Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


4881. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4880. - Gbabi50)
2013. jan. 13. 22:14

gbabi szia, nekem azt csinaltak

4 honap alatt fogytam vele 37kg-ot.

4880. gbabi50
2013. jan. 13. 22:07

Sziasztok!

Ismertek valakit akinek csak gastric sleeve mütétje volt?Tudom hogy nem olyan hatásos mint a bypass de jó lenne tudni hogy mik a tapasztalatok,sajnos nem tudok angolul,nem tudom elolvasni a külföldi forumokat,köszönöm.

4879. zzr1200 (válaszként erre: 4870. - Kiss.Barbie)
2013. jan. 13. 22:00
Cicifixböl keress olyat ami tart, de kényelmes. Az sem jó ha ráfekszik a melled a sebre. Nekem az egyik felsöre mindíg rálógott és az nehezebben is gyógyult.
4878. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4863. - Kiss.Barbie)
2013. jan. 13. 21:25

Mivel egyikunknek sema fecske hordta ossze az indulo sulyunkat, fogadd el tolem, hogy ez a penzkerdes amit most raszansz, megterul. Ugyanis amit eddig megettel, azt a jovoben nem fogod. Nem fogod tudni.

Fog meg a te ferjed teged csontinak hivni, ne agggodj.

Minden, amit a ferjed mondd, az igaz. A penzrol, a termeszet megalkototta ize meg hogy nem kellett volna elhagynod magad. jah. nem kellett volna. De az elet megy, ti meg csinaljatok a dolgotokat (a parkolopalyas gyomroddal egyutt) es buszke lesz rad.

4877. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4865. - Körtebaba)
2013. jan. 13. 21:17

Mar reg nem irtal itt magadrol.

Tok jol haladsz, remelem, jol is vagy.

4876. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4871. - Gömböc73)
2013. jan. 13. 21:16

gomboc73! Neked NINCSENEK problemaid a fogyassal!

3 honap alatt 24kg-t fogyni vilagbajnok eredmeny!

2hete amikor megorroltal ram, azt hittem nem tudsz fogyni... DE TUDSZ!

24kilot leadni az mar eredmeny!

gratulalok

4875. gömböc73 (válaszként erre: 4873. - Nárcisz74)
2013. jan. 13. 21:12
Bizony, én 160,5 kg-ról indultam...
4874. zzr1200 (válaszként erre: 4873. - Nárcisz74)
2013. jan. 13. 18:30
Fogalmazzunk úgy, hogy én eléggé "girnyó" voltam ;-) 186 centihez 132 kiló, éppen csak BMI35 felett. Most jelenleg BMI 25 alatt október óta :-)
2013. jan. 13. 18:29
Biztosan nagyban függ a fogyás mértéke a kiinduló súlytól is.
4872. zzr1200 (válaszként erre: 4871. - Gömböc73)
2013. jan. 13. 18:18
Én 3 hónaposan -21.5 kilónál jártam :-)
4871. gömböc73 (válaszként erre: 4852. - Nárcisz74)
2013. jan. 13. 17:54
Én 2-án voltam 3 hónapos, - 24 kg.
4870. Kiss.Barbie (válaszként erre: 4869. - Nárcisz74)
2013. jan. 13. 17:30

Doki elmondása szerint: Délután műtenek éjjelre intenzív osztály, reggel vissza a kórterem, és már kell kikelni az ágyból és sétálni....

A cicifix a nagy mérete miatt kell... Hálóing, oké akkor azt vennem kell, csak pizsifélém van...

4869. nárcisz74 (válaszként erre: 4866. - Kiss.Barbie)
2013. jan. 13. 16:48
Nem tudom,hogy nálatok mi a szokás,mi Debrecenbe a műtét után ha nincs semmi baj a szobánkba kerültünk vissza,és másnap reggelig úgysen mozgolódsz,tehát abba fekszel amibe a műtőbe voltál.Másnap reggel fel kell kelni mosakodni,és akkor már felveheted a sajátodat.Szerintem a hálóing praktikusabb,mert nem kell hajolgatni a nadrág miatt.Nekem eszembe se jutott melltartót fel venni.
4868. nárcisz74 (válaszként erre: 4865. - Körtebaba)
2013. jan. 13. 16:10
Az nagyon szép,gratulálok!!!27-én leszek 4 ,és 31kg.
4867. nárcisz74 (válaszként erre: 4864. - Kiss.Barbie)
2013. jan. 13. 16:07
Tényleg kell a kispárna,és nyugi mindenki viszi.Mindenki meg vívta a maga csatáját,a lelkében és a pénztárcájával is.Szörnyű lelkiismeret furdalásom volt,hiszen két gyerkőcöt nevelünk mi is, és magamtól nem is szántam voln,a rá magam,ha a párom nem mondja azt,hogy most az a legfontosabb, hogy én rendben legyek.Biztosan nem volt könnyű neki sem megélni,hogy a szerelme 52kg-ról 155-re gyarapodott. Egyszer számot vetettem,hogy mit is tudnánk csinálni ennyi pénzzel:fürdőszoba felújjítás,stb...Ekkor mondta a 18 éves nagy fiam:"Mi meg beülünk a fürdőszobába és téged siratunk! Ekkor tudtam,hogy jól döntöttem , és a családom mellettem van.
4866. Kiss.Barbie (válaszként erre: 4859. - 0a0348d3b9)
2013. jan. 13. 15:56

Nagyon köszönöm bimm.

Az előző üzidre is még reagálva, ma mentem és vásárolgattam ami kell itthon is a gyereknek és a vigyázó csapatának, meg ami nekem is kellhet a kórházba és utána itthon. Vettem aktimelt és gyümis (nem aprómagast) bébiételt és amibe nincs benne semmi lisztes vagy gabonás valami. Úgy olvastam eleinte az nem mehet.

Abban viszont segíthetnétek, hogy a kórházban mit engednek felhúzni ruhát. Pizsibe lehet lenni? Vagy csak a kórházi hálólepel vagy az én hálóingem? Tudom hülyén hangzik, de például cicifixet feltudok húzni a műtét után? (Nem az intenzíven, hanem már amikor sétálhatok.)

A cigizés nem fog gondot jelenteni két éve letettem, remélem a többi is jó lesz...

4865. Körtebaba (válaszként erre: 4852. - Nárcisz74)
2013. jan. 13. 15:55
Én 2 napja voltam 3 hónapos, 26,6 kg.
4864. Kiss.Barbie (válaszként erre: 4858. - Prod)
2013. jan. 13. 15:46

Kedden (15-én délután) műtenek Ajkán, pénteken nem hiszem át tudok menni Veszprémbe. :)


A párnára én is gondoltam, de azt gondoltam cink vinni....

4863. Kiss.Barbie (válaszként erre: 4862. - Nárcisz74)
2013. jan. 13. 15:44

Köszönöm tényleg mindenkinek.

Én komolyan azt hittem magamról megingathatatlan vagyok, és lelki segítség nélkül is megy, de megvallom tévedtem. A párom tudomásul veszi és érti, hogy egészségem miatt kell, de az anyagiak miatt orrol rám miatta. Szóval elfogadja - ott is lesz velem - de neki ez az egész semmiség. Persze aggódik miattam, de szerinte hülyeség a műtét. A gyomor azért van, mert szükséges, ezzel parkolópályára teszem azt amit a természet megalkotott. Szerinte eddig nem kellett volna elhagynom magam.... Részben igaza van, talán ezért is a bizonytalanság. Na meg, hogy nem igazán van jó híre Ajkai Kórháznak, de innen az ország másik végéből nem tudom megállapítani, megtapasztalni mi a valóság. Persze jövő héten megtudom.


Köszönöm még egyszer. :)

2013. jan. 13. 13:18
Bocsi! Kiss.Barbinak szántam.
4861. nárcisz74 (válaszként erre: 4858. - Prod)
2013. jan. 13. 13:16
Minden aggodalmadat értem!Szeptember végén műtöttek,és azóta minden napért hálás vagyok az orvosomnak!Pedig én voltam az a beteg aki még a műtőágyon is azon gondolkodott, hogy hülyén néznék e ki ha most lepedőbe csavarva kisétálnék a műtőből. Sőt,teljesen meg voltam győződve arról,hogy bár 18 évig nem sikerült lefogynom,majd most fog akár műtét nélkül is.Persze nem sétáltam ki a műtőből,de bizony nagyon féltem, és ez teljesen természetes.Nyugi minden rendben lesz! Itt mindenki szorítani fog érted!
4860. Simike49
2013. jan. 13. 12:52
Szisztok. Köszi Prod,11 óra körül hívlak.
4859. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4857. - Kiss.Barbie)
2013. jan. 13. 12:16

Legy pozitiv! Hagyd figyelmen kivul a negativ velemenyeket.

Amikor en ugy dontottem, hogy valamit csinalni kell (mert a vernyomasom elkezdett tul magas lenni) akkor egyszeruen elkezdtem merlegelni.

Tudtam, hogy tul a trilliomodik fogyokuramon - SOHA nem fogok tudni magamtol lefogyni. Ha igen, akkor pedig visszajonnek a kilok hamar. Es mindig egyre tobb.

Egyszeruen eldontottem, hogy nem akarok elve elrohadni. Mert az elhizasbol adodo betegsegek, egeszsegtelensegek hosszu halaltusara itelnek relative fiatalon.

Ezek utan mar mondhatott barki, barmit.(pl.a megcsonkittatod magad)

Ma mar nem csak szimplan orulok a dontesemnek, hanem buszke vagyok arra, hogy egy tok korszeru eljarast hajtottak vegre rajtam.

Ennek ellenere az utolso napokban bennem is felmerultek ugyanezek a kerdesek, hogy jo e dontes? Megerositest akartam kapni a kulvilagtol, hulye egy berogzodes. Semmi ertelme es senkit nem is erdekel...

Legy eros. Mar csak kettot kell aludni.

4858. prod (válaszként erre: 4857. - Kiss.Barbie)
2013. jan. 13. 11:16

Nyugi, semmi baj nem lesz. Nekem tavaly áprilisban volt a műtétem. Még a gasztroenterológus sem hallott ilyen műtétről ("Ilyen műtét nincs!"), de ennek ellenére belevágtam és nem bántam meg. Szerencsére az én környezetem maximálisan támogatott, kivéve 1-2 embert. Bimm nagyon jól leírta a dolgokat. Egy dolgot teszek hozzá: saját párnát vigyél, mert az nagyon sokat segít abban az időben amíg nem tudsz (akarsz) felkelni. Bár volt olyan műtött, aki a műtét után fél nappal már járkált.

Hát, ez nem éb voltam. :-)

Ha jössz pénteken, akkor tudunk beszélni is.

4857. Kiss.Barbie (válaszként erre: 4855. - 0a0348d3b9)
2013. jan. 13. 09:23

Köszönöm bimm, nagyon kedves tőled, hogy ilyen részletesen mindent leírtál. Van benne sok okos dolog, ami a nem csak nekem segíthet. :)


Tavaly május óta várom az időpontot ami először csak ez év júliusa volt, természetesen Veszprémi Kórházba. Novemberben hívott Mohos doktor van lehetőség hamarabb Ajkán műtétre. Ezek után kicsit felgyorsultak az események. Olvasgattam eddig is itt a bejegyzéseket, de mivel azért elég sok kérdésemre válaszoltatok, nem is regiztem fel. Meg gondoltam egyedül is megy. De ahogy közeledik a műtét, be be villan biztos ez e a megoldás? Eddig szinte mindenki le beszélt róla, a műtéthez szükséges vizsgálatokat végző orvosok is mind le akartak beszélni (egy dokit kivéve! aki viszont pont nagyon támogatta).

Eddig teljesen rendíthetetlen voltam, csak tegnap kicsit elbizonytalanodtam...

4856. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4854. - Kiss.Barbie)
2013. jan. 13. 08:14

Valahogy a vege lemaradt.

Sok sikert a mutetedhez!

4855. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4854. - Kiss.Barbie)
2013. jan. 13. 08:12

Az operacio elott…

Szokj le a dohanyzasrol ( ezt nem reszletezem, ugy vettem eszre, ez nem egy fontos tenyezoje az eljarasnak)

Keszitsd elo a korhazi csomagodat – ird ossze, mire lehet szukseged… Tisztalkodoszerek, alsonemu, ujsag, konyv, laptop stb. Keszulj fel a korhazi tartozkodasra, ahol cask a hatadon fekszel, esetleg tobben is egy szobaban.

Nezz korul a szekrenyedben! – milyen ruhak vannak, amiket az atmeneti idoben haznalni tudsz. Gyorsan valtozik majd a tested, a kedvenc ruhadarabjaidnak annyi…

Keszitsd elo a tamogato csoportodat – gyozodj meg rola, hogy a csalad apraja nagyja ismeri, mi tortenik veled.Fontos, hogy kozuluk (is) keruljon ki tamogato! Szukseged lesz fizikai es lelki tamogatasra is. Szerencses, ha van olyan, aki ebben mar elotted jar, sorstars es tudsz tole kerdezni.

Legy kesz! – gyozodj meg rola, hogy kimostal, kitakaritottal, agynemut csereltel, minden olyan dolgot elvegeztel, ami a korhazbol valo hazakerules utan nehezedre eshet.

Szervezd meg a fuvarodat hazafele - indulj haza kenyelmesen!

Ismerd a tenyeket – gyozodj meg rola, hogy ismered az eljaras reszleteit. Nagyban segiti a szorongas lekuzdeset, ha pontosan tudod, mi tortenik veled. Ha meg sohasem altattak, kerdezd meg a mutottektol, milyen tapasztalataik vannak. (szivesen elmondom en is, de mifelenk mashogy csinaljak) A korhazban korulotted olajozottan fognak mukodni a dolgok, szakszeru ellatasban lesz reszed.

Protein, protein, protein – tanulj a proteinrol minnel tobbet. A mutet utani etkezesed megvaltozasaval a proteinbevitel taplalekkiegeszitovel lesz lehetseges. Nezz utana, milyen termekek leteznek. Szerezd be a neked legmegfelelobbet.


Az operacio utan….

Dieta – tartsd be az operacio utani utasitasokat. Edd azt es ugy, ahogy az orvosod javasolja.

Akkor menj vissza dolgozni, ha kesz vagy ra – egy nagy orvosi beavatkozason leszel tul! Vigyazz magadra. Kovesd az orvos utasitasait, semmikeppen ne emelj nehezet! (gyereket se)

Felulvizsgalat – ne hagyj ki egyetlen felulvizsgalatot sem, amit az orvosod javasol.

Mozgas – kezdd el a setalast mielobb! Legalbb 30 percet setalj minden nap. Andalogj kezdetben, szokj hozza a mozgashoz, hetek mulva nekilathatsz kialakitani a jovobeni edzestervedet. A seta felgyorsitja a keringest ami segit a gyomornak mukodni, gyogyulni. Ha veletlenul tuletted magad - MOZOGJ! Ha fajdalmaid vannak - MOZOGJ!

Tanitsd magad! – nezz utana uj recepteknek, szurd a sorstarsak informaciojat, tanulj toluk.A tested lesz a legjobb tanitod, halgass ra! Mutet utan az eteleket is folyamatosan probald lassan, egy egy falattal. Ha birod, egeszsegedre!

Tudd mikor kell segitseget kerni – eleinte nehez lehet hazimunkat vegezni, a gyerekert ovodaba menni, felmerulo kerdeseidre valaszt kapni. KERJ segitseget. Ne azt vard, hogy sajnaljanak, hiszen a jelenlegi allapot atmeneti. Egy uj, erosebb, magabiztosabb, energikusabb elet var rad. Legy konstruktiv.

Betegsegeidet, tarsbetegsegeidet ne magad gyogyitsd! – Betegsegeid, tarsbetegsegeid a mutet utan javulhatnak, vagy megszunnek (cukorbetegseg, magas vernyomas, gerincserv stb). Ha gyogyszert szedsz emiatt es ugy erzed, mar nincs ra szukseged, tudasd az orvosoddal. Ne ongyogyits!

Vitaminok – az eloirt vitaminokat rendszeresen szedd! Szigoruan tartsd ezt be eleted vegeig.

Kaloriaszamlalas – szamold a kaloriabeviteledet! Kozvetlen a mutet utan ez lecsokkenhet akar 600kaloriara is, ne remisszen meg. A sikeres fogyashoz 600-800kaloria bevitele eleg. Kesobb ezt noveld, az elso 6 honapban kb1000kaloriaig.

Ne igyal kaloriat! – csak kaloriamentes folyadekot igyal! Es ne igyal szensavasat, kezdetben keruld az alkoholtartalmu italt!


Eroltesd magad a helyes taplalkozas es eletmod iranyaba kezdetetol annak a folyamatnak, amely egy egeszsegesebb elethez vezet!

4854. Kiss.Barbie (válaszként erre: 4853. - Gbabi50)
2013. jan. 12. 22:42
Mohos doktor vállal ott is műtétet, ott olyanokat műt aki 150 kg alatt van (azt még elbírja a műtőasztal). Én 01.15-én leszek ott műtve. Kicsit para vagyok....
4853. gbabi50 (válaszként erre: 4851. - Kiss.Barbie)
2013. jan. 12. 21:46
Szia,nem is hallottam Ajkáról,mármint hogy ott is végeznek ilyen mütétet,te hol hallottad?
2013. jan. 12. 21:46
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy 3-4 hónaposan ki hol tart a fogyásban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook