Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


3681. Bernibej
2012. szept. 11. 21:30

Sziasztok,

Nekem a napi adagom 2 multivitamin (reggel és este), 2-4 kapszula biotin, 600mg C vitamin, 1-2 tabletta B12 és még kalcium + magnézium pluszban meg néha extra D vitamin is. Ja meg fehérje turmix, meg halacska, csirke, máj, sajt és MINDIG a fehérjét kell enni először és a többit utána. :)

Puszi mindenkinek

3680. Hencsi28 (válaszként erre: 3677. - Gombóc66)
2012. szept. 11. 21:26

Nekem egy hónapja stagnál a súly! :(

Napi 2 multivitamint szedek, spirulinát szedek, most hajamra is vettem vitamint! Fehérje turmixot is iszom, de az nem sikerül minden nap meginni!

3679. Gombóc66
2012. szept. 11. 21:23

Amiben nekem kicsit más volt, hogy nem 2 hétig, hanem egy hónapig kellett tartanom a leves-kefír diétát műtét után.Nem is volt semmi gondom az ominózus cukkini-fokhagyma párostól eltekintve.

A gyomor védőt meg véglegesen kell szednem, mert az nem csak a gyomrot és a varratokat védi, hanem azt a felső bélszakaszt is, amit felvarrtak.

3678. Hencsi28 (válaszként erre: 3677. - Gombóc66)
2012. szept. 11. 21:20

Megkérdezhetem, hogy mennyit sikerült fogynod és mennyi idő alatt?

Mit eszel és mennyit? :)

3677. Gombóc66 (válaszként erre: 3674. - Csippere)
2012. szept. 11. 21:17

Nekem mázlim, hogy a barátom belgyógyász adjunktus.

Le is jött velem Veszprémbe és mindent megbeszélt az orvosommal.Tartják a kapcsolatot. Eddig nem volt csak gyomor gyűrűs betege és érdekelte, hogy ez miben más utókezelésben.

Folyékony, vagy lágyzselatin dolgokat szedek. Amikor egy hétig állt a fogyás bázisokat vittem be és el is indult.(lúgosítottam) Nekem ez szokott gondot okozni.Szelénből, cinkből és biotinból duplázok.Krómtól meg pörgök rendesen.

3676. Hencsi28 (válaszként erre: 3673. - Csippere)
2012. szept. 11. 21:16
Hát a fehérje bevitelem, tuti kevés! Próbálok oda figyelni rá! Az étkezésnél én úgy gondolom, hogy nem eszem sokat, bár többet mint műtét után!
3675. Gombóc66 (válaszként erre: 3672. - Picasso83)
2012. szept. 11. 21:05

Fokhagymával párolt cukkini akasztott ki hasonlóan, a fokhagyma volt akkor még korai.Meg sok is.

De köröm pörköltet talán ha egy év múlva mertem volna megpróbálni.

3674. Csippere (válaszként erre: 3671. - Gombóc66)
2012. szept. 11. 21:03

Szia Gombóc,

Te hova és milyen rendszerességgel fogsz járni kontrollra? És milyen vitaminokat, kiegészítőket szedsz?

3673. Csippere (válaszként erre: 3670. - Hencsi28)
2012. szept. 11. 20:59

Merz vitamint, meg fehérjét. Már teljesen elmúlt, de nyaralás alatt kicsit elhanyagoltam a fehérjepótlást és megint elkezdett hullani (legalábbis gondolom, hogy amiatt) :(

Nem olyan vészes, csak egy picit bosszantó. Most próbálok sokkal több fehérjét bevinni, lehet, hogy az lesz a megoldás. De Reni meg írta, hogy a vitamin segített. Külföldi oldalakon meg a biotint lehet olvasni csodaszerként.

Nem egyszerű így találgatni :S

Mindenesetre a fogyás nekem szépen beállt, meg vagyok elégedve az eddigi eredménnyel. És érdekes, hogy amikor elkezdtem vezetni a kalóriaszámláló naplót, akkor nagyon beindult a súlycsökkenés :) Nyilván a heti két úszás is rásegített. Már a gyűrűimből is kifogytam. Biztosan Neked is beindul, ha nem eszel össze-vissza :)

3672. picasso83 (válaszként erre: 3671. - Gombóc66)
2012. szept. 11. 20:58
dehogy van! Márcsak az kellene! Nagyon szakértő vagy, voltál már hasonló helyzetben?
3671. Gombóc66 (válaszként erre: 3668. - Picasso83)
2012. szept. 11. 20:57

Ha elzáródik, akkor heveny görcsök vannak és hányás.

És jól kitapintható puffadás.

Van neked olyan?

3670. Hencsi28 (válaszként erre: 3669. - Csippere)
2012. szept. 11. 20:49

Köszi a segítséget!


A hajadra Te mit szedsz? Használ is?

3669. Csippere (válaszként erre: 3666. - Hencsi28)
2012. szept. 11. 20:46

Én is kibosszankodtam ma magam :)

De azért én jól érzem magam az úluló bőrömben :) Szerintem hamarosan Te is így fogsz érezni.

Próbáld ki azt a kalória számolót, amit valaki felírt ide, nekem is sokat segített. Egy csomó minden benne van vonalkód szerint, de a kaják nagy részét is bele lehet írni, igaz angolul. Google fordító szuper segítség lehet benne.

[link]

a fehérjét is számolja :)

3668. picasso83 (válaszként erre: 3667. - Gombóc66)
2012. szept. 11. 20:44
Köszönöm, kicsit megnyugodtam, már azt hittem bélcsvarodás, vagy valami...!
3667. Gombóc66 (válaszként erre: 3665. - Picasso83)
2012. szept. 11. 20:43
Ahol a bordák középen találkoznak, ott van egy pont. Finoman nyomd meg, ha az nagyon érzékeny, akkor a gyomrodat terhelted túl. Ha nem fáj, akkor a belek lázadnak a túl zsíros ételtől. Ha távozik a zsír megszűnik a fájdalom, de hasmenés tuti.
3666. Hencsi28
2012. szept. 11. 20:40
Bocsi, hogy itt panaszkodom Nektek!
3665. picasso83 (válaszként erre: 3664. - Gombóc66)
2012. szept. 11. 20:36
Is-is! Főleg a bal oldalt!
3664. Gombóc66 (válaszként erre: 3662. - Picasso83)
2012. szept. 11. 20:34
Hasad melyik része fáj? Köldök alatt, vagy felett?
3663. Gombóc66 (válaszként erre: 3662. - Picasso83)
2012. szept. 11. 20:25
Köröm pörköltből? Te tudsz valamit!
3662. picasso83
2012. szept. 11. 20:23
Sziasztok! Tegnap este, megettem egy cső kukoricát, ma ebédre nagyon keveset köröm pörköltből! Kb. 1.5 óra múlva, iszonyatos hasfájás jött rám, ami nem igazán akar múlni! Van benne egy kicsi olyan érzés is mintha izomláz lenne a hasamba, de nyomásra is érzékeny! Valaki volt már így? 1 hónapja műtöttek, de eddig semmi bajom nem volt! Túlettem volna magam? HELP!!!
3661. Hencsi28 (válaszként erre: 3660. - Gombóc66)
2012. szept. 11. 20:00
A vizelet Ph-ja rendben van! A multivitaminokban amit szedek, abban van szelén és cink is!
3660. Gombóc66 (válaszként erre: 3659. - Hencsi28)
2012. szept. 11. 19:42

Nézd meg légyszi, hogy mennyi szelént és cinket viszel be naponta? Mennyit iszol?

Ha a szervezet ph-ja megborul, megáll a fogyás. Az nem fog még vérképpel kijönni.

3659. Hencsi28
2012. szept. 11. 19:07

Szia!


Ma jött meg a labor eredményem! Minden ok!

A vas, a D és B12 is ok! A TSH is ok!

A hajhullásra ma vettem egy új fajta kapszulát, holnaptól megpróbálkozom azzal is! Biztos a fehérje bevitellel van gond! A gyomrom nem bírja, vagy nem tudom! A turmixtól hányingerem van, a tejtől úgyszintén, a csirke húst is nehezen tudom megenni! Alig eszem és a súly meg stagnál! Én nem értem már ezt! Elég sokat vagyok rosszul is, fáj a gyomrom, rossz a közérzetem és fáradt vagyok! A vitaminokat szedem minden nap rendszeresen!

3658. Gakocsis (válaszként erre: 3657. - Csippere)
2012. szept. 11. 18:17

Nem feltétlenül a szerencse, hanem a földrajz volt az előrelátásom oka- A lakhelyem, és a műtét az ország két ellentétes oldalán volt, oda nem fogok minden ügyért leszaladni.. :-)


Szóval maradt a helyi megoldás.. Itthon válogattam ki azokat a szakembereket, akikben úgy éreztem megbízhatok a következő pár évben.

3657. Csippere (válaszként erre: 3655. - Gakocsis)
2012. szept. 11. 17:43

Szuper nagy szerencséd van, hogy van belgyógyászod. Én csak most keresek egyet.

Nyilván az ember utánajár a dolgoknak és nem fogom hagyni, hogy amit nyerek a súlycsökkentésen, azt elveszítsem a vitaminhiányon.

Egyszerűen csak bosszant a hozzáállás. Nem gondolom, hogy a sebésznek kellene nyomonkövetni a fogyást... sőt, az a véleményem, hogy Ő kifejezetten arra van, hogy műtsön. A többi gondomat oldja meg olyan orvos, aki ért hozzá. Mert a sebész nyilvánvalóan nem, ha azt mondja nem kell vitamin meg fehérje. De nem értem, hogy akkor miért kell hozzá visszajárni kontrollra, illetve miért nem ad ajánlást az utángondozásra? Azzal már nincs tisztában? Szeritnem mellékes, hogy ki az orvos, több felől is jönnek hasonló visszajelzések sajnos.

3656. Csippere
2012. szept. 11. 17:36
Ja és az is érdekes, hogy szeptemberben esedékes 3 hónapos kontrollra januárra adnak időpontot?!?!?!?
3655. Gakocsis (válaszként erre: 3654. - Csippere)
2012. szept. 11. 17:34

Ki volt az orvosod?

Én úgy gondolom, kicsit rendbe kell tenni a gondolkodást is, és értelmezni kell a hazai egészségügyi viszonyokhoz. Sajnos itthon a műtétet végző orvosnak nem feltétlenűl van jogköre arra, hogy neked bármit is felírjon. A kontrolt a háziorvosoddal kell egyeztetni (szerintem), neki leadni a műtét után kapott papírokat, leleteket, majd vele egyeztetni arról, hogy milyen sűrűn menjél vérfételre, laborra.


Az én műtétemet végzett orvos a gyomortükrözés eredményei alapján már eleve a Controlok savlekötöt ajánlotta (saját házorvosom írja fel) háro hónap szedéssel. Ha bárilyen problémám van/lenne mennék, megyek a háziorvoshoz, aki képben van az eredményeimmel.


A sebésszel a műét utáni varratokat, a sebek gyógyulását, illetve a kilók fogyását egyeztettem. Nem egyedűl tőle várok tanácsokat, a belgyógyászom tisztában van mindennel, és hárman egyeztetünk ha van valami.

3654. Csippere
2012. szept. 11. 17:26

Ma sikerült elérnem a dokit az augusztus 6-i kontrollal kapcsolatban. Azt mondta írassak ki a háziorvossal vasat, mert az hiányzik. Ennyi. . . de ez nekem kevés.

Miért kísérik sokkal jobban ezt a folyamatot végig az összes környező országban, az USA-ban és bárhol?

Mikre gondolok? havi, kéthavi vérvétel, dietetikus, belgyógyász felügyelet, kötelező vitamin, kalcium, vas, magnézium szedése már a műtét után rögtön, kötelező fehérjepótlás stb. Lehet, hogy mi ebben is kiemelkedőek vagyunk, hogy a magyar embereknek ilyen jó a szervezete? NEKÜNK NEM KELL VITAMIN??? nem tudom felfogni. Pedig kérdeztem a dokit, konkrétan azt mondta, hogy nincs szükség sem vitamin, sem fehérjepótlásra és a hajam hullása csak élettani hullás. Mondtam neki, hogy fáj a hasam, azt mondta biztosan levegő. . . mondtam, hogy úgy érzem néha, hogy sok a savam, azt mondta, hogy csak úgy néha kapkodjak be savcsökkentőt.

Ez lenne az utánkövetés és utángondozás?

És mi van azzal, ha valakinek valós problémája adódik? Ki tud rajta segíteni?

3653. Gakocsis (válaszként erre: 3652. - Csippere)
2012. szept. 11. 17:18

Én is ezért használom a fehérjeturmixot. A házioirvossal havonta csinálunk labort, hogy a lássuk, nem alakúl e ki valamilyen hiánybetegség (eddig volt már egy a korházban, egy pedig itthon). Ezt vitaminokkal lehet kezelni.


Annak örülök, hogy éhes sosem vagyok. Sosem nassolok, nem is jut eszembe, hogy "bűnözzek"

3652. Csippere
2012. szept. 11. 17:08
Én szinte alig tudok húst enni. Tutira nagyon kevés a fehlrjebevitelem még a fehérjeturmix fogyasztása mellett is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook