást (kinek nincsenek bűnei, mutassatok egy ember), akkor haljon meg??
25. Pircsi24 (válaszként erre: 19. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 21:25
Két embermagasságú kerítésen kellett átmászniuk mielőtt a zöldségeságyás körüli áramosba botlottak ... tehát nem a ház előtti utcafronton lévő ágyás körül volt a kerítés.
24. margareta51 (válaszként erre: 12. - Dindin19)
2009. ápr. 18. 21:24

A vicc igaz lehet.Ezelott 25 eve varosunk kereskedelmi fopenztaraban dolgoztam ejjszakai programom volt 22 oratol reggel 4-ig.Mentem be a szolgalatba egy illeto megtamadott szerencsere volt annyi erom hogy tudtam kiabalni elszaladt,jott kozben egy taxi beultem es elvitt a szolgalatig,kesobb jonn a ferjem hozzam es mondom mi tortent, nem hitte el.Miutan befejeztem a munkam indultunk ki a kapun amikor a ferjem eszre vesz egy ferfit hogy az epulet sarkanal all kerdi tolem ez volt?megfordulok es tenyleg az volt de az kezdett szaladni vegul nem sikerult elkapni,a vallalatunk kapusa elkapta es felhivott hogy menjunk vissza a vallalathoz,na megtortent a rendorseg nem akart kijonni,vegul nagynehazen kijottek csinaltak a jegyzokonyvet,a ferfi elottuk megfenyegetett,hogy elfogkapni engem ejjel amikor megyek a lakasomra,na de mi volt a meglepo a rendor azt mondta a ferjemnek a ferfi lehet a szeretom.Na mit szoltok ehhez?


Nagyon sokat tudnek irni,konkret esetekrol csak ami velem tortent.

Igaz ez Romaniaba tortent,de nalatok is a torvenyek nagyon jok!!!

23. Dorka29 (válaszként erre: 22. - Zarahell)
2009. ápr. 18. 21:21
Jaa, értem.
22. Zarahell (válaszként erre: 19. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 21:19
Ez egy hátsó zöldségeskert volt, úgy tudom (ahogy láttam valami műsorban) nem volt egyszerű oda bejutni. Eleve valahogy be kellett valahogy mennie, mert csak a zöldségei köré vezette az öreg az áramot.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook