Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


4251. Zsú1965 (válaszként erre: 4235. - Kingi7)
2012. okt. 20. 19:44

Döntést akarsz hozni, és nem szánsz időt arra, hogy visszaolvass?? Érdekes hozzáállás. Írtam neked választ a klubban is.

Hogy "megkönnyítsem" a döntésedet: nálam volt komplikáció műtét alatt, de visszahoztak. Aztán utána volt egy "kis" szövődmény (bélelzáródás). Mégis újra belevágnék!


Negatív dolognak talán a majd egy hónapig tartó drasztikus hajhullást mondanám, bizony aggódtam miatta rendesen, már parókákat nézegettem. De már újra nő a hajam.

4250. BosAti (válaszként erre: 4228. - Zzr1200)
2012. okt. 20. 19:11
"úúúútálom a számítástechnikát" :-) most is laptoopot telepítek, ,é s naon úútálom...
4249. BosAti (válaszként erre: 4226. - Zzr1200)
2012. okt. 20. 19:09

Jelenleg napi 60 gr. fehéréjét töltök magamba. Azt éreztem, hogy meglepően hamar tudtam az idővel fejlődni: 1 nap. 500 m, 15:10 perc, 2. nap: 1000 m, 29:52 perc, 3. nap 27:30, 4. nap: 27:01. Ma pihenek egy napot, mert azt tapasztaltam, hogy 4 nap után kell egy napi pihi :-)

De pompásan érzem magam :-)

Most már jöhet a crosstrainer (ha jól írtam le :-) és a súlyzó is.

2012. okt. 20. 19:08
Sziasztok azt szeretném kérdezni,szénsavas üdítőket mennyi idő után lehet inni ?
4247. Nora_ (válaszként erre: 4245. - Zzr1200)
2012. okt. 20. 15:22

Akkor nálatok is hasonlóan van, mint itt nálunk Ausztriában.

Itt 40 felett automatikusan fizeti a TB úgy tudom.

40 alatt akkor ha társul az elhízáshoz valamilyen betegség is, amit bizonyítottan a túlsúly okoz.

Ezeket az osztrák Bypass fórumon olvastam, de kedden többet fogok tudni, akkor lesz az elsö konzultációm.

4246. Amandalear (válaszként erre: 4231. - Kingi7)
2012. okt. 20. 14:33
Én is 105 kiló vagyok meg 164 cm hozzá. van 2.tipusú diabeteszem ami már rég inzulinos,alvási apnoém,s eddig is volt magasvérnyomásom de most pár hete nagyon elszabadult.Mindenki másmilyen tipus van aki sokat vacillál a döntésein van aki hirtelen felindulásból lép. Én ugy beszartam ezen a 180/130 as vérnyomáson,hogy eddig se filóztam a műtéten de most ott tartok bankot rabolok mert ez nekem kell. Eddig is csak a pénz miatt nem jelentkeztem. Ha meg van a lehetőséged rá menj konzultációra! Ne halogasd Kingi7! bármikor begorombulhatnak a társbetegségek s ez egy olyan lehetőség ami ugyan kockázatos persze de itt nagyobb a nyereség esélye mint a veszteségé. Csak egy vélemyény.....
4245. zzr1200 (válaszként erre: 4244. - Nora_)
2012. okt. 20. 08:59
Ha megfelelsz az orvosi vizsgálatokon akkor igen. BMI 35 felett.
4244. Nora_ (válaszként erre: 4238. - Zzr1200)
2012. okt. 20. 02:30

Szia!


Most olvastam hogy téged svájcban mütöttek!

Ott fizeti a társadalom biztosító az ilyen beavatkozásokat?

Üdv:Nora

4243. stewe
2012. okt. 19. 23:11

Sziasztok.

Nagyon régen nem jártam itt, /lehet érte anyázni /és nem is hiányzott, mert azt gondolom nem ezt keresik azok, akik mérlegelnek, hogy műtét, vagy sem!

Remélem nekik segíthetek az alábbi néhány sorral.

2012.05.28-án műtött Mohos doktor Veszprémben.

Ma öt hónappal a műtét után 27 kg-al vagyok kevesebb, és NEM vagyok cukorbeteg!!! /napi 74 egység inzulint adtam a műtét előtt/!

Én, ha már semmi nem történne is maximálisan meg lennék elégedve, és újra megcsináltatnám a műtétet.

A műtét utáni 6. naptól szilárd ételeket fogyasztok /nyilván eleinte lassabban, és jól megrágva /, 3-4 hónap elteltével szénsavasakat is iszom /kicsit "szénsavmentesítve" /, tudok étkezés közben is inni, soha nem hánytam /odafigyeltem rá mennyit, milyen lassan, és megrágva egyek / és MARHA JÓL ÉRZEM MAGAMAT!!!

Azt hiszem nem szabad elhagynia senkinek sem magát, és akkor sokkal hamarabb élhet majdhogy a régi étkezési szokásai szerint /persze kevesebb is elég alapon/.

Akik fontolgatják a műtétet, azoknak én azt javaslom vágjanak bele, higgyék el, hogy tényleg megváltoztatja az életüket, és nincs mitől félniük! /félni szabad egy mandulaműtéttől is /.

Akiket pedig megműtöttek, azoknak gyors javulást, fogyást, és jó egészséget kívánok!

Ja, és még egy: a műtét után csak spirulinát ettem, és a 3. hónap utáni laboromnál rendben voltak a vitaminok is!

4242. zzr1200 (válaszként erre: 4241. - Kingi7)
2012. okt. 19. 20:26
Nem :-P
4241. kingi7
2012. okt. 19. 20:01
jelentkeztem a klubba, valaki beenged információt gyűjteni? :)
4240. zzr1200 (válaszként erre: 4239. - Bodorg)
2012. okt. 19. 19:46
Nyugodtan, de az elsönél még csak 1-1 korty és utánna fél perc szünet
4239. bodorg
2012. okt. 19. 18:50
Azt szeretném kérdezni, hogy nagyon gyenge kávét vagy tejeskávét mikortól javasolt inni? Három hetes vagyok, de eddig még nem mertem megkockáztatni, pedig már nagyon hiányzik.
4238. zzr1200 (válaszként erre: 4236. - Kingi7)
2012. okt. 19. 18:16

Mondom Magyarországon a dokik a hetekig leves meg bébipapi véleményen vannak.


Engem Svájcban mütöttek mivel itt élek és az itteni dokik szerint gyorsabban gyógyulnak a betegek ha puhára fözött, de nem pépes kaját esznek a második héttöl.

4237. Freddy (válaszként erre: 4236. - Kingi7)
2012. okt. 19. 16:58
Nekem igazi negatívum nincs, 2x hánytam összesen, de az sem volt vészes. Igazából nekem a műtét utáni tehetetlenség volt rossz,kb 1 hétig nagyon kiszolgáltatottnak éreztem magam. A fájdalom kibírható. Ami igazán hiányzik, de csak az agyamnak az a szénsavas ital. Én nem nagyon találom azt amit igazán szívesen innék. Nekem legjobban a sima citromos víz édesítő minden nélkül jött be. Kajában én mindent bírok igaz a husi kicsit nehezebb. Amit viszont mindig ennék az az erős, régen nem voltam oda érte. Ami néha gond, hogy elfelejtem, hogy evés közben , előtte, utána nem lehet inni. Akkor is emiatt hánytam. Régen kaja közben mindig ittam. Napközben nagyon oda kell figyelni a rohanás mellett, hogy eleget igyak, mert ha igazán megszomjaztam 40C-ban nem tudtam csak úgy legurítani egy pohár vizet. Lemegy a nap mire a szomjamat oltom. Egyszóval inkább az ivásra kell figyelnem, bár ebben elég tudatos vagyok simán megy a napi 1-2 liter. Negatívum nekem csak annyi, hogy sokat gondolok arra, ha ez a műtét régebben hozzáférhető lett volna nálunk, mennyi kínlódást megspóroltam volna. Most egy kicsit stagnál a fogyásom, de jó döntést hoztam a műtéttel. Hajrá mindenki!
4236. kingi7 (válaszként erre: 4234. - Zzr1200)
2012. okt. 19. 16:25

Nu, várjál, hetekig bébipapi, aztán meg mégse, mert egy hét után simán mondjuk egy görög saláta, húsival? :)

Neked mi az a negatívum, amire nem számítottál, vagy ami kellemetlen ezzel az egész műtéttel kapcsolatban?

4235. kingi7 (válaszként erre: 4233. - Zsú1965)
2012. okt. 19. 16:22

Mind a 4200 hozzászólást? :S ennyi időm nincs...

Felhívtam a telefonszámot és ha jól tudom Mohos Elemérhez, szerda estére...

Hol tartasz? mennyi idő alatt? Hogy lehet kibírni, annyi kudarc után? :S nekem ez a furcsa, hogy sokan annyit szenvedtek mindenféle fogyikkal, ezt meg meg tudják állni, szóval számomra érthetetlen.... (persze,mert nem vagyok benne :)


Valami negatív tapasztalat, amit "utálsz"?

4234. zzr1200 (válaszként erre: 4231. - Kingi7)
2012. okt. 19. 15:02

1. Ha nem vagy stresszevö akkor elég könnyü betartani :-)

2. Otthon leves meg bébipapi hetekig. Itt a mütét után 1 hétel már szilárd kaját ajánlanak.

4233. Zsú1965 (válaszként erre: 4231. - Kingi7)
2012. okt. 19. 14:59
Olvass vissza, és máris tudod, hogy mennyire könnyű. Én is 105-ről indultam, nem voltak társbetegségeim. Akinek volt (és pedig még nagyobb súlyuk volt, mindannyian javultak. Hová mész konzultációra?
2012. okt. 19. 14:30
Én ma vagyok 8 napos, és jelentem, eddig nem voltam éhes :) Sőt, kajálások után mindig úgy érzem magam, hogy szétpukkanok, pedig cicaadagok felét eszem kb :)))
4231. kingi7
2012. okt. 19. 13:33

Az ételeket meddig kell "bébiétel" formában fogyasztani? Eljön az az idő, hogy "rághatok" is?

Van itt olyan, aki nem érezte azt, hogy "jólakott" és ezért hízott meg? Ezt én csak néha érzem.

nagyon variálok, mert én "csak" 105 kiló vagyok, de sok a társbetegség. Legalább 30-35 kilót kellene lefogyni...és megmondom hősiesen, félek ettől a dologtól.... meg vashiányos is vagyok :( van még 1 hónap a konziig... kiváncsi vagyok, az összes kérdéssel zaklatom a dokit :) érdekes, mert szinte mindenki a fogyásról beszél, de ami mögötte van, arról nem. mennyire könnyű az új életmód betartása?

4230. Gakocsis
2012. okt. 19. 13:05

Mai étkezésem:

-Reggeli egy Zott joghurt

-Ebég másfél deci brokkolikrém leves, és egy nagyon kicsi, kistányérnyi lencsefőzelék...

-Estére pedig Sushi van betervezve.. :-)

Jó étvágyat!

4229. kingi7 (válaszként erre: 4216. - Zzr1200)
2012. okt. 19. 12:59

Hú, nagyon köszönöm :) ez egy átfogó tájékoztató volt :) így már csak a két utolsó marad bent :)

Azt 100%-ban ki tudják szűrni, hogy kinek melyik jó?

nekem csipegetési problémáim vannak, meg néha annyira éhes vagyok,hogy rendesen túl eszem magam :(

Meg össze vissza eszem.

4228. zzr1200 (válaszként erre: 4222. - BosAti)
2012. okt. 19. 11:56

Nem csoda csak számítástechnikai rendszerszervezö :-) Ez a dolgom, hogy minden infót összeszedve összeállítsam a rendszert úgy, hogy az ügyfél megértse :-D

Régebben meg matematika és programozás "tanár", tehát úgy magyarázzam el, hogy a kölyök is megértse :-D

4227. zzr1200 (válaszként erre: 4220. - Uhu53)
2012. okt. 19. 11:51

A mozgás lényege azoknál akiknek "gyenge" az izomzatuk (jellemzöen puha zsíros nöknél akik elötte sem mozogtak túl sokat) inkább a súlyzózás. Akár 0.5-1 kilós súlyokkal.

Kifejezettem ajánlottak az úgynevezett duci tornák (ebböl bocs attól aki utálja, de több éves tapasztalatom alapján Norbié a legjobb amíg nagyon sok még a felesleg).

Csajoknak lábra amíg nem csökken a súly eléggé csak gyaloglás, bringa, úszás, különben a lábatok zsír helyett izomtól lehet túl vastag.


Egyetlen egy a lényeg, olyat csinálj amit szívesen csinálsz, minden izmodat mozgassa meg és ne terhelje túl sem az izületeidet sem a szívedet.

Minél jobban csökken a súlyod annál jobban lehet majd emelni a terhelést.


Én komolyabb edzést csak a 4. hónaptól csináltam, addig csak séta-gyaloglás minden nap és hetente 3x súlyzós edzés, hogy építsem is az izmaimat.

4226. zzr1200 (válaszként erre: 4224. - Gakocsis)
2012. okt. 19. 11:39
Az a helyzet, hogy ezt még egy darabig megteheted, de csak akkor ha a hiányzó fehérjét turmixszal pótolod. Valószinüleg nagy izomtömeged volt (eléggé hasonló alkat voltál mint én), de a napi 70-80g fehérje mindenképpen kell neked is (0.5kg csirke vagy hal vagy pedig turmix)!
4225. Gakocsis (válaszként erre: 4223. - BosAti)
2012. okt. 19. 09:47
Bizony-Bizony! Én is választottam magamnak sportot, és a vele együtt a lakással szemben lévő uszoda látogatásával is szemezek.. Kicsit még várok, mert éppen építkeznek benne, de reggel 6 felé pár hossz már én is leúsznék szívesen.. Erre is megjön az ember kedve.. (és még sok másra)
4224. Gakocsis (válaszként erre: 4217. - Zzr1200)
2012. okt. 19. 09:37

Talán még annyival egészíteném ki, hogy a szervezeted jó esetben partner, és jelzi, hogy mire lenne szükséged, és segíti is az életmódváltást..


Így lesznek azok, hogy olyan ételeket kívánsz meg amit előtte nem.. pl én is nagy salátás lettem, pont a húst cseréltem le a saláták kedvéért.. :-)

4223. BosAti (válaszként erre: 4220. - Uhu53)
2012. okt. 19. 08:20

Valaki mondta itt egy pár napja, hogy a mozgás is fontos. Én 2 hónap és 1 hetes vagyok, - 24,5 kg-mal. Nagyon jól éreztem magam eddig is, nagyon ment a munka (ami természetesen ülőmunka, iroda, sok stresszel), csak egy kicsit gyengének éreztem magam. Úgy terveztem, hogy 2 hónap után elkezdek mozogni, ami jelen esetben az úszást jelenti.

HÁT EMBEREK!!!

Ez maga a csoda !!!

még háromszor olyan jól érzem magam, mint előző héten 4 nqapi úszás után. Mondjuk én régebben is úszkáltam, de idén még nem volt semmi (februárban eltört a könyököm:-().

Szóval 1. nap 500 m, utána 3 napon 1000-1000 m reggel hatkor. És csodáan érzem magam. amit fontosnak tartok, hogy versenyző típusú legyen egy kicsit a mozgás. Úgy gondolom, hogy lötyögés nem sokat ér. Ha úszok ,akkor mindig mérem az időmet, és próbálok a következő napon javítani rajta. (Ma már ment a 27 perc, mig az első csak 30 perc volt :-))

Szóval a mozgás kell hozzá!!!!

4222. BosAti
2012. okt. 19. 08:14
ZZR, Te egy csoda vagy :-), ennyi mindent tudni:-))) Köszönjük :-))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook