Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyerekek játszhatnak az utcán? fórum

Gyerekek játszhatnak az utcán? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
52. Kismanó86 (válaszként erre: 47. - Fuoco)
2011. júl. 31. 21:19

Nem, tényleg, ez teljesen más eset. Esetleg, ha szépen megkérnéd őket, hogy mondjuk ne a Ti ablakotok alatt rajcsúrozzanak, ha lehet.


Abban pedig teljesen igazat adok, hogy egy 2 éves gyereknek akkor már ágyban a helye.

51. Anda83 (válaszként erre: 46. - Candeee)
2011. júl. 31. 21:19
gondold el, milyen idegbeteg lenne attól:))))
50. Clau26 (válaszként erre: 47. - Fuoco)
2011. júl. 31. 21:19
teljesen igazad van
2011. júl. 31. 21:17
Szerintem ne foglalkozz velük. Arról nem is beszélve, ha még egyszer ilyet csinál, feljelentheted, hogy fenyegeti a gyerekeidet.
2011. júl. 31. 21:17

Olvastasd el vele A didergő királyt, meg a Melyiket a kilencből?-t!

Róluk szól... na, meg mint mondtam, mondd meg nekik, hogy nekik is volt gyerekük. :)

47. Fuoco (válaszként erre: 30. - B99048cdfc)
2011. júl. 31. 21:16

Szerinted velem van a baj??? Jártál már a mi utcánkban? Próbáltad már 1.5 órán keresztül elaltatni a gyerekedet mert neki nem ment egyedül mert lent ment az ordenáré ricsaj este 9-kor? És választhattam, becsukom az ablakot és akkor TALÁN nemolyan hangos, de akkor megfullad a 30 fokban, vagy legalább mozog a levegő, de hangzavar van.


Nem minden fekete vagy fehér. Elmondtam, nekem speciel nem az a bajom, ha a gyerekek kint játszanak, hanem az, hogy még este 9-kor is. Bocs, nem játszanak, üvöltöznek. Nem kell rögtön lehülyézni az embert, csak mert szemben áll a véleménye a többségével. Mint írtam, én nem fenyegetőzöm feljelentéssel, egyszer nem szóltam még senkinek sem szépen sem csúnyán, hogy ne játszanak az utcán, csupán itt, a fórumon megjegyeztem, hogy engem bizony zavar! Lehet jönni visszaaltatni este a lányomat, és akkor majd meglátjuk kivel van a baj.



Az, hogy az a kedves szomszéd ilyen betegesen reagálja le a dolgot, az nem jelenti azt, hogy velem is gondok vannak.



Szerinted pl az normális dolog hogy 1.5-2 éves gyerek este 1/2 10-kor üvöltött az utcán. Mert ha igen, akkor nem velem, hanem veled vannak gondok.

46. Candeee (válaszként erre: 44. - Anda83)
2011. júl. 31. 21:16
hihi:):) én is ezt tenném:):)
45. Kismanó86 (válaszként erre: 25. - Fuoco)
2011. júl. 31. 21:15
Ez nem ugyanaz az eset, de megértelek, hogy ez már zavaró.
44. Anda83
2011. júl. 31. 21:15

Én a gyereknek megmondanám, hogy flúgos a szomszéd, és ne foglalkozzanak vele. A szomszédnak meg megmondanám, ha még egyszer hozzá merészel szólni a gyerekhez, feljelentem fenyegetésért, és zaklatásért.

Amúgy hívja ki nyugodtan a rendőrt, max. kiröhögik.


Én direkt összefirkálnám a betont a háza előtt :D az közterület, semmi köze hozzá, és a kréta nem károkozás :D

2011. júl. 31. 21:14
Szep estet kivanok mindenkinek gyerekeinek meg igazi gyerek kort.
2011. júl. 31. 21:14

Gyerek volttam , volt hogy ejel 12 -ig kin volttam, igaz a barataim kulon konyorogtek ezert az alakalomert.

Sokat volttam kin, elhanyagolva nem volttam.A legszebb idoszak volt eletembol.

Nem volt tv adas vagy ha igen nezhettuka az akori alam elnokunk arcat.De igen is volt sok romi otthon emelet is, volt vasarnapi cukraszdazas aludni nagyon sokszor ugy aludttam el , hogy anyam olebe tettem a fejem es eneekelt nekem.

Mi valojaban abban az idoben " kulcsos gyerekeke voltunk".Olyan korszak volt, mindenkinek , nem csak nekunk.De ha egy kis szabadot kapttak a szuleink a gyarbol velunk toltottek.

Gyerekek voltunk , elveztuk a gyerek kort ja es tudttunk jatszani , joban mint a mostani" Barbi villag" gyerekei.

2011. júl. 31. 21:13
Kár, hogy sok felnőtt elfelejti, hogy ő is volt gyerek... Szeretem a gyerekzsivajt: számomra az életet jelenti, a vidámságot, az önfeledtséget... és amikor ez az öröm még össze van kötve a zeneiskola intézményével is... :) a szorgalom, a kitartás párosul hozzá.
40. Sirga (válaszként erre: 25. - Fuoco)
2011. júl. 31. 21:12
Igazad van, a Tiedhez hasonló miatt hívtam már párszor a rendőröket, de itt NEM ERRŐL VAN SZÓ!!!(Éjszakai csendháborítás, meg késő estig beszélgető, hangoskodó kamaszok, felnőttek.)Itt óvodás, napközben csendben, szülői felügyelet mellett játszó, rajzoló kisgyerekekről beszélünk. Más tészta: más időszak, más hangerő!
2011. júl. 31. 21:10

Engem nem zavar, nálunk is kint játszanak a gyerekek, de én ritkán viszem ki a fiam, mert valahogy nem vagyok a híve, és egyelőre ő sem akar igazán bandázni. Párszor azért előfordult.

De lehet hogy csak szokás kérdése, most költöztünk ide, egy csendes utca, eddig meg nem volt gyerek a régi helyen az utcában.

A szomszéd kislány meg sokat rajzol az aszfaltra, kifejezetten aranyos.

Ilyet, hogy valaki ezért feljelent, meg a gyerekeket fenyegeti...meg kéne kicsit agyabugyálni.

38. c130f7eb3b (válaszként erre: 27. - 9536810fa1)
2011. júl. 31. 21:10
És mit szólnak ehhez a népek?! :o)
37. 7a23ed9179 (válaszként erre: 31. - Candeee)
2011. júl. 31. 21:09
Nem félek én se rendőrtől, se hatóságtól, mert ezek csendes kislányok és nem részeg vandálok! Csak az eszem elmegy, hogy képesek emberek gyerekeket fenyegetni.
36. b99048cdfc (válaszként erre: 32. - A56fa55821)
2011. júl. 31. 21:09
Az ő gyereke a négy fal közt fog szomorkodni. Esetleg epekedve nézi majd a többit ahogy boldogan rohangálnak odakinn.Sajnálom,szegény gyereket.
2011. júl. 31. 21:09
Ez hülyeség. A mi utcánkban is játszanak a gyerekek, a miénk még nem, de eszembe nem jutott volna. Az utca mindenkié. Úgyhogy hívja nyugodtan a rendőröket, majd elhajtják a fenébe. Gondolom, ez az a típusú ember, aki mindenkit mindenért feljelent.
34. Macskanita (válaszként erre: 31. - Candeee)
2011. júl. 31. 21:09
így van...egyetértek, jelentsen fel, utána rájön, hogy hiába minden, feleslegesen utálkozik, meg fenyegetőzik. Egyszer jön ki max a rendőr, nem többször:-) Őt fogják kiröhögni:-)
33. c130f7eb3b (válaszként erre: 29. - 7a23ed9179)
2011. júl. 31. 21:08
Na, ezt dörgöld a képébe!!! :)
32. a56fa55821 (válaszként erre: 25. - Fuoco)
2011. júl. 31. 21:08

Be kell zárni az ablakot és akkor nem hallod, hogy a gyerekek hangoskodnak, játszanak az utcán.


Egyébként érdekelne, Te mit csináltál mikor gyerek voltál? Soha nem játszottál a barátaiddal, ami azzal járt, hogy esetleg hangosabbak voltatok?

31. Candeee (válaszként erre: 14. - 7a23ed9179)
2011. júl. 31. 21:06
Mondd neki,h menjen és nyugodtan jelentsen fel,bemenne a hivatalba és kb. ők is kiröhögnék,szóval szerintem ezen ne idegeskedj!A gyerekek meg ott rajzolnak ahol akarnak,ha a háza előtt lévő aszfalton rajzolnának akkor se lenne joga szólni,mert az aszfalt bármelyik része is,mióta az övé?! felháborító...komolyan.A gyámügyet meg ha csak nem valami komoly szülői felelőtlenség történik,ez nem fogja érdekelni!
30. b99048cdfc (válaszként erre: 25. - Fuoco)
2011. júl. 31. 21:06
Húha,ne haragudj,de de szerintem veled van a baj.
29. 7a23ed9179 (válaszként erre: 18. - C130f7eb3b)
2011. júl. 31. 21:06
Volt gyerekük, aki ma már felnőtt, de míg kicsi volt, én játszottam vele az utcán! Amit szabadott az ő gyerekének, már nem szabad az enyémnek? Jó, mi?
28. 7a23ed9179 (válaszként erre: 20. - Sirga)
2011. júl. 31. 21:04
Mi kisvárosban lakunk, de ez egy csendes utca, elvileg csak célforgalom a megengedett (elvileg, mert sok tuskó azért áthajt), de mondhatni így is gyér a forgalom, kb mint egy falusi utca.
27. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - 7a23ed9179)
2011. júl. 31. 21:04
Mindig jó érzéssel tölt el, amikor megyek reggel dolgozni, és végigugrálom az ugróiskolákat...megcsodálom a gyerekrajzokat a járdán... szeretem. :))
26. Macskanita (válaszként erre: 17. - 7a23ed9179)
2011. júl. 31. 21:04

figyusz...rendőr csak egyszer fog kijönni. Hozzánk is egyszer jött, viszont azóta már 3szor kaptam értesítést feljelentésről, mert nem nyugszik a pi...ján...

hiába mondják neki, hogy a gyerek az gyerek, a gyerek játszik, ami hanggal, és zajjal jár...

25. Fuoco
2011. júl. 31. 21:03

Szia. A mi utcánkban is ez megy, és megmondom őszintén nagyon zavar. Nem az, hogy színes krétával rajzolnak, vagy bicigliznek, szaladgálnak. Nem ez a baj. Hanem hogy MINDEN NAP ez megy reggeltől estig. Hogy a lányom este 9-kor még nem bír nyugodtan aludni mert lent üvöltöznek. Hát én nem tudom, de kb 7-kor minden gyereknek bent a helye, fürdés, vacsi, mese, JÁTÉK A CSALÁDDAL, mivel sok apuka egész nap nem látja a gyerekeket, de nem, nem ez a szempont! Kint lehet pletyizni, a gyereket meg szerencse alapon vagy elütik vagy nem. Én nem fenyegetőzöm feljelentéssel. Nagyobb baj az nekik, hogy erre szoktatják a gyerekeket, hogy a mindennapi program nem más mint az utcán játszás.


Szóval nekem nem azzal van a bajom, ha a gyerekek kint játszanak az utcán, és jól érzik magukat, de ne mondja azt nekem senki, hogy az normális, hogy ez a program minden nap. A gyerekek elszórakoztatják magukat, a szülők meg pletyiznek EGÉSZ NAP. Minden nap ugyanaz a banda, minden nap felsír a lányom az alvásból, akár délután, akár este! A másik felet is meg lehet érteni....

24. 40d42355f4 (válaszként erre: 5. - Ac5ad45a2c)
2011. júl. 31. 21:03
<Igazad van! gyereket a házba, nem jöhetnek ki a kis lézengők! Pfúj!>
23. 504d3546bf (válaszként erre: 5. - Ac5ad45a2c)
2011. júl. 31. 21:03

Joga van a gyereknek gyerek leni vagy semm?

Nincs gondom szemely szerint ezzel mert kertes hazban elunk.

Van gyereked?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook