Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gátmetszés vagy gátvédelem?! fórum

Gátmetszés vagy gátvédelem?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
181. Alexa77 (válaszként erre: 180. - Anyuci2009)
2009. jan. 23. 16:24

Gondolom, hanyatt felkve szültél.:-( Sajnos ez a póz a legrosszabb, mert a gát folyamatosan feszül, plusz a gyereket az anya a gravitáció ellenében próbálja kinyomni...

Szülőszéken ülve, állva vagy térdelő helyzetben nagyon ritka a gátsérülés.

2009. jan. 23. 16:03
Engem vágtak,mikor a fiam született,és a vágás mellett totál elrepedtem,úgyhogy bele sem gondolok,hogy mi lett volna,ha egyáltalán nem vágnak.
179. Alexa77 (válaszként erre: 178. - 9d6cbcbded)
2009. jan. 16. 08:33
Na erről beszéltem, amikor azt mondtam, hogy az orvosok igen elavult nézeteket vallanak. Külföldön már teljesen más erről a felfogás.
2009. jan. 15. 22:38

Orvos ismerősöm mondta, hogy a gátmetszés, nem csak amiatt hasznos, hogy nem reped az ember lánya, hanem egyéb más okok miatt is. Szülés után sajnos nagyon sok nő hüvelye marad lazább mint előtte, ami a későbbi nemi életet keseríti meg. Nem csak a gátat kell védeni, mivel sajnos a csiklónál is repedhet és az gondolom én iszonyúan tud fájni...

Én most fogok szűlni áprilisban, hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem félek, de inkább pár nap nyüsszögés a metszés miatt, mint utána egy életen át tartó apácaság!

177. Alexa77
2008. dec. 29. 07:40

Olyan fura, hogy sokan teljesen elfogadjátok a gátmetszést. A felvilágosult orvosok (kevés van, sajnos) már tudják, hogy az esetek nagy többségében teljesen felesleges, sőt, káros. Egy ügyes, gyakorlott szülésznő problémamentesen védi a gátat. nekem első szülésem volt, nagy baba, 3,8kg, nem mondták, hogy mikor nyomjak vagy ne, hagyták, hogy azt tegyem, amit érzek és gond nélkül kibújt a lányom. Szülés után pár órával törökülésben szoptattam. Aki látta, el se akarta hinni. Szülés után egy héttel már lóra akartam ülni, annyira jól voltam, mert nem fájt a gátam. Csak a családom rábeszélésére vártam ki a hat hetet.

Nem csináltam előtte gáttornát, nem csináltam gátmasszázst, semmit. Ja és épp tegnap mondta a párom, hogy imádja, hogy ugyanolyan szűk vagyok, mint szülés előtt. :-)) 5 hónapja szültem egyébként.:-))

2008. dec. 28. 17:33
Nekem az elsönél volt gátmetszésem,a másodikat gátvédelemmel szültem:))
175. Ici-pici (válaszként erre: 173. - Nitchka)
2008. okt. 29. 10:22
Szerintem ruganyos lesz. Aki le tud menni spárgába, az meg tud állni terpeszben is :) Ha elszakad ott valami, na akkor nem hiszem, hogy a rugalmasság megmarad. Véleményetek?
174. krilla
2008. okt. 28. 19:09
Sziasztok! Én három gyermeket szültem, az első kettőt gátmetszéssel, a harmadikat vágás nélkül. Ő volt a legnagyobb: 5 kiló 20 dkg. Nem kentem előtte semmivel, egyszerűen csak nagyon jó szülésznővel hoztuk össze. Valószínűleg az is segített, hogy másfél évvel idősebb az előző csemete. Az első két szülés után elég volt a 6 hét arra, hogy minden meggyógyuljon. A harmadik után is visszahúzódott minden, és a férjem szerint nincs semmi változás. :-)
173. nitchka
2008. okt. 28. 16:59
En a gatmasszazsrol mar olyat is hallottam, h megnyujtja a kotoszoveteket....Azert nem mindegy, h mennyire leszel tag szules utan...szerintem boven eleg, ha szules kozben massziroz a baba , meg olajoz....Amugy az aranyer nem foltetlen velejaroja a szulesnek...de sok nonek terhesseg kozben lesz...nekem a terhessegem felenel jott ki....aztan a szulesnel szulyosbodott... de tul lehet elni, es idovel szinte teljesen elmulik. A baba szerint a kovetkezo szulesig :P
172. Cyntia (válaszként erre: 171. - Ici-pici)
2008. okt. 28. 15:55
Akkor határozottan kérd a gátvédelmet! És előtte masszírozz! Én tuti ezt fogom tenni!
2008. okt. 28. 15:46
De nekem keloidos hajlamom van. A testem több részén is előjött. Így ha vágnak akkor 90%, hogy vadhús nő rá. a mellkhasamon is van egy. Senkinek sem sikerült még eltüntetnie, pedig voltam jó pár orvosnál.
170. pemete (válaszként erre: 169. - Ici-pici)
2008. okt. 28. 15:41

Nem olyan vészes az a felépülés:) Nekem se azért állt helyre olyan lassan mert vágtak, hanem mert nagy volt a bébim, és ezt senki nem nézte, hogy hozzám viszonyítva mekkora. Ez az amikor az embernek nincs fogadott orvosa...

Csak akkor jönnek rá, hogy túl nagy a gyerek, mikor már beszorult a medencémbe!

Ott aztán az alatt a két -három óra alatt, amíg be volt szorulva kitágított mindent rendesen...

169. Ici-pici (válaszként erre: 168. - D0860dee94)
2008. okt. 28. 15:21
De azért gondolom nem lehet rosszabb, mint a gátmetszésből való felépülés :)
168. d0860dee94 (válaszként erre: 166. - Kaaskopje)
2008. okt. 28. 14:47
állítólag elég fájdalmas is és csak napról napra könnyebb a maszi :(
167. d0860dee94 (válaszként erre: 165. - Cyntia)
2008. okt. 28. 14:45
köszi
166. kaaskopje (válaszként erre: 163. - D0860dee94)
2008. okt. 28. 14:42
Igen, nekem volt is. Csak lusta voltam használni :)) Talán egyszer-kétszer csináltam. A Weledának van gátmasszázs olaja, én csak azt ismerem. Ha jól emlékszem a 35. hét körül kell elkezdeni.
165. Cyntia (válaszként erre: 163. - D0860dee94)
2008. okt. 28. 11:42

[link]

Itt nézd meg!

164. Cyntia (válaszként erre: 163. - D0860dee94)
2008. okt. 28. 11:38
Csak hallomásból. utána fogok nézni..
2008. okt. 28. 10:55

hallottam gátvédő masszázsról.

van vmi olajos cucc :)

amit már a terhesség idején el kell kezdeni használni a spéci maszival együtt és tán el lehet kerülni a vágást.


ti hallotatok már erről?

162. pemete (válaszként erre: 161. - Pemete)
2008. okt. 28. 10:49
Nah ezt most olyan jól megfogalmaztam, hogy úgy lehet értelmezni, hogy a fenekemen jött ki a baba:DDD De ti is tudjátok hogy nem így van, csak nem tudok írni ma:p
161. pemete
2008. okt. 28. 10:48

Szerintem nem feltétlen velejárója, de nagyon sok mindenkinek kijön a nagy erőlködéstől. Pláne, hogy a szülésznő ugye ott áll a lábad között, és hát segíteni próbál...

Nekem mindezt úgy tette (természetesen nem éreztem, hanem a párom mesélte, mert ő látta), hogy két ujjal belenyúlt a fenekembe, és húzta lefelé, hogy kiférjen a baba feje:( Akkor mikor szülsz, ezeket a dolgokat nem is érzed, meg rohadtul nem érdekel semmi, csak hogy legyen már kint. Utána 1 nappal már sokkal inkább érezni:p

160. Cyntia (válaszként erre: 159. - Ici-pici)
2008. okt. 28. 07:13
Ez engem is érdekelne..
2008. okt. 28. 06:56
Az aranyér mindenképp vele járója? Lehet ellen védekezni?
158. nitchka
2008. okt. 28. 04:15
en gatvedelemmel szultem...par milimetert repedtem...de semmi problemam nem volt vele, azota is minden jol megy....az aranyerrol inkabb nem beszelek :((( na az fajt...alig birtam ulni....
157. viki021 (válaszként erre: 156. - Cyntia)
2008. okt. 27. 21:38

Szia!


Én most szültem a harmadik babánkat.A férjem az egész terhesség alatt azt mondta hogy nem akar bejönni.Hiába győzködtem én is és a védőnő is.Aztán mikor eljött a nap mégis ott volt mellettem.Azt mondta hogy nagyon sajnálja hogy nem volt bent az első kettő születésénél.

Nem volt neki undorító és valahogy közelebb hozott minket egymáshoz.Azt is észere veszem hogy a babához is máshogy áll.Persze ez lehet a sok kor különbség miatt is van.Amikor a nagy fiamat szültem akkor ő 24 éves volt most pedig 37.

Az viszont tuti hogy aki tényleg teljesen elzárkózik attól hogy bemenjen azt nem szabad erővel bevinni a szülőszobára.Ezt neki kell eldönteni.Pontosan azért mert nehogy negatívan hasson ki a továbbiakban a szexuális életre.

A szülésre visszatérve,vagyis inkább a fájdalomra.A szülés tényleg fáj,de mi nők úgy vagyunk megalkotva hogy ezt a fajta fájdalmat idővel elfelejtjük.Ha nem így lenne kihalt volna az emberiség.Mert ki az a hülye aki úgy szűl hogy folyamatosan emlékszik a szülési fájdalmára.

És a baba kárpótol mindenért:))))

156. Cyntia (válaszként erre: 155. - Pemete)
2008. okt. 27. 21:06

Köszi az együttérzést..

Az elejétől kezdve szeretne bejönni.. Hogy addig hogy dönt: nem tudom!

De igen: most is segítenie kellene neki, nem pedig visszahúzni!!!

155. pemete
2008. okt. 27. 20:16
Nem fogom sosem megérteni az ilyen pasikat!!! Nagyon szomorú, hogy ezt kell átélned, amikor inkább a baba érkezésére kéne felkészülnöd, és ebben neki is kéne segítenie. Arról akkor gondolom nem is álmodsz, hogy apás szülés lesz...
154. pemete (válaszként erre: 151. - Cyntia)
2008. okt. 27. 20:14

Hát ez durva! Nálunk egyáltalán nem így volt! Sőt!

Csak az utolsó hónapban nem volt hajlandó sexelni a párom, mert félt, hogy hátha megérzi a babesz, és úristenúristen!!! Hiába mondtam bármit, nem volt hajlandó. De előtte nem volt gond ezzel, kifejezetten tetszett neki a pocim:) Azt azért tegyük hozzá a "pocim" a végén már inkább hasonlított egy jól megtermett görögfinnyére, mint pocia:p Van is olyan kép rólam, hogy ülök, és a hasamon van egy bögre:)

2008. okt. 27. 18:43
No, meg a szülés utáni felépülés. Szerintem az nem olyan vészes. Gondolj arra, hogy bármikor elüthet egy autó és akkor még azt sem tudod, hogy mire számíthaszt, itt meg kb-ra mégis csak. Én magától a szüléstől félek. A vajúdástól és a bébi kinyomásától :S Szerintem az utána jövöket át tudom vészelni :)
2008. okt. 27. 18:40
Szerintem pasija válogatja, hogy miként áll a dolgokhoz. Viszont az nem normális, hogy terhesen nem kíván. A párod nem csak a külsőd miatt kell, hogy vonzódjon hozzád, ha ez mégis így van akkor az elég szomorú.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook