Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik a jobb választás fájós fog esetén, gyökérkezelés vagy húzás? fórum

Melyik a jobb választás fájós fog esetén, gyökérkezelés vagy húzás? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. JuditC (válaszként erre: 44. - Lolita2112)
jan. 12. 07:35
kihuzattam és nem fáj azóta!! szóval ez tuti megoldás.
jan. 12. 06:37
huzas ,mert utana vegleg megszunik a gondod!
43. tumbo2
jan. 4. 10:24
húzás,sokat szenvedtem.mégis húzás lett a vége,plusz a beletörött gyökér kivésése.
42. lolita2112 (válaszként erre: 40. - JuditC)
jan. 4. 09:15
en tuti kihuzatnam akkor.
41. tumbo2
dec. 4. 09:46
amíg fogam lesz,kajám is,meg fordítva,remélem.
40. JuditC (válaszként erre: 38. - Lolita2112)
dec. 4. 09:09
legutolsó fog, alul. Nem látszik és nem is rágok vele...
dec. 4. 04:13
Kezeltesd.
dec. 4. 02:10
attol fugg,hogy hol van a fog,ha nem feltuno jhelyen huzas.
37. JuditC (válaszként erre: 36. - Meer)
dec. 3. 11:18
Ugy is megprobalnad a gyk-t, hogy ez egy eldolt fog nem tudom hany gyokercsatornaval gorbe meszes gyokerekkel… ragasban nem vesz reszt illetve felul nincs parja, tehat elobb utobb ki is emelkedik a helyerol…
36. meer
dec. 3. 11:13
Ezt majd a fogorvos eldönti.. s nem laikusnak kell... amúgy ameddig lehet, a sajáthoz kell ragaszkodni!
35. JuditC (válaszként erre: 34. - Liliom10)
dec. 3. 11:10
De huztak hogyne… legutobb huzas utan a mellette levo fajt nagyon sokaig amig fel nem csontosodott a z ureg mellette
34. liliom10 (válaszként erre: 33. - JuditC)
dec. 3. 11:00
Nem húztak még fogat Neked ? Nekem nem kellett fájdalomcsillapítót szedni, pedig több fogamat kihúzták már.
33. JuditC (válaszként erre: 30. - Liliom10)
dec. 3. 10:50

úgy értettem, hogy neked fájt nagyon húzás után? az első napok, egy hét... fájdalomcsillapítóval lehet uralni?

Azt gondolom fog medergyulladást nem fogok kapni mert összevarrják utána ill betartom az utasításokat.

32. JuditC (válaszként erre: 29. - Liliom10)
dec. 3. 10:49
szájsebészhez megyek egyből. Ezért kérdezem...mi lenne a kíméletesebb...mert az egyik oldalán van egy implant csavar,ami 2 hete van beültetve-azzal semmi gond, szépen csontosodik. fog még nincsen rajta..
31. liliom10 (válaszként erre: 26. - JuditC)
dec. 3. 08:36
Szerinten nem.
30. liliom10 (válaszként erre: 25. - JuditC)
dec. 3. 08:35
Hogy érted a felépülést ? Ez egy lassú folyamat. Elkezd összegyógyulni az íny, aztán sokkal lassabban a csont is.
29. liliom10 (válaszként erre: 24. - JuditC)
dec. 3. 08:34
Ha ki tudja húzni a fogorvos, nem tárja föl. Ha agyontömött fog, és úgy látja, hogy betörne, letörne a húzásnál, elküld szájsebészetre.
28. JuditC (válaszként erre: 27. - Xochipilly)
dec. 3. 08:22

utána mennyi ideig fájt?

ez melyik fogad volt pontosan?

27. xochipilly (válaszként erre: 24. - JuditC)
dec. 2. 19:27
Csak a foghúzásról tudok nyilatkozni, az érzéstelenítővel semennyire nem fáj, feltárásos műtétem nem volt.
26. JuditC
dec. 2. 18:58
Idegsérülés előfordulhat alsó 7 fog húzásánál?
25. JuditC (válaszként erre: 21. - Liliom10)
dec. 2. 17:10
húzás után mennyi idő volt a felépülés?
24. JuditC
dec. 2. 17:09
esetleg azt tudjátok, hogy melyik a kíméletesebb:a foghúzás vagy a feltárásból végzett eltávolítás egy ilyen hátsó 7. alsó fognak?
dec. 2. 09:55

Én még azt tanultam, hogy inkább minden fogunk legyen tömött mint egy hiányozzon. (40 éves álláspont)


Mindig a fogmegtartás mellett voksolt minden fogorvosom és én is. Aztán nyáron mondta, hogy inkább kihúzná mert a tömés alá van szuvasodva és nem igér semmit. Lehet gyökérkezeli, felépiti mégis ki kell húzni. Adott 2 hét múlva időpontot. Mire odaértem mondtam húzza ki ne küzdjön ő sem, én sem. Megnézte ismét a Rtg felvételt és azt mondta most is azt mondja húzzuk ki.


De van olyan minden oldalról tömött fogam is amit már évekkel ezelőtt kiakartak húzni, nem engedtem, betömték, azóta sincs baj vele. (és ezt most lekopogom)

22. liliom10 (válaszként erre: 20. - Tumbo2)
dec. 2. 09:40
Az a fogam elhalt, ki tudja, mikor, mert nem fájt. Jó nagy tömés volt benne, biztos azért. Mikor kihúzták, betört egy kis darab, és pár hónap múlva kilökődött. Én ezt nem pótoltattam, a többi fogam megvan.
21. liliom10 (válaszként erre: 17. - JuditC)
dec. 2. 09:36
Nem fájt ! Jól elzsibbadt. :)
20. tumbo2 (válaszként erre: 15. - Liliom10)
dec. 2. 09:05
én a húzás mellett voksolnék,mert iszonyatosan sokat szenvedtem a gyökérkezelés miatt, egy kalap pénzért.végül csak ki kellett húzni,mondta a magándoki,hogy van ilyen,azt,hogy a benne felejtett gyökérdarab egy év múlva begyulladt,az sztk-ban vágták föl az ínyemet,szedték ki,az már semmiség volt.
19. xochipilly (válaszként erre: 16. - JuditC)
dec. 2. 07:28
Nem fáj de még nem tömték be mert a túloldalt is volt egy lyukas fogam ami viszont fájós volt. Azt magánban egy "vagyonba" került helyrehozni (gyökérkezelés, esztétikus tömés) de remélem most már rendben lesz.
dec. 2. 07:14
Fotó is megfelel.
17. JuditC (válaszként erre: 15. - Liliom10)
dec. 1. 22:16
Köszi, h megírtad!! Én is effelé hajlok...mennyire fájt a 7 kihúzása?
16. JuditC (válaszként erre: 14. - Xochipilly)
dec. 1. 22:15
be tudtak tömni és már nem fáj?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook