Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


4221. Uhu53 (válaszként erre: 4220. - Uhu53)
2012. okt. 19. 07:18
tornázok=tornázol :))
4220. Uhu53 (válaszként erre: 4219. - Zzr1200)
2012. okt. 19. 07:16

Egyáltalán nem, pont jó, hogy így összeszedted egy csokorba a tapasztalataidat, még annyit, van valamilyen táblázatod, listád, hogy mit és mennyit egyél? A vitaminokat Te magad kísérletezted ki, hogy mi az ami beválik, vagy orvosi segítséggel?

Mit, és mennyit tornázok naponta?

Köszi a válaszod előre is!

4219. zzr1200
2012. okt. 19. 01:48

A fenébe, már megint popsin leszek rugva a sok duma miatt :-D

Bocs, csak szájmenésem volt és elfogyott a gyógyszerem ;-)

4218. zzr1200 (válaszként erre: 4215. - Kingi7)
2012. okt. 19. 01:39

Úgy látom a kérdések felére nem válaszoltam :-)


A rohamok egy része nem jelentkezik, mert nem vagyok éhes. A fáradtság, álmosság miatti rohamaimra a fegyverem a konyhai mérleg. Igaz többször eszek (néha akár óránként), de akkor alkalmanként max 100g kaját, ami általában vagy hús/hal vagy mostanában (bár erröl épp most fogok leállni) cornflakes. Így a hülye fejem is lenyugszik és a pocakom sem hisztizik.


Rántott húst a 3. héten ettem :-) Érdekes módon itt a csapat 80%-a még x hét/hónap után is nyüglödik a hússal, én a 2. héttöl kezdve szinte csak azt ettem paprikával, paradicsommal és minden más kajától (fözelék, rizs, tészta, tej, joghurt) hisztizett/hisztizik a gyomrom :-D


A mütét elött soha nem voltam jóllakva vagy éppen soha nem éreztem, hogy túlettem magam. Volt, hogy 1 kg száraztésztát megfözve 1 órán belül megettem 2-3 evésre. Szinte be sem fejeztem az evést és már kívántam megint. Ez megszünt. Jelenleg ha gyakrabban eszek éjszaka akkor a 100g böven elég.

Ha normálisan eszek (max 3 föétkezés és 2 kicsi) akkor a föétkezés 2-400g, a kicsik 100-200g mennyiségüek. Kötelezöen mindent mérek még most is, levest-fözeléket merökanállal, szilárd kaját mérleggel. Ha nem tudok mérni mert nem itthon eszek akkor lassabban kajálok és azonnal megállok amint elég. Bypass után nincs olyan, hogy már csak 2-3 falat van ott!


Mivel nekem a mütét óta (pontosabban a 2. hét óta) megy a napi kb 0.5kg hús (az elején kb folyamatos rágcsálással napi 6-10 étkezéssel :-P ), így az 55 kiló túlsúlyomból (az ideális BMI22-es értékkel számoltam ami nekem 76kg és 131 voltam) mára 48kg-ot adtam le amiböl 37kg volt tisztán zsír, 4 kg izom, a többi víz. Ez viszont a dokim szerint elég ritka, mert a többség nem tud elegendö fehérjét fogyasztani és föleg a nöknek viszonylag kevés az izomtömegük (nekem még férfiszinten is elég sok volt), így általában rosszabb zsír-izom vesztéssel fogynak le. Ne érts félre, csak egy picit dicsekszek ;-) Állítólag (doki szerint) én nagyon mázlista voltam, mert sem hányás (eddig 2x volt) sem hasmenés (de jó lenne ha néha lenne), se fájdalom problémám nem volt a teljes idöszak alatt és pontosan tudtam tartani a kajások elöírásait és megfelelöen tornázni. Ettöl függetlenül a belgyógyászom sem érti, hogy miért ennyire jók az eredményeim a többi pácienshez viszonyítva.

4217. zzr1200 (válaszként erre: 4216. - Zzr1200)
2012. okt. 19. 01:24

Miután néztük az elönyöket nézzük a hátrányokat is:

- Mindegyiknél diétáznod kell! Mindegyik csak segít, de nem oldja meg a problémáidat.


- A ballon, gyürü, sleeve nem csinál vitaminhiányt (legalábbis nem olyan szinten mint a bypass), de átverhetöek (hallottam olyanról aki a pacalpörköltet krumplival együtt leturmixolta és azt ette. Gyürüsen hízott vagy 5-10 kilót :-D )


- Ha betartod a mennyiségi szabályokat és nem trükközöl akkor is étrend és életmódváltás kell mindegyikhez, különben vagy nem használ vagy több kárt teszel magadban mint jót.

1. Nem elegendö fehérjefogyasztás: elsösorban izomból fogsz fogyni, elgyengül, elzsírosodik a szervezeted (még úgy is ha közben fogysz!).

2. Túl sok zsiradék: folyamatos hasmenés bypass esetén, a többinél csak nem fogsz lefogyni eléggé

3. Túl sok cukor: bypassnál izzadságrohamok, verejtékezés, enyhébb-erösebb rosszulét, a többinél nem fogyás / hízás

4. Hagyományos étkezés folyamatosan (rizseshús, lecsó, hasonlók): bypassnál túl kevés hasznos tápanyag, a fogyásod egészségtelenebb lesz, lásd elsö 3 pont, a többinél csökkentett fogyás / stagnálás

5. Nem elegendö mozgás: mindegyiknél a szervezet elzsírosodása, legyengülése, fogyás stagnálása, megállása


A hivatalosan ajánlott étkezés pont az amit minden értelmesebb/egészségesebb diéta is elöír: szárazabb husok (csirke, hal, marha), zöldségek, gyümölcsök. Tésztafélék minimális mennyiségben.


Ha ideális súly közelébe akarsz eljutni akkor az elsö 3 módszernél nagyon szigorúan kell tartanod a szabályokat, amiben (föleg az elsö kettönél az éhségérzet miatt) nem fogsz túl nagy segítséget kapni.


A bypassnál minél jobban tartod a szabályokat annál jobb hatásfokkal fogyhatsz le, de a túlsúly nagy részét mindenképpen leadod. (Mint az elözöben írtam ez nem biztos, hogy vonatkozik a nem kajamennyiség miatt elhízottakra!)


Összesítve annak aki túl sok kaja miatt van erösen elhízva és társbetegségei vannak (nem kemény stresszevö vagy bulímiás) annak a legjobb megoldás a bypass. Pszichoevök max terápiával vagy nagyon komoly családi segítséggel próbálják ki mert nagyon rossz és nagyon veszélyes lehet ha nem tudják magukat kontrollálni.

4216. zzr1200 (válaszként erre: 4215. - Kingi7)
2012. okt. 19. 01:07

1. Alkalmanként 0.7-1kg kaja

2. éjszakai meló = éjszakai evés

Nekem tényleg szó szerint csak az, hogy 1-1 alkalommal sokat ettem és összességében túl keveset aludtam.


- Ballon: csökkenti a kajamennyiséget (nem tudom mennyivel), de olyan eseteknél mint én akinek nem volt nagy a gyomra, de úgy tágult mint a lufi nem használna.

- Gyürü: erösen csökkenti a megehetö mennyiséget, de nagyon figyelni kell a megfelelö lassú étkezésre és alapos rágásra különben folyamatos hányás és gyomorfájdalmak várhatóak. Itt Svájcban az eljárást már nem igazán használják a gyakori gyomor és nyelöcsöfekély miatt. Az éhségérzet nem szünik meg, söt akár erösebb is lehet mint volt, hiszen a gyomrod 70-80%-a mindíg üres, de a gyomorsav ott is termelödik. Az emésztést és a felszívódást nem érinti. Túlsúly miatti betegségeket (2. diabétesz, koleszterin) csak a lefogyás javítja.

- Sleeve (csögyomor): Részben hasonló mind a bypasshoz, mind a gyürühöz. A gyomrot kettévágják (a nagyobbik részt el is távolíthatják) és egy kis méretü gyomrot hagynak meg az eredeti bélrendszerrel. Elönye a gyürüvel szemben, hogy a gyomor kijárata normális méretü marad, nem tömödhet el egy kis zsíros kajától vagy nem eléggé megrágott falattól. A gyürüvel egyezik abban, hogy a felszívódást és az emésztést nem módosítja, így csak fogyasztásra jó.

- Bypass: Jelentösen kisebb méretü gyomor (a maradék részt bennhagyják), a belek Y alakban átalakítva, a maradék nagy gyomor továbbra is a patkóbélbe ürül ahol a kijövö gyomorsavval keveredik az epe és a hasnyálmirígy váladéka (zsír és cukorbontás). Az új kis gyomorba a vékonybél középsö szakaszát kötik be majd ebbe a bélszakaszba lejjeb bekötik a patkóbelet. A zsír és cukorbontást jelentösen lecsökkenti, minden tápanyag felszívódását jelentösen lecsökkenti (sajnos a vitaminokét is). Emiatt a magas koleszterinszint a mütét utáni napon megszünhet (nekem anno a megengedett maximum háromszorosa volt, a mütét óta majdhogynem túl alacsony), illetve a 2. típusú diabéteszt jelentösen javítja, akár meg is szüntetheti a mütét napján, tehát nem akkor amikor a delikvens már lefogyott!


Ballon és gyürü annak lehet jó aki:

1. Nincs elhízásos betegsége

2. Várható részéröl, hogy "rövidesen" vissza akarja csinálni. Pár év után a gyürüt sem egyszerü visszacsinálni, a gyomor falai összenöhetnek.


Sleeve:

1. Nincs diabétesze, az elhízás miatti betegségei minimálisak

2. Elhízásának oka csak és kizárólag a túl sok kaja

3. Valamilyen betegség, gyógyszerek, akármi miatt a belek megbolygatását az orvos veszélyesnek tartja


Bypass:

1. Súlyosabb elhízásos betegeknek (2. típusú diabétesz, koleszterinszint, nagyon súlyos elhízás)

2. Olyanoknak akiknek az állapota miatt gyorsabb fogyás szükséges (bár a ballon, gyürü, sleeve és a bypass kb ugyanakkora gyomrot használ a bélrendszer átalakítása többszörösen hatékonnyá teszi a bypasst)

3. Aki nagyon nem akar állandóan turmixokat enni (gyürünél az a legbiztonságosabb ;-) )

4. Akinek nem csak a mennyiség, de az ételek fajtái amit eszik is problémásak (nem bír meglenni tésztafélék vagy édesség vagy éppen zsíros kaják nélkül)


Az itteni orvosaim szerint jelenleg az elsödleges verzió a bypass, sleevet csak akkor csinálnak, ha a belek nem piszkálhatóak valami miatt. Gyürüt és ballont max privátban, a TB nem fizeti (nem tartják jó befektetésnek)


Egyik sem ajánlott:

1. Stresszevöknek (hacsak nem terápia mellett, de ezt pszichológus dönti el)

2. Bulímiában szenvedöknek (szintén pszihomókus döntése)


Nem segít túl sokat, ha az elhízás oka nem a mennyiség hanem hormonális vagy egyéb szervi probléma. Ilyen esetben elöször a kiváltó okot kezelik (a pszichotikus problémáknál is) és ha az rendben van még mindíg jöhet a mütét.


Amit leírtam az Svájcra vonatkozik, az itteni dokik elmondása alapján ;-)

4215. kingi7 (válaszként erre: 4214. - Zzr1200)
2012. okt. 19. 00:10

Köszönöm,ezt értettem :) mi a különbség (nekem mint laikusnak, hogy érthető legyen) a két eljárás között, amit a doktor úr használ? Igazából nekem azzal van a gond, hogy sokszor nem érzem, hogy jól laktam. A gyomorgyűrű nem jobb,mint ez a módszer?

Meg ugye van a gyomorballon is... melyiket mikor érdemes használni? Melyik a legkevésbé veszélyes?

Nekem relatív a "nagyon" túlsúlyom 105 kg 175 cm, bár a konfekció méretet kinőttem :)

Ezt a fajta életformát meg lehet szokni? Hogy lehet a "rohamokat" leküzdeni? vagy nem érzel egyáltalán ilyet? Nincs több rántott hús?

Neked mivel volt problémád étkezés gyanánt, hogy elhíztál?

4214. zzr1200 (válaszként erre: 4213. - Zzr1200)
2012. okt. 18. 23:05

A nagy különbség a fogyókúra és a bypass között, hogy bypassal még az is komolyan le tud fogyni aki fogyókúrákkal nem.

A diéták becsödölésének sok oka lehet. Van amelyik kifejezetten drága (anyagi okok), van amivel sokat kell pepecselni (idöhiány) vagy egyszerüen nem bírja az ember idegekkel a kis adagokat. Nálam mindháromra volt példa (Atkins, kalóriaszámlálós, diedetikus által összeállított "normális" étkezések).

Jelenleg keveset tudok enni, ez a mennyiség megfizethetö még a hús, saláta, zöldség kombinációban is (itt a hús iszonyat drága :-( )

Nem kell számolnom a kalóriákat, hiszen úgysem tudok túl sokat enni

Sajnos hagyományos magyar kajákat nem igazán érdemes enni mert a hasznos tápanyagtartalma kicsi, de azért hetente 1-2 alkalommal megengedhetö.

Ennél kényelmesebb és könnyebben tartható diéta nincs :-) De attól még ez is diéta és ez is egy nagyon erös, kötelezö életmód váltás.

4213. zzr1200 (válaszként erre: 4212. - Zzr1200)
2012. okt. 18. 22:58
Mint azt már mondtuk (írtuk) párszor a bypass NEM megoldás, hanem segítség. A megoldás te leszel :-)
4212. zzr1200 (válaszként erre: 4211. - Zzr1200)
2012. okt. 18. 22:56

Ami várható:

Az elsö év végére már normális adagokat tudsz majd enni és ha nagyon forszírozod a zabálást gond nélkül el lehet hízni megint. Gyomoréhséget én mind a mai napig nem érzek, agyit igen :-( A mennyiséget túllépni eléggé fájdalmas tud lenni, tehát max szándékosan tudsz többet enni a kelleténél.


Sajnos a bypass utáni életre (a 2. évtöl kezdve) az általunk annyira gyülölt mondatot kell használnom (bocs Zsú) "Fejben döl el". Ha te akartad a mütétet és akartad a fogyást akkor akarnod kell az egész életre szóló változást is. Ha nem akkor beteg lehetsz (nem megfelelö étkezéssel), súlyos vitaminhiányon alapuló betegségeid lehetnek (nem megfelelö étkezés, nem elegendö vitamin), visszahízhatsz megint és a legrosszabb esetben ha a zabálási rohamok a mütét utáni elsö pár hónapban kezdödnek akár szét is tépheted a gyomrodat.


Soha többé nem ehetsz majd zsíros ételeket (várható komoly hasmenés miatt), nem ihatsz szénsavas italokat (kitágítja a gyomrot), esetleg lesznek olyan kajáid amelyeket a mütét után hónapokig vagy akár évekig nem fogsz tudni megenni.


Ha a bypass után jól akarod csinálni a dolgokat akkor bizony egy minimum egy éves diétázást (de legalább egészséges és értelmes diétázást) kell bevállalnod, amit utánna szelidítve ugyan de tartanod kell évtizedekig.

4211. zzr1200
2012. okt. 18. 22:05

Sajnos azt még senki nem tudja.

Elvileg én vagyok itt a legrégebbi mütött (ma pont 10 hónapos), így az 1-5 évet még én sem tudom.

Jelenleg még mindíg fogyok, de már lassabban, még mindíg diétázok, vitaminokat életem végéig szednem kell, életem végéig évente minimum 1x kontrolra kell járnom, a következö 5 évben még félévente.

Mondjuk engem a háziorvos is alapban ellenöriz 3 havonta.

Nálam eddig B12 és D vitamin hiány jelentkezett, de mára mindkettö elég türhetöen rendbejött.

Hasmenés, gyomorfájások emberfüggöek. Meg kell nézned, hogy melyik kajára hogy reagálsz.

4210. kingi7
2012. okt. 18. 21:14

Sziasztok, nekem lenne egy csomó kérdésem.... tudom, hogy működik, tudom, hogy lefogy az ember,meg tök jó... de engem az érdekelne mi lesz mondjuk 1 év vagy 5 év. Mivel lesz másabb az étkezésed, emésztésed...mi a hátránya? Mi a negatív benne? Életed végéig csak evőkanálnyi adagokat eszel? Az evés egyáltalán nem fog jól esni, hanem kényszer lesz? A vitaminokat életed végéig tömni kell magadba? Rendszeres kontrollra és vérvételre kell járni? A hasmenés megmarad?

Szóval engem nem a rövidtávú "fogyós" része érdekel... hanem az utáni. Köszönöm :)

4209. Körtebaba (válaszként erre: 4205. - Gombóc66)
2012. okt. 18. 20:00
Hívott is, Tarividot írt fel a házidoki, mondta Mohos dr hogy ő is ezt írta volna fel, 5 napra, szedjem nyugodtan. Na mondom pont 5 napra kaptam. Azt mondja, akkor ugyanúgy gondoltuk a háziorvossal :) Szóval minden okés :D Most vacsiztam, 2,5 dkg rio mare, nem ment több :))
4208. Tejszin (válaszként erre: 4207. - Gombóc66)
2012. okt. 18. 18:40
Köszi!
4207. Gombóc66 (válaszként erre: 4206. - Tejszin)
2012. okt. 18. 18:08
Teljesen normális.
4206. Tejszin
2012. okt. 18. 18:00

Sziasztok!

Két hónap után még mindig nehézkes a darabos étel. A hús a legnehezebb. Fózelékből viszont akár egy felnőtt adag is belém férne. Ez normális?

4205. Gombóc66 (válaszként erre: 4203. - Körtebaba)
2012. okt. 18. 17:45

Tuti hívni fog, ha látja, hogy te voltál. Biztos műt még.

Mit kaptál rá?

4204. zzr1200 (válaszként erre: 4203. - Körtebaba)
2012. okt. 18. 17:05
Szerintem a háziorvosod nem hülye, ha a dokit nem éred el max 2 napig akkor kezdd el szedni.
4203. Körtebaba (válaszként erre: 4198. - Gombóc66)
2012. okt. 18. 16:39
nem büdös :) megnyugtattál :) viszont reggel a vizeletem mivel nagyon sötét volt elvittük a háziorvoshoz most délután,3 kereszt genny és 2 kereszt fehérje, ez lett az eredmény, írt fel antibiotikumot. Hívtam Mohos dr urat de nem vette fel. amíg nem beszélek vele nem merem elkezdeni szedni...
4202. zzr1200 (válaszként erre: 4201. - Zsú1965)
2012. okt. 18. 14:36
Jókislány :-)
4201. Zsú1965 (válaszként erre: 4200. - Zzr1200)
2012. okt. 18. 14:10
Ittam! Sőt....vedeltem:)))
4200. zzr1200 (válaszként erre: 4199. - Zsú1965)
2012. okt. 18. 14:04
Hétfötöl otthon leszek. Ha megadod a címedet úúúgy mekkrugdoslak amennyire csak akarod :-P
4199. Zsú1965 (válaszként erre: 4194. - Zzr1200)
2012. okt. 18. 13:45

Köszönöm a fenékbillentést, nagyobb adag kellene belőle:)) A kezem mellet van a vizes palack, és mégse...(((

Rúgj még! :)))

4198. Gombóc66 (válaszként erre: 4191. - Körtebaba)
2012. okt. 18. 13:32

Amíg nem büdös nagyon a sebből kifolyó lé, addig nincs baj, mert nincs benne baci. Ez csak testfolyadék. 2x öntött el, de rendesen. A 8. és a 10. napon. Akkor mentem le varratszedésre és a nyári ruhám elején lett két tenyérnyi piros folt. Szép voltam. Ennek ki kell jönnie.


Fekvésnél meg az jött be, hogy egy núdli alakú párnát tettem a hátam mögé féloldalt fekve és se nem háton, se nem oldalt aludtam. Így nem feszült a seb. Ha nincs ilyen párnád, akkor jó egy pléd is, amit így összetekersz.Veled párhuzamos legyen a párna. :-)

4197. Gakocsis (válaszként erre: 4196. - Körtebaba)
2012. okt. 18. 12:53
@Körtebaba! Ejnye-bejnye! Nem szabad spórolni a vízzel.. Mondtam már szerintem, nekem is az jött be, hogy a félliteres, sportkupakos vizet mindig magamnál hordtam, és folyamatosa kortyoltam belőle..Nekem az asszony este a leheletemről megmondja, hogy ittam e aznap elég vizet (persze nem azért mert annyira büdös lenne a szám) szóval nem merek vele szórakozni..
2012. okt. 18. 12:46
jajjjj de jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó, most megnyugodtam :) köszönöm!!! A lecseszést is vettem, ma már jobban megy az ivás :))
4195. Luculus (válaszként erre: 4189. - Zsú1965)
2012. okt. 18. 11:30

Sziasztok!

Esetleg próbáljátok meg a zöld teát,nekem sem ment semmi de ez bevált.Sokan írták almalé,víz,feketeribizli,stb,nekem meg mindentől kész volt a gyomrom.Ezt bírja,egy próbát megér;).

4194. zzr1200 (válaszként erre: 4187. - Zsú1965)
2012. okt. 18. 11:19

Körtebaba, Zsú vegyétek úgy, hogy fenékbe lettetek billentve :-)

Vízalapú folyadékból a napi minimum!!! 1-1.5 litert mindenképpen meg kell inni. Ha másképp nem megy vesztek egy sportoláshoz való müanyag "üveget" (hogy a fenébe hívják????), megtöltitek és napközben folyamatosan iszogatjátok. Ha 10-15 percenként isztok egy kortyot, késöbb 5 percenként is menni fog, akkor meglesz a napi adag. Nem kell azt 2-3 decinként fogyasztani :-)


Ha a napi folyadékadagotok nincs meg akkor a szervezet nem tudja kitakarítani a káros anyagokat, ami elöbb-utóbb károsítja a vesét.

4193. Freddy (válaszként erre: 4191. - Körtebaba)
2012. okt. 18. 11:09
Ne aggódj! Mielőtt kiengedtek el kezdett váladékozni a sebem. Nem volt gennyes, de szó szerint folyt 2 hétig. Általában 2 óránként kellett a kötést cserélni. Én is megijedtem, de azt mondta a doki, hogy ez normális, aminek ki kell jönni annak ki kell jönni. Az lenne a baj, ha befelé gyűlne.
4192. Réka 196 (válaszként erre: 4191. - Körtebaba)
2012. okt. 18. 10:58
Persze, simán belefér, ne aggódj :-). Lesz majd szép kis varacskád.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook