Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


2013. jan. 12. 19:43

Szia mindenki!


Ajkán volt valaki már műtve?

4850. prod (válaszként erre: 4848. - Agyongyver)
2013. jan. 12. 17:20

18.30


A kórház portáján megmondják hogy melyik teremben. Valószínűleg az első emeleten.

4849. gbabi50
2013. jan. 12. 16:04

Sziasztok!

Szegedről nem megy senki a találkozóra?

2013. jan. 12. 13:30
Sziasztok ! Veszprében pontosan mikor lesz a klubnap, hágy órakkor a pontos címet ha valaki tudja irja meg nekem szeretnék elmenni. Én még csak várok a műtétre áprilisban lesz. Ugy gondolom, hogy jó lenne olyanokkal találkozni akik már átestek ezen a műtéten.Én Szekszárdról megyek ha van valaki ebből az írányból szívesen elviszem.
4847. Mauritius25 (válaszként erre: 4843. - Simike49)
2013. jan. 12. 02:58
Szia Simike! Remélem sikerül megszervezni a hazautat és el tudsz jönni a klubnapra, az előző is nagyon érdekes volt amint azt videón utólag néztem és nagyon sajnálom hogy nem vehettem részt rajta. 23.-án drukkolni fogok neked ;-) És bízom benne hogy nemcsak a műtét után, de már a klubnapon is találkozhatunk. Üdv: Mau
4846. Mauritius25 (válaszként erre: 4842. - Gakocsis)
2013. jan. 12. 02:43
Szia Gakocsis! Köszönöm az infót, előreláthatólag úgy néz ki hogy a mostanira én is el tudok menni, sajnos az előzőről lemaradtam, külföldön voltam épp. Üdv: Mau
2013. jan. 12. 00:07

NARANCSOS SUTOTOKKREM LEVES:

1/2kg sutotok

1 nagy fej voroshagyma

20dkg sargarepa

10dkg csicsoka (vagy krumpli)

1 leveskocka

1 narancs heja lereszelve es a leve kifacsarva

durvan orolt feketebors


Fozz egyutt minden hozzavalot a narancs es a bors kivetelevel annyi vizzel, ami eppen ellepi. Hagyd kihulni aztan puresitsd le. Add hozza a narancs hejjat, levet, izesitsd feketeborssal.


Irom ezt a receptet mintanak kulonosen azoknak, akik magukrol ugy gondoljak, hogy sokat esznek.

Ebbol (es az ehhez hasonlo levesekbol)lehet sok mennyiseget enni es megfigyelni, mikortol feszul a gyomrotok!

Ez egy kimondottan olyan izvilagu leves, ami elter a megszokottol - mintanak.

Edd egesz nap ezt! Ha ugy erzed ehes vagy, egyel meg! Figyeld a tested, egyszerre mennyit tudsz megenni. ( a 2.5dl-es bogre legyen a mervado)

Fontos tudnod, mekkora m eretu letta gyomrod.

FIGYELEM! Minden puresitett etel konnyebben atjut a gyomron keresztul a belrendszerbe. Ez azt jelenti, hogy szilard etelbol ennel kevesebbet tudsz enni! Mindenesetre gyakorolj ezzel!

Bypassos sorstarsam igy, kremlevesekkel tanulta meg az ehsegerzetet es a telitettsegerzetet.

Javaslom, hogy ne eroltesd tul a gyomrod, ha feszit, hagyd abba. Ha az eletviteled (munka, gyerek stb) ennel tobb kaloriabevitelt igenyel, reggel egyel egy szelet FEKTEcsokit (kb30gramm)

Ne felejts el legalabb 2 l kaloriamentes folyadekot (VIZ, tea, kave) meginni!


Napi 4 alkalommal 1 bogre levest ajanlok. Kozte kaloriamentes folyadekot es legalabb napi egy proteinshaket!


Ha sikerul raerezned, hol a sajat hatarod, terj at mielobb a szilard etelre - ebbol indulj 1/2 bogre etellel, aminek legalabb a fele hus vagy egyeb feherjeforras (lencse, bab, turo stb)

Tanuld ezzel is folyamatosan a hataraidat, ha erzed, hogy szukseged van meg etelre, emeld a 1/2bogrenyit (eloszor 3/4re).


Jo etvagyat! A levest probaljatok ki! Ha van lehetosegetek, tegyetek bele ebbe a proteintport (ha az izesitetlen, vagy levesizu) 60-80gramm protein naponta! Ne feledjetek!

4844. prod (válaszként erre: 4843. - Simike49)
2013. jan. 11. 20:08

Ha gondolod, akkor szívesen visszahozlak. Hivj hetfőn.

06709538040

4843. Simike49 (válaszként erre: 4841. - Mauritius25)
2013. jan. 11. 07:59
Ha minden jól megy akkor nekem 01.23-án. Szívesen elmennék a klubnapra, de az utolsó busz és vonat 20 órakor indul vissza Budapestre.Nem hiszem ,hogy olyan hamar véget érne a beszélgetés,ismerkedés,tapasztalat csere.
4842. Gakocsis (válaszként erre: 4841. - Mauritius25)
2013. jan. 10. 20:28
Azt nem tudom, de 18.-án lesz egy találkozó a Veszprémi kórházban a már műtötteknek, és az érdeklődőknek. Oda mindenképpen menj el, biztos találsz olyan embert, akinek akkoriban lesz/volt műtétje. A számcsere hasznos, nagyon sokat tudtok utána egymásnak segíteni..
2013. jan. 9. 16:49
Sziasztok! Január 24-én lesz a műtétem Veszprémben. Van valaki a fórumozók közül akit ezen a héten műtenek ugyanitt?
4840. Gakocsis (válaszként erre: 4827. - Elvi45)
2013. jan. 9. 16:39
Nagyon drukkolok, és bízom benne, lassan már fel is keltél.. Holnap ilyenkor már sétálni fogsz :-)
4839. Körtebaba (válaszként erre: 4838. - Gombóc66)
2013. jan. 9. 15:45
Egyetértek teljes mértékben :)
4838. Gombóc66
2013. jan. 9. 14:17

Vannak savlekötők és vannak gyomorvédők, amik szintén savlekötők. Nekünk gyomorvédő kell. Protonpumpa gátló.

Volt gondom a napi 40-ből, mert az leállította teljesen a gyomorsav termelődését, állt a gyomromban az étel. Cseréltünk 2x20-ra. Azóta pont annyi gyomorsav termelődik, ami szükséges, nincs gond vele.


A reflux a műtét után automatikusan gyógyul. Mivel elfolyik a gyomorsav, nem tud visszaáramolni. Nincs alul záróizom a gyomorban.

A gyomor védőt azért szedtük az elején, mert a friss varratokat is védte, gyorsította a gyógyulásukat.

Megkaptam a levelet én is. Ahol a probléma kialakult néhány társunknál, az a gyomor és a vékonybél új összekötésénél lévő varrat.

Ezért tartaná jónak az orvosunk, ha ezt megelőzendő, szednénk a bogyót.

Akinek valaha is vasból volt a gyomra, annak lehet, hogy most se kell majd folyamatosan.

De nekem volt gyomor nyálkahártya gyulladás a műtét előtt, tehát érzékenyebb mint általában, ezért is kell végleg szednem.

Akinek nem mondta az orvosa az ne szedje, akinek meg igen az szedje.Műtétkor az orvos jól látta, hogy milyenek a szöveteink. Akinél gond van, annak szóltak. Hogy kinek hogy hegesedik a varrata, azt nem láthatjuk kívülről. Az se véletlen, hogy az elején minden apró magos dolog tilos volt.(pl.mák) Ezek beragadhatnak és gyulladás okozhatnak.

4837. Orsi79 (válaszként erre: 4823. - Elvi45)
2013. jan. 9. 13:04
Drukkolok ezerrel. Várjuk,hogy írjál! Nekem egy hónap múlva lesz,13-án.Addig még sok-sok vizsgálat. :))
4836. zzr1200 (válaszként erre: 4835. - Zsú1965)
2013. jan. 9. 12:29
Minden kaja megemésztéséhez szükség van rá :-)
4835. Zsú1965 (válaszként erre: 4834. - Zzr1200)
2013. jan. 9. 11:33
A fehérjék emésztéséhez szükség van a gyomorsavra, nem?
4834. zzr1200 (válaszként erre: 4830. - Freddy)
2013. jan. 9. 11:00

Egyébként a savlekötövel kapcsolatban részemröl egy dolog:

Nekem poénosan mondva "láthatatlan" refluxom volt. Nem okozott fájdalmat, emiatt nem is tudtam róla, viszont többszörösére hergelte az asztmámat. A mütét óta teljesen megszünt az asztmám, a doki szerint azért mert megszünt a refluxom. Vagyis sokkal kevesebb a savam mint elötte.

Nem vagyok biztos benne, hogy ténylegesen mindenkinek kell-e savlekötö vagy inkább csak az amit anno gyomorvédönek kaptunk.

4833. Simike49
2013. jan. 9. 10:36
Szia Elvi45. Nagyon szorítok neked és vigyáz magadra.
4832. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4830. - Freddy)
2013. jan. 9. 10:36

Igazad van Freddy, csak arra ertem, hogy legalabb van mihez tartanod magad... Mar ha tudod, mit szedsz be es mi a hatasa hosszu tavon.

Hogy mihez tartod magad? Jo kerdes. Figyelj magadra, hidd el, amit erzel. Es tudod, mit szedsz.


Most megint nem kezdek el harcoskodni az ugyben, hogy hiaba varjuk valakitol a felelosseget, akinek goze sincs, mi tortent veled.

Legyel te az okosabb.

4831. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4829. - BosAti)
2013. jan. 9. 10:30
hat mar semmi sem a regi?! :) Ugy hiszem, a hatoanyagra egyertelmu valaszt kell adnia...
4830. Freddy
2013. jan. 9. 10:24
Szerintem ezzel az a baj, hogy a gyógyszerésznek fogalma sem lesz arról, hogy egy ilyen műtét után kell-e savlekötőt szedni. A tapasztalatom szerint az orvosoknak sincs erről a műtétről fogalmuk. Csontritkulás vizsgálaton voltam dec. végén és úgy futottak össze a hír hallatán, hogy öröm volt nézni. Az orvos becsületére legyen mondva végig olvasta a műtéti zárójelentésemet, majd közölte, hogy ebből nem derül ki, hogy mi volt a műtét menete, mit csináltak valójában. Az meg végképp nem, hogy ennek hatása lehet a csontritkulásra. Bármit mondtam közölte, hogy csak 2 év múlva szeretne látni újra. Szóval továbbra is lutri, hogy kell-e szedni savlekötőt vagy nem. Honnan tudom meg, hogy mivel teszek jót magamnak?
4829. BosAti
2013. jan. 9. 09:48

Egyetértek, főleg a mozgásra vonatkozó nézeteiddel.

De ugye azt Te is érzed, hogy ez, ami itt lentebb van, nem igaz?

"A gyogyszeresz nagy elonye, hogy nincs elkotelezve egyetlen gyogyszergyartonak sem."


Talán csak így lenne igaz:


"A gyogyszeresz nincs elkotelezve CSAK egyetlen gyogyszergyartonak !

2013. jan. 8. 23:54

Aki szeretne tovabbi informaciohoz jutni - szakembertol - a savlekotojerol, menjen be egy gyogyszertarba es kerdezze meg a patikust. A tanacsadas ingyenes es a patikusok keszsegesek - felteve ha nem masik szazan varnak ra. Jo, ha tudod, milyen savlekotot hasznalsz es milyen mennyiseget (milligramban).

A gyogyszeresz nagy elonye, hogy nincs elkotelezve egyetlen gyogyszergyartonak sem.

Az aggodas jogos, mert a savlekoto(k) mellekhatasa lehet, hogy megszunteti a sav termelodeset, ami hosszu tavon problemat jelenthet. Egyenfuggo ez is.

Az orvosotok levele valoszinu egy olyan termekrol szol, ami hosszu tavon megbizhatoan hasznalhato.


Es hogy toretlen nepszerusegem ne csillapodjon: MOZOGJATOK! A gyomor keringeset es termeszetes mozgasat ezzel az eggyel lehet befolyasolni.


Aki tart gyomorfekelytol, az hagyja abba a dohanyzast. A csaladi korkepek ebben nagyban segithetnek. Ha a szuleiteknek, nagyszuleiteknek volt - a hajlam ott van. Es ha nem volt, akkor is lehet. Gyomormutottek statisztikai igazoljak.


Elvinek minden jot!

4827. Elvi45
2013. jan. 8. 20:10

Nagyon köszönöm Nektek, hogy ennyien szorítatok!!!!

Majd beszámolok mindenről!! :)))))

4826. nárcisz74 (válaszként erre: 4823. - Elvi45)
2013. jan. 8. 19:18
Nagyon szorítok,és tényleg egy új élet fog kezdődni számodra is! Remélem annyira fogod élvezni, mint ahogyan ezt mi itt szerintem mindannyian.
4825. Gombóc66 (válaszként erre: 4823. - Elvi45)
2013. jan. 8. 19:01
Veled vagyunk!
4824. zzr1200 (válaszként erre: 4823. - Elvi45)
2013. jan. 8. 18:39
Hajrá :-) Drukkolok :-)
4823. Elvi45
2013. jan. 8. 17:18

SZiasztok!!

Holnap reggel irány Veszprém és egy új élet kezdete! :)Mohos Dr délután operál, szorítsatok nekem! Köszi Elvi

4822. Réka 196 (válaszként erre: 4819. - Freddy)
2013. jan. 8. 08:54
Ugyanez van nekem is. Kontrollon azt mondta: ha fáj a gyomrom, vegyek be savlekötőt (alkalomszerűen).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook