Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2017. jún. 6. 10:31

Nem vagyunk egyedül s hihetetlenül boldog lesz ezután mindenki...


Ez A TERMÉK lényege?- még akkor is ha sokkal többet fizet ezért, mint amiért hirdettük azt!...


:)

(... meg máshol is megkapná ugyanezt...)


Naajó, most nem viccelek; AZ ADÓSZÁMOM is ott van a szerződésemben, de ugye egy diszkrét ügyintéző előbb más felé tapogatózik ebben is.


Valószínű abban a hiszemben leledzek, hogy egy tök ismeretlen embernek még akkor sem adjak meg ilyenféle adatokat, ha szépen kéri azokat.

7768. 6c14741f0e (válaszként erre: 7767. - Fe80e17aca)
2017. jún. 4. 17:22
Továbbra is úgy gondolom, hogy aki megkérdezi mi köze a Fundamentának az adószámához, nem érti mi a termék lényege.
7767. fe80e17aca (válaszként erre: 7766. - 6c14741f0e)
2017. jún. 4. 10:44

Hogyne tudnám, már mint azt, hogy miről is mesél az erdő?


Remélem, a telefon gondok megoldva ezek után...-mármint az ÜGYFÉL részéről. Ugye, most is nagyszerűen egyet értünk, ebben.

7766. 6c14741f0e (válaszként erre: 7765. - Fe80e17aca)
2017. jún. 2. 12:36

Kedves Máska!


Úgy gondolom Te véletlenül tévedtél ezen fórum, ezen topikjába, és halvány gőzöd nincs miféle termékről van itt egyáltalán szó.


Fundamenta és a milliós befektetők? - itt szó sincs ilyenről, csak lakossági ügyfeleket szolgál ki, a terméke pedig nem összehozható egy alkusz céggel, vagy befektetési alappal. A bankok sóvárognak mert már lassan nincs miből hitelezni.



Visszatérve Fundamenta! Gondolom nem ismered a terméket, elmagyarázom!


Egy lakáscélú megtakarítás (lakáskasszának is szokták csúfolni) amit minden befizetésed után megtold az állam +30%-al. Lásd jól. Havi 20 a plafon, amit ha gyűjtögetsz, hozzátesznek havi szinten 6.000 Ft-ot. (ez állami támogatás, ás adószám után írják jóvá) Így a te, az én és bárki magyar ember alanyi jogon járó adószáma után igénybe vehető.


Minden megtakarításhoz tartozik egy adószám. Mi erre tudunk CSAK rákeresni, még egyszer mondom, szerződésszámra (érthető okokból) nem.



Ha itt valaki segítséget kér, én egy módon tudok neki segíteni, ha elküldi az adószámát, ami alapján megtudom nézni a szerződését, státuszát, miként, és hogyan áll, ez alapján tudok kérdezni a központtól is.



Ha valaki nem szívesen adja oda, (amire még eddig sosem került sor itt sem, és máshol sem) nekik marad a központ és a telefonálgatás. Ennyi, röviden és tömören.


Remélem mindent megválaszoltam.



Ennek tudatában kérdem én miért is vagyok naiv??


(az adószám közokirat) nem titkos, ás bárkiről kikérhető, ha csak a NAIH-nál nem titkosította le. De ugyan miért tenné!?

2017. jún. 1. 14:50

Kedves Richárd!


Bizonyára te meg ott dolgozol, mármint a Fundánál....- nemrég hallottam, hogy a Bankok, úgy lepaktálnak a több milliós befektetők előtt, hogy végül ihaj-csuhaj a vége mindegyik számára...én, bíz Isten,-nem is értem ezeket...?


Azért, van tapasztalatom akár itt is...- nem csak másoknál...

:)


Olyan s annyira együttérző vagy minden ügyfeleddel, hogy folyamatosan kéred az adókártyájának a számát, de, mi a fene közöd van ehhez ...-na, meg a Fundamentának is...?


Eszembe sem jut, hogy bántsalak, de néha olyan naiv vagy mint egy öreg ember...-meg, ahogy másik is veled szemben...


:))

7764. 6c14741f0e (válaszként erre: 7759. - Casio fx)
2017. máj. 30. 15:20

Kedves Casio!


Kombi szerződésed van, amivel a Fundamenta mint közvetítő nem rendelkezhet. Te egy banki szerződéshez engedményeztetted a kedves UCB bankot. Ők pedig egy szerződésben foglalták, hogy mennyit várnak a Fundamenta megtakarításból. Kombi hitel lényege, hogy ide fizeted a tőkét, feléjük a kamatot a betörlesztésig. Amíg a megtakarításban nem jön össze annyi, vagy nem pótolod ki kp-ban, addig a Fundamenta egyszerűen nem jogosult betörleszteni. Okolhatod őket érte, de nem ők követelik rajtad a pénzt hanem a bank. A Fundamentát nem érdekli ki mire használja fel, Te kötöttél szerződést a bankkal, a megtakarítás összegére is ők jogosultak. Fundi kiközvetített egy terméket, ami fölött nem ő, és nem is az ügyfél rendelkezik, ezáltal sok döntésid jogod nincs ezzel kapcsolatban.


Ha írsz nekem privátban, adószámot, az alapján megnézem, lekérdezem, és kitalálunk rá megoldást (ha van)

7763. 6c14741f0e (válaszként erre: 7762. - Fe80e17aca)
2017. máj. 30. 15:15

Kedves Máska!


Bizonyára nem dolgozol a cégnél, ezért nem várom el tőled, sem hogy tapasztalatból beszélj. Itt Fundamentán belül nem tudunk szerződésszámra hivatkozni sem keresni, gondolom a munkatársi hozzáállás miatt is részben, hiszen mindenki keresgetné a szerződéseket, ezzel meg is találnánk mindenkiről mindent. Onnantól egy-egy közvetítő nem is hagyna nyugtot az ügyfeleknek. Ezért nálunk csak adószámra lehet keresni, aminek a száma és a keresési gyakorisága is korlátozott.



Én így tudok segíteni, ha elárulja az adószámát az alapján megtalálom az ügyfelet, és a szerződéseit.


Mesemama pl. odaadta, megnéztem, és tegnapra kifizették neki a megtakarítását. Ha odaadja odaadja, ha nem, akkor nyugodtan csörgesd a központot! Senkitől eddig pénzt nem kértem el azért, hogy segítettem neki, bár nem is hiszem, hogy ezzel vádolna valaki itt rajtad kívül.


Gondolom közvetítők közül is biztos zsenikkel volt dolgod, nem ítélek el senkit ezért, de annyit megkövetelek, hogy ne rágalmazz olyasmiért ami a te fejedből pattan ki, a saját értékrended alapján!



''az pedig, hogy nem kérem az ügyfelet, hogy ide írja be a közösbe az adószámát, úgy gondolom, (nem mintha bárki tudna vele valamit is kezdeni) őt is megnyugtatja valamiképp.

7762. fe80e17aca (válaszként erre: 7756. - 6c14741f0e)
2017. máj. 30. 14:27

Ráadásul még a rendőrnek is odaadjuk, ha kéri..., de mit is kérhet el tőlünk, akár ők is?

Na, ez a nagy kérdés...-ugye?


Közöld az adószámodat nekem is, hátha tudok rajtad is segíteni...-persze, csak is privát...


Olyan átlátszók vagytok, mint egy fólia...

2017. máj. 30. 13:31

Ráadásul...-fogalmam sincs arról-kedves Richárd, hogy miért kell az adókártyámat a fundamentához tapasztanom...


:))

Van szerződés, mindenféle ügyletben, akár itt is...-miért nem annak a számát kéred el amikor intézkedel? (!!)

7760. fe80e17aca (válaszként erre: 7756. - 6c14741f0e)
2017. máj. 30. 13:24

Kedves Richárd...-miért ne beszélnék arról, hogy ne küldje el egy ismeretlennek még az adószámát sem, csak azért mert úgy tud majd intézkedni az ügyiben?


:))

7759. Casio fx
2017. máj. 30. 01:02

Fundamenta 8 éves szerződésem lejárt, és még +3 hónap is.


Fundamenta nem hajlandó fizetni.


Arra hivatkozik, hogy nem fizettem rendesen és nem is fizettem eleget.


Szerettem volna fizetni még, de olyan irreálisan nagy összeget kértekalejárat előtt, amelyet nyilván nem fizettem be.


Kevesebb nem lett volna elég nekik, ahhoz hogy most -lejáratkor fizessenek.


Még két évig havonta 20.000.- Forintot szeretnének tőlem, ahhoz, hogy majd két év múlva kifizessék a kb 3.000.000 forintot.


A Fundamenta szerződésem az UNICREDIT Bank hitelével kombinált.


A bank azt szeretné, ha új szerződést kötnék vele, akkor átvenné a Fundamentánál lévő pénzem, amivel a hitelem tőkéjét csökkentené.


Ez jelenleg nem lehetséges, mert a kezesek külföldön dolgoznak, de amúgy sem akarnak ebben segíteni nekem.


Mit tegyek, hova forduljak jogorvoslatért!.


A Fundamentában ezek után nem bízok, neki fizetni nem akarok, de nem is tudnék..

7758. 6c14741f0e (válaszként erre: 7757. - A381b9a6d0)
2017. máj. 25. 13:21

Akkor küld el priviben az adószámod, mert ott gond van. Állami támogatás nélkül annak már rég kifizetésre kellett volna kerülnie. Milyen úton mondtad fel?


- Levelet írtál?

- Nyomtatványt töltöttél és postáztad?

- Személyi Bankár volt kint akivel nyomtatványoztatok és ő vitte be?

7757. a381b9a6d0 (válaszként erre: 7755. - 6c14741f0e)
2017. máj. 25. 11:34
Február 28.-án mondtam fel a szerződést.Válaszodat köszönöm.
7756. 6c14741f0e (válaszként erre: 7754. - Fe80e17aca)
2017. máj. 25. 10:09

Kedves Máska! Miről beszélsz most? Csak mert nem értem. Ha elküldi nekem valaki az adószámát, és nálunk ő ügyfél, megtudom nézni a szerződését és látom mi hogyan áll éppen.


Az adókártya/adószám közokirat, senki nem tud vele semmit csinálni, és nem is titkos. A rendőrnek is odaadja az ember ha véletlenül elkérné azonosításhoz. Én így tudok segíteni, ha valaki kéri.

7755. 6c14741f0e (válaszként erre: 7752. - A381b9a6d0)
2017. máj. 25. 10:04
Amennyiben anélkül mondtad fel, kb. egy hónapon belül kiutalják. A MÁK és az állami támogatás miatt kell a 3 hónapos kiutalási idő.
7754. fe80e17aca (válaszként erre: 7750. - 6c14741f0e)
2017. máj. 24. 14:26

Ajjajj...-mindenféle adathoz hozzáférsz, ami a bank kapcsán is felmerülhet?

... az egyik barátom elmesélte, a másik meg követte?...


Azért, egy komoly banknál, na meg a komoly ügyfélnél ez is másképpen működik, ugye?

Lsd: a Pénztáros Lőrincet


A főnök a jelzés mindenben, még az ügyfél terén

is ... avagy, rajta is keresztül... ??

7753. mmcy
2017. máj. 24. 12:34
Köszönöm a választ!
7752. a381b9a6d0 (válaszként erre: 7750. - 6c14741f0e)
2017. máj. 22. 17:07
Szerződésemet Állami támogatás nélkül,felmondtam.Szeretném megkérdezni,hogy megtakaritásomat 3 hónapon belül,vagy azon tul várhatom?Válaszát köszönöm.
7751. gabor292
2017. máj. 20. 17:37
Nagyon szépen köszönöm a választ.
2017. máj. 20. 15:24

Első sorban már a személy bankárod jelzi, hogy kiutalták a kölcsönt.(persze személye válogatja)

(ha nekem privátban leírja valaki az adószámát, amire a kölcsönt felvették, megtudom nézni)

Másrészről az eladó is szokott jelezni, hogy megvan/vagy az ügyvéd ha letét volt. De egy egyszerű telefonnal megkérdezitek a központot és ennyi. A levél lassan megy.

7749. mmcy
2017. máj. 20. 04:33
Sziasztok!Fundamentánál veszek fel kölcsoönt.Az lenne a kérdésem,hogy én honnan fogom tudni azt hogy a fundamenta utalt a tulajdonosnak?
7748. gabor292
2017. máj. 19. 19:54

Sziasztok.

Valki tudja,hogy honnan tudom meg, az elado megkapta-e a pénzt?

7747. Csillubincs (válaszként erre: 7746. - 6c14741f0e)
2017. máj. 11. 22:47

Kedves Richárd!

Köszönöm a gyors választ!

Az aláírás dátumát kellett átjavítanom a szerződésen, amit minden hitelügyletben szereplő aláírt, viszont nem írtam oda a javítás helyszínét ami Budapest, így visszaküldték a szerződéseket.(nem is tudtam elsőre hogy sírjak vagy nevessek ezen)

Holnap hívom a központot hátha meg tudjuk picit gyorsítani. Az eladónk egy igen érdekes személyiségű hölgy akinek lövése sincs miről beszélünk mikor ezeket a folyamatokat magyarázzuk neki, számára csak annyi jön át hogy még nincs pénz holott a fizetési határidőnk 05.26 tehát nem vagyunk elkésve szerintem semmivel.

7746. 6c14741f0e (válaszként erre: 7745. - 6c14741f0e)
2017. máj. 11. 12:00
Talán a Fundamentánál is meglehet fizetni ezt a díjat, úgy emlékszem!
2017. máj. 11. 11:59

Kedves Csillubincs!


Más dokumentum beérkezése nélkül, el szokták kezdeni előbb a földhivatali tul. lap lekérését.

Biztosítás/földhivatali eljárási díj megfizetése/ esetleg adósok adatai közül hiányzott valami.

Mi volt a hiánypótlás tárgya?


Ezek nélkül nem tudnak belekezdeni. Általában a beérkezés után, 10 munkanappal kérik le, addigra bejegyzi a földhivatal a Funda jelzálogjogát a teherlapra. Ezután tud folyósítani. Van gyorsított eljárás, aminek a díja 4.200 Ft, de ettől nem fogják előbb lekérdezni a Fundától, hiába jegyzik ott be hamarabb.


Nem régiben még ezeket tudták az ügyfelek intézni, addig gyorsabb volt,(már aki haladt vele) de a legtöbb ügyfél ezzel csúszott, akik nem értek rá, nem tudták hová menjenek, mit csinálják, mit kérjenek stb.

Ezért automatizálták inkább, viszont így hosszabb lett.



Ha volt hiánypótlás, az mindig megnyújtja sajnos a az ügyintézés idejét. Bár mindenki igyekszik a legjobb összeállításban és maradéktalanul beadni mindent.


Viszont 20.-án biztos ,hogy nem kérdezik le! Szombatra esik sajnos.

A lekérdezés után 1-3 napon belül szoktak folyósítani, nem várják ki a 15 napot szinte egy esetben sem.


A központtól érdeklődje meg, hogy ha kifizetik az eljárási díj megsürgetését(ami azt jelenti, hogy ott azonnal megcsinálják) lekérik-e előbb a tul.lapot!? Ha igen tudnak nyerni sok időt vele.



A határidő túllépésétől függetlenül a Fundamenta fizetni fog, kérdés az eladókon van. Fognak-e problémát csinálni a dologból? Kérdezze meg őket, legyenek kapcsolatban, ők is szeretnék tudni, hogy lesz-e pénz a dologból. Nyugtassa meg őket, így nem szokott még ebből (pár nap kicsúszás) sem gond lenni.

2017. máj. 10. 14:09

Kedves Richárd!

Egy gyors kérdésem volna, hátha tud nekem segíteni!

Pozitív hitelbírálat és minden leadott dokumentum után aminek beérkezési ideje hétfőn volt hiánypótlás miatt,mi lehet az oka annak hogy a funda csak május 20.-án kéri ki a tulajdoni lapot? (Ezt az infót kaptuk ma) egy kollega szerint a jelzálogbejegyzés attól elindult hogy valamit visszaküldtek. Nekünk a lakás vételárának kifizetési határideje május 26. Nem hiszem hogy 6 nap alatt kiutalják a pénzt miután az átállás és rossz információ kiadás miatt az ügyletünk február közepe óta húzódik. Ha minden papírunk rendben van nem lehet a tulajdoni lap lekérését megsürgetni?

2017. máj. 6. 20:31
Köszönöm a gyors és pontos választ Richárd!
7742. 6c14741f0e (válaszként erre: 7741. - András001)
2017. máj. 6. 17:31

Kedves András!


A közjegyzői díj, én Bp-re szoktam küldeni az ügyfeleimet, ott átlag 30-40 közötti értéken végzik az okirat kiállítását. Vidéken horror 1-1,5%-kal is találkozhatsz sajnos.


Ami még díjként meg fog jelenni az egy újabb takarnetes tul.lap (4.500 Ft) lehívásának a díja amit az első törlesztőrészlethez fognak hozzá csapni. (egyszeri díj)


Mivel több mint valószínű, hogy tört hónapot fogsz elsőre fizetni, így általában bele is olvad a havi díjba. Plusz tétel nincs.


Ha vásárlásra vettétek fel a kölcsönt, abban az esetben féléven belül egy tulajdoni lappal igazolnod kell,hogy a tulajdonodba került az ingatlan. Erről fognak küldeni levelet is.

(hiteles tul.lap 6.250 Ft)


Más tétel nincs.

2017. máj. 6. 08:46

Sziasztok!


Ha a hitelszerződés megvan akkor ugye elvileg csak a következő díjakkal kell pluszban számolnom:


- közjegyzői díj (ez mennyi általánosan? Tud valaki olcsó közjegyzőt a Gödöllői Járásban? )


- lakásbiztosítási díj


- kiutalási díj amit majd az eladóknak kell kifizetnem


Ugye másról nem kellene tudnom?


Üdv,

András

2017. ápr. 28. 11:25

Kérek mindenkit aki privátban ír, hogy inkább a profilomon belül megtalálható e-mail címre írjon mert itt eltűnnek a leveleim sajnos.

Köszönöm!

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook