Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyerekek játszhatnak az utcán? fórum

Gyerekek játszhatnak az utcán? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
82. a56fa55821 (válaszként erre: 81. - Fuoco)
2011. júl. 31. 22:16

Természetesen csendesebben kell viselkedniük az embereknek este. De van olyan, mikor valaki mond valami vicces sztorit és azon hangosan felnevetnek a többiek.


És mit csinálsz akkor, ha egy autónak fékezni kell a házatok előtt, ami hangos zajjal jár, a kerékcsikorgásra gondolok, vagy ha egy megkülönböztető jelzést használó gépjármű megy el a házatok előtt.

Ezekre a hangokra szintén felriadhat a kislányod.

81. Fuoco
2011. júl. 31. 22:10

Oké, a vakáció zajjal jár, hát alkalmazkodjunk. Ezt a gyerekemnek is meg tudom majd magyarázni, mikor 1-2 sikításra, üvöltésre volt, hogy úgy felriadt, megijedt, hogy percekig remegve sírt a kezemben? Majd holnap kipróbálom, vigaszt nyújt-e neki, hogy már nem tart sokáig a vakáció.


A gyerekeknek igenis meg kell tanítani, hogy este már csendesebben kell játszani, mert rajtuk kívül mások is léteznek.


A lányok egyébként kifejezetten jó alvó. Azt leszámítva, hogy zajban nem tud aludni, sokan irigyelnek... Este 8-tól délelőtt 10-ig alszik. Szóval higyjétek el, az nagyon nem normális, ha én este 9-kor körözök a gyerkőccel a szobában, mert nem tud elaludni, hisz ha csend van, csak leteszem, és elalszik.



Nem mindig mástól kell várni, hogy legyen toleráns. Egy mukkot nem szólok, hogy egész nap szaladgálnak, játszanak, hisz gyerekek, ez a dolguk! Semmi bajom ezzel, de könyörgöm, nappal!!!!


És igen, fogunk mi is az utcán játszani, megvan annak is a varázsa. De nem este.

2011. júl. 31. 22:09
Játszhatnak... Gondolom, nem az Andrássy-útról van szó...
79. a56fa55821 (válaszként erre: 78. - Fuoco)
2011. júl. 31. 22:04
Az ilyen szülőknek nem való a gyerek.
78. Fuoco (válaszként erre: 76. - A56fa55821)
2011. júl. 31. 22:01
Értem én, de csak azt tudom írni, a 12 éves nem 2 éves. Itt ovis gyerekek vannak kint 9-kor az utcán.
77. 7a23ed9179 (válaszként erre: 71. - Mandula71)
2011. júl. 31. 21:50
Mert az élethez az is hozzátartozik, hogy az utcát is használjuk.
76. a56fa55821 (válaszként erre: 72. - Fuoco)
2011. júl. 31. 21:46

Én 12 éves koromban nyáron este 22 óra körül mentem haza. Mikor elmentem otthonról mindig megmondtam, hogy egy háztömbbel arrébb játszom a barátaimmal. És tartottam magam az ígéretemhez. Sokszor volt olyan, hogy néhány barátom szülei is csatlakoztak hozzánk. Amíg mi játszottunk ők a padon beszélgettek vagy éppen az ablakból figyeltek minket.


Lehet, hogy kicsit hangosabbak voltunk, mert sokat nevettünk, beszélgettünk de a vakáció ezzel jár.

75. a56fa55821 (válaszként erre: 69. - Mandula71)
2011. júl. 31. 21:41

A csemeték menjenek haza, de ez már a 14-15 éves fiatalokra nem érvényes. Elég furcsa lenne, ha egy 14 éves gyereknek nyáron este 7-kor otthon kellene lennie.

Normális körülmények között az időjárás akkor engedné, hogy egyáltalán az utcára merészkedjenek a nagy meleg miatt.

74. Serry (válaszként erre: 25. - Fuoco)
2011. júl. 31. 21:41

Téged is meg lehet érteni. de nyár van későn sötétedik és ilyenkor többet lehet kint lenni.


hidd el nem zsibonganak annyira mint hallik a falka lakótelepen jól visszaverik a falak.


A másik majd ha a te picikéd kint játszik a többiekkel akkor más lesz a véleményed.

73. Mandula71 (válaszként erre: 71. - Mandula71)
2011. júl. 31. 21:40
"de az egyébként" helyesen: de egyébként
72. Fuoco (válaszként erre: 53. - A14deb9047)
2011. júl. 31. 21:40

Úgy hozta az élet, hogy bármennyire is próbáltam a lányomat arra szoktatni, hogy nincs csend, mikor alszik, rövid időn belül kiderült hogy márpedig neki csend kell.


Nem mondom, hogy a légy is vigyázban áll, ha alszik, de szerintem nem nagy dolog, ha azt kérem, legalább 9-kor ne üvöltözzenek kint.


A dologhoz hozzátartozik, hogy ez egy lakópark, rengeteg gyerekkel, így a zajok is hatványozottabbak.


Leírom mégegyszer, nem vagyok én gonosz mostoha, akinek egész nap vigyázban áll a gyereke, nem erről van szó. Játszanak, addig jó, míg egész nap játszanak, de nappal, ne este.



Ja igen, ezt már nem tudom ki írta, de nem, nem azt mondom, hogy 7-kor le is kell feküdni. Azt mondom, 7kor már gyereknek szerintem nincs helye az utcán, viszont apu/anyu bepótolhatja az elveszett időt, és eltölthetik közösen, családként a lefekvésig tartó kb 2 órát!

2011. júl. 31. 21:39
Ha jól értem, akkor a fórumindító kertes házban lakik. Oké, bicajozni nyilván aszfalton jobban lehet, de az egyébként miért nem a saját kertben-udvaron vannak a gyerekek? (Persze hülye szomszéd ellen nincs orvosság...)
70. a56fa55821 (válaszként erre: 56. - Fuoco)
2011. júl. 31. 21:36

Én sem cigánykodtam sosem. Életemben nem ittam egy korty alkoholt és nem szívtam el egy szál cigit sem. Sőt szemtelenek sem voltunk. Mégis mindig akadt egy-két unatkozó felnőtt, aki nem tudott magával mit kezdeni és zavarta, hogy felhőtlenül szórakozunk.


Ha fociztunk az zavarta őket, mondván pattogott a labda, ha bújócskáztunk az zavarta őket, mert az önkényesen mindenféle kóróval beültetett virágos kertjüket féltették, mondván nehogy letapossuk a virágokat.


Sajnos most is ez megy. Sehol nem lehet a gyerekeknek játszani, mert mindig van olyan felnőtt, akit zavarnak a gyerekek létezése.


Viszont el kell fogadni mindenkinek, hogy nyáron a hosszú nappalok és a jó idő a fiatalokat az utcára vonzza. Ilyenkor nem kell tanulniuk és a szülők hosszabb kimenőt engedélyeznek nekik.

69. Mandula71 (válaszként erre: 58. - A56fa55821)
2011. júl. 31. 21:35
Persze, élvezzék a vakációt. Nem is a gyerekkel van baj, hanem a szülőkkel. Dél körül illik a csemetét megebédeltetni és egy-két órát otthon tartani. Aztán pedig este 8 után ugyan ne legyen már az utcán, menjen haza vacsorázni, fürdeni, olvasni, aludni.
68. b99048cdfc (válaszként erre: 65. - Fuoco)
2011. júl. 31. 21:33
De hiszen ezekkel a gyerekekkel is ott vannak a szülők biztosan. És miért baj az ha agyerek rohan a többivel,és közben a szülők is kibeszélik egymást?
67. Serry (válaszként erre: 5. - Ac5ad45a2c)
2011. júl. 31. 21:33
Bocsi de ott van,hogy szülői felügyelettel van a gyerek.
66. b99048cdfc (válaszként erre: 59. - Clau26)
2011. júl. 31. 21:32
A Zsóka írja lejjebb hogy a gyerek ha igazán álmos mindenhol elalszik. Vagy pedig egyébként is nehezen aludna el. Ne haragudj ha erős voltam,de vannak szülők akik igenis irígyek arra ha más szülő többet enged meg a gyerekének. És nem hiszem hogy cigányolás lenne ha játszanak,a kicsik az utcán.
65. Fuoco (válaszként erre: 58. - A56fa55821)
2011. júl. 31. 21:32
Tény, ezzel nem is szállok vitába, nem véletlen, hogy soha nem szóltam még nekik. Az én lányom 15 hónapos, így mi még nem az utcán játszunk, De fogunk, eljön ez az idő is! Viszont ha nyár van, ha nem, 7-kor be fognak jönni, mert akkor mikor van a szülő a gyerkőccel? Este, munka után. Feltéve ha nincs az utcán!
64. Mandula71 (válaszként erre: 53. - A14deb9047)
2011. júl. 31. 21:32
Zenekar mellett lehet, hogy tényleg el is alszik. Ricsajban nem. Max. ha szerencséd van, nem ébred fel rá, de elaludni nem tud.
63. Serry (válaszként erre: 1. - 7a23ed9179)
2011. júl. 31. 21:32

Együtt érzek veled.


Nekünk a házunk előtt van egy kis virágos kert itt dolgozgatunk és előtte játszanak a srácok homokoznak a földön.

szülői felügyelettel.

Múltkor arra értem ki, hogy a közös képviselő ordít a gyerekkel. ott volt a másik kisfiú anyukája is és végül én is ott álltam mellette. hozzánk már nem szolt semmit. Csak lehordta a srácokat.

Nekünk ilyenek a szomszédaink: ha dugulás van, ha átázás csak mi lehetünk. Ha homok vihar van és poros lesz a lakás akkor ism i okoztuk.

62. b99048cdfc (válaszként erre: 56. - Fuoco)
2011. júl. 31. 21:29
Én is csak a véleményemet írtam le.
61. c130f7eb3b (válaszként erre: 54. - 7a23ed9179)
2011. júl. 31. 21:27
Tanár???????? És zavarja a gyerek????????????? Na, ezt is a fejéhez vághatod!!!
60. Fuoco
2011. júl. 31. 21:27
Igen, már tiszta, hogy Te nem erre gondoltál, de az első hsz-nél ez még nem derült ki. Telefonról vagyok, lassabban haladok...
59. Clau26 (válaszként erre: 58. - A56fa55821)
2011. júl. 31. 21:27
ez mind ok..de ha nekem kellene 1,5órán keresztül altatnom a gyereket,elég nehéz lenne megértenem h ez csak vakáció..
58. a56fa55821 (válaszként erre: 47. - Fuoco)
2011. júl. 31. 21:25

Természetesen az nem egészséges dolog, ha 1,5-2 éves gyerekek kint játszanak az utcán. Itt valami gond van a szülőkkel.


Viszont, nyáron bizony elég hosszú ideig világos van. Ilyenkor a gyerekek bújócskáznak, fociznak, kidobóst játszanak, bicajoznak.


Ezek a dolgok, mind mind bizonyos hanghatással járnak.

Viszont azért van a nyári szünet, hogy a gyerekek élvezzék a vakációt.



Teljesen más lenne a dolog, ha ittasan üvöltöznének vagy trágárkodnának.

57. Clau26 (válaszként erre: 56. - Fuoco)
2011. júl. 31. 21:24
ne foglalkoz vele..igazad van..elég nagy probléma ez neked..nem is tudom mit csinálnék a helyedben..
56. Fuoco (válaszként erre: 36. - B99048cdfc)
2011. júl. 31. 21:23

Nem kell epés megjegyzéseket tenni, én sem tettem. Az én gyerekem nem fog a 4 fal közt szenvedni, ne aggódj, csupán nem fog cigánykodni kint este 9-kor!


Egyébként mikor az első hsz-t írtam még nem vázolta a kedves kérdező a teljes helyzetet, így az első két bejegyzésre írtam amit írtam.



És igen, játszottam kint én is az utcán. Meg bicikliztem. Meg rajzoltam krétával az útra. Meg fogócskáztam is. És a gyerekem is fog, hisz erről szól a gyerekkor. NEKEM NEM EZZEL VAN BAJOM, ha elovasod a hsz-eimet meg fogod érteni. Nem gyerekgyűlölő vagyok, a mi esetünk kicsit más...



Ó igen, mint írtam, az ablakot nem tudom becsukni, mert nyáron 31 fol van a szobájába. Te talán rácsuknád az ablakot? Ugye hogy nem!


Ne támadjatok már le zsigerből mindenkit, légyszi!

55. Clau26 (válaszként erre: 53. - A14deb9047)
2011. júl. 31. 21:21
1,5 éves gyereknek legyen már mindegy milyen évszak van..9kor nincs keresni valója az utcán..és az én gyerekem se tudna ricsajban aludni,hiába fáradt..mert nem azt szokta meg..minden gyerek más
54. 7a23ed9179 (válaszként erre: 48. - C130f7eb3b)
2011. júl. 31. 21:20
Az egyikőjük magyar szakos iskolaigazgató:) szerintem ismernie kellene ezeket a műveket)) és ha lenyomott 40 évet iskolai zajban, ne már az legyen a gondja, ha kint gyerekek játszanak...
2011. júl. 31. 21:20

Nyár van... Egy hónap múlva már nem lesznek lent este 8-9-kor... Vagy mi szerettünk este 7-kor elmenni aludni???? Csipognak a madarad, dudálnak, fékeznek az autók... ezek csak háttérzajok.

A kisgyerek, ha álmos, akár a fúvószenekar mellett is elalszik.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook