Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyakori kérdések a 90 napos diétáról fórum

Gyakori kérdések a 90 napos diétáról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyakori kérdések a 90 napos diétáról

277. gólyahír (válaszként erre: 249. - Rékabetti)
2008. márc. 31. 08:28
Rékabetti! Gratulálok a szép eredményedhez. Ügyes vagy.Gondoltam ám rád, mert hétvégén ültettem a kertben és száldzseki volt rajtam, de alatta jól megizzadtam.Ez felért egy fóliás ugrálással:))
2008. márc. 31. 08:23
SZiasztok!! Néhány napja voltam itt! A menstruáció kimaradásáról kérdeztem és a válaszokat ezúton is köszönöm! Mostmár minden oké :) De gondolta leírom ide, ha esetleg mással is megesik, nem kell egyből az orvoshoz rohanni...ilyen a szervezet, mindenkié más, de ez is előfordulhat hogy késik!
2008. márc. 31. 08:17
Üdv mindenkinek. Itt vagyok, nem fogytam el a hétvégén:) Hiányoztatok ám! Vártam már hogy hétfő legyen, ilyen sem nagyon fordult még elő eddig. Na pár szót a diétáról.Pénteken ugye fehérje napom volt. Vacsira 1 sz. kenyér és kőrözött volt+2 piros retek. Szombaton fél 1 ig semmit nem ettem aztán ebéd 1/2 tányér borsó leves volt + 1/2 tányér sóska krumplival. Vacsi pedig hajában sült krumpli lila hagymával. Vasárnap káposztás tésztát ettem ebédre és vacsira is, és délben még lecsúszott egy fél adag gesztenyepüré is. Na ennyi. Ma gyümölcsnapom van.Délelőtt narancs, citrom és grape fruit kifacsarva összeöntve és azt iszom, ebéd 2 banán, délután még meglátom.
274. pkkata
2008. márc. 31. 06:17

Jó reggelt mindenkinek. Mindjárt letelik az éjszakai műszakom és megyek haza. Ti meg, gondolom akkor kezdtek dolgozni. Ma lesz az első napom a 90 naposból. Szorítsatok. Majd napközben írogatok, hogy hogyan bírom. De a kérdésem még mindig fennáll: mennyi tojást ehetek meg ebédre?

Van még egy gondom. Én a kávét eddig tejjel ittam, cukor nélkül. Ha a tej helyett tejport használok azt lehet? Reggel és du-án szoktam 1-1 kávét inni.

2008. márc. 31. 00:53

Megnéztem, nem fordítási hiba, egy angol nyelvű leírás is ezeket a kategóriákat használja. Az is azt írja:

-keményítő-nap: mindenféle zöldség (nyersen, főve, sütve...)

-ch-nap: délben mindenféle nem édes tészta paradicsom szósszal, esetleg némi akármilyen zöldséggel/ este édes vagy nem édes tészta, süti, fagyi.

272. Manókavagyok (válaszként erre: 271. - 54ec386d0c)
2008. márc. 31. 00:34

Nem tudom, ezeket a netről szedtem. Én a kúra alatt a kenyeret és a tésztát is ch napon ettem, most láttam én is, hogy azok a ch-n belül keményítők. Nekem a kúrában "ch-napnak" nevezett napok elég vegyesnek tűnnek. Úgy értem, este lehet sütit enni, abban viszont általában van tojás is, ami ugye fehérje. Délben meg alapvetően tésztát ír elő a diéta ch-napra, ami a szénhidrátok keményítő csoportjába tartozik.

Én anno úgy csináltam, hogy keményítő napokon főtt zöldségeket, rizst vagy krumplit ettem nyers zöldségekkel, esetleg ketchuppal. Ch-napokon meg alapvetően tésztaféléket paradicsomszósszal, vajas kenyeret, nyers zöldséget, meg édességet.

Szerintem a diétában valami fordítási hiba lehet, vagy ilyesmi. Ahogy én látom, a 90naposnál keményítő napon zöldségeket lehet enni (nyersen és főzve), ch-napon pedig az összes többi fajta ch-t, beleértve a tésztát, kenyeret (tehát a diéta néhány keményítő tartalmú kaját nem keményítő napra, hanem ch napra ír elő).

271. 54ec386d0c (válaszként erre: 263. - Manókavagyok)
2008. márc. 30. 23:35

Én a karfiolt eddig a zöldségek katagóriába gondoltam, így is ettem.

A tésztát meg ch napon.

Akkor ezek szerint ch napon mit lehet enni? Mézet cukorral?

270. ibi75 (válaszként erre: 265. - Pkkata)
2008. márc. 30. 23:24

Itt lennék én, de még azt sem tudom, hogy hol kezdjem. Se kaják, se mennyiség :(

Semmit nem tudok. Totál kezdő vagyok!

269. pkkata
2008. márc. 30. 22:00
Holnap egyébként gombás rántottát terveztem sok-sok zöld salátával, fűszeres kefírrel meglocsolva. Tojást egyébként mennyit lehet enni pl. ebédre?
268. pkkata (válaszként erre: 267. - Habikata)
2008. márc. 30. 21:58
Az itthoni dolgokkal nem lesz gond, mert ritkán vagyok itthon. Inkább mikor dolgozom, akkor is a nappalos műszakjaim. 12 órát vagyok olyankor a munkahelyemen, ami elég sokszor unalmas, tehát unatkozom. Na, ezektől félek. De szerintem olyankor fogok sokat írogatni ide, hogy eltereljem a gondolataimat. Most is dolgozom, csak éjszakás vagyok.
2008. márc. 30. 21:49
Jah és ne állj a mérlegre minden nap! :) Tilos!
2008. márc. 30. 21:47

Szia pkkata.

Én lassan 1 hete kezdtem a 90 naposat.

Nyugi ne aggódj ezen, ez nem olyan diéta amin csak 1 répát ehetsz vacsira. Enni kell, persze egy kicsit kevesebbet, mert itt a lényeg a szétválasztás, bár gondolom ezt már tudod. Nekem az első 4 nap nem volt olyan nehéz, de most kezd már egy kicsit elegem lenni belőle. Amikor látom hogy itthon mindenki eszi finomságokat én meg csak lesek... :)

Ha éhes vagy ebéd és vacsi közt, akkor ne ugy csillapitsd az étvágyadat hogy bekapsz 1-2 falatot hanem igyál egy hatalmas bögre cukormentes teát! Nekem bevállt! Vagy ha édesre vagy éhes akkor igyál 1 tejeskávét cukorpótlóval. A cukorpótlótól nekem teljesen olyan mintha sima cukor lenne benne. Sztem a legjobb nap a fehérjenap. Én vagy főttojást eszek vagy tükörtojást ebédre, vacsira.(Naon szeretem) Persze ugy hogy ebédre eszek egy félszelet piritóst vacsira viszont már nem!

Remélem tudtam segiteni. Sok sikert hozzá és ne add fel! :)

265. pkkata
2008. márc. 30. 21:03
Ja, és ha van valaki, aki most kezdi vagy elkezdené velem együtt, szóljon légyszi. Úgy hátha könnyebb. Várok minden biztatást.:-)
264. pkkata
2008. márc. 30. 20:47

Sziasztok!

Én holnap kezdem a diétát, az a helyzet, hogy január óta nem dohányzom és felszedtem kb. 5-6 kg-t. Ezt szeretném ledolgozni. 160 cm vagyok és jelenleg 61 kg. 55-őt szeretném elérni. Megírtam előre a hetes étrendemet.

Nagyon nehéz az első pár nap?

263. Manókavagyok (válaszként erre: 160. - Gólyahír)
2008. márc. 30. 19:29

Kétféle szénhidrát van:


Az egyszerű szénhidrátok – ezek fellelhetők a cukorban, a mézben, a gyümölcsökben, a cukorkában és a nem diétás üdítőitalokban.


Összetett szénhidrátok – ezek a keményítőt tartalmazó ételekben lelhetők fel (kenyér, tésztafélék, rizs, burgonya és egyes zöldségek, pl. brokkoli, hüvelyesek, karfiol, stb.)


A rizs tehát egyértelműen keményítő. Minden keményítő szénhidrát, de nem minden szénhidrát keményítő!!!

2008. márc. 30. 19:22

Köszi a válaszokat.


A tésztával nem lakok jól még éhesebb leszek. Én a héten lángost ettem :)

261. seniko8 (válaszként erre: 259. - Erika0313)
2008. márc. 30. 14:14

szia,

én már ettem egyszer lángost szénhidrát napon, de persze nem sajtos-tejfölöst (a kedvencemet), hanem fokhagymásat, és nem volt rossz, sztem lehet enni Ch napon!

A főzelékeket pedig összeturmixolt krumplival sűrítem!

260. 54ec386d0c (válaszként erre: 259. - Erika0313)
2008. márc. 30. 11:57
ezen már én is gondolkodtam, de inkább nem eszem.
2008. márc. 29. 20:28

Sziasztok!


A szénhidrát napon lángost lehet enni?


A fözeléket, hogy sűrítitek?

2008. márc. 29. 19:00

neu-andi67!

légyszi nézd meg, hogy a gesztenye hová tartozik.

holnap az lessz deszert a családnak, nekem meg keményítő napom lessz, és szeretnék enni belőle.

köszi

2008. márc. 29. 16:41

Szia Rékabetti!

Én már elkezdtem a 90 naposat. Mert azt ajánlotta sógornőm. Én az 5. napon járok, de még nem mértem magam. Tudom fogni magam, néha még tulzásba is viszem. Minden ötletednek vagy tanácsodnak örülnék. :)

256. ibi75 (válaszként erre: 251. - Rékabetti)
2008. márc. 29. 15:05

:)

Köszi, még azt sem tudom, hogy hol kezdjem.

255. neu-andi67 (válaszként erre: 173. - 35556e805c)
2008. márc. 29. 12:33
Szia Jodaa! Én azt írtam, hogy van egy szuper könyvecském (ez az én Bibliám) és abban azt írták, hogy rizst kizárólag szénhidrátnapon kell enni. Én ezt betartom. Keményítőnapon amúgy is lehet annyiféle főzeléket (persze tejföl nélkül) enni (meg persze még mást is), hogy nekem ez így jó. Pusssz..
254. neu-andi67 (válaszként erre: 160. - Gólyahír)
2008. márc. 29. 12:22
Szia! Tehát a kérdéseidre megpróbálok válaszolni. A gomba semleges, eheted tésztához, rizshez, bármihez. A krumplis tésztát én is nagyon szeretem, de ez t sajnos most nem lehet fogyasztanunk, mert a tészta ugye szénhidrát, a krumpli pedig keményítő. Egyél inkább mákos, diós, káposztás, fűszervajas, grízes tésztát, Valamelyiket biztosan szereted:) Ha van még kérdésed, nyugodtan írj!
253. neu-andi67 (válaszként erre: 158. - Rika022)
2008. márc. 29. 12:15
És persze a rizs is az, mint már többször is leírtam, amit lehet enni például gombával (semleges) vagy brokkolival, lecsóval, stb. Különben én is úgy kezdtem el a 90 naposat, hogy előtte és is a juharszirupot ittam, de én csak 5 napig. Kapásból 4 kg le is ment és utána csináltam (csinálom most is) a szétválasztót. Ma van a 48. napom és 15,5 kg-nál tartok.
252. neu-andi67 (válaszként erre: 158. - Rika022)
2008. márc. 29. 12:11
Bocsi, hogy csak most írok, de nem voltam gépközelben eddig. Keményítők a zöldségek (bab, borsó, burgonya, lencse, sárgaborsó, stb...), szénhidrát pedig a tészta (mákos, diós, káposztás, grízes, stb), péksütemények, tehát amiben liszt és főleg cukor van.
251. rékabetti (válaszként erre: 247. - Ibi75)
2008. márc. 29. 11:28
Sok sikert neked is éskitartást!
250. rékabetti (válaszként erre: 246. - Habikata)
2008. márc. 29. 11:21
Szia!Igen az igaz,hogy kissebb súlyból nehezebb leadni,de nyílván nem is kerűl annyi időbe.Attól függ mennyi idő alatt szeretnéd leadni és ahoz mérten is vállaszthatsz fogyókúát és persze,hogy mennyire tudod magad fogni.Ha gondolod tudok majd segíteni egy két ötlettel,de ha vissza olvasod látod én melyik módszert csinálom nekem nagyon bejön.
2008. márc. 29. 11:19
Jodaa,Gólyahír..mit szóltok??!!én esküszöm,hogy a fóliázásnak köszönhetem,h 8 centivel kisebb lettem:) Remélem ti is kipróbáljátok és nektek is ilyen sikereket fog adni.Csak mostmár ne adjam fel..nekem tök sokat segítetek abban,hogy eggyütt csináljuk és beszámolhatok mindenről.Tegnap is nagyon táőncoltunk hugommal és nagyon jó volt:)
2008. márc. 29. 11:16
Sziasztok!!Képzeljétek 19 naoja fogyozóm(aki még nem tudja nem a 90 naposat csinálom)7kilotól szabadúltam meg.Én centiben is mérem magam a hasamat 3 részben(nekem főleg az a kritikus)Az alsó része 8 centivel kevesebb a többi 3-4 centivel.Tök oldog vagyok:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook