Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


3531. Gakocsis (válaszként erre: 3527. - Olgi1969)
2012. szept. 5. 08:20

Szia!


A rossz hír, hogy sajnos nincs rá TB támogatás, a magyar egészségbiztosítási rendszer szerint a kövérség nem kóros betegség..A műtétet jelenleg Magyarországon két helyen végzik, Debrecenben, és Veszprémben (illetve a veszprémi team segítségével talán már Ajkán is)


A műtét ára elsőre riasztóan magas, 1.5 millió Forint. Viszont amit cserébe "kapsz", az az, hogy amellett, hogy a testsúlyod is elkezd drasztikusan csökkenni,a cukorbetegség, és a vérnyomás problémák is nagyon hamar megoldódnak. Nekem a műtét előtt, diéta nélkül 17-es volt a cukrom, most, egy hónappal a műtét után (ma reggel is mértem) 5.7-re csökkent, úgy, hogy már nem szedem a vérnyomáscsökkentőt. Vérnyomásom 125/90-volt az eddigi 150/100 helyett..


Ezek a pozitívumok. Vannak negatívumok is. Példáúl a műtét drága, több órás, altatásban végzik, ez jelent kockázatot. Ha előtte nem készülsz fel eléggé mentálisan, sokkoló lehet, hogy műtét után milyen mennyiséget tudsz csak elfogyasztani. Javasolom, hogy ha van időpontot, akkor előtte már hónapokkal diétázz, kezd el az életmódváltást. Két három hónap diéta, fogyókúra még megy mindenkinek, utána jönne a jojó effektus. A műtét egyik hozománya, hogy nem leszel éhes, nem fogod kívánni a kaját, így a műtét előtt, és utána leadott kilók sem kúsznak vissza.


Az étkezésre figyelni kell a műtét után, mivel nagyon sokkoló változás. Nagyon-nagyon keveset tudsz majd enni, anélkül, hogy ne éreznéd tele magad. :-) nekem is figyelni kell arra, hogy rendszeresen étkezzem, mert különben egész nap ellenék egy joghurton.. :-)


Az első hetekben főleg pépes ételek, vagy könnyen pépessé rágható ételek a javasoltak. Utána minden ember más, magának alakul ki, mi az amit már meg tud enni. Nekem már a kenyér nélküli fasírtok is mennek, de kóstoltam angolosan elkészített hátszínt is.. Később figyelni kell, hogy rendes étkezéssel nem tudsz annyi fehérjét bevinni, ami ahhoz szükséges, hogy ne az izmot kezd el lebontani. Ezért naponta, az első hónap után már javasolt valami fehérjekészítmény (vagy jó sok csirke) fogyasztása..


Nagyon prózaian még csak annyit jegyeznék meg, hogy kell mellé a család is. (mint minden fontos dologhoz) Pl nálunk a hűtő az én igényeim szerint van feltöltve, nem nagyon van benne más, csak folyadék, joghurt, meg gyümölcs.. Ezért a feleségem is velem eszik, eddig már nyolc kilót leadott Ő is.. :-) Neki nehezebb.. viszont így már legalább egy 40 000 Ft-os bevásárlás kimaradt..Ez tiszta spórolás.. És nemsokára már nem a drága extra méretű ruhákat kell vásárolni, hanem a normál, akár konfekcióban is elérhetőket (nálam)


Hirtelen ennyi..

3530. Gombóc66 (válaszként erre: 3529. - Motoros10)
2012. szept. 5. 08:09
Már Ajkán is csinálják a műtétet.
3529. motoros10 (válaszként erre: 3527. - Olgi1969)
2012. szept. 5. 08:05
Sajnos nincs tb támogatás. A költsége 1,5 millió forint. Veszprémben és Debrecenben nagyon felkészült orvosi gárda végzi el a műtétet. Szerintem legtöbbünk személyi kölcsönnel oldotta meg ezt a problémát.
3528. Gakocsis (válaszként erre: 3526. - TBálint76)
2012. szept. 5. 08:03

Szia TBálint76! :-)


Abszolúte nem veszem tolakodásnak! Sőt a kettlebellt már más is ajánlotta, és nézegettem is.. tetszik..

3527. Olgi1969
2012. szept. 5. 00:11
A gyomor bypass -al kapcsolatban szeretném tudni,hogy milyen költségekkel jár egy ilyen műtét,és van-e rá tb támogatás?-Ha igen milyen iratok szükségesek hozzá? Ezt azért szeretném tudni,mert 15 éve szenvedek a túlsúly miatt,de most már a vérnyomásom,a szivem,és a cukorbetegségem miatt komolyan elgondolkodtam,hogy lépnem kell. A mentális problémáimról akkor nem is szólltam,lassan a párkapcsolatom is rámegy a kissebbségi komplexusaim miatt! Ha tudtok valami okosat kérlek irjatok,legyen az bármi. Köszi. Olgi.
3526. TBálint76 (válaszként erre: 3525. - Gakocsis)
2012. szept. 4. 22:18

Szia Gakocsis!


Olvasom, hogy edzeni szeretnél. Ha nem veszed tolakodásnak ajánlanék valamit: www.kettlebell.hu Nem tudom, hogy ismered-e. Szerintem olvass utána, nekem bevállt. Biztos, hogy a közeledben is van egy RKC, aki megismertet a sportág alapjaival.

3525. Gakocsis (válaszként erre: 3509. - Foki Kata)
2012. szept. 4. 19:06

Szia Kata!


Köszönöm a hozzászólásodat! Igen,nagyon nagy sikerélmény. Még a különben szkeptikus szüleim is látják már a fogyást, és kezdenek bízni az eredményekben. Ebben segít az is, hogy a tradícionális vasárnapi ebédeken bizonyítok, és alig eszem. És ez nem mártíromság, hanem jóleső dolog, nem vagyok éhes, és nem akarom, hogy kellemetlen érzések legyenek a gyomromban. :-)


Fájdalom nincs, sőt, jóleső érzés, hogy végre gyalogolhatok, már alig érzem meg a lépcsőzést, nem fájnak az ízületeim, csontjaim. És bízom benne, hogy a még megmaradt érzések is elmúlnak. Ezen a héten már elkezdek felsőtestre is erősíteni. Valami karizom, és hasizom erősítő gyakorlatokat akarok végezni.


Erőtlenséget sem érzek még, viszont szedek vitamint, illetve a héten jön meg a megrendelt fehérje por, mert elég fehérjét nem tudok bevinni, nem eszem annyit, hogy az elég lenne.. :-)

3524. Gombóc66 (válaszként erre: 3523. - 99582e2ee3)
2012. szept. 4. 18:44
Örülök, hogy itt vagy! Privát ment.
2012. szept. 4. 18:04
Sziasztok! Engem 5 és fél hete műtöttek Veszprémben. Nagyon elégedett voltam az orvosi csapattal, kivéve a röntgenes orvossal,és egy nővérrel, aki nem volt hajlandó segíteni feljebb csúszni,közölte nagy undorral, hát én nem emelem meg... A két elszigetelt esetet leszámítva, minden egyéb nővérke nagyon kedves volt. Azt hiszem túl vagyok a lábadozáson, ma már tornáztam is.3 óránként eszem valamit, gyümölcsöt, főzeléket,salátát, a kedvencem a hámozott paradicsom kis olivaolajjal,és kenyérbéllel, sóval, tejet nem. 15 kiló a minusz.A műtét nélkül ez már nem ment volna. Örülök, hogy megléptem ezt a dolgot, más ember lettem. majd teszek fel képeket.
3522. novel (válaszként erre: 3519. - Foki Kata)
2012. szept. 4. 16:59
Szia Kata! Igen én is megtapasztaltam, hogy milyen egy év alatt 50 kg-t fogyni, majd a következő évben ugyanezt visszaszedni, szóval tudom, hogy mit jelent ez testileg és lelkileg egyaránt. De azért azt mégsem szeretném kijelenteni, hogy ez törvényszerűen és elkerülhetetlenül , mindig meg kell, hogy ismétlődjön. Hátha most másként lesz!
3521. novel (válaszként erre: 3517. - 1a44ad4b58)
2012. szept. 4. 16:55
Én is 25 éve jojózom, ez az utolsó próbálkozásom, ha elkezdek visszahízni, másnap felhívom a dokit időpontért, ezt szentül megfogadtam. Mint ahogy azt is, hogy én leszek az egyik abból az 5-ből, akinek 100 ember közül sikerül ezt önerőből megcsinálni és megtartani. Remélem elég elszántan hangzott! :-)) Amúgy 176 kg-ról indultam, 180 cm-es testmagassággal, így a BMI 54 volt. Na, ebből lesz két év alatt 100kg alatti testsúly. Ez a tervem, ami kényszerítőleg hat, az a rám váró csípőműtét, aminek ez az előfeltétele. Talán ez ad elég erőt most. Nem akarom előhozni az érveimet, hogy miért döntöttem még egy utolsó kísérlet mellett, mert tiszteletben szeretném tartani, hogy ez a fórum a bypassról szól és nincs szándékomban bárkit is lebeszélni vagy elbizonytalanítani. Nincs kizárva, hogy végül nekem is meg kell csináltatnom, bár bízom benne, hogy talán el tudom kerülni.Hát ez van.
3520. Foki Kata (válaszként erre: 3510. - 1a44ad4b58)
2012. szept. 4. 13:13
Köszi, nézem.
3519. Foki Kata (válaszként erre: 3517. - 1a44ad4b58)
2012. szept. 4. 12:36
Sziasztok, osztom a leírtakat. Az én történetem a szokásos, 25 évvel ezelőtti 50- kg. , később 60 kg. után, az állandó - mindent kipróbáltam már - fogyókúrák után elértem a 100 kg-ot, és képtelen vagyok már leadni, csak több lesz, több lett a nyáron is. Tehát mindig visszahíztam, és mindig a lefogyottnál többet. (Ma a kórházi vizsgálatoknál is próbáltak róla lebeszélni a helyi orvosok, de ők mindannyian soványak voltak.)Szép napot mindenkinek. Van esetleg akit Ajkán műtöttek?
3518. Gombóc66 (válaszként erre: 3511. - Novel)
2012. szept. 4. 09:52
Az szép! Ügyes vagy!
3517. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 3511. - Novel)
2012. szept. 4. 09:50

Tényleg nem elkeseríteni akarlak! Csak ilyen kincstári pesszimizmus...:-( Szal a lefogyással soha, soha, sosincs semmi gond! A megtartással van...:-(


Teljesen valószínűtlen, hogyha valakinek már 35-40 körüli BMI-je volt, hogy az 10-20-40 évig a természetes fogyást meg tudja tartani. 1-2 évet adok. És vége. Mert napmintnap meg kell vívni az - ilyen testtömeg mellett már óriási - harcot, hónapról hónapra, évről évre, évtizedről évtizedre, minden áldott nap! Minden nap éhesen kell lefeküdni, éhesen kelni, soha egy jó ebédet nem enni, soha jól nem lakni, amíg az ember meg nem hal.

Nem, képtelenség. Ez eleve vesztes harc... én is próbáltam:-( Csak csatákat nyertem, de elvesztettem a háborút...

Az lehet, hogyha valaki 70 kiló, és szeretne 60-65 lenni, hogy ő ezt meg tudja tartani. De pl. 100 feletti emberről nem hiszem, hogy ha le is fogy 60-ra, azt még 40 évig meg tudná tartani, keresztül a klimaxon, mindenen:-(((

Persze ez csak az én véleményem. Tévedhetek. De én már leszámoltam az illúziókkal:-( Nem tudom, neked is sokat kell-e leadni. De ha igen, bárcsak Te lennél ezekre az élő cáfolat! Sok sikert!!!

3516. TBálint76 (válaszként erre: 3513. - Novel)
2012. szept. 4. 09:07
Köszönöm! Belülről főleg térdnél veszem észre. 3 hónapja minden székből felállásnál gondolkodtam picit, most meg csak felpattanok. Viszont a ruhatár szépen apad :( lehet beszerezni az újakat!
3515. TBálint76 (válaszként erre: 3502. - 1a44ad4b58)
2012. szept. 4. 09:04
Köszönöm! Majd írom a további eredményeket.
3514. novel (válaszként erre: 3508. - Foki Kata)
2012. szept. 4. 04:46
Korábban nekem is említette, hogy lesz majd Ajkán egy másik team, akiket ő tanít be, az első 20-30 műtéten jelen lesz, utána már önállóan fognak dolgozni. Ennyit tudok.
3513. novel (válaszként erre: 3488. - TBálint76)
2012. szept. 4. 04:43
Gratula! Ez már biztosan egy más élet így! :-)
3512. novel (válaszként erre: 3476. - Gakocsis)
2012. szept. 4. 04:40
Most néztem meg a képeidet és megint elfogott az az érzés, amit már régebben is éreztem, amikor sokat fogyott emberek fotóit nézegettem, hogy az egyszerűen csodálatos, ahogyan az igazi arcuk megjelenik. Persze a test is fontos, de nekem mégis az az igazi varázslat, ahogy előbukkan a tekintet, az elfedett / elfelejtett vonások, egy másfajta mosoly, stb. Szóval fantasztikus!!!! Nagyon klasszul haladsz, csak így tovább! üdv novel
3511. novel (válaszként erre: 3475. - Gombóc66)
2012. szept. 4. 04:31
Nagyon örülök a jó híreknek! És persze az elért fogyásnak :-) Egyenlőre félretettem a műtét miatti aggódást, mivel a halasztás mellett döntöttem. Tegnap mértem magam, 7 hét 1800 kalóriás diéta mellett 12 kg-t fogytam. Ezzel a tempóval megelégednék, remélem nem áll le. Üdv novel
3510. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 3508. - Foki Kata)
2012. szept. 3. 22:45
Küldök üzit.
3509. Foki Kata (válaszként erre: 3495. - Gakocsis)
2012. szept. 3. 22:33
Gratulálok, ez biztosan nagy sikerélmény, 25 kilóval kevesebbet cipelsz magaddal! Semmi fájdalom? Erőtlenség?
3508. Foki Kata
2012. szept. 3. 22:28
Felhívott és azt mondta előre tudja hozni az időpontomat, ha az ajkai kórház is megfelel, teljesen új gépekkel műtenek, arról nem volt szó, hogy nem Ő csinálná.
3507. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 3505. - Bodorg)
2012. szept. 3. 21:59
Mohos doktor testvére csinálja ott, asszem.
3506. Sbeus71 (válaszként erre: 3495. - Gakocsis)
2012. szept. 3. 21:57
...én is az lennék:)) Gratulálok!
3505. bodorg (válaszként erre: 3501. - Foki Kata)
2012. szept. 3. 21:56
Hogyhogy Ajkán?
3504. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 3479. - Gakocsis)
2012. szept. 3. 21:46
Hú...! Az ázsiai konyha, az jó! Az a finom ázsiai csirkehús, nyamm!:-)
3503. 1a44ad4b58 (válaszként erre: 3501. - Foki Kata)
2012. szept. 3. 21:44
Igen!
2012. szept. 3. 21:44
Gratula TBálint76 és Gakocsis! Meg további sikereket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook