Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a gyerek kér valami apróságot a boltban, megvenni vagy sem? fórum

Ha a gyerek kér valami apróságot a boltban, megvenni vagy sem? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. nov. 14. 16:48
Ez tetszik. :)
2021. nov. 14. 16:41
Ez egy jó kérdés. Amikor a gyerekek kicsik voltak mi is megbeszéltük, csak egy dolgot választhatnak. Amikor már kamaszok voltak többször beszéltünk anyagi helyzetünkről, ha drágább dolgot akartak, megbeszéltük mikor tudjuk megvenni. Amikor egyetemre mentek, volt egy fix összeg amivel támogattuk Őket. (dolgoztak nyáron, hogy finanszírozzák a kiadásaikat) De élveztük a férjemmel, amikor mesélték mennyibe kerül egy zsömle. A lényeg, megtanulták, hogy mindennek van értéke. Most, hogy nagymama lettem.... Ezt nehéz betartani. A fiam azt mondta beszerzési stoppot rendel el. Nincs több játék, nincs több ruha. Amikor reklamáltam azt mondta, hogy szeretné, ha az Ő kisfia is tudna örülni minden apróságnak, és nem azt látná, hogy mindent megkap azonnal.mondom, de hát 8 hónapos. A válasz erre, hogy akkor nekem is lesz időm felkészülni arra, hogy nemet mondjak. Büszke vagyok Rá. Nem az a lényeg, hogy ha van rá pénzed, akkor nem számít semmi, hanem az, hogy az is a neveléshez tartozik, ha nemet mondunk, akár egy pár száz forintos vacakra.
2021. nov. 13. 13:55

Attól függ, hogy mi az az apróság.

Csoki az mindig van itthon, azt ritkán. Sajtos rudat szoktak kérni, hogy hazafelé elrágcsálják és kubu italt, gyümölcspürét. Ilyeneket természetesen megveszek.

Játékokat meg kapnak alkalmanként, de nem veszek meg nekik mindent amire rámutatnak, így is úszni lehet már a kacatokban nálunk. A nem az nem. Egyébként is ritkán viszem őket szupermarketbe.

2021. nov. 13. 11:02
Hisztizni hála az égnek nem szokott, mindig csak szépen kér. Gyümölcsöt meg joghurtot én is veszek bármikor, édességet nem, kap eleget másoktól. Ha könyvet kér azt megveszem, apróbb játékokat pedig hol igen, hol nem.
32. forrest2010 (válaszként erre: 31. - Gyöngy:))
2021. nov. 13. 09:36
... akkor legyen feneketlen a pénztárcád !!!
31. gyöngy:) (válaszként erre: 30. - Libikóka)
2021. nov. 13. 07:44
Igen 🙂...most meg már csak egy 5 ezrest, csak egy 10 ezrest 😃
30. libikóka (válaszként erre: 29. - Gyöngy:))
2021. nov. 13. 07:39
Óh azok a régi szép: csak egy csokííít,,,,,idők:DD
2021. nov. 13. 07:37
Már csak üzen, hogy utaljak pénzt a kártyájára 😀
28. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 13. 07:29
Van, amikor vedd meg és van, amikor ne ;)
27. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Muraja)
2021. nov. 13. 07:21
... kedves Muraja !!! neked halvány fogalmad nincsen a " gyerekpótlékról" / családi pótlékról !! / h az kb mire elég ?! abból itthon nem eszel /etetsz/ egész hónapba napi 1 db-ot se a gyerekkel és az még csak 1 reggeli ! vannak kamaszok , akiknek még kenyérből se jut naponta elegendő ! nem pedig croissantból !! :( :(
26. forrest2010 (válaszként erre: 15. - Muraja)
2021. nov. 13. 07:13
... pedig akár hiszed ? akár nem ? a korlátokra hatalmas szükség van !!! és nem csak a gyerekeknek !!! attól még h a zember nem hagy rájuk mindent ? szeret/het/i is őket !
25. forrest2010 (válaszként erre: 24. - LBO)
2021. nov. 13. 07:06
... inkább szíveset :)))))))))) mint hátul középen barna vonalkódosat !!! @@@@@@@@@@@ 😍😍😍
24. LBO
2021. nov. 12. 21:06
Kicsi korukban soha nem kértek semmit. De tényleg! Mehettünk velük bárhova, soha nem volt hiszti. Egy doboz joghurtnak is tök tudtak örülni. De amióta kamaszok... 🤦‍♀️ Legyen az édesség, vagy "hülyezokni" (így hívom ezeket a mintás, színes zoknikat), vagy bármi más, meglátják és ott a bolt közepén kezdenek el könyörögni hogy vegyük meg. Legutóbb a nagyobbik valami szíves, tojásos alsógatyát könyörgött ki. 😂
2021. nov. 12. 19:27
Szuper! :)
22. dafke
2021. nov. 12. 19:25

Én ha a picivel megyek (4 éves), előtte mindig megbeszélem, mit fogunk venni. Ha pl. kifejezetten azért megyek, hogy banánt vegyek neki, leszögezem, hogy azért megyünk, meg veszünk mondjuk kenyeret és kész. De olyan is volt, hogy ki volt számolva a pénz nagyon, és mondtam neki, ezeket vesszük, mást most nem veszünk. Olyan is volt, hogy előtte más dolgot is el kellett intézni (ami egy kisgyereknek unalmas, posta stb.), mondtam neki, ha szépen viselkedik, választhat valami finomságot magának a boltban majd, egyet. És bizony mikor hasra vágta magát a postán, utána nem volt finomság, krokodilkönnyek ide vagy oda.

Szóval ez teljesen szituáció függő. Gyümölcsre, joghurtra sosem mondom, hogy nem. De csokira annál inkább, mert így is annyi csoki van itthon, hogy borzasztó. Még tavalyi szaloncukor is van, lehet, lassan kidobom. :D Túró rudi, tejszelet általában akkor, ha okosan viselkedik. Ha rosszalkodik, ki van zárva.

Egy falusi kisboltról beszélek, amiben 10 perc alatt szétnézel.

Egy hiper más, ha van lehetőségem, oda nem viszem a kicsit. Inkább onnan online vásárolok, kész katasztrófa gyerekkel.

2021. nov. 12. 19:24

Az utolsó mondat megér egy csillagos ötöst.

Bizony, nem árt idejekorán megtanítani a gyereket arra, hogy nem minden vágya teljesülhet azonnal. A zsebpénz jó ötlet. Így megtanulja értékelni a pénzt, és hogy a vágyakért neki is tennie kell valamit.


A fórumindító kérdésére pedig: igen, lehet a gyerkőcnek apróságokat venni, de az apróság nagyon tág fogalom. Nem mindegy, hogy kinek mi az apróság. Túlzásba esni sem szabad.

De ebben a témában - éppúgy, mint a gyerekneveléssel kapcsolatban - nagyon nehéz állást foglalni. Mindenki másképp csinálja. :)

2021. nov. 12. 18:40

Én engedékeny vagyok.

Nem minden cart veszek meg, de a legtöbbet igen. 🤣

Na, nem édességet, az van otthon amúgy is elég..

Ilyen-olyan iszi-most a topjoy a mániája.

Lego figurák.

Vicces fejpánt.

Rágcsi.

A vásárlás végén meg mindig kér egy százast, belepörgeti abba a marhaságba ami kis gumilabdát ad ki. Nagy boldogan viszi a kutyának játszani.

Ha valamire nemet mondok akkor meg addig spórol míg meg nem tudja venni.

19. Muraja (válaszként erre: 16. - Mézes-Krémes)
2021. nov. 12. 17:09

Tavol aljon tölem minden " agresziv megnyilvanyulas " es kepzeld ell a lanyom sogorjanak a kis fia szinten egy gurulo kis micsoda lett ... Egyszeru volt a megoldast ; semi szenhidratok es a teljes vad modon hust - husal evett.. sikerult ? na korai meg megmondani mert sajnos a nagyija zabalo gepet csinalt belölle ...Felnött diktal.... nem a gyerek iranyt valo tisztelet ?

Hat mar a csapbol is ez folyik , a cukor , cukor etc. nem a cukor a ludas nem az embereknek a sajat mentalis rabszolgasagaban szenvedese .

2021. nov. 12. 16:45
Ha lenne gyerekem ,megvennèm neki.
17. Sz123 (válaszként erre: 12. - Muraja)
2021. nov. 12. 16:45

Hogy mi van?

Egyrészt azt sem értem, amit írtál, másrészt meg nem tudom, miért álltál belém.

16. Mézes-Krémes (válaszként erre: 15. - Muraja)
2021. nov. 12. 16:36

Édesség hiszti, agymosás? A vércukorról hallottál már? Vagy az is csak kitaláció?! 😀

Van olyan ismerősöm aki így vélekedik, és a gyereke 11 éveset 100 kiló legalább, mert sem neki, sem a szüleinej eszébe nem jut ez fontolgatni. 🤷‍♀️ Ő bajuk, mondjuk én letojom, semmi közöm hozzá, csak fura.


Amúgy a kritikát azért írtam, mert te is ilyen agresszívan reagáltál a többieknek.

Szerintem nem állandó korlátozás az, ha nem vesznek meg mindent azonnal a szülők. A felnőtt diktál, nem a gyerek. Ennyi.

15. Muraja (válaszként erre: 13. - Mézes-Krémes)
2021. nov. 12. 15:51

Croissant nem pontban edeseg .... reggelire lehet mindennel talllni . Tojas krem , marmelad etc . amit az ember talal othon. Apropo a helyesirast ne minösitscsed mivelt soha eletemben nem jartam magyar iskolaba. Ferjem iranyt valo tiszteletben tanultam meg irast de egesz eltemben magyar irodalmat olvastam.

Ez a edesegi hiszti is egy agymosas kampany muvelete sajnos sokan kaptak - kapjak be horgostol.....

Tudod ha nem a szulö korlatoza meg mindenben a gyerköcöket eszukben sincs hogy fontolgasak ezt a kerdest. No de az ember ( tisztelet a kivetelnek ) mindenben akarja meghatarozni mitt hogy mikor tegyen ... ugye ? ismerös - ha nem akor irany a fejlesztö .... Szoval tudod mi ? szeretni ne es nem allandoan mindenben korlatozni a kis nepet .

14. NomNom (válaszként erre: 12. - Muraja)
2021. nov. 12. 15:46
Pont akinek válaszoltál egy szóval nem mondta, hogy a pénz miatt nem kap meg valamit a gyermek. Ha croissontot választ akkor mi van??
13. Mézes-Krémes (válaszként erre: 12. - Muraja)
2021. nov. 12. 15:30

Nehéz értelmezni az írásod... Minden nap édességet adni reggelire tök egészségtelen, ti sem vagytok épp követendő példák...


A gyerek meg nem attól gyerek, hogy mindig mindent megkap. És igen, van, akinek számít a pénz, bár itt benn feltétlenül csak arról van szó.

12. Muraja (válaszként erre: 5. - Sz123)
2021. nov. 12. 15:19

Ezen meg a mosoly ? Hallo ! Croissantot ? nalunk ( lanyomnal ) az unokak ezt eszik reggelire minden nap .

Mar bocsanat a többseg itt nagyon szomoru beszolasokat alkot. Es megis ki -e e a penz ami gyerekpotlek formajaban jön a hazhoz ?

Ez jo igy fukarsagra nevelni ? allandoan a penz , penz es megint csak az a k..... penz .....

Soha nem volt az hogy a penzt hosztam volna fel mind okot - soha ! peddig kulföldön jartak iskolaba stb.

Ma mar a idö elszalt minden felett De ! amit egyszer regen peldanak adtam tulelte a sok sz... Ma mar a regen felnött kölykök arra a kerdesre , menyit kellet othon segitteniuk ? es hasonlokat a valasz semit ! ja igen a Szent irasban van egy kis egyszeru mondat ; Mindennek meg van az ideje ! igen is ! örömmel emlekznek ra mert most ez a ö idejuk ! idejuk hogy tovabb adjak okosan .

Igen joguk van hogy gyerekek legyenek !

Szep delutant !

2021. nov. 12. 14:41
Általában egyvalamit választhat, amit megveszek. Legtöbbször gyümölcsöt kér.
2021. nov. 12. 14:22
Apróságot? Én megveszem nekik.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 14:22

Nem tudom mi az, amit válaszhatna, mennyi az az összeg, nagyon nem mindegy.

Ha egyébként is kapna pl. joghurtot, válasszon , de irányítsd, hogy ebben ami van ettől nem leszel erős, de egyszer-egyszer válasszon egy neki tetszőt, mert szebb a fólia rajta.

Egy játékot akkor, amikor megengedheted magatoknak, úgy gondolom nem lesz abból baj, ha tudja az életben minden vágya nem teljesülhet.

Erről a saját szintjén sokat kell beszélgetni vele.

8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Charlize)
2021. nov. 12. 13:48

"Először megpróbálom lebeszélni, de ha nagyon szeretné, akkor megengedem"

Totál semmi közöm hozzá, de erre szokták mondani, hogy nem jó megoldás. Következetesnek kell(ene) lenni. Vagy megengeded rögtön ahogy kéri, vagy kitartasz a nem mellett.

Vagy csinálod ahogy szeretnéd. :)

7. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 13:37

4 éves lesz nemsokára. Ritkán viszem vásárolni, de akkor kap vmi apróságot, ha nagyon szeretné. Pl. kindertojás. Először megpróbálom lebeszélni, de ha nagyon szeretné, akkor megengedem. Viszont mindent nem veszünk meg, amit csak akar, akkor választania kell.

Ha normális ételt kér, pl. joghurt, zöldség, az más, azt megveszem mindenképpen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook