Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Grapefruit jótékony hatása fórum

Grapefruit jótékony hatása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Grapefruit jótékony hatása

1 2 3
58. 9a55b7563a (válaszként erre: 57. - Anidecica)
2008. jan. 9. 13:23
Akkor jó :-))) örülj neki :I)) és viygázz magadra..:-))))
57. Anidecica (válaszként erre: 56. - 9a55b7563a)
2008. jan. 9. 11:21
a-a nem visszatérő. máshol nem vok ám gombás hejjjjjj:-D szeged... amúgy
56. 9a55b7563a (válaszként erre: 55. - Anidecica)
2008. jan. 9. 10:04
Szió :-) ÉN is Ökonetest vettem,mert akkor csak az volt olyan, amiből a keserűanygot kivonták, és 3800 volt ha jól emlékszek, de én rendesen bioboltokban vettem, herbáriákban stb. Nézzd meg ott is, akkor nem húzod a saját idődet.Nem tudom melyik városban élsz,de esetleg ha megírod, akkor még tudok Neked valami ajálani,mert ha ott gomba van, akkor máshol is sajnos valószínű, ezért modnom. Gondolom visszatérő téma....?
55. Anidecica (válaszként erre: 54. - 9a55b7563a)
2008. jan. 9. 09:54
Hencsuri! nekem sajna hüvelygombám van...tudom,h nem elég,de fontos a grépi:-))) valaki azt mondja h csak ökonetes ismerősön keresztül lehet venni és 4000ft... szted?
54. 9a55b7563a (válaszként erre: 53. - Anidecica)
2008. jan. 9. 08:59
Nem tudom milyen gombás problémád van,és tudod-e,de sajnos az önmagában nem elég.Tudod, diéta! .-)Én két évig voltam beteg, nagyon beteg,de nem kívánnám az ellenségemnek sem, még a gyógyulás folyamatát sem, azt pláne nem!
53. Anidecica (válaszként erre: 52. - 9a55b7563a)
2008. jan. 8. 17:06
na nekem is arra kéne mer van gombás fórum és ott írták:-) hja én szeretem a grepit:-P oké nem adagolom túl;)
52. 9a55b7563a (válaszként erre: 51. - Anidecica)
2008. jan. 8. 15:29
A gyümölcsöt eheted amennyi csak jól esik! Csak a grapefuit magolajcseppet nem szabad szedni 2 hétnél tovább magában! Gombaölő is :-))) én arra szedtem és ettem :-) kifejezetten!:-))
51. Anidecica (válaszként erre: 50. - 9a55b7563a)
2008. jan. 8. 14:58
köszike. nekem most hüvelygombám van és ez arra fontos,ezért kérdezem!!!persze..énse akarom ész nélkül falni,csak ugye a bacikat nyírja ki... nem akarom örökre szedni:-) üdvhello: A.:-)
2008. jan. 8. 13:31
Én éveken át ettem, minden nap, főleg esténként vacsora gyanánt :-)Bár én elég beteg voltam, úgymond a diétámhoz tartozott, és mellett szedtem a magolaj cseppet is.Na ezzel vigyázni kell,két hát után már pótolni kell a hasznos bacikat és bélflórát, mert ez a magolaj csepp, mindent kiöl, ami káros és ami hasznos, azt is.Én ezt anno nem tudtam, egy hónap múlva úgy leépültem,hogy alig tudtam menni, 10 kg-ot fogytam legalább, állandóan összeestem, alig tudtam mi történik körülöttem sokszor.Mindez azért,mert az ember hall valamit, és körültekintés nélkül szedi ostobán.Ha még előtte áll valaki és nem tud róla többet,annak felhívom erre a figyelmét,csak óvatosan! Komoly a hiányállapot!
2008. jan. 8. 12:58
Minden herbáriában, reform boltban, vagy bioboltban lehet kapni, de a legjobb az, amiből kivonták már a keresű ízt és ha már azt szedi valaki akkor az a legjobba, ami nem alkoholban van feloldva.
2008. jan. 8. 12:22
helloka! hol lehet beszerezni grapefruit mag kivonatot?? gyógynövényes vagy patika? köszi előre is:)
47. Rika1 (válaszként erre: 46. - LoLiNa)
2008. jan. 6. 14:20
Régebben Én sem szerettem..igen az íze miatt. Kegyetlen keserűnek tartottam..de valahogy most másképpen ízlelem,és kimondottan jó ízűnek tartom..viszont a piros az sokkal édeskésebb, ezért általában ezt keresem a boltokban:))Meg kell, hogy mondjam a családom sem szereti:((
46. LoLiNa
2007. dec. 12. 03:38
egészségesnek egészséges, de gyűlölöm az ízét :/
45. Rika1 (válaszként erre: 44. - 8a5d74d8da)
2007. dec. 11. 23:10
Nem baj Hell,de tudod milyen egészséges? -biztos azért vagy most is megfázva..:)))))D
2007. nov. 20. 12:08
Én nem szeretem ,mert keserű.
43. gyopár (válaszként erre: 35. - Druida)
2007. nov. 4. 23:38
Ezt továbbra sem igazán értem. Amennyiben egészben (értsd nem földarabolva, facsarva, préselve) eszek meg egy gyümölcsöt, akkor is elszakadnak a rostjai. Mi az, hogy nem szabad elszakítani őket?
42. Rika1
2007. nov. 4. 12:15

Grapefruitsaláta


Hozzávalók: 5 db grapefruit,2 narancs,4 dl natúr joghurt,5dkg dióbél,10 szem koktélcseri,folyékony édesítőszer,


A grapefruitot meghámozzuk,gerezdekre szedjük,hártyájától megszabadítva felkockázzuk,és folyékony édesítővel meglocsoljuk.A narancsot szintén meghámozzuk,gerezdekre szedjük és feldaraboljuk.A diót durvára vágjuk,a koktélcserit negyedekre szeljük.Egy nagyobb tálba beletesszük a hozzávalókat,és ráöntjük a joghurtot.Lazán összekeverjük,majd néhány órára hűtőszekrénybe helyezzük.


Jó étvágyat!

41. Rika1 (válaszként erre: 40. - Rika1)
2007. júl. 29. 02:27
Jaaa,hamár golfozni nem járok:))D
40. Rika1 (válaszként erre: 39. - Druida)
2007. júl. 29. 02:26
Azt hiszem igazad van nem hagyom abba,ugyanis hiányzik az íze is:)majd megpróbálom olyan szakszerűen enni,ahogy te szoktad,látod már ezért is érdemes volt itt regizni:)D
39. druida
2007. júl. 25. 00:12
Dehogy nem, fogyaszd csak bátran! A megfelelő óvintézkedések megtételével még sok örömöd lehet benne.
38. Rika1
2007. júl. 24. 07:28
De ezek után nem merek:(
37. druida (válaszként erre: 36. - Rika1)
2007. júl. 24. 01:18

Egyél ha jól esik, de nem baj ha tisztában vagy a vele kapcsolatos dolgokkal.

Én kicsomagolom a hártyából is ha megeszem, majd szétnyomkodom a nyelvemmel és rágás nélkül nyelem le (ennek megvan a pontos oka). Bár én általában az "ultra-bio" minőséghez jutok hozzá, de azt is így eszem.

36. Rika1 (válaszként erre: 35. - Druida)
2007. júl. 22. 01:09
Na de most együnk,vagy ne,mert én már ezek után hogyan vegyek?__eddig úgy ettem,hogy kivágtam a héjból,és kész.Cakli pakli bekaptam:)Te hogyan eszed?
35. druida (válaszként erre: 34. - Rika1)
2007. júl. 20. 02:15

Valahol leírtam, hogy a gyümölcshús rostjait nem szabad elszakítani. Ez préseléskor ritkán fordul elő, facsaráskor pedig sokkal gyakrabban.

Az egész dolog alapja elsősorban a nemesítésben keresendő. Másodsorban pedig a gyümölcs héján lemoshatatlanul rajta levő tartósító, gombaölő gyorsérlelő és egyéb (pl. olyanok amelyek a pontos színt - illetve annak kialakulását - határozzák meg) szereknek köszönhető.

34. Rika1 (válaszként erre: 33. - Marcsietta)
2007. júl. 18. 14:28
Igen én is hallottam a rádióba,de még a narancsot is említették és nagyon elszomorodtam:( Na most mi legyen? Viszont a TV nem foglalkozott még vele,legalábbis nem hallottam róla.De ha jól emlékszem akkor csak a hártyája okoz rákot úgy tudom.
2007. júl. 18. 10:11

Hát az örömöm a tegnapi nappal elszállt! Az "inforadio.h/hir/tudomany" rovatban a következőket találtam:

"A grapefruit fogyasztása csaknem 1/3-dal növelheti a mellrák kialakulásának kockázatát - mutatta ki amerikai kutatók tanulmánya.

A Dél-Kaliforniai és a Hawaii Egyetem kutatása szerint már napi 1/4 grapefruit elfogyasztása is jelentősen, 30%-kal növeli a mellrák kifejlődésének veszélyét. A vizsgálatban több, mint 50 ezer klimax után léveő nő vett részt, közülük 1 657-nél diagnosztizálták a betegséget.

A tudósok szerint a gyümölcs növeli az ösztrogén hormon szintjét, amelynek kapcsolatát már korábban kimutatták a betegséggel.

A szakemberek a British Journal of Cancer című szaklapban megjelent cikkben hangsúlyozzák: ez az első eset, hogy egy gyakrabban fogyasztott ételről derül ki, hogy növelheti a betegség veszélyét a klimax után lévő nőknél."

Hát ennyit a tudományról. El vagyok keseredve, mert nagyon szeretem/szerettem ezt a gyümölcsöt. Ráadásul az ára igen magas.

32. druida (válaszként erre: 26. - Gyopár)
2007. júl. 16. 23:14
Citruspréssel. Van egy kar, amit meghúzol, és a lé a pohárba csorog. Kb. 2000 Ft-ért akármelyik boltban kapható. Esetleg egy kicsit drágábban, de én még ennyiért veszem (fogy rendesen, mert mai színvonalú termék, egyszer használatos :) ).
31. druida (válaszként erre: 25. - Rika1)
2007. júl. 16. 23:10
Ha szereted akkor egyed, mert ráadásul még a szervezetednek szüksége is van a benne lévő anyagokra. Tehát csak jót teszel magadnak. A család pedig majd kitalálja, hogy mi jó nekik.
30. Rika1
2007. júl. 11. 02:42
Most jut eszembe,megyek és eszem egyet:)imádom
2007. jún. 21. 09:10
Valóban nagyszerű gyümölcs, kitűnő C vitamin-forrás! Én már 7 hónapos korában adtam a kisfiamnak, természetesen lehámoztam a vékony hártyát és így élvezettel elfogadta. Nem is volt beteges sosem, csak ritkán volt enyhe megfázásos esete. Ma is ajánlom a kisgyermekes szülőknek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook