Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszer okozta hisztamin intolerancia fórum

Gyógyszer okozta hisztamin intolerancia (beszélgetős fórum)


2016. febr. 28. 13:44
Tud valaki esetleg jó szakértőt?
2016. febr. 27. 17:33
Köszönöm a válaszokat :)
2016. febr. 27. 17:01

Szia! Én a terhesség alatt ill. most nem szedek Cetrizint, ami ugye egy antihisztamin tabletta. Mivel pl. a parlagfűre és sok másra is allergiás vagyok, ezért sose gondoltam arra, hogy a táplálkozással is befolyásolni tudom az allergiámat. Erre most rájöttem.

A terhesség alatt magától elmúlt az allergiám szerencsére. :) Aztán 1,5 év múlva visszatért.

Most ezeket kerülöm és így el vagyok gyógyszer nélkül: csoki, pizza, erős paprika, mogyoró. Nézz utána a kereszt allergiáknak is. Rengeteg oldal szól ilyesmiről, de ált. rengeteg mindent írnak. Én magamat "megfigyelve" írogatom, hogy mi az, amitől erősödnek a tünetek.

Viszont tényleg inkább beszélj orvossal, hogy mit hogy kéne. Minden allergia más, van, amit muszáj kezelni pl. gyógyszerrel, nehogy nagy baj legyen. Én most kísérletezem, hogy mitől jön ki és mit tolerál a szervezetem magától is.

4. lusza (válaszként erre: 3. - Ketiperri)
2016. febr. 27. 16:39
Aki megállapította a hisztamin-intoleranciát, az biztos adott tanácsokat, nem? Gyógyszereknél is van, ami felszabadítja a hisztamint vagy meggátolja a lebomlását, azért lehetnek rosszullétek. Ha nem múlnak a panaszok, tartsál hisztaminmentes diétát, arról találsz a neten információt. Elvileg attól pár napon belül el kell múlniuk a panaszoknak. Ha nem múlnak, akkor más van a háttérben.
2016. febr. 27. 16:25
Hmmm ez erdekes... De ha nekem nem etel okozta, hanem gyogyszer, es hiaba hagytam el nem mulnak a panaszok, akkor az vajon kezelheto? :(
2. kszb (válaszként erre: 1. - Ketiperri)
2016. febr. 27. 15:53
hát, gőzöm sincs, hogy mikor alakult ki, de én lisztérzékeny vagyok, és mellette jelentkezett a hisztamin intolerancia. Orvos emiatt nem is látott, pusztán megfigyeltem, hogy a magas hisztamin tartalmú ételek után hasmenésem lesz, rövid időn belül, illetve kiütésesedek. Igyekeztem kerülni, vagy legalább is kevesebbet enni ilyenekből. Aztán ahogy a gm diéta mellett regenerálódott a szervezetem, ez is szép lassan csökkent.
2016. febr. 27. 15:47
Sziasztok! Van itt valaki akinek valamilyen gyógyszerszedés után lett 'hisztamin allergiája'? Hogyan kezeltétek? Milyen tünetei voltak? Tudtok jó szakértő orvost?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook