Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyere baba gyere!Zárt körű! Csak meghívóval. fórum

Gyere baba gyere!Zárt körű! Csak meghívóval. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
366. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 364. - Sidney_ke)
2010. jan. 21. 20:06
valami a méhszájnál, de én nem érzek semmit!!azt mondta fakír vagyok!!!
365. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 364. - Sidney_ke)
2010. jan. 21. 20:05
mi nem akarunk addig próbálkozni, míg be nem végeztük a vizsgálatokat, meg 1 petevezetővel nem rizikózunk!!!
364. sidney_ke (válaszként erre: 363. - 9b0d5b80c9)
2010. jan. 21. 20:04
Te szegény... :( de mifélle gyulladásod van? Akkor emiatt sem szabad próbálkoznotok, gondolom...de nekem a márc. rémlik, h akkortól csinálnátok újból élesben, nem?
363. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 362. - Sidney_ke)
2010. jan. 21. 20:00

halihó!!

ma voltam a z új dokinál: mennem kell hormonvizsg. -ra 4. , 19. , és 23. napon. . egy a gáz, hogy vissza kell mennem a másik nődokimhoz, hogy csináltassa meg a kórházban:((ezt hogy hazudom össze. . na mindegy. . histero is lesz kb 2 hét múlva. . megnézett, rákszűrt, van valami gyulladásom , írt rá kúpot, meg bogyót. .

362. sidney_ke (válaszként erre: 361. - 9b0d5b80c9)
2010. jan. 21. 19:58
h álltok a vizsgálatokkal??
361. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 360. - Sidney_ke)
2010. jan. 21. 19:45
cső:)
360. sidney_ke (válaszként erre: 359. - 9b0d5b80c9)
2010. jan. 21. 19:41
halihó
2010. jan. 21. 19:16
jöttem:)
2010. jan. 21. 18:58

szia anett

jó végre látni, rég voltál erre

most a férje rábeszélt, hogy keressünk Hódmezővásárhelyen egy jó dokit

kicsit közelebb van mint Szeged

de félek, hogy az is csak pénzkidobás

mint ahogy a többi doki is

az a bajom, hogy egy eleve türelmetlen ember vagyok és ha valamit nem kaphatok meg azonnal, akkor nem bírok érte küzdeni

tudom, hogy akkor meg sem érdemlem, de ilyen vagyok, sajnos

majd lesz valahogy

357. yanett86 (válaszként erre: 350. - 3b816157ed)
2010. jan. 21. 18:53
Szerintem az a baj, hogy a dokid nem magyarázza el érthetően, hogy mi a baj és nem próbál meg terelni a jó döntés felé, műtétet semmi képpen sem engedném a helyedben ez a legdrasztikusabb dolog és a pco mint tudjuk gyógyíthatatlan, pár hónap és újra olyan lesz az Uh-d minha jukacsos sajt lenne a petefészked helyett!
356. yanett86 (válaszként erre: 353. - Youlcsi)
2010. jan. 21. 18:50
Szia én is PCO-s vagyok egy nagyon jó dokim van és azt mondta, hogy merkformint hosszú ideig kellene szedni, helyette ad Clostilt, persze nem veszélymentes, mert vannak mellékhatásai, de a cél érdekében mindent és szerinte 3 hónapon belül tuti jön a gyerek! Ha gondolod megadom az elérhetőségét, nem egy öreg, csak a bevált 20 éve elavult dolgokkal gyógyít, fiatal, de tapasztalt és nagyon kedves!!! És tuti nem kell 6 hónap, figyeli a hormonodat, mindent!
2010. jan. 21. 16:37

sziaztok csajok

Brigi szorítok

2010. jan. 21. 14:05

szia

a doki néni mondta, hogy a gyógyszert az mindenképp szednem kell

ha műtenek ha nem

már nagyon nagyon sok oldalt olvastam és annyi mindent írnak róla

de nem megy a döntés


na lehet, hogy kár így előre eldönteni ezt az egészet

lehet, hogy majd ott derül ki, hogy valami más van a dologba

nem görcsölök ezen tovább

csak gondoltam ezt jó lenne eldönteni akkorra, hogy ha ott mondanom kell valamit akkor nehogy az legyen, hogy hírtelen rosszul döntöttem

353. youlcsi (válaszként erre: 350. - 3b816157ed)
2010. jan. 21. 13:59

angi!

csak egy kérdésem van: pcos-es betegek közül hánytól hallottad/olvastad, hogy a műtét a megoldás? esetleg azoktól, akik már minden mást kipróbáltak... vagy azoktól, akiket még az előtt diagnosztizáltak, hogy rájöttek: a metformin megoldja az alapproblémát.

egyébként ha meg is műtenek, metet akkor is kell majd szedned, hiszen gondolom nem akarod magad 20 év múlva insulinnal lőni. akkor meg miért ne lehetne várni 6 hónapot, hátha elég a gyógyszer is önmagában?


anno nekem is a dokim ezzel kezdte, hogy szívesen megműt... de nálam ugye ott volt az a probléma, hogy nem volt biztos, hogy bírnám a metet. a dokim egyébként abszolúte műtét-párti... mégis rögtön diabetológushoz küldött, hogy próbáljuk meg a metet. hála az égenk bírom. az már más kérdés, hogy rajtam sajnos nem segített.


egyébként ismét azt mondom: ha te ennek ellenére is ennyire megbízol az orvosodban, akkor vállald be! csak nehogy baj legyen belőle!

"Régebben az ováriumok ékrezekcióját alkalmazták, e helyett divatba jött az ovárium-ciszták kipukkasztása laparoszkópiás behatolásból ("drilling"). A költséges beavatkozás lényegében az ováriumok roncsolása folytán átmenetileg lecsökkenti a petefészkek hormon-túlprodukcióját, így az esetek egy részében a műtét után teherbeesésre jobb az esély. Gyulladásos-fertőzéses szövődmények, az ováriumok végleges károsodása sem ritka, és a hatás általában csak átmeneti, mert a beavatkozás az alapfolyamatot nem érinti: az inzulin-rezisztenciát nem befolyásolja, a mellékvesék hormon-túlprodukciója nem változik, és a petefészkekben is előbb-utóbb újra megjelennek a ciszták. A ciszták kipukkasztására való törekvés egyébként sem logikus, hiszen nem azok termelik a hormonokat. A statisztikák szerint a műtéttel elérhető termékenység-fokozódás nem haladja meg az egyszerű és olcsó gyógyszeres beavatkozással elérhetőt, ezért a petefészkek műtéti roncsolásos beavatkozása PCOS-ben még meddőség esetén is erősen meggondolandó, semmiképpen nem elsőként választandó kezelési próbálkozás. Gyógyszeres kezelési lehetőségeink egyre javulnak, viszont a műtéti beavatkozás visszafordíthatatlan következményekkel járhat." (pcos-portál)

2010. jan. 21. 13:41

szia youlcsi

tudod, hogy milyen hálás vagyok a sok segítségedért?

nem, nem valószínű

pedig így van

351. 3b816157ed (válaszként erre: 349. - 9b0d5b80c9)
2010. jan. 21. 13:40

rendben szia

én is megyek főzni meg tanulni

2010. jan. 21. 13:40

már legalább 5 nőgyógynál voltam és itt ez az endós doki és mind mind a műtétet javasolják

akkor ma is sutyibe beszéltem a csajjal aki vette a vért , hogy milyen a doki néni, és azt mondta ne izguljak sok baba született már nála

mármint a segítsége álltal


de persze, hogy bizonytalan vagyok, mert össze vagyok zavarodva


és most nem nyávogni akarok, hogy feladom, meg ilyenek

csak nem tom mit csináljak

tudom keressek másik dokit, de ki tudja, hogy az majd jó lesz e?!

2010. jan. 21. 13:39
na, megyek csajszi, mert még lefürdök, meg szöszölök kicsit....majd este megpróbálok jönni és beszámolni:) csók
2010. jan. 21. 13:36

Hát nem tom

2x voltam uh-on a papíromra a diagnózishoz pcos van írva

gondolom a tünetek is azt bizonyítják

már csak a hormon hiányzik és az is meg lesz nem msoká

és persze amíg nincs a kezünkben az eredmény addig semmi sem biztos

de akkor is kell valamit a "cisztákkal" kezdeni

347. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 345. - 3b816157ed)
2010. jan. 21. 13:29
hát persze, de volt egy pont mikor azt mondtam, hogy más doki szakvéleményét is kikérem, mert ez ami velem történik nem normális dolog és józan ésszel most semtudom felfogni,hogyan mondhatta azt a doki, hogy nem akar kivizsgálni, sőt még a páromat sem..ez volt az a momentum, mikor azt mondtam, megyünk máshoz...
346. youlcsi (válaszként erre: 341. - 3b816157ed)
2010. jan. 21. 13:28

sziasztok!


angi!

még egyszer és utoljára leírom:

nem is vagy diagnosztizálva, tehát azt sem értem, a műtétet mire akarják. mi bizonyítja a pcos-t? most insulin-terhelés is volt, vagy csak hormonok? az insulin is kell!


műtét: nagyon jó, nagyon könnyű utána babásodni. DE: van rá 6, max 12 hónapod. ha ennyi idő alatt nem jön össze, akkor újabb műtét következik, majd megint újabb, majd megint... de az is lehet, hogy olyan hegesedést okoz, hogy nem is lehet már babád.


gyógyszer: a hormonoktól ill. a hormonrsz-re hatóktól (pl closti, amit neked adni akartak) lehet hízni. a metformintól nem! mivel javítja a cukor-anyagcserét, fogyást idéz elő. vannak, akik hetek alatt 5-10 kilókat dobnak le tőle. van, akinek azért nem adják tovább, mert túlzottan lefogy tőle. olyan nincs, hogy a mettől hízik valaki. ILYEN NINCS!!!


válaszd a műtétet, ha neked attól könnyebb lesz a szíved (bár még mindig nem tudom, mit akarnak már régóta annyira műteni, hiszen csak egy kérdőjeles diagnózisod van). hidd el, szívemből szorítok, hogy sikeres legyen, és összejöjjön a baba belőle!


de azért arra készülnöd kell, hogy pl egy kistestvérre utána nincs túl sok esélyetek :s


na, most megyek kávézni... meg ezer a dolog.


tsók!

2010. jan. 21. 13:26
de gondolom, hogy te is bíztál az orvosodban, nem?
2010. jan. 21. 13:25
pont az a baj, hogy bízom a dokimban
343. 3b816157ed (válaszként erre: 342. - 9b0d5b80c9)
2010. jan. 21. 13:25

hát lehet hogy nagyobb a gond

remélkjük neked tényleg csak a progiddal van gond

viszont azért az, hogy volt egy csomó méhenkívüli és megműtöttek meg ilyenek az dúrva

342. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 341. - 3b816157ed)
2010. jan. 21. 13:23

hát igen..ez az amire azt mondom, neked kell eldönteni, bízni és hinni a dokiban és főként a gyógyulásban...

én is sokat vívódtam, bár nekem kissebb a gondom, mint itt jó párotoknak, de nekem is nehéz volt eldönteni.. majd a mai nap meghozza nekem is a bizonyságot, mert ha látom hogy szakértő kezekbe kerülök, akkor nem bántuk meg a dolgot. bár már így is sok jót kaptunk és a párom is azt mondta, tök jó, hogy elmentünk és mindketten láttuk, hogy a genetikus is vérprofi és ettől megnyugodtunk, sőt kellemesen csalódtunk benne:)

2010. jan. 21. 13:16

arról is meg arról, hogy sokan azt mondják, hogy jó ez a dokinő

most írt egy csaj aki szerint nem az

a másik meg az, hogy műteni akar és aztán kezelni

és sokan azt mondják, hogy ez jó

de van aki azt mondja, hogy felejtős

pl youlcsi

és most hiába is esik nekem akárki, hogy mi a szart bénázok, nekem akkor is nehéz döntés

mert sok jót is hallottam a műtétről

és rosszat is, de rosszat csak a gyógyszerrel kezeltektől hallottam

viszont beszéltem olyannal is akit előbb gyógyszerrel kezeltek felszedett 40 kg-ot és nuku baba megműtötték és terhese lett

de olyat is hallottam, hogy gyógyszeres kezelés mellett nagyon hamar babás lett

hízni semmiféle képpen nem szeretnék

340. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 339. - 3b816157ed)
2010. jan. 21. 13:10
az orvosváltásról beszélsz?
2010. jan. 21. 13:06

jaj én nem tudom, hogy mit csináljak

annyira bánt ez a dolog és nem bírok dönteni

338. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 337. - 3b816157ed)
2010. jan. 21. 12:59

igen...mindíg az műtött akihez magánzóba jártam, de a kórházban ahol dolgozott ott műtött...

nem tudom mennyit fog kérni, de nem is biztos, hogy kér, mert csak konzira megyek...majd meglátjuk, de ez most másodlagos szempont..

337. 3b816157ed (válaszként erre: 336. - 9b0d5b80c9)
2010. jan. 21. 12:56

és mennyit fog kérni azt tudod?

amikor téged műtöttek neked az a fogadott dokid volt?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook