Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyertek, mert futni jó! fórum

Gyertek, mert futni jó! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
51. marrr
2014. jan. 6. 15:03

Azt ma reggel rakta ki a BSI. Tanácsok az évi 2014 km lefutásához. Gondoltam hasznos lehet, ha ez a célod. :)


[link]

2014. jan. 6. 14:52

Hahó csajok!!

Nah, milyen volt visszarázódni a dolgos hétköznapokba?? :P

Én kivételese imádtam.

Meséljetek, volt valaki futni?

Én sajnos kényszer pihin vagyok, lehet egész héten.

Remélem, addigra elmúlik ez a fránya húzódás...

Jó futást mindenkinek!!!!!!

49. 1b26a5f006 (válaszként erre: 48. - Stikone)
2014. jan. 6. 07:11

Hát, az jó, az én párom, nem valami lelkes...

Biztosan nagy élmény lesz a Balcsi körül futni. Mi páran a csajokkal az UB-re is neveztünk, és augusztusban egy jótékonysági éjszakai futáson is voltunk, remélem, idén is lesz, 00.00.-06.00-ig kell egyhuzamban futni, éjjel :) Nagy buli volt!!!!!

2014. jan. 6. 07:00

tegnap végül is 15 km futottam így a hét 55 km lett ami már közelít a jóhoz:-) nálam .

nekem a térdem a gyengém régi kézilabdás sérülések miatt így ha hízok 1-2 kg-ot rögtön érzem- most azon vagyok hogy még 5 kg lemenjen mert eldöntöttük a barátnőmmel indulunk párosban a márciusi BSI Balaton körbefutáson nekem remek edzés lesz a április végi Sárvári 12 órás futásra . Ezt kértem a férjemtől a 10. házassági évfordulónkra hogy fussuk le ketten a 12 órát-ugye akit megfertőz a futás már csak ebben gondolkodik .


Ma van az utolsó vizsgám ebben a félévben-reméljük:-) így ma futásba pihi van de lehet este tornázok ha hazaértem.

2014. jan. 6. 06:37

Sziasztok!!

Kicsit lesérültem, valóban túl sokat vállaltam, belátom :( Ettől remélem, senkinek nem lett jobb.

Pár napig pihenek, mert nem akarom, hogy komoly baj legyen. Addig is várom a tapasztalatokat, és élményeket a futással kapcsolatban... Legyen szép napotok!!

46. 1b26a5f006 (válaszként erre: 45. - Stikone)
2014. jan. 5. 21:09

Igazán büszke lehetsz a fiadra, és magadra is! Valóban nem minden gyerek (sőt!) szeret futni. Sajnos, egyre kevesebbet mozognak a mai gyerekek. Ezért nagy boldogság egy szülőnek, ha a gyermeke is sportol. Köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni. Nyilván, csak abban, amiben tudsz :) Jó éjt!!!


JAh, és ma is megvolt a 8 km.

A héten pedig a 42 km.

45. stikone (válaszként erre: 35. - 1b26a5f006)
2014. jan. 5. 19:48
nem értek szakmai dolgokhoz persze ha tudok segítek vagy ha felvetődik kérdés probléma és engem már érintett akkor szívesen elmondom az én véleményemet ,de nem mindenkinek uaz válik be.
44. stikone (válaszként erre: 38. - Ella87)
2014. jan. 5. 19:47
pocaklakó volt akkor nem babakocsival az nekem nem tetszik szűkségem van magamra futás közben , de általában a versenyeimen ott vannak velem és a célban velem örülnek-a kisfiamat megfertőztem már ő most 10 lesz nyáron 10 km versenyen indul a vivicittán azt mondta 12 évesen lefutja a félmaratont a héten 3 volt futni-igazából rá vagyok büszke nem magamra-hogy más gyereknek nem ez a fontos:-)
43. 1b26a5f006 (válaszként erre: 41. - Ella87)
2014. jan. 5. 17:10

Hát, nem szoktam magam tükörben nézni, fogalmam sincs, de ezért is futok inkább este :) Hogy ne bámuljanak meg az emberek...

Nem tudom, miért ennyire piros az arcod, valami vérellátási izé miatt, ezt inkább dokitól kéne megkérdezni. Nem gondolnám komolynak, inkább kellemetlennek, ahogy leírtad. Én szeretnék néha reggel futni, meg napközben, (most is kellemes, tavaszias az idő napközben), de egyszerűen, reggel annyira merev vagyok, napközben meg meló, és/vagy más dolog miatt nem jön össze. Az emberek buta nézése is zavar néha, bár, ma már inkább büszke vagyok rá, mint szégyenlős. Én majd ezután megyek futni, egy kicsit lepihentem. Nem nagyon van most kedvem, de ez hamar elmúlik, mert célom van!!!!! Szép estét nektek!!

Ha esetleg többen fent vagytok Runkeeper-en ott tudnánk egymás futását nézni :)

42. ella87 (válaszként erre: 40. - 1b26a5f006)
2014. jan. 5. 15:15
ez annyira menő, néha el is szégyellem magam, hogy ezek a szupermamik gyerekkel ilyen fittek, én meg gyerek nélkül alig bírom rávenni magam egy kis sportra :)
41. ella87 (válaszként erre: 39. - 1b26a5f006)
2014. jan. 5. 15:14
nekem is kell azért legalább egy óra, mire megjön a kedvem az élethez, de nyáron amikor futóőrült lettem, csináltam pár hétig olyat, hogy reggel hétkor indultam, rögtön kipattantam az ágyból és már fel a futócipőt. most már erre nem lennék képes, de egyébként nagyon jó volt, annyira felpörgetett, egész nap vidám voltam és energikus, még a kávéról is leszoktam akkoriban. csak hát erre nincs mindig ideje az embernek, mert futás után nem árt jól megreggelizni, zuhany, stb. Tényleg, nektek mennyire lesz piros az arcotok? Mert nekem ez nagy problémám, nem fáradok el annyira, izzadni is csak normálisan izzadok, de az arcom olyan szinten piros, már-már lila. (épp most is, mert most jöttem meg a futásból) és nagyon zavar, mert sokan bámulnak emiatt...
40. 1b26a5f006 (válaszként erre: 38. - Ella87)
2014. jan. 5. 14:30
Nekem is van egy ismerősöm, ő futóbabakocsival fut, benne a 4 éves gyerkőc :)
39. 1b26a5f006 (válaszként erre: 37. - Ella87)
2014. jan. 5. 14:29

Én rendszerint este futok, akkor van csak igazán hideg :) Nappal nem szeressek, kora reggel meg nem bírok futni. Kell nekem vagy 1-2 óra, mire bemelegszenek öreg izületeim :P

Kinéztem már magamnak én is valami normálisabb gatyót, de ide vidékre edzeni nem igazán van rá szükség. Klassz lesz majd meglátod, idővel visszatér a fittség is- menjetek futni, tök tavaszias az idő!!!!!

38. ella87 (válaszként erre: 32. - Stikone)
2014. jan. 5. 14:01
fú, ez nagyon király, hogy 7 hónapig a babával futottál :) Látok néha ilyen nagyon fitt anyukákat, akik a babakocsival futnak, az nagyon tetszik :)
37. ella87
2014. jan. 5. 14:00
az az igazság, hogy arra szeretnék ezúttal figyelni, hogy ne szóljon ez is - mint annyi minden más az életemben - a teljesítményről, mert ismerve magamat, ha mondjuk egy adott alkalommal rosszabbul teljesítek, mint a tervezett, akkor elkedvetlenedek :) Egyébként de, a fél óra picit sok volt szerintem, majd belehaltam :) felrakom a telcsimre ezt az alkalmazást, kössz a tanácsot :) egyébként azért vettem ezt a menő nadrágot, mert egyrészt nappal futok, másrészt befagy a seggem :) Amióta volt az az eset a hírekben, nem merek este futni és az erdőbe már be se megyek :)
36. marrr (válaszként erre: 31. - Ella87)
2014. jan. 5. 13:14

Szia! Ezekről a %-okról én is olvasgattam már itt-ott, amiről Streamline1 írt. De alkalmazni még nem próbáltam. Rémlik, hogy max. 10-15%-ot lehet növelni a távon hetente. És akkor ez gondolom, az össztávra vonatkozik. De hogy az egy héten belüli edzésnapok közt hogyan osztod le, az megint más kérdés.

Nekem ez még bonyolult, úgyhogy szinte mindig valamilyen kész edzéstervet követek. Még mindig könnyebb azon módosítani kicsit, ha szükséges, mint összerakni egy sajátot.

35. 1b26a5f006 (válaszként erre: 32. - Stikone)
2014. jan. 5. 12:51

Szióka!!! Akkor te igazi profinak számítasz itt köztünk. Megtennéd, hogy a szakmai kérdésekre akkor válaszolsz a csajoknak? :P Én lelkes, de amatőr vagyok, így max. amit olvastam. De te csípőből tolod nyilván! :)

Nagyon szép teljesítmények vannak már mögötted, szívből gratulálok! Van, akinek nem a fm,, vagy maraton a cél, csak szimplán szeretnek futni, és azért szeretnék fm-et futni, ahogy csak lehet!!!

34. 1b26a5f006 (válaszként erre: 31. - Ella87)
2014. jan. 5. 12:48

Hirtelen nem volt sok a fél óra egyben? Van erre valami statisztika, hogy mennyi %-kal ildomos emelni a távolságot. Én ezeket nem mindig tartom be, rám ne hallgass! Én kiváncsiságból, és mert motivál okos telóra telepített futóprogrammal mérem a futásaimat. Ha van telód, érdemes rátenni, nagyon sok hasznos dolgot kiír, és nagyon motiváló tud lenni :)

Nekem még nincs spéci futónacim, rendszeresen sötétben járok futni, így jó nekem a "mezei" mackó alsó :)

Nyári cuccom meg már van. Jó futást!

33. 1b26a5f006 (válaszként erre: 30. - Töhöske)
2014. jan. 5. 12:45

Fent vagyok face-n is, jöhet a like :)

Csak 6 kg. felesleged van? D jó neked, nekem vagy 10-15. Most ebédeltünk, kis pihi, aztán 4-5 körül megyek futni :)

2014. jan. 5. 12:38
én is futok lassan 3 éve közben 3 gyerekem is megszületett , vele is futottam 7 hónapig:-) hátam mögött sok félmaraton , 1 maraton, most 6 órás ultrára készülök, jelenleg alapozok ami heti 50 km jelent ennyi fér bele a 3 gyerek, férj , egyetem ,háztartás mellett:-) akkor futok mikor tudok van hogy egész nap futocuccba vagyok mikor tudok megyek-melette keresztedésnek járok kondiba is vagy bicaj jó időben ha meg más nincs marad az itthoni torna a szülés megviselte a hátizmaimat azt kell erősítenem. Nekem a hosszú futások miatt nem mindegy mibe szaladok így az össze ajándékom, és plusz pénzem futóruhára megy el.
31. ella87
2014. jan. 5. 12:21
Sziasztok! én is csatlakoznék, ha lehet :) Egy évvel ezelőtt kaptam rá a futásra, és egészen nyárig szinte minden nap mentem, a végén már kb 60 percet futottam, távot sajna nem mértem, de elég fitt lettem úgy egy fél év után. Fogyni akartam a futástól, de aztán annyira megszerettem, hogy teljesen rákattantam :) Plusz, sok mindenen átsegített, lehet, hogy ez hülyén hangzik, de így van. Sajnos hagytam magam ellustulni, úgyhogy most újra szeretném kezdeni. Vettem magamnak egy termo futónadrágot, és jó drága volt, úgyhogy ez motivál :) Tegnap már voltam, távot nem tudok, de fél óráig bírtam, nagyon elfáradtam és nagyon izomlázam van. De mindjárt indulok megint :) Úgy gondoltam, hogy egy hétig fél óra lesz, és utána jövő héten megemelem öt perccel..Ti ezt hogy szoktátok csinálni? Ahogy bírjátok, csak beosztjátok? Vagy esetleg a távot méritek?
30. töhöske (válaszként erre: 28. - 1b26a5f006)
2014. jan. 5. 12:00

Ha most a face...n lennénk tennék egy like-ot...:D


Ma reggel a kiskutyámmal már én is rászántam magam egy könnyed 3 km-re,egyenlőre csak ezt szeretném rendszeresíteni.

Nekem van egy "kis" súlyfeleslegem is 6 kg,azt kéne először le"dobni".

29. 1b26a5f006 (válaszként erre: 25. - A20131c5ec)
2014. jan. 5. 09:36
Van azért némi sport múltam, és olyan munkám, (volt)ahol elég sokat kellett mozogni,tehát nem vagyok ellustulva, cseppet sem. Köszönöm a véleményed, de amíg bírom, megyek :)
2014. jan. 5. 09:34

Sziasztok!

Nyulván, havalaki nem tud, vagy nem akar többet futni heti 10 km-nél, az az ő dolga. Én a héten már 34,5 km-t futottam, és ma is megyek egy laza 8-ra.

A szervezetem jelez majd ha nem jó neki, addig meg: futok :)

Nem az "őrültemhez" kell csatlakozni, hanem ide a fórumba-de az se kötelező. Nyilván, ha nem tetszik, akkor hozzá se kell szólni. Nem szeretnék itt vitát, én a futás miatt nyitottam, hogy megosszuk egymással az élményeket, ötleteket.

Jó futást nektek! Jah, tegnap 10 lm-t futottam este, és bár az elejét annyira nem élveztem, azért megvan, az enyém!!!!

27. 3d787b167a (válaszként erre: 26. - Dfb934c749)
2014. jan. 5. 08:14

Dehogy is!

Ilyen időben???

Esett az eső.... :)))

26. dfb934c749 (válaszként erre: 21. - 3d787b167a)
2014. jan. 5. 07:26

Lusta!!:DD

Biciklizni jössz?:)

25. a20131c5ec (válaszként erre: 1. - 1b26a5f006)
2014. jan. 4. 23:44
Szia!Szerintem nem kellene siettetni azt a 2014km futást.Azért bátorkodom ezt mondani mert ha csak pár hónapja futsz, akkor ez túledzettséghez vezethet.Én 3 éve futok és 40 éves vagyok.Heti kb. 25km az adag.A félmaratont csak 2 éves futómúlttal mertem bevállalni...és még úgy is iszonyat nehéz volt.Most már tudok 8-10km-en 5perc/km alatt is futni.
24. c6cc1a938e (válaszként erre: 23. - Marrr)
2014. jan. 4. 22:41

Én ma nem voltam.Holnap leszek,teremben.Csak a szokásos.


Am én nem szeretem,frusztrál,ha bármi rongálja a teljesítményem,azért a sok "akadály".:)

23. marrr
2014. jan. 4. 22:09

Jó, hát, a 2014 km így leosztva napi szintre tényleg meredeknek tűnik. De ha csak a fele meglesz, az is eredmény.

Nem is a szám a lényeg, hanem a rendszeresség. Én oda szeretnék eljutni majd egyszer, hogy betegségen kívül kb. semmi ne tarthasson vissza, ha egyszer beterveztem egy futást. De ez nem egy éves projekt lesz magamat ismerve. :)


Na, kinek hogy ment, aki kimerészkedett?

22. c6cc1a938e (válaszként erre: 21. - 3d787b167a)
2014. jan. 4. 21:23
:D Jaj.:D
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook