Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


4311. Zsú1965 (válaszként erre: 4252. - BosAti)
2012. okt. 23. 19:55
Nem,nem én voltam. Engem Debrecenben operáltak.
4310. Nora_
2012. okt. 23. 19:46

Igen, párhuzamosan olvasom a két fórumot, igaz oda még nem írtam, öket csak olvasom.

Nekem a doki azt mondta, ha elértem az áhitott súlyt, kb 2 év múlva, akkor el kell kezdeni mozogni, de elöbb még jobb, mert az ember olyankor hajlamos rá, hogy már nem figyel oda annyira, és hamar visszaszöknek a kilók.

Meg hogy nem ehetek fehér kenyeret, se zsemlét, mivel PL 1 zsemlében 1 teáskanál cukor van, ezt sokan nem tudják.(de lehet ez csak az itteni zsemlére vonatkozik)

Mert hogy sokan azt gondolják hogy, oh csak 1 zsemlét ettem zsírszegény pulyka sonkával, hogy ez így egészséges, pedig nem.

Azt mondta csak teljes kiörlésü kenyeret és zsemlét szabad a késöbbiekben is fogyasztani, mivel a szervezet hozzászokott a 2 év alatt az alacsony kalória bevitelhez.

Mondta hogy a lefogyás az garantált, de itt is a megtartáson a hangsúly mint a sima diétánál is.

Mert a bypass csak a lefogyásban segít, megtartani a mi dolgunk, amihez teljes életmódváltás kell.

4309. Nora_
2012. okt. 23. 19:29

Szerintem Magyarországon ebböl a szempontból eléggé túlterhelt a doki, (egyes számba írom mert ha jól tudom otthon csak Mohos és Tanyi doktor csinál Bypasst.)Es ahogy látom nagyobb rá a kereslet, mint ahányan operálnak, ezért is van a hosszú várólista otthon!

Itt nálunk jóformán nincs olyan kórház ahol ne csinálnák.

De az AKH a legjobb, ezért is van hogy néha az AKH-ban is kialakul hosszú várolista, mert a legtöbben itt akarják megmüttetni magukat.

Itt ha jól tudom több mint 10 éve használják ezt az eljárást, vannak olyanok az osztrák fórumon, akiket az adatai szerint 2003-ban mütöttek.

Vannak olyanok is, akiket már másodszor mütenek.

Kb 10 éve beraktak neki gyomorgyürüt vagy volt Sleeve mütétje, akkor lefogytak, rá pár évre visszahíztak és most Bypass mütétre várnak.

Ez is az egyik ok amiért itt a gyomorgyürüt abbahagyták, a többi szövödményen kívül.

4308. Nora_
2012. okt. 23. 19:10

Nem tudom mennyire megengedett a linkelés ezen az oldalon, de talán nem tiltanak ki.

Itt találkatók rövid összefoglalók a mütéti tipusokról, csak sajna németül:


[link]

4307. Nora_
2012. okt. 23. 19:08

Az Omega-Loop Byassnak az elöbb olvastam utána.

Sajna magyar nyelvü anyagot nem találtam, csak németet.

Annyi a lényege hogy rövidebb az operáció ideje, mivel csak egy csatlakoztatást végeznek a másik Bypasshoz képest, ítt úgy is hívják ezt az eljárást hogy Mini-Bypass.


Omega LOOP Bypass



A "klasszikus" gyomor bypass ("Y-Roux") mellett, az utóbbi időben egyre több az omega loop bypass alkalmazás. Ellentétben a klasszikus gyomor bypassal itt csak egy kapcsolatot kell létrehozni a gyomor és a vékonybél között.

Ennek a műtéti eljárásnak van néhány előnye a hagyományos gyomor bypassal szemben mint például a lényegesen rövidebb műtéti idő, és rövidebb gyógyulási idő.

4306. Nora_
2012. okt. 23. 18:56

"Vajon külföldinek mennyiért végzik a műtétet Ausztriában? Nem mintha oda szeretnék menni, de most, hogy összehasonlíthatom a két konzultációt, fényévekre vannak egymástól."



Ez ügyben csak azt tudom mondani, amit az osztrák bypass fórumon olvastam.

Ott is vannak sokan (40 BMI alattiak), akiket magánklinikán operáltak mert nem fizette az egészségügyi pénztár.

Volt aki 4000 € (kb 1 millió forint) -ot írt, volt aki 6000€ ( ez kb az otthoni ár).

Szal 4000-6000 € között van itt, de gondolom kórháza válaogatja.


Végül is Mohos doki is az Osztrákoktól tanulta ezt az eljárást ha jól tudom.

4305. Nora_ (válaszként erre: 4302. - Uhu53)
2012. okt. 23. 17:57

Szia Uhu!


Amúgy te hogy döntöttél?

Belevágsz??

4304. Nora_ (válaszként erre: 4302. - Uhu53)
2012. okt. 23. 17:44

Igen ma voltam, az elözö hozzászólásomban leírtam kb mi volt!


Jaajj, de a legfontosabbat kihagytam.

A végén a doki rákérdezett hogy van e kérdésem.

Megkérdeztem kb mennyit kell várni a mütétig (mivel itt Ausztriában is hallottam olyanokat hogy 6-8 hónap is lehet) és nagy meglepetésemre azt modnta max 2 hónap!!!!!Mondta, ha pl ma vittem volna az összes vizsgálat eredményét és mindennel meglennénk ami a mütéthez kell, és ma kéne adnia idöpontot a mütétre, kevesebb mint 2 hónapot kéne várnom. :))


Szóval holnap irány a háziorvos, töle fogom kapni a beutalókat a szükséges vizsgálatokhoz.Ha megvan az összes vizsgálat, irány vissza az AKH-ba, ott megírják a kérelmet a költségátvállaláshoz, és megkapom az idöpontot a mütéthez!

Már alig várom!! :))

4303. Nora_
2012. okt. 23. 17:36

Sziasztok!


Megjöttem az elsö konzultációról! :)


Leírom röviden mi vol:


Behívtak, lemértek, kiszámolták a BMI-et! (45) :((

Aztán jött a doki hogy miben segíthet :))

Elkezdtem neki mondani, hogy hallottam hogy vannak operációs lehetöségek arra, hogy az embernek segítsen a lefogyásban.

Mondta így igaz, és elém tett egy füzetet amibe az operációs lehetöségek voltak.

Elmondta hogy Bypass-t csinálnak a leginkább.

Meg hogy az utobbi idöben elég kevés gyomorgyürüt raktak be, jelenleg meg semennyit.(arra nem tért rá hogy miért, de hallottam hogy sok volt vele a baj meg a szövödmény, gyulladások st....)

Elmondta hogy a Bypasson belül is van most újdonság, amit Omega Loop Bypass-nak hívnak!

Elmagyarázta a funkcióját.A másik Bypassról nem is beszélt.

Aztán mondta mivel 45 a BMI-m, ezért az egészségügyi péztár fizetni fogja az opreációt.

Adott egy listát hogy milyen vizsgálatokat kell elvégezni a mütét elött.

Aztán beszélt az elönyökröl, hátrányokról.

Az elönyöket mindenki ismeri.

A hátrányok és szövödmények mindkét Bypassnál:

-életem végéig kapnom kell B12 vitamint 2 havonta injekcio formájában(ez nagyon fontos)

-életem végéig kontrollra kell járni (félévente)

-bypass után is vissza lehet hízni pár év múlva a kiinduló súlyra vagy még többre, ha az ember nem tartja be az utasításokat, mivel a gyomor az évek alatt tágulni fog.

-a hajhullásról annyit mondott hogy ez nem a vitamin hiányától van hanem a fogyástól.Meg hogy egy idö után megáll, és újra szép sürü haja lehet a páciensnek.

-2 évig ne essek lehetöleg teherbe


Kb ennyi, ha közben valami még eszembe jut leírom.


Aztán kaptam egy táblázatot ahol 5 napig vezetnem kell hogy mit ettem, mikor és mennyit.



Kaptam egy csomo olvasmányt a mütéttel kapcsolatban, pl hogy hogyan táplálkozzak a mütét után stb....


kb ennyi volt.

4302. Uhu53
2012. okt. 23. 17:26

Helo Nora!

Mi volt a konzultáción? Ugye ma voltál?

2012. okt. 23. 12:56
Engem nem, mindig ellene voltam :)) vagy akkor legalább egy kis fazonigazítás :) sokkal fiatalabb lennél nélküle :)
4300. Gombóc66 (válaszként erre: 4299. - Gakocsis)
2012. okt. 23. 12:50
Akkor a szakáll marad! Az asszony szava szent! Meggyőztél!
4299. Gakocsis (válaszként erre: 4297. - Körtebaba)
2012. okt. 23. 12:49

A szakáll a házassági szerződésük része, a feleségem ragaszkodik hozzá... :-)


És én is, megvan már vagy 15 éve, szeretem annyira, hogy nem válnék meg tőle.. :-)


Remélem szakállal is jó "pasi" leszek egy-két, négy-öt hónap alatt.. :-)

4298. Gombóc66 (válaszként erre: 4297. - Körtebaba)
2012. okt. 23. 12:35

Meg se ismerném nélküle! :-)

Gratulálok én is, nagyon szép eredmény!

De azért kíváncsi lennék rá, hogy milyen szőrtelenül! Lehet, hogy az ősember jelmez mögött egy jó pasi van!?

4297. Körtebaba (válaszként erre: 4296. - Gakocsis)
2012. okt. 23. 12:30
Olyan ügyes vagy :) Gratulálok :) Mostmár csak a szakálladnak kellene eltűnni :)))
4296. Gakocsis
2012. okt. 23. 12:20
augusztus elsején műtöttek.. azóta a 185.5 versenysúlyom már csak 148.2.. ez 37 kiló fogyás három hónap alatt.. :-) Örülök, és büszke vagyok!
4295. Gombóc66 (válaszként erre: 4294. - Hencsi28)
2012. okt. 23. 11:06
ha befejezted pótold a bélflórát!
4294. Hencsi28 (válaszként erre: 4293. - Zzr1200)
2012. okt. 23. 10:15

Köszi a segítséget!

Két hete volt mandula és garatgyulladásom, beszedtem az antibiotikumot végig és most ismét visszatért! :(

Most egy másik féle antibiotikumot szedek rá! :(

4293. zzr1200 (válaszként erre: 4292. - Hencsi28)
2012. okt. 23. 10:10
Elvileg igen, de mindeképpen szedj mellé gyomorvédöt
4292. Hencsi28
2012. okt. 23. 08:27

Sziasztok!


Antibiotikumot, lehet szedni a bypass műtét után ugyanúgy? A hatása ugyan az?

4291. Amandalear (válaszként erre: 4289. - TBálint76)
2012. okt. 22. 23:30

A nem járható utak (eddig) bankrablás,utcasarkon álldigálás,okirathamisítás,OEP folyamatos zaklatása,olyan egyetemi klinikák zaklatása akik még nem csinálják ezt a műtétet s hátha meggondolják magukat meglátják a lehetőséget s gyakorolnak rajtam, esetleg sponzorok megkeresése, nyavajgás sirás-rivás a facsebukon,utcai zenélés,adománygyűjtés,stb. bár itt sok ember van lehet van járható út csak még én nem látom s valaki majd felvilágosít.

mielőtt szemetszúrna valakinek miért nincs felsorolva a munka annak megnyugtatásképpen elárulom 21 nap dolgozom napi 10 -14 órát szabadnap nélkül. aztán két hét szünet. abban a két hétben már csak az eddig felsoroltak jöhetnek szóba:-)

4290. Amandalear (válaszként erre: 4289. - TBálint76)
2012. okt. 22. 23:17
Mivel feketén dolgozom(igen a NAV kinyalhatja) nincs személyi hitelre lehetőségem. örülök,hogy egyáltalán alkalmaznak így ilyen rozoga állapotba nemhogy reklamáljak,hogy jelentsenek be. Barátaim anygi helyzetére jellemző,hogy ha kinyitod a hűtót kijön a tihanyi viszhang,,,,ja család én tartok el egy egyetemistát,egy középiskolást,segitem a 84 anyám s a nővéremet is hébe-hóba. Tudom nem tartozuk senkire sanyarú anyagi helyzetem csak jelezni akartam vele azt, hogy sejtem másnak se figyel a zsebébe másfélmilla csak úgy de az enyémbe nem is fog ...ezeken a járható utakon kerülni.
4289. TBálint76 (válaszként erre: 4271. - Amandalear)
2012. okt. 22. 20:30
Annyiban tudok hozzászolni, hogy nekem sem volt másfél millám. Személyi, baráti és családi kölcsönökből szedtem össze. Műtét előtt 2 hónappal kirugtak a munkahelyemről 12 év után, de mégis belevágtam. Azóta már 2 állásom van és törlesztem vissza a pénzt. Amennyit nem kajálok el azt vissza tudom adni. 2 év és nullán leszek, hacsak nem találok egy jobban fizető állást...
4288. kingi7
2012. okt. 22. 19:27
Valaki tudna privátban esetleg véleményt írni Dr Mohos Elemérről illetve Dr Tanyiról? van esetleg más is aki csinálja?
4287. kingi7 (válaszként erre: 4285. - Zzr1200)
2012. okt. 22. 18:54

Szóval akkor, ha nem vigyázol keményen a diétával, kibővül ugyan akkorára gyomrod, hogy egy komplett csirke 2 liter üditő és egy kiló krumpli is elfér benne? De a nem felszívódás marad,nem?


Van olyan aki nem szed vitaminokat és egyebeket?

4286. Amandalear (válaszként erre: 4283. - Kócoska11)
2012. okt. 22. 16:16
Egyébként pont a szegedi klinikáról írányítottak a Pécsire ,hogy nekem a ballon biztos megfelelő:-) de aztán letisztáztuk,hogy sajnos minden mással jutnék kis segitséghez persze a fogyás által de én tipikusan az a beteg vagyok akinek a bypasst kitalálták.Ez az én szerencsém:) eztán az OEP-et kellene lehet ostromolnom,hogy ugyan már ha a gyűrű mehet ez méééé ne mááá?:-)
4285. zzr1200 (válaszként erre: 4278. - Stewe)
2012. okt. 22. 16:07
Nem azért tilos mert bajod lehet töle, hanem a gyomortágító hatás miatt. Nekem a dokim egyértelmüen teljes tiltást adott rá (föleg mivel nálam elég egyértelmüen az tehetett a gyomrom kitágulásáról)
4284. Amandalear (válaszként erre: 4283. - Kócoska11)
2012. okt. 22. 16:06

Szia Kócoska11!


Köszönöm a kedves szavaid s a segíteni akarásod. Sajnos az én problémáimra sem a gyűrű sem a sleeve sem a ballon nem megoldás mivel a legfontosabb probléma ami a többit generálja a 2. tiusú cukorbetegség. Ennek visszaszorítása csakis a bypassal lehet. már beszéltem a pécsi klinikával s ők is az én esetemben csak a bypasst ajánlják.Én nagyon macerásnak tartom a gyűrűt s az OEP támogatás kicsikarása sem épp egyszerű de ha a bypassról lenen szó valószinű valahogy rááldoznám az időt. A gyomorgyűrűben én nem hiszek. Szíve joga mindenkinek eldönteni mit szeretne s ezzel nem minősítem azokat akik a gyomorgyűrűt választják. Olvastam itt olyanról akinek volt s komoly gondjai akadtak. Én egyszeri végleges s a társbetegségeket kezelő eljárást szeretnék s ez a bypass:( Talán egyszer felébred az OEP s ezt is besorolja majd a nagyon sok utána járással de mégis csak támogatott műtétek közé hisz a gyűrűvel is csak most jutottak idáig. Kérdés megérem-e:-( na nem vagyok mindig ilyen borúlátó. :)

Azért köszönöm!

4283. kócoska11 (válaszként erre: 4271. - Amandalear)
2012. okt. 22. 15:47

Szia Amandalear!

Nagyon sajnálom,hogy ennyi betegséged van,és azt is,hogy az életben mennyire minden a pénz körül forog.A bypasst ugye nem támogatja az OEP,viszont a gyűrűt igen! Miért nem próbálod meg azt? Pécsen,Vereckei doktort kell keresni,ő tud neked segíteni.Az én gyűrűműtétemet is ő csinálta meg múlt hónapban,nekem fizetnem kellett még a gyűrűért,de egy ismerősöm most kapta meg az Oep támogatást 100%-ban. Szóval szerintem egy próbát megér.

4282. Gombóc66 (válaszként erre: 4279. - Stewe)
2012. okt. 22. 14:24
Szép lenne, ha így lenne! A mortalitás nem 0.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook