Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a vesében homok van, milyen gyógymódok léteznek, hogy megelőzhető legyen a kő kialakulása? fórum

Ha a vesében homok van, milyen gyógymódok léteznek, hogy megelőzhető legyen a kő kialakulása? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. dec. 22. 22:16
Három havonta szedek rovatinex gyógyszert 2 dobozzal Napi három szemet szedek be reggel délben és este . Furcsa dohos illata van . Meglehet szokni.Hat havonta járok urulógushoz . Nem szeretnék mégegyszer veseműtéten átesni .Igyatok napi 2.5 3 liter folyadékot . Ha fáj a vesétek akkor ne várjatok , menjetek dokihoz !!!!!
35. Pirosalma (válaszként erre: 34. - 2ab728965c)
2007. nov. 10. 16:26
Igen, de az sem minden esetben jó ötlet (pl. a kálcium-foszfát kőnek hiába lúgosítasz, csak ront a helyzeten, ellenben a húgysavkőnek használ).
2007. okt. 23. 20:18

Úgy tudom van erre egy gyógyszer, ami lúgosítja a vizeletet és nem engedi hogy homok képződjön.

A nevét sajnos nem tudom, mert kidobtam a dobozt, de apró sárga kis golyóbisok voltak...valami olyasmi neve volt hogy Rovatinex, vagy ilyesmi....

Bocs ha előttem már írta volna valaki, nem olvastam vissza!!!!!!!

2007. okt. 21. 19:36
írengeteg teát kell inni. Én a sört nem szeretem, a tea is hatásos szokott lenni (termáészetesen cukor nélkül). Még jobb, ha medveszőlőlevél teát iszol. Az kimondottan kőhajtó. Az íze rossz, de a cél érdekében mindent.
2007. okt. 6. 23:03
A legtutibb ha sört iszol. Az alkoholmentes is megteszi a hatását.
2007. okt. 6. 11:02
Bő folyadékbevitel/min. napi 2 -2,5 liter tea, mivel a tea természetes vízhajtó/, rengeteg séta/nem erős torna/. MINDENKÉPP ORVOS!!!!!!
30. Pirosalma (válaszként erre: 28. - Pirosalma)
2007. okt. 3. 16:55
Basszus, most olvasom: foszfátkövet akartam itt írni.
29. Éva
2007. júl. 22. 20:37
Bő folyadék!Sze:Rovatinex!
2007. júl. 12. 15:08
Persze nem egyszerű, mert az oxalátkőnek meg a lúgosítás nem tesz jót:-/
27. Pirosalma (válaszként erre: 26. - Pirosalma)
2007. júl. 12. 14:58

Bocs, elírtam.


"Tea, kávé, egyéb KOFFEINtartalmú ital fogyasztása jelentősen mérséklendő..."

26. Pirosalma (válaszként erre: 22. - Bejusbaby)
2007. júl. 12. 14:56

Szia!

Nem vagyok orvos, így csak mint laikus szólol hozzá.


A lúgosító diéta jót teHET neked (húgysavkő és a kalcium-oxalát miatt is), csökkenteni a purinbevitelt (húsok, halak, hüvelyesek - a felsorolás a teljesség igénye nélkül!). De még inkább réjönni, hogy mi okozza a túlzott húgysavtermelést (pl. elhízás), ha nem étrendi az ok. Az alkohol fogyasztása jelentősen mérséklendő (ha fogyasztasz)!


Az oxalátkő miatt pedig ha C-vitamin-kiegészítőt szedsz, azzal jó lenne leállni, vagy legalábbis csökkenteni a bevitelt. A kalciumbevitel mérséklésére is szükség leHET. A mozgás növelése segíthet, mérsékelheti a csont kalciumleadását (és ezzel a vizelettel ürülő kalcium mennyisége is csökkenHET).


Tea, kávé, egyéb alkoholtartalmú ital fogyasztása jelentősen mérséklendő, dohányzás mellőzése.


Ezek csak iránymutatásul szolgálnak, mindenképp konzultálj az orvosoddal a diéta ügyében (vagy ha meg lehet állapítani, mi okozza a problémát), majd egy dietetikussal, aki az étrendben segít.


A lúgosító étrendről: [link]

[link]


Remélem, segíthettem!

25. vapi
2007. júl. 12. 09:08
Sok-sok folyadék, és rovatinex.
2007. júl. 11. 23:12
Egy jó reflexológus, egy kis gyógytea, Golden Yacca kapszula kúraszerűen alkalmazva eredményes.
2007. júl. 11. 19:55

NEKEM VESEKÖVEM-ÉS HOMOKOM VAN MINDEN KÉT-HÁROM ÉVBEN JELENTKEZIK.NEM TUDOK SOK FOLYADÉKOT INNI AZ A PROBLÉMÁM,NÉKEM KÁLCIUM-OXALÁT AZ ÖSSZETÉTELE,A GYÓGYSZERTÁRBA KAPHATÓ A MIRA-GYÓGYVIZ EZT ADTÁK RÁ,ÉS A DOKI MONDTA HA EGY MÓD VAN RÁ NE KELJEN MÉG A KÖVET TÖRNI,INKÁBB SZEDJEM HÁROM HÓNAPIG EGYFOJTÁBAN A ROVATINEX-----KAPSZULÁT ÉS ARÁNYLAG SOK FOJADÉKOT UTÁNNA MERT EZ FEL TUDJA OLDANI A KÖVEKET ÉS NINCSEN AKKORA FÁJDALOM-SEM HA TÁVOZIK.

A KAPSZULÁT MÁR LEHET RECEPT NÉLKÜL KAPNI A GYÓGYSZER TÁRAKBAN.1000,FT.AZ ÁRA.NYUGODTAN PRÓBÁLD MEG SEMMI ESTRE SEM KÁROS,ÉS TUDD MEG A KŐ ÖSSZETÉTELÉT CSAK IGY TUDOL KELLŐEN DIÉTÁZNI.

2007. júl. 2. 17:49

Nekem vesekövem volt. Két összetevőből állt: oxalát és hugysavkő. A doki azt mondta, hogy diétázzak. (Kombináljam a két kőtípusnak megfelelő diétát - na kb. krumpli engedélyezett lenne)

Sok folyadék. Ha nem akarsz diétázni.

Amikor én szenvedtem a köveimmel iszonyatos mennyiségű teát és vizet ittam meg. Lehet a végén már rosszul vagy tőle - de ez legalább tuti. Jól átmossa a veséidet.

2007. júl. 2. 16:33
Sok folyadékot,teát igyál.
2007. júl. 1. 20:33

Attól is függ, milyen összetételű a kő. Egyes fajtákat lehet gyógyszerrel oldani, létezik UH-os kőzúzás is. És nagy mértékben függ a táplálkozástól is, meg a hajlamtól, folyadékbeviteltől. Nem olyan egyszerű!

Ilyet inkább orvossal kellene megkonzultálni, lehetőleg legalább hárommal, aztán a véleményekből gyókót vonni, átlagolni.

2007. jún. 30. 19:38
Nemreg olvastam egy cikkben, hogy a kalciumfogyasztas csokkenti a kialakulas eselyet. Mivel a veseben a ko a sajat csontokbol van, nem az etelbol, amit elfogyaszt az illeto.
2007. jún. 30. 19:21
Nekem homok,kő van minden...A kőre kaptam gyógyit,de sok sok folyadék.azért 3-4 l szerintem elég.Nemvagyok kis darab,de 20litert hová tudnék önteni?Talán ha beülök a wcre egy 20 l hordóval és nem jövök ki míg nem végeztem...de még akkor sem...
2007. jún. 15. 18:11

A leghatásosabb a medveszőlőlevél tea, bár az íze rémes. Annak akinek baja van, az mindent meg tud inni.Akinek pedig már köve is volt, az pláne mindent meg tud inni, mert meg akarja inni.

Ha besűrűsödik a homok, lesz belőle kő. Ha ez lebeg a szemetek előtt, sok folyadékot fogtok inni ha jól esik, ha nem.

16. Elviracska (válaszként erre: 15. - Saci49)
2007. máj. 28. 19:42
Igen ,nekem is gyógyteát irtak fel ,remélem a fogyasztása segiteni fog,mert sajna már kövesedik be ...:(((
15. Saci49
2007. máj. 28. 15:44
Ha valóban van vesehomokod és kő még nem alakult ki,gyógytea a legjobb megoldás és az ugrálás.Gyógytea kapható minden bió és gyógynövényboltban és patikában. Ha megittad a teát, rá félórára ugorj 10x pároslábbal, vagy lábujjhegyreállj és a sarkadra döccenve engedd le magad. Nekem használt! Ennek 5 éve!
14. dori79
2007. máj. 28. 10:13
abevitt folyadék mennyiségére oda kell mindenkinek figyelni.(2 L)
13. gpetra
2007. máj. 28. 09:56
Nem kell túlzásba vinni a folyadékfogyasztást annak sem, aki vesebeteg. 2 liter folyadék untig elég. És állítólag a tea jobb, mint az ásványvíz.
12. Elviracska (válaszként erre: 10. - Huncutka84)
2007. máj. 28. 09:45
Alig birom a másfél litret meginni,komolyan,nemtudnék én egy literrel sem többet meginni...
2007. máj. 27. 13:50
Sok-sok folyadék, lehetőleg szénsavmentes víz.
10. Huncutka84 (válaszként erre: 4. - Elviracska)
2007. máj. 25. 15:21
Nem, tényleg 20at:). 2 litert alapból kell innia az embernek 1 nap.... Úgy éreztem magam mint egy teve...
2007. máj. 25. 15:07
Ha nem akartok meghalni, ne igyatok 20 litert!
2007. máj. 24. 23:08
csalántea, korpafűtea, galajtea, mezei zsurlótea, és nagyon fontos nem szabad vissza tartani.
2007. máj. 24. 21:55
Sok folyadékot igyál.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook