Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gátmetszés vagy gátvédelem?! fórum

Gátmetszés vagy gátvédelem?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
151. Cyntia (válaszként erre: 150. - Dancingqueen)
2008. okt. 27. 18:26

Hát ezen biztos nem..

Már írtam: nem foglalkozik velem. 2 hónapomba telt, mire kiszedtem belőle, hogy "nagy a combod.., és nem is férek oda hozzád".. Holott nem vagyok egy csúnya kismama.

A féfiak: sajnos nagyon-nagyon önzőek. Nem is az ő teste változik, nemis neki kell itthon ülnie: mégis még őt kell sajnálni.. De hogy valamit hozzátenne a napjaimhoz.. Maximum: a nemtörődömséget.. :-(!

150. dancingqueen (válaszként erre: 149. - Cyntia)
2008. okt. 27. 18:21
naaaa....neeee mááááár:((((most komolyan....!(és részletesebben!)...mi abaj?hátha tudunk segíteni?bár én nem vagyok még baba kérdésben illetékes...de párkapcsolati szinten megééltem már pár dolgot...
149. Cyntia (válaszként erre: 147. - Dancingqueen)
2008. okt. 27. 18:20
Az apák már csak ilyenek.. :-(!
148. Braunie
2008. okt. 27. 18:15

Sziasztok!

Én repedtem anno, 3éve.a pici keze az arcánál volt.

2 hétig nem tudtam rendesen ülni,csak valahogy féloldalasan.

147. dancingqueen (válaszként erre: 146. - Cyntia)
2008. okt. 27. 18:05
Oh Istenem...!dehát,hol van a földön túli boldogság?a rózsaszín köd?a babavárás izgalmas percei?a babaszoba berendezés?a névválasztás?a....mindenféle?:(
146. Cyntia (válaszként erre: 144. - Dancingqueen)
2008. okt. 27. 18:03

Még most is az! A 8. hónapban járok! karácsonykor szülünk.

A kezdeti lelkesedés után mára már szinte semmi sem maradt.

Már csak a csodában bízom.. mert már minden földit megpróbáltam.

145. dancingqueen (válaszként erre: 143. - Pemete)
2008. okt. 27. 17:55
pemete: egy az egyben ilyen vagyok én is...a mai napig szorongatják a kezemet vérvételnél,közben patakokban folyik a könnyem,remegek,kivel a hideg-a meleg,pisilnem kell,cseng a fülem,egyébként meg elájulok érzés kerülget...
2008. okt. 27. 17:54

kéjgáz????jesszus?no,az meg micsoda?:)megszokni tűűűűűűt????na jó,télleg ne ijesztgessetek:P


Cyntia: ennyire szörnyű volt a 9 hónap?párod nincs melletted?Mikor szültél?-persze csak ha nem vagyok indiszkrét ezekkel a kérdésekkel....:(de hogy kitűnik nekem az írásodból,nem nagyon úgy sültek el a dolgok,ahogy szeretted volna:(sajnálom ha így van...

143. pemete (válaszként erre: 135. - Dancingqueen)
2008. okt. 27. 17:50

Óh mire oda kerülsz, hogy szülsz, addigra már megszokod a tűt, hiszen elég sokszor kell vérvételre menni a terhesség alatt! Egyébként én ugyanilyen voltam, ha megláttam egy injekcióstűt már attól rosszul voltam, a vérvételnél meg még 21-2 évesen is sírtam, a csaj meg aki vette a vért mutogatta nekem a falon a képeket, hogy nézd milyen cuki cica, meg kutyus... A fogorvos is dettó!

De a szülésnél inkább válastottam volna a gerincbeszurit, mint azt a fájdalmat!!! De fehérváron, ha nincs orvosod, meg egy aneszteziológus akivel előre megbeszélted az érzéstelenítést, akkor csak könyíöröghetsz, de semmit nem kapsz, csak kéjgázt, ami semmire nem jó!

142. Cyntia (válaszként erre: 141. - Dancingqueen)
2008. okt. 27. 17:49

Hja: lehet, hogy nekem is azt kellett volna..

Pedig álompasi volt régen.. S így megváltozott.

Pont azt akarom ezzel mondani, hogyha ezt mondta volna nekem valaki, hogy ilyen lesz ez az egész: akkor lehet, hogy nem akarok gyereket.. De főleg tőle nem.

2008. okt. 27. 17:37
Nem,szó sincs erről, hogy ki kitől várja el...pont ez lett volna a kérdésem...hogy ez hogy működik,műköüdhet 9+jópár hónapig...no,ha ezt mondaná a pasim,hogy nem kíván,mert "nagy lett a combom",jól bemosnék neki:P
140. Cyntia (válaszként erre: 138. - Dancingqueen)
2008. okt. 27. 17:31

És a pasi elvárhatja, hogy a nő kibírja szex nélkül? Mert már én sem nagyon bírom, sőt egyáltalán nem. És akkor még mindig van idő szülésig, és aztán még felgyógyulás.. ne a pasikat sajnáljuk!!!

KOnkrétan neki már most elment a kedve a szextől: "mert nagy a combod".. Szegényem: nem is sejtette, hogy ez ezzel jár, ugye?

Pedig egyébként igen csinos kismama vagyok..

139. Cyntia (válaszként erre: 132. - 7534f9beea)
2008. okt. 27. 17:25
Na ez a baj: hogy csak az orvos dönt..
138. dancingqueen (válaszként erre: 136. - Ici-pici)
2008. okt. 27. 16:57

Ici-ici:)ahogy olvashattad,azért nem két nap a fájdalom része:)utána jön csak a finomság...plusz...tényleg,a szexel olyankor mi újság?én már a "tehes szexet" is nehezen tudom elképzelni...mesélnétek erről valamicskét?

és...mit szóltok az apás szülés dologhoz?-úgyértem,sok helyen olvastam,hogy a pasi,hogy bent volt,elvesztette a vonzalmat a nő iránt,és fuccs házasélet:(Hogy annyira undi az egész,hogy felfordul a gyomra...plusz: 9 hónap,és még a gyógyulási időszak...csak nem várhatja el az ember,hogy addig a pasija szüzességi fogadalmat tegyen???Vagy igen???


Én azért még mindig a lebunkózásra szavazok:)

137. kaaskopje (válaszként erre: 132. - 7534f9beea)
2008. okt. 27. 16:50

Pedig a vágás általában lassabban gyógyul, mivel az egész izomszövetet átvágják, míg a repedésnél általában csak a bõrfelület reped.


Engem egyébként az elsõ babámmal vágtak, mert fogóval született. Az elsõ pár napban nagyon fájt, aztán csillapodott a fájdalom, de még hetekig fájt. A fájdalom elmúltával még hónapokig elég érzékeny volt. A másodikkal szerencsére nem kellett vágni, viszont mivel õ is integetve jött világra (valaki lejjebb írta, hogy az õ babájának is a nyaka mellett volt a kezecskéje), picit repedtem, de össze sem lehett hasonlítani a gátmetszéssel. Másnap szinte már nem is éreztem. Én egyértelmüen a gátvédelem mellett vagyok. Ezen kívül szerintem mindenképp ajánlatos szülés elõtt a gátmasszázs.

136. Ici-pici (válaszként erre: 135. - Dancingqueen)
2008. okt. 27. 16:47

Helló!


Én azt mondom, hogy addig nem vagy felkészülve a szülésre amíg tiszta para vagy ;) Én sokáig csak örökbe akartam fogadni, hiszen azért az a 9 hónap sem ugróiskola. aztán jött nálam is a császár, de azt hamar elvettetem, mert akkora sebbel strandolni? brrr. Szóval az örökbefogadás frankó! Gondoltam, majd megismertem a párom :) Azóta olyan babát akarok aki rá hasonlít! A szüléstől még mindig tartok, de végülis csak max 2 nap az életemből.

Egy szónak is 100 a vége. Csak akkor vállaj gyereket, ha nem kap el síró görcs a szülés említésére (csak mondjuk egy sima görcs :D )

135. dancingqueen (válaszként erre: 131. - Pemete)
2008. okt. 27. 16:40

Köszönöm Pemete,nagyon drága vagy!Végre valaki őszintén ír a dologról-többiek,ne vegyétek magatokra:)Csak mert...mindig azt hallja az ember lánya, hogy "nincs is szebb dolog a világon,csodálatos volt,nem is fájt annyira" blablabla,közben meg egy-két ilyen beszámoló,videó,stb,és rájön az ember lánya,hogy mégsem olyan "hejjj de retyetye" minden,mint ahogy a boldog kismamák mesélik utólag...


És ha azt mondom,inkább császárt szeretnék?:)Kiemelik és kész?:)Vaaaagy...bunkózzanak le,és ébresszenek fel ha vége:)Nagyon nagyon nem bírom a fájdalmat...jah,és amikor említették,hogy "semmi gáz,szurit kapsz a gerincedbe"!!!!!!!Azt hittem elájulok!!!!Lányok! A szónak a legszorosabb értelmében tű-fóbiám van....hisztit kapok egy egyszerű vérvételnél is:(((Becs szó,nem direkt...de engem még fogorvos sem tudott megszúrni,inkább szenvedek fúrásnál...mi lesz akkor velem ott????:S

2008. okt. 27. 16:35

Sziasztok!

Én is sokat elmélkedtem a gátmetszésről, főleg mivel keloidos hajlamom van, tehát hegesedésnél vadhúst növesztek. Sajnos a testem több részén van ilyen heg, így 99% hogy a gátamnál is így forrok.

Ha jól tudom a Szent Imre kórházban már az első gyermeknél is pártolják a gátmetszést.

2008. okt. 27. 16:26

Én MÁV-ban szültem,

ott te döntheted el akarsz-e borotválást,beöntést!

2008. okt. 27. 16:14
Én a gátmetszés mellett voksolok, habár azt minden képpen az orvos dönti el. De inkább egy kisebb metszép és egy rövidebb javulási idő, mint repedés és hosszabb gyógyulás.
131. pemete
2008. okt. 27. 15:58

Jaj! Akartam még egy tanácsot adni! Ne nézz meg szülés videót!!! És ne olvass el több szüléstörténetet sem! Én amikor a terhességem végefelé jártam mindegy egyes elolvasott szüléstörténetet végigbőgtem, és nem azért, mert annyira meghatódtam, hanem mert nagyon rettegtem, és ezek csak méginkább elriasztottak. 9 hónapos terhesen zokogva közöltem anyámmal, hogy én inkább mégsem szeretnék szülni, mert nagyon félek, és hogy nem lehetne valamit kitalálni! Ő meg mosolyogva azt mondta, hogy még egy babesz sem maradt bent. Hát nem nyugtatott meg túlzottan...

Szóval ne olvass több ilyet, szerintem nem jó!

130. pemete (válaszként erre: 123. - Dancingqueen)
2008. okt. 27. 15:53
Nem lesz az hogy csak a fájdalmat látod benne, ne félj! Én nagyon megszenvedtem a gyerekkel mire megszületett, és nem volt az az eufóriám amikor odaadták, csak egy kis nyiffogó izéke volt. Másnap mikor kialudtam magam, már sokkal másképp láttam, addigra ő lett a legszebb kisbaba a világon, akiért bármit megtennék. Ne aggódj, mindenkiben felélednek az anyai ösztönök:)
129. 127f14054c (válaszként erre: 128. - Pemete)
2008. okt. 27. 15:51
:-))
128. pemete
2008. okt. 27. 15:50
Már nem is beöntést adnak, hanem egy kúpot. De szerintem a beöntés jobb, mert akkor egyszerre kijön minden, nem pedig 3 percenként rohangálsz a fájások közepén a wc-re:(
127. 127f14054c (válaszként erre: 124. - Pemete)
2008. okt. 27. 15:50
Nem halucinaltal bele....:-)...Amugy pszihesen is " el kell engedd magad"....ha lazabban veszed a dolgot hamarabb "felepulsz".
126. pemete (válaszként erre: 124. - Pemete)
2008. okt. 27. 15:49
De az ember túléli, és erős, mert erőt ad neki az, hogy ott van az pici síró kisbaba, aki nélküle meghal! Ettől akkora ereje lesz az embernek, hogy hiába fáj minden lépés, hiába nem aludt már majdnem 2 napja mégis képes éjjel 3-tól akár reggel 6-ig a vállán a bébivel sétálgatni. Mindezt anélkül, hogy egyszer is eszébe jutna mennyire fáradt, és mennyire fáj mindene... Ez az anyaság:)
125. 127f14054c (válaszként erre: 123. - Dancingqueen)
2008. okt. 27. 15:49

A beontest otthonra is ajanljak...es amugy sokan is csinaljak.Tisztulsz...amugy nem kellemetlen az sem.Akkor es ott amugy se ez fog erdekelni.

Amugy nem kell minden horror tortenet-be kepzeld magad.Amikor igazan ugy fogod erezni, hogy kell egy gyermek akkor ez a legkevesebb, hogy ennyi aldozatot hozol erte....es olyan nincs , hogy csak a fajdalmat latod majd benne.....

O egy kis angyalka...akire kell vigyazz, etesd, itasd, szeresd....

124. pemete (válaszként erre: 122. - Vikó 26)
2008. okt. 27. 15:45
Nem múlik el minden fájdalom ahogy megszületett a baba!!! Szerintem ez egy hülyeség! 5 hónapig nem sexeltünk a párommal, mert annyira fájt utána, akkor most elmúlt a fájdalom amikor meglett a baba, és én csak behallucináltam, hogy rohadtul fáj????
123. dancingqueen (válaszként erre: 122. - Vikó 26)
2008. okt. 27. 15:44

és,ha nem tudok úgy ránézni?Hanem "csak a fájdalmat látom" benne?


(nekem ez még elég távoli terv,de ahogy hallom,olvasom a dolgokat,"egy életre elmegy a kedvem tőle". Édesanyám még beöntést is emlegetett...na neeeee)

2008. okt. 27. 15:42

Fáj igen,tudom hogy közhej,de a leg igazabb!

A végeredmény mindent megér,és ahogy megszületett a baba minden fájdalom elmúlik!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook