Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Grapefruit jótékony hatása fórum

Grapefruit jótékony hatása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Grapefruit jótékony hatása

1 2 3
28. Rika1 (válaszként erre: 26. - Gyopár)
2007. jún. 5. 18:56
Szerintem préselésnél,nem sérül meg a hártya része,még a facsarásnál a hártya is belekerül az italba.:)
27. Rika1
2007. jún. 5. 18:52
A grapefruitmag-kivonat külső,belső fertőtlenítésre kiváló.Nagyon jó vírus-,baktérium-,és gombaölő hatással rendelkezik.A candidiasis ellen nélkülözhetetlen.A fiziológiás baktériumflórát nem károsítja.Hasznos lehet,utazásaink során,főleg ha keleti országokba vesszük az irányt.A CitroBiotic bio grapefruitmag-kivonat 100%-os tisztaságú.
26. gyopár (válaszként erre: 25. - Rika1)
2007. máj. 16. 13:24

Ahhoz drágának tartom, hogy minden nap egyek. Meg aztán kell a "hely" más gyümölcsnek is.


Most lehet, hogy csak nekem nem világos, de mi a különbség a préselés és a facsarás között? Hogyan préselik a grapefruitot?

25. Rika1
2007. máj. 16. 04:51
Na mi van,nem szeretitek a grefit? Én mindennap eszek 1-2-t.A családom nem szereti,keserűnek vélik.:)
24. Rika1 (válaszként erre: 21. - Margareta51)
2007. márc. 13. 18:21
Ma én is vettem megint és nagyon finom volt,anyukámnak is izlett.Ma evett először ilyet.
23. Rika1 (válaszként erre: 15. - Druida)
2007. márc. 12. 19:50
Köszi a hozzászólásodat,okosabbak lettünk megint:))Módosítottam:))
22. druida (válaszként erre: 21. - Margareta51)
2007. márc. 11. 00:15
Ha csak eszegeted, akkor igen. Ha gyors hatást akarsz elérni akkor préselni kell. Facsarni nem jó. Annak is gyors hatása van, de nem azt kapod amit vársz.
2007. márc. 10. 22:22
Ma piros grefuitot vettem az uzletbe nagyon jo izu,ezzel tenyleg lehet kurat tartani,a feher nagyon keseru volt utoljara.Agrefit a hartyajaval kell fogyasztani nem ki facsarva.
20. druida (válaszként erre: 19. - Gyopár)
2007. márc. 8. 15:07

Van rálehetőség, de vagy drága, vagy több odafigyelést igényel. Pl. otthoni termesztés.


Leíartam a rostokról, hogy a nemesített grapefruit enzimbontókat tartalmaz, amelyek előbb lebontják a lében lévő enzimeket, mint azokat a szervezet fel tudná használni. Egy olyan hatás jön létre ekkor, hogy a szervezeted érzékeli a tápanyagok érkezését, aztán nem találja őket sehol. Helyettük más van, azt pedig nem tudja lebontani, de megpróbálja. De akkor sem sikerül. Így időt és energiát pazarol valami olyanra, ami teljesen felesleges. Amivel pedig foglalkoznia kellene, azt emiatt félreteszi. Szóval jól át lesz verve a szervezet. Ez néha jó, de ebben az esetben nem.

19. gyopár (válaszként erre: 15. - Druida)
2007. márc. 8. 09:57

"Szüretelés után 3-4 napon belül?" - azt hiszem, erre sokunknak nincs lehetősége.


Mit értesz az alatt, hogy a rostok szétroncsolása által káros hatás lép fel? Ez nem köztudott, írhatnál még róla.

18. druida (válaszként erre: 13. - Rika1)
2007. márc. 8. 01:35
Már ha nem roncsolod őket szét. A rostok héja szivacsként működik, de a belsejükben csőrendszer van. Ha oldalt beszívja, akkor roncsolás esetén alul-felül ki fog folyni...
17. druida (válaszként erre: 12. - Gyopár)
2007. márc. 8. 01:26
40 Celsius fok feletti hőmérsékleten pillanatok alatt elveszíti a vitamintartalmának döntő többségét. Mint minden gyümölcs és zöldség. Utána már csak a savkicsapódás marad. Az íze nem sokat változik, de a haszna sokat.
16. druida (válaszként erre: 8. - 12667dcac6)
2007. márc. 8. 01:23
Nem facsarni. Préselni. Sokkal jobb.
15. druida (válaszként erre: 4. - Rika1)
2007. márc. 8. 01:06

A piros húsú üzleti/eladhatósági szempont miatti nemesítés eredménye. A héjából véletlenül se készíts kandírozott nassolnivalót, ha kedves az életed. Iszonyú mérgekkel kezelik a szállítás miatt. A ma mifelénk kapható citrusfélék nagy részét nem szabad facsarni, mert a rostok (gyümölcshús) a nemesítés miatt tartalmaznak néhány olyan anyagot, amelyek blokkolják az emberi szervezet több működési elemét is. Ha a rostokat szétroncsolod, akkor ezek az anyagok a lébe kerülnek. Mégpedg olyan mennyiségben, ami már káros. Amely fajták jók lennének, azokat errefelé nem lehet kapni.

Fogyókúrára csak akkor igazán jó, ha összekötöd egy méregtelenítéssel. Ez kimaradt a cikkből. Ha az étkezési szokásaidon és/vagy az életmódodon nem változtatsz, akkor a tapasztalt fogyasztó hatás a fent említett ,űködésgátló anyagoknak köszönhető javarészt.

A legjobb, ha szüretelés után 3-4 napon belül elfogyasztod. Nem csak egy hétig áll el a hűtőszekrényben, hanem hűvös, sötét helyen akár hónapokig is. Köszönhetően a vegyi anyagoknak, amivel kezelik a szállítás miatt. Most is van belőle néhány a spájzban, amiket még Karácsony előtt vettem...

2007. márc. 3. 11:11

Én nem vásárolom rendszeresen, mert nagyon drágának tartom darabját 120 Ft-ért. Körülbelül ennyibe kerül.

Viszont nagyon szeretjük. Grapefruit kivonatot vettem. Nagyon tömény! 2x15 cseppet veszek be belőle, mert a tanfolyamon influenzás a társulat.

Úgy éreztem, engem is kerülget a nyavalya.

13. Rika1
2007. márc. 3. 06:18

Fogyózók figyelem!


Hatása egyrészt a grapefruit rostok rendkívül magas folyadékfelvevő képességén alapul,mivel azok a folyadék hatására a gyomorban megduzzadva teltségérzetet keltenek.

2007. febr. 25. 13:53
Én nagyon szeretm pl hársfateába. Pi kánsabb, ízesebb lesz tőle, mint a citromtól. És valóban élénkíti az emésztést.
11. Rika1
2007. febr. 24. 22:40
Számos betegséget is megelőzünk vele,a magas C-vitamin tartalmának köszönhetően,a szájüregi daganatok kialakulását is megelőzi,ha rendszeresen fogyasztjuk a citrus féléket.
10. 'szti (válaszként erre: 9. - 00dd2f3d94)
2007. febr. 22. 12:40
nem romlik meg, csak a vitamintartalmából veszít
2007. febr. 22. 11:22
Én azért megfejelem egy kávéskanál cukorral, hogy ne legyen olyan keserű. Egyébként az én hűtőmben egyszer két hónapig állt, aztán már kivettem, mert kíváncsi voltam, mi van vele. De semmi baja nem volt, komolyan.
2007. febr. 21. 14:34
Ém is imádom.A sárga húsu finomabb.abbólsimán megeszem 2-3 db-ot.A piros húsu nekem eléggé keserű,én aztkifacsarva szoktam meginni.
2007. febr. 21. 13:01
van grénfuit csep is ami inmun erösitö megfázás megelözésére
2007. febr. 21. 11:16
Jómagam grapefruitmagkivonatot iszom alkoholmentest,jó vírus és baci ölő.
2007. febr. 21. 10:11
Én nagyon szeretem a grapefruitot. Szerintem a sárga finomabb, mint a piros húsú. Én legtöbbször csak kifacsarom és a levát iszom. Sok benne a vitamin, és jót tesz az emésztésnek. Minél érettebb, annál lédúsabb.
4. Rika1 (válaszként erre: 3. - D77e128ed9)
2007. febr. 21. 04:14
Én is így voltam vele,de ahogy megírtam ezt a cikket,vettem grapefruitot.Piros húsút kaptam.Egész máshogy kezdtem kóstolgatni mint eddig.Rájöttem,tök finom.Mert mint tudjuk sok értékes dolog van benne.:)Legalább már mi ettünk,remélem a többiek is rákapnak.:))))
3. d77e128ed9 (válaszként erre: 2. - Rika1)
2007. febr. 21. 00:08
Mostanában nagyon kedvelem ezt a gyümit,pedig voltak vele fenntartásaim,mert keserű...de ha félbevágjuk és kikanalazzuk a gyümölcshúst a hártya mentén akkor édes,mert csak a "bőre":):)a keserű
2007. febr. 21. 00:06
Fogyózók Figyelem! Egyetek sok grapefruitot biztos lesz a siker:))
2007. febr. 20. 07:27
A grapefruitról csupán a 17.-ik század közepén tettek említést.Először a karibi térségben,majd egyre több trópusi,szubtrópusi országban termesztették,legnagyobb exportálója jelenleg azonban az USA.Nagyméretű,lédús frissítő hatású,a citrusfélék családjába tartozik.
Zöldes vagy narancssárgás héja viszonylag vastag, gyümölcshúsának színe a sárgától a halványpirosig változik.

Ugrás a teljes írásra: Grapefruit jótékony hatása
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook