Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyász feldolgozása fórum

Gyász feldolgozása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
81. gilingalang (válaszként erre: 66. - Sanyinak)
2018. aug. 27. 12:47

Ez anyósom mondása:-)

Szerintem egy gyerekre nem lehet ráerőltetni,hogy a te felelősséged!Vagy csinálja vagy nem!

80. Shadow Angel (válaszként erre: 66. - Sanyinak)
2018. aug. 27. 12:29
A “gyerek szerep” nem csak abból áll, hogy ők gondoskodnak rólad. Apámat jelentős mértékben én látom el édesanyám halála óta, de attól függetlenül nem szüntem meg a gyereke lenni...
79. gilingalang (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2018. aug. 27. 09:05

Az szép!Gratulálok!


Ők milyen kapcsolatban voltak az anyukáddal?

78. Guruljka (válaszként erre: 77. - Gilingalang)
2018. aug. 26. 21:42
Igen, mindhárom felnőtt már.
77. gilingalang (válaszként erre: 76. - Guruljka)
2018. aug. 26. 15:55

Hát ez szomorú!

Neked van gyereked?

76. Guruljka (válaszként erre: 75. - Gilingalang)
2018. aug. 26. 15:42

Megosztó talán inkább, a mai fejemmel belegondolva.

Volt pár alapgondolata, amiből nem engedett, és nem érdekelte, mit okoz vele.

Nehéz azt is szétválasztani, mi volt az én saját döntésem, és mi eredt őtőle. Ugyanakkor mégis, az én döntésem volt végeredményben a rábólintás is. Nagyon nehéz.-


A halála előtt pár éven át már otthonban élt. Ebben az időben (mivel én nem tudtam látogatni tömegközlekedve) a két féltestvér húgom volt inkább mellette. A zelszakadás fokozatos volt, ahogy kezdett elbutulni és már nem az a sziporkázóan szellemes, értelmes beszélgető partner volt.

Mostanában derült ki, hogy ki tudja, mikor, a húgaimnak elég elferdített dolgokat mesélt rólam. A saját szerepét meg nem mondta el... sok minden derül ki most, amikor a nagyobbik húgom rákérdez pár dologra.

75. gilingalang (válaszként erre: 74. - Guruljka)
2018. aug. 26. 15:35

Anya vagyok és soha nem szeretném,ha így gondolna rám a gyerekem!

Mivel tudta anyukád ezt elérni?Erős személyiség volt?

74. Guruljka (válaszként erre: 73. - Gilingalang)
2018. aug. 26. 15:10

Nagyon is könnyen, ha éppen megfeleltem az elvárásainak.

Sajnos nem mertem nem szeretni, vagy hogy mondjam. Nem tételezem fel, hogy tudatosan csinálta, de a rossz döntései levét én ittam meg, mert egyrészt elnyomott, másrészt valami miatt állandóan neki akartam megfelelni.

73. gilingalang (válaszként erre: 72. - Guruljka)
2018. aug. 26. 14:46

Az nem jó!

Nehezen jöttetek ki egymással?

72. Guruljka (válaszként erre: 71. - Gilingalang)
2018. aug. 26. 14:44

A saját anyámról beszéltem.

Két éve halt meg, és nem a gyászt dolgozom fel azóta is, hanem a vele való kapcsolatot, ami nem volt egyszerű.

71. gilingalang (válaszként erre: 67. - Guruljka)
2018. aug. 26. 14:42
Ezt nem igazán értem!
70. gilingalang (válaszként erre: 69. - 470f3db6de)
2018. aug. 26. 14:41
Amikor nagyobb lettem megvilágosodtam apám terén és már nem gyászolom!Sajnálom anyut,hogy ilyen rossz párja volt!
2018. aug. 26. 09:02
Az én apám is meghalt már 2003 ban akkor én még csak 15 éves voltam. Szerettem őt is de nem annyira mint az anyut. Pedig apunak én voltam a kedvence. De ő rossz ember volt a családjával főleg anyuval. Érte nem kár akkor sem. Viszonylag hamar feldolgoztam a halálát. De az anyuval már más a helyzet mindig emlékezni fogok rá és itt lesz a szívembe. Sokszor van olyan hogy hallom a hangját itt látom magam elött nagyon fáj hogy már nincs többé.
68. Guruljka (válaszként erre: 67. - Guruljka)
2018. aug. 25. 23:01
De természetesen nem zavarom más gyászát. Én Aput gyászolom 30 éve.
67. Guruljka (válaszként erre: 65. - Gilingalang)
2018. aug. 25. 22:59
Hát félteni nem is nagyon féltett.
66. sanyinak (válaszként erre: 60. - Gilingalang)
2018. aug. 25. 22:55
Van viszont olyan is amikor már a gyermek gondoskodik a szüleiről és az ő felelőssége a szülők további élete is. Ilyenkor a gyerek szerep már korábban megszűnik...
65. gilingalang (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2018. aug. 25. 21:20
Én nagyon is ezt hiszem!Már nem mondja nekem senki,hogy kislányom,már nem félt szülői szív!
64. Guruljka (válaszként erre: 60. - Gilingalang)
2018. aug. 25. 21:12
Nem feltétlenül igaz. Vannak más gyerekkorok is.
2018. aug. 25. 21:10
Rég álmodtam anyuval!Szeretek álmodni róla,egyszer eljött álmomba a régi konyhánkba voltunk és azt mondta,hogy szeret vissza jönni,mert itt nyugalom van!Ott ahol Ő van nagy a hangzavar!
62. Shadow Angel (válaszként erre: 53. - Channa*)
2018. aug. 23. 21:57
:) igen, pont erre gondoltam én is. És egy-egy fotót látva szinte hallom a hangjukat, mit mondtak akkor. Látom a történteket magam előtt. Mintha akkor történne. :)
61. Channa* (válaszként erre: 55. - Epervirág)
2018. aug. 23. 20:19
Szerintem is! Épp erre szerettem volna rámutatni, de úgy tűnik nem sikerült...
60. gilingalang (válaszként erre: 58. - Shadow Angel)
2018. aug. 23. 18:52
És azt is mondták,hogy amikor elveszíted a szüleidet,akkor leszel felnőtt,mert már nem vagy a gyereke senkinek!Iszonyatos érzés!
59. gilingalang (válaszként erre: 57. - Shadow Angel)
2018. aug. 23. 18:50
😭szívemből beszélsz!Nem is tudod mennyire!
58. Shadow Angel (válaszként erre: 56. - 470f3db6de)
2018. aug. 23. 16:48

Nem is kell elfejteni. Nem is szabad.

Elfogadni el kell, mert nem változtathatsz rajta.

Nagy közhely, és nagy igazság: mindegy, hány évesen veszíted el az édesanyád, kettéosztja az életed előtte és utána részre.

Meg kell tanulni együtt élni a hiányával. (Azt senki sem mondja, hogy egyszerű feladat...)

57. Shadow Angel (válaszként erre: 54. - Gilingalang)
2018. aug. 23. 16:43

Igen. Nagyon szerettem.

Nagyon szeretem...


Nincs nap, hogy ne gondolnék rá, hogy ne lenne gombóc a torkomban, hogy ne kívánnám, bár velünk lenne még...

Nincs olyan nap, hogy ne kérdezném meg magamtól, mit tehettem volna még.

De ilyenkor eszembe jut az utolsó vasárnap, amikor még tudtunk beszélni.

Ahogy utánam nézett az ágyból, amikor eljöttem a kórházból.

Az utolsó napja, amikor már beszélni nem tudott, csak némán nyújtotta ölelésre a karját. A fájdalmas rezdülése, amikor hozzáértem. A néma könyörgés a tekintetében, hogy engedjem el.


És mindig rádöbbenek, hogy nem tehettem volna mást. A lehető legjobban cselekedtem az Ő szempontjából: elengedtem.


Mindig Ő volt a kőszikla, a menedék, a támasz, az erő az életemben. A példakép.

Azt hittem, legyőzhetetlen...

Sajnos nem.


(Én leírni nem tudtam könnyek nélkül. Ha lenne könnyezve, szomorúan mosolygó hangulatjel, akkor azt beszúrnám ide... )

56. 470f3db6de (válaszként erre: 52. - Shadow Angel)
2018. aug. 23. 14:35
Nálam meg épp fordítva van igy valamivel könnyebb hogy távol vagyok a lakástól ahol az anyuval éltem. Ki se bírnám ha otthon kéne lennem és főleg nem az anyu dolgait nézegetni meg is bolondulnék annyira fájna. Így is minden nap a poklokat élem át hogy már soha többé nem láthatom. Ezt nem lehet feldolgozni és elfogadni meg végképp. Az lehet hogy egy idő múlva enyhül a fájdalom de elfelejteni soha nen lehet. Én is sokszor szeretném felhívni viberen hogy halljam a hangjáz de aztán tudatosul bennem hogy vele már nem tudok beszélni.
55. epervirág (válaszként erre: 43. - Channa*)
2018. aug. 23. 10:47
Szerintem relatív,hogy kinek hány èvesen halnak meg a hozzátartozói ès nem mindenki ugyanugy dolgozza fel.Nekem mèg èlnek a szüleim,de 98- ban szinte a 2 nagymamám egyszerre haltak meg 18 nap külömbsègel.Volt az èletembe kèt olyan szemèly aki nagyon fiatalon az egyik fiú volt ő csak 22 èvet èlt leukèmiás volt ,a másik egy lány volt 29 ő cukor beteg volt ès azèrt,viszont itt a házba lakik 2 nèni mind a ketten 96! èvesek igen 1922- ben születtek.Sajnos az èlet ilyen.Viszont öszinte rèszvètem a szüleid miatt mert nagyon nagy tragèdia szülöt elvesziteni.
54. gilingalang (válaszként erre: 52. - Shadow Angel)
2018. aug. 23. 10:00

:-(Sajnálom!

Nem bírtam könnyek nélkül olvasni!!!

Nagyon szeretted!!!

53. Channa* (válaszként erre: 52. - Shadow Angel)
2018. aug. 23. 08:01
Együtt érzek veled, és én hasonlóan állok hozzá. Nem, látni nem bírom a cuccait a elhunyt szeretteimnek, hanem jóérzéssel tölt el ha látnom azokat. Amúgy is gondolok rájuk sokat, de ha a kezembe akad egy nagymamám által adott törölköző, kis párna huzat, vagy egy fotó anyukámról, vagy csak szóba kerülnek, akkor szinte érzem az illatukat is:)
2018. aug. 23. 00:02

Részvétem.

Mindannyiótoknak.

Én is idén veszítettem el az Édesanyám, Ő szintén 66 éves volt.

(Illetve e hónap végén töltené.)


Szintén a szerencsésebbek közé tartozom, csodálatos anya és ember volt. Pont azért fáj annyira a hiánya.

De engem az vigasztal, hogy Neki már jó. Neki már nem fáj, és a halála rengeteg szenvedéstől mentette meg, amin keresztül kellett volna mennie az elkövetkező időszakban, s akkor sem biztos, hogy sokkal tovább lehetett volna velünk.

A halálos ágyán, élete utolsó napján is “megbeszéltem” Vele, hogy ha nem tud úgy felépülni, mint ahogy eddig bármiből, akkor most búcsúzzunk el, ne szenvedjen. Mert tudom, hogy a magatehetetlenséget és a kiszolgáltatottságot gyűlölte volna.


Mindannyian másképp éljük meg. Én abba halnék bele kicsit minden nap, ha nem mehetnék “Hozzá”. Haza. A szülői házba. Szinte minden délutánom ott töltöm. A szobája mai napig szinte úgy van, ahogy Ő hagyta.

Minden nap látom a dolgait. És közelebb érzem magamhoz.

Sokszor megfogom mai napig a telefonom nap közben, hogy ezért vagy azért felhívom, aztán rájövök, hogy nem tudom már. De délután amikor “otthon” teszek-veszek, olyan, mintha ott lenne. Mintha bármikor megjelenhetne az ajtóban, a konyhában...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook