Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem szeptember óta egyedül jár óvodába, szerintetek felelőtlenség ez? fórum

Gyermekem szeptember óta egyedül jár óvodába, szerintetek felelőtlenség ez? (beszélgetős fórum)


2011. dec. 16. 15:52

Egy átlagos óvoda házirendjéből idézek:

" Kérjük, hogy gyermekeiket minden esetben kísérjék be az óvodába, adják át az

óvónőnek, délután az óvónőtől kérjék ki, és úgy távozzanak az óvodából. Az óvónő

csak azért a kisgyermekért vállalhat felelősséget, akit személyen átvett a szülőtől.


A gyermekeket egyedül ne engedjék be és ki sem az óvoda kapuján. A kaput minden

esetben reteszeljék be.

A gyermekek és a dolgozók személyi biztonsága, valamint az ingóságok megóvása

érdekében az óvoda főbejáratát biztonsági okokból 10 h -tól -15 00 - ig zárva tartjuk.

Kérem, csengessenek!

A szülő írásos engedélye szükséges ahhoz, hogy az óvónő a törvényes gondviselőn

kívül más személlyel elengedje a gyermeket az óvodából.

Az óvónő által kiadott gyermekért, továbbiakban a szülő, vagy az érte jövő személy a

felelős.

A szülők válása esetén csak a bírói ítélet szerinti szülői felügyeleti jogot gyakorló

szülőnek adjuk át a gyermeket. Amennyiben mindkét szülő gyakorolhatja a

felügyeletet, az óvoda köteles a gyermeket mindkét szülőnek kiadni.

Amíg a gyermek felügyeleti joga a bíróság által nincs eldöntve, az óvoda köteles a

gyermeket mindkét szülőnek kiadni. "


Általában nem a szülő döntésén múlik, hogy a gyerek mehet-e egyedül óvodába. És talán ezért nevezte felelőtlenségnek ezt az óvónő.

2011. dec. 16. 15:50
Én nemcsak a részeg sofőröktől, a csúnya bácsiktól félteném, hanem pl. kóbor kutyáktól is.
2011. dec. 16. 15:49
Ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy ezt be meri-e vállalni vagy sem, én nem merném, de ez a te döntésed!
41. Szilvita (válaszként erre: 40. - Kobri29)
2011. dec. 16. 15:49
hát igen, trabantok. A mai autók már egyesben többel mennek, mint anno a szuperkocsik:) És sokkal több. Mi egy kis utcában lakunk, de néha úgy húznak el az autósok, mint az idióták.
40. kobri29 (válaszként erre: 29. - Remike98)
2011. dec. 16. 15:48
Nem biztos, hogy nagyobb az esély. Lehet, hogy a gyerek ösztönből elugrik az autó elől anélkül, hogy egyáltalán felfogná, hogy mi történt. És lehet, hogy te meg ösztönből ugrassz a gyerekért, aztán mindketten ott maradtok. Ha van kistesó, akkor akár mindhárman is. Ennyi erővel egy felnőtt se menjen ki egyedül, mert mi van, ha elbambul, legyen vele mindig valaki, aki arrébb tudja lökni, ha éppen szitu van. Nem tudom, felétek hogy van ez, de nekem a szüleim is kimehettek egyedül játszani, én is kimehettem egyedül játszani már kisiskolás koromban, hat évesen is, pedig autók akkor is voltak...
2011. dec. 16. 15:46

Bizalom kérdése az egész.

Ha megbízol benne, akkor nyugodtan.

A lényeg amit csinálsz eddig az szerintem tökéletes, mert nem zárod korlátok közé.

Az óvónőnek ebbe semmi beleszólása nincs,neki ku** van.

Én csak gratulálok, hogy ekkora bizalom van közted és a gyermeked között.

2011. dec. 16. 15:46

Nálunk felnött kiséret nélkül nem is mehet be a gyerek az oviba!!

Hát nem tudom...nekem is az a biztos ha én beviszem, segítek neki átöltözni stb.


Sőt az elsős fiamat is csak akkor engedik ki a suli kapun délután, ha látják hogy ki ment érte!!

37. jozsi.38 (válaszként erre: 31. - Aniko.k)
2011. dec. 16. 15:46
jaj ezt nem kellett volna. a szomszéd asszonyomnak ugyanez volt a problémája az ovival, az én fiam, pedig mindig új mondókával, dallal állít haza. ez azért gyereke válogatja
2011. dec. 16. 15:46
Én emlékszem, hogy 6 évesen még a 4 éves öcsémre is vigyáznom kellett, úgy mentünk le a játszótérre. Anyu látott ugyan az ablakból, ha akart, de a 4. emeletről sokat nem tudott volna tenni. Sőt, elsős koromban egyedül jártam angolra, meg tornára. De a mai világ más, én nem engedném el egyedül az ovis gyerekemet, igaz még csak 2,5 éves és nagyon megbízható, szerintem az is marad, de nem benne nem bízok, hanem a többi emberben...
2011. dec. 16. 15:45
Nem felelőtlenség szerintem. Részeg sofőrrel akkor se kezd sokat az anyuka ha ott van, max. mindkettőjüket elgázolja. Ahogy írta, a gyerek mindig körülnéz (több hónapja már), nem hiszem, hogy ez változna. Van egy ismerősöm aki kiscsoportos ovis korától kezdve egyedül járt oviba, ami pedig több utcányira volt tőlük. Még az úszóedzéseire is, ahova busszal kellett menni, 4-5 évesen. Ez már inkább a felelőtlenség, mint úgy, hogy az ablakból nézi anyuka. Pláne, hogy sok óvoda, iskola stb. környékén reggelente szoktak rendőrök lenni, akik figyelik a jónépet (legalábbis nálunk igen, pedig vidéken lakok, a város szélén). Az óvónő, meg ne dumáljon bele abba, valaki mit tart jónak, vagy rossznak a gyerekét illetően.
34. michelle.r (válaszként erre: 31. - Aniko.k)
2011. dec. 16. 15:44
Nem lehet, hogy azért, mert még mindig nem beszéli elég jól a nyelvet?
2011. dec. 16. 15:44
egyebkent soron mellett egy kis faluban lakunk, a mi kijaratunk es az ovi bejarata kozott van 40 m.
32. tündér74 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. dec. 16. 15:43
Óvónőnek igaza van. Tényleg felelőtlenség.
2011. dec. 16. 15:42
A dolog ott kezdodott, hogy szoltam az ovononek , hogy a fiam nem igazan hoz tudast haza az ovodabol. Ide jar mar vagy 3 eve es egy dalt hallottam toled, semmi versiket semmi szamok vagy betuk ismerteteset stb. Otthonra veszem a felkeszito feladatgyujtemenyeket de az oviban le sem szarjak az ilyent ! Erre volt a kontra az hogy en meg hagyom egyedul az oviba menni.
2011. dec. 16. 15:41

Sziasztok!


én biztosan nem engedném egyedül oviba a lányomat, még akkor sem, ha a házunkkal szembe kell csak menni, 15 perces útra lévőbe meg pláne nem.

Pedig nagyon fegyelmezett, megbízható (pedig még pici), de akkor is gyerek és elég ha egy pillanatra elbambul... a többi veszélyt mint a sok barom ember, részeg vagy csak szimplán rossz vezető, stb....

29. Remike98 (válaszként erre: 24. - Kobri29)
2011. dec. 16. 15:40
Mégiscsak nagyobb lenne az esélye hogy megússza. Nem? De ha már baj van, minek hulljon kettő ha nem muszály? végülis......igaz.
28. Panni58 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. dec. 16. 15:39

Nálunk a gyereket csak felnőtt kíséretében veszik be az óvodába. Pedig mellettünk volt az óvoda.

Én helyesnek tartom. Azt is, hogy csak akkor mehessen haza, ha jönnek érte.

4éves volt a lányom, amikor közölte, hogy ő majd kimászik a kerítésen, és hazajön, ha már unatkozik.

Nem támogattuk az ötletet...

27. Remike98 (válaszként erre: 21. - Jasmine24)
2011. dec. 16. 15:39
Az én fiam nem betojós. Nézzetek utána egy pillanatra a neten hogy évente hány gyerek tűnik el. ( nagyok is) És nagyrészük nem azért mert megszökött. Ezen felül hány rendőrségi feljelentés érkezik hasonló korúak megtámadásából. ( nem kell messzire menni, a múlt hónapban egy évfolyamtársát támadták meg fényes nappal, elvették a telefonját és szarrá verték). Én erre nem adok esélyt sem. Pedig megtudná magát védeni, évek óta krawmagázik.
26. csillus78.06.27 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. dec. 16. 15:38

Nem tudom, Magyarországon mik a szokások.

De, ahogy olvasom, nincs messze az ovi, szerintem nem felelőtlenség egyedül engedni.

Mi Svájcban lakunk, itt hamar önállóságra nevelik ebben a témában a gyerekekekt.

Nekem tavaly már egyedül mentek, akkor Levente 5, Benjamin 6,5volt. Mi egy faluban lakunk, és az előző lakásunktól, úgy a gyerekek tempójában gyalogolva 20-30 percig tartott az út. Nekem 10.

Ők egy kanyargós lovasúton mentek, majd át kellett menni viszont a főúton, de nálunk a zebránál állnak szülők táblával, akik figyelik, és leállítják a forgalmat.

Mostani lakásunktól 10 percre van az ovi, és a suli, most is egyedül járnak. Mondjuk itt az emberek ismerik egymást, és figyelnek egymás gyerekeire.:)

2011. dec. 16. 15:38
A mai világban felelötlenség.
24. kobri29 (válaszként erre: 18. - Remike98)
2011. dec. 16. 15:37
Olyen esetben lehet, hogy akkor sem tudnám elrántani, ha vele vagyok, nem? De miért kell a legrosszabbra gondolni? Ennyi erővel, ha sétálunk az utcán és a gyerek három lépéssel előttem megy, a részeg barom meg fel a járdára vagy épp át a parkon, akkor sem tudok mit tenni.
2011. dec. 16. 15:36

Ugy gondolom erre a kérdésre kapsz hideget és meleget is, mint a fórumokon szokás.


Szerintem te ismered a legjobban a fiad, hogy tudd megbízol- e benne ilyen téren.


Az én fiam még pici ís most magamból indulva ki, nem merném elengedni, ha úton kell átmenni. Egyszer legyen figyelmetlen és megtörténik a baj. Pedig egy gyerek figyelmét könnyű eltetelni.

2011. dec. 16. 15:35
én pedig reggel felteszem a buszra a majdnem 5évest (csak gyerekeket szállít háztól oviig suliig) és délben megyek érte. én nem látok semmi rosszat abban hogy végig látja az anyuka ahogy sétál a gyerek az oviba
21. Jasmine24 (válaszként erre: 14. - Remike98)
2011. dec. 16. 15:34
Ismerek egy ilyen csaladot, a gyerek sehova nem mehet egyedul, pedig mar 14 eves, aztan egy innivalot nem mer kerni maganak olyan betojos. Igy nem tanuljak akkor meg az onallosagot.
20. kobri29 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. dec. 16. 15:33
Neked kell tudnod, hogy a fiad képes-e egyedül elmenni, tud-e magára vigyázni, elég óvatos-e az úton. Ha szerinted igen, akkor az óvónőnek nem igazán kellene beleszólnia. Ha meg szeptember óta működik a dolog, akkor most miért kellene változtatni rajta. A gyerek ennyi idősen már lehet annyira körültekintő, hogy át tud menni az úton, a te fiadnak is megy ezek szerint hónapok óta. Te pedig figyelemmel tudod kísérni közben. Nem hiszem, hogy felelőtlenség lenne. Főleg, hogy nem is kilométerekről beszélünk. Nálunk is szemben van azovi és ha úgy látom majd, hogy a fiam képes elmenni oda egyedül, akkor engedni fogom.
19. andi6020 (válaszként erre: 8. - Aniko.k)
2011. dec. 16. 15:33
Jól gondoltad. Szerintem.
18. Remike98 (válaszként erre: 2. - Mejmej01)
2011. dec. 16. 15:33
Egyetértek. Az ablakból nem kaphatod el ha valami részeg barom jön autóval!
2011. dec. 16. 15:33
khmmm....én is nyitottam hasonló fórumot már páran földbe is döröngöltek.....szerintem esetetekben(is) totál normális dolog nem tartom felelőtlenségnek...viszont a mi ovink alapszabályai közé felvették közben a kézből-kézbe történő átadást,alkalmanként engedték de mindennapos rendszerrel sajnos nem hogy egyedül járjon
2011. dec. 16. 15:32
Szerintem egyaltalan nem felelotlenseg elengedni a gyereket egyedul, foleg ha ilyen kicsi tavolsagokrol beszelunk. JO ha mielobb megtanuljak hogyan vigyazzanak egyedul magukra. En is egyedul mentem egesz kicsi koromtol fogva edzesen at a suliig.
15. andi6020 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. dec. 16. 15:32
Az enyém is egyedül járt oviba. Szerintem nincs ebben semmi rossz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook